Tutaj prosze zgłaszać błędy z działaniem serwisu.

Wszelkie uwagi i pomysły dotyczące funkcjonowania forum oraz serwisu.

Moderatorzy: flex, krzysiu, swiezy52

"wkurzyłem się" i to już znowu

Postprzez Blajpios 2008-05-07, 12:01 am

Najpierw, miesiące temu, machnąłem ręką na błąd, który zgłaszałem i nie było skutku - prawdopodobnie, o ile to nie jest specyfika jakaś mojego łącza czy coś takiego. Jakkolwiek - trochę smutne było, że jestem zmuszany do używania programu, na którego nie mam ochoty, czyli IE na przykład.
Chodziło - o to, że w Operze wciąż, przy różnych opcjach, jakiekolwiek by się dało: relacja live zawsze przy odświeżaniu "pada", to znaczy wraca na główną stronę serwisu, co te dwie minuty, względnie za każdym razem, gdy jest nowa treść, nie zdołałem sprawdzić.
Uff. Szkoda mówiłem.
Ale ostatnio - znów coś się "schrzaniło". Najpierw, jak mi trochę to dokuczyło: powiedziałem sobie, że "w takim razie", już się nie będę dodatkowo męczył z wyskakującymi okienkami, co dotychczas dopuszczałem jako formę wsparcia serwisu, że takie okienka reklamowe wyskakiwały mi na oczy.
Problem nowy jednak jest na tyle uciążliwy, że nawet taka "retorsja" nie uspakaja człowieka. Mianowicie, na forum tym razem - kręćka idzie dostać (wciąż odnosi się to do Opery, innych nawet nie sprawdzałem pod tym kątem). Mianowicie - wymusza serwis danie na pierwszym planie tej karty, która w tym momencie właśnie skończyła się ładować. Jeżeli daje się kilka do otwarcia kart "w tle", to właśnie ten kręciek idzie. Bo już nie tylko, że wymusza to w jakiejś kolejności otwieranie kart a nie takiej, jak użytkownik chce. Więcej jeszcze: nie da się przez parędziesiąt sekund co najmniej korzystać z przeglądania forum, bo oczopląsu się dostaje, gdy na jedną sekundę otworzy się jedno okno, na następne 3 sekundy inne ale potem znowu na 2 sekundy jeszcze inne: żadnego nie da się przeczytać. Tymczasem, przy wolniejszym połączeniu, to używanie kart w tle, wręcz jest konieczne. A jak jest wszystko w porządku z łączem, to i tak: jest dla niektórych wygodniejsze i to powinno wystarczać, że kto chce tak używa przeglądarki. A nie powinno się wymuszać, by po dwie sekundy na okno popatrzeć.
Dzięki, pozdrawiam.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm


Postprzez kret75 2008-05-11, 4:04 pm

kiedy miałem amnestie z tą kartką (2006r.)

Wysłany: 2006-07-17, 1:33 pm
Amnestia:
gĘsIA skÓrkA,
Solano i PiotrekZaglebie,
kibic31,
Przemko8,
Darian,
Kaworo,
tomasz1906,
Kret i snow patrol,
ASTER,

[ Dodano: 2008-05-12, 5:34 pm ]
Dzięki ;)
kret75
Osiedle Piastów
 
Posty: 866
Dołączył(a): 2005-04-17, 10:15 am
Lokalizacja: z nad Brynicy

Postprzez Blajpios 2008-05-28, 6:40 pm

Niestety, nie ma żadnej odpowiedzi na pytanie - ani nie polepszyło się działanie serwisu. Mój system to XP z serwis packiem 3 (ale przy 2 było to samo) a przeglądarki używam Opery 9,26. Ponieważ odpowiedzi nie ma - to mam prośbę do innych Użytkowników, by potwierdzili, czy aby u nich też jest podobnie. Co prawda z tego humor mi się nie poprawi, a nawet przeciwnie, że więcej ludzi ma kłopoty, to raczej martwi. Niemniej - będę przynajmniej wiedzieć, że nie ma co kombinować, feler jest "trwały".
Chodzi o sprawy następujące, które wciąż trwają, choć przez paręnaście tygodni a nawet kilka miesięcy było lepiej - i po tym okresie pisałem ostatnie zgłoszenie problemu.
- relacje live. Po otworzeniu okna relacji, nawet po zostawieniu go jako jedyne otwarte - przy jakimkolwiek odświeżaniu, czy to automatycznym, czy ręcznym, "cofa się" serwis do strony głównej, czyli wynik odświeżania jest - stroną główną serwisu.
- kłopot z forum. Nie da się np. wątku jakiegoś otworzyć w tle, przynajmniej biorąc pod uwagę to samo okno programu. Dając nawet polecenie, np. za pomocą myszki "otwórz na nowej karcie w tle", to jednak przenosi się na tę kartę otwieraną niby w tle. Co gorsza - prócz tego jeszcze "przebija się na pierwszy plan" zakończenie otwierania, to znaczy, nawet jeżeli wróci się ręcznie do czytania okna poprzedniego, bo nie mam ochoty patrzeć na otwierającą się kartę, na której nic nie widać - to i tak ona w pół zdania przerwie poprzednią lekturę z chwilą, gdy się załaduje cała strona. Znów wtedy wymusza się lekturę tej nowej karty. A już oczopląsu można dostać, gdy jednocześnie chce się kilka wątków np. otworzyć w tle. Wtedy skacze po sekundzie od karty do karty i przez kilkanaście sekund nie da się nic czytać, tylko trzeba czekać aż się pootwierają wszystkie.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Postprzez Mr. M 2008-05-31, 4:38 pm

Ja mam taki poważny problem z oficjalną stroną Zagłębia Sosnowiec. Otóż od dziesięciu dni widzę to samo. Zmieniają się tylko reklamy a treść strony pozostaje bez zmian. Nie pomaga odświerzanie. W czym może tkwić problem??
Mr. M
 
Posty: 76
Dołączył(a): 2007-08-07, 5:12 pm
Lokalizacja: Zagłębie Dąbrowskie

Postprzez kret75 2008-06-13, 8:08 am

Czy da się tak zrobić aby pisany następny post tej samej osoby nie doklejał się do poprzedniego postu tej samej osoby? Bo czasami te posty nie mają nic wspólnego ze sobą i są pisane w innym czasie a zawsze data napisania postu jest to data poprzedniego (starego) postu!
kret75
Osiedle Piastów
 
Posty: 866
Dołączył(a): 2005-04-17, 10:15 am
Lokalizacja: z nad Brynicy

Postprzez Blajpios 2008-07-13, 1:55 pm

"Piękne wielorakim smakiem wyrafinowania" było to, co Kol. Mr.M napisał powyżej. Może to wyrafinowanie było trudne do "odkrycia" dla Twórców, bo nikt nie odpowiedział - ale w końcu jednak ;-) "doczekał się". Coś w systemie :-) się naprawiło i trochę lepiej "odświeża" się strona. Gratulacje więc za wpis dla Kol. Mr.M!
Ja takiego szczęścia nie mam, jak nikt nie przejmuje się, że przynajmniej dla niektórych wkurzające i zniechęcające są nawet różne uciążliwe jakieś braki techniczne w systemie - tak nikt się nie przejmuje. Cóż, trudno, może tylko ja jeden taki błąd odczuwam? Może zaś nie ja jeden mam taki brak, ale inni rozkoszują się zajmowaniem czasu przez system i zmuszaniem do nic nie robienia tylko adorowania migających przed oczami przez minutę stron? O tyle przy tym mało prawdopodobne jest, by błąd był tylko po stronie moich jakichś ustawień, że: po pierwsze: to zmieniło się nagle, gdy nic nie zmieniałem w ustawieniach u siebie w programie czy przy systemie, tylko zaglebie.sosnowiec.pl zmieniało się. Po drugie: dotyczy także przeglądarek nie kochanych przeze mnie, jak IE, którą mam więc taką, jak ją wgrywa system, na ustawieniach domyślnych. Po trzecie - tak dzieje się tylko ze słynną stroną Zagłębia Sosnowiec, na innych mi się nie przytrafia, a przeglądam dość dużo.
Jakkolwiek - skoro nie ma problemu, którym by trzeba się przejmować, proszę Szanownych Adminów - to może dałoby się wprowadzić jedno usprawnienie, które nie tylko takim cierpiącym na ten błąd systemu ale i innym przeglądającym forum mogłoby się przydać? Mianowicie: taki sam odnośnik, jaki po zalogowaniu na forum otwiera się na stronie głównej - czy nie mógłby ukazywać się także po otwarciu konkretnego działu, który chce się przejrzeć? Chodzi o odnośnik "zobacz wszystkie posty od ostatniej wizyty". Ukazuje się on tylko po otwarciu strony głównej całego serwisu. Już po otwarciu działów, jak "piłka nożna" "hokej", "kibice" "system": nie ma go. Tymczasem, gdyby był w danym dziale, to przynajmniej nie wściekał by się człowiek, że nie może spokojnie otworzyć wybranych tematów, w których wpisano nowe posty, tylko musi dostawać oczopląsu zanim otworzą się wskazane trzy tematy. Więcej bowiem nie zdąży się otworzyć od razu - bo otwierające się pierwsze wskazane do otwarcia wątki, wymuszają, by były przed oczami, co prawda ledwie przez dwie sekundy, bo już następny się otwiera. Tak więc - może dałoby się wprowadzić te odnośniki na stronach zbiorczych działów? Jakkolwiek to tylko cząstkowe załatwienie sprawy, niemniej, skoro nie ma perspektyw, by ktoś zechciał móc zaradzić całości - to może chociaż ciut zechce?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Postprzez Zibi83 2008-07-29, 2:11 pm

Co z opcją dodania awatara? Nie działa aktualnie...
Zibi83
 
Posty: 187
Dołączył(a): 2005-09-27, 2:40 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez STS_1906DG 2008-08-17, 8:26 pm

Taka drobnostka. W tabeli na stronie głównej ,,zjedzona" jest 15 pozycja Chemika Police
STS_1906DG
 
Posty: 292
Dołączył(a): 2007-11-23, 2:55 pm
Lokalizacja: DG

Postprzez flex 2008-08-18, 8:18 am

STS_1906DG napisał(a):Taka drobnostka. W tabeli na stronie głównej ,,zjedzona" jest 15 pozycja Chemika Police

Tak, wiemy o tym bugu. Dzieje się tak jeśli zespoły zajmują ex aequo jedno miejsce.
flex
Administrator
 
Posty: 627
Dołączył(a): 2007-03-08, 9:54 pm
Lokalizacja: Centrum

Postprzez slawek_71 2008-08-21, 3:48 pm

Forbidden
You don't have permission to access /index.php on this server.


--------------------------------------------------------------------------------

Apache/2.2.3 (Debian) mod_jk/1.2.18 mod_python/3.2.10 Python/2.4.4 PHP/5.2.5-0.dotdeb.2 with Suhosin-Patch mod_ssl/2.2.3 OpenSSL/0.9.8c mod_perl/2.0.2 Perl/v5.8.8 Server at hokej.zaglebie.sosnowiec.pl Port 80 ------------cos ze stronka hokeja jest nie tak
slawek_71
 
Posty: 436
Dołączył(a): 2007-09-23, 11:20 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Zibi83 2008-09-02, 5:13 pm

Czy dostanę odpowiedź, czy w najbliższym czasie zostanie poprawiony na forum błąd w postaci możliwości dodania avatara o wielkoście nie przekraczającej 0kB?
Zibi83
 
Posty: 187
Dołączył(a): 2005-09-27, 2:40 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez MartinZS 2008-09-02, 7:28 pm

delete
Ostatnio edytowano 2013-05-09, 8:32 pm przez MartinZS, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
MartinZS
 
Posty: 180
Dołączył(a): 2007-12-22, 2:36 pm

Postprzez turku 2008-09-18, 1:16 pm

Zagłębie na zgrupowaniu w Niechorzu
Czwartek , 18.09.2008 , godz. 14:09,
Po zwycięskim meczu w Szczecinie drużyna Zagłębia, w oczekiwaniu na sobotnie spotkanie w Janikowie, przebywa na zgrupowaniu w nadmorskim Niechorzu. Dzisiaj nasz zespół odbył jeden, nieco luźniejszy trening. Zajęcia odbyły się w nietypowej scenerii, bo na miejscowej plaży. Prezentujemy [galerię] zdjęć z dzisiejszego treningu.


Galeria prowadzi do zdjęć z wczorajszego meczu a nie do dzisiejszego treningu.

[ Dodano: 2008-09-18, 2:23 pm ]
O i naprawione jak szybciutko :)
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Postprzez August 2008-09-19, 2:50 pm

Coś mi się zdaje, jakby z zegara odmierzającego czas do meczu wynikało, iż rozpocznie się on gdzieś w granicach 16.30.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Postprzez emdżej 2008-09-19, 4:39 pm

Przecież dobrze odlicza czas
emdżej
 
Posty: 3430
Dołączył(a): 2004-10-10, 8:45 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - CDW

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Forum oraz serwis zaglebie.sosnowiec.pl

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników