Dawne zgody ze Śląskiem i Motorem

Wszelkie tematy dotyczące kibicowania oraz kibiców Zagłębia

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52

Postprzez loonger81 2006-04-23, 12:10 pm

jeśli chodzi o zagraniczne zgody...a może raczej tylko o jakiekolwiek kontakty to pamiętam napis namalowany na moście-nazwa jakiegoś angielskiego klubu chyba Aston Villa i pamiętam wyjazd na Slovana Bratyslawa właśnie na mecz z Aston Villą (chyba PUEFA). wszyscy od nas siedzieli na sektorze anglików. miałem z tego meczu kilka fotek. jeśli ktoś wie coś więcej niech się wypowie na ten temat lub mnie poprawi jak coś pomyliłem :wink:
loonger81
 
Posty: 145
Dołączył(a): 2005-03-12, 9:21 pm
Lokalizacja: BĘDZIN-WARPIE


Postprzez Lauri 2006-04-24, 11:03 pm

z Sandecja kiedys cos podobno tez bylo przez pewien okres...nie wiem czy zgoda czy co...wiem natomiast ze to bylo zwiazane z tym iz w tamtym okresie kibice Zaglebia posiadali barwy bialo-czarne tak samo jak Sandecja. chyba Zielinski to opisywal w "ludzie z pietnem Heysel" :roll:
Lauri
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2003-10-15, 1:13 pm

:)

Postprzez ^m@rcin^ 2006-04-25, 6:53 am

Lauri napisał(a):z Sandecja kiedys cos podobno tez bylo przez pewien okres...nie wiem czy zgoda czy co...wiem natomiast ze to bylo zwiazane z tym iz w tamtym okresie kibice Zaglebia posiadali barwy bialo-czarne tak samo jak Sandecja. chyba Zielinski to opisywal w "ludzie z pietnem Heysel" :roll:


Chyba w pamietniku kibica albo lidze chuliganow :)
^m@rcin^
ULTRAS ZAGŁĘBIE
 
Posty: 4439
Dołączył(a): 2002-12-31, 2:53 pm
Lokalizacja: Sosnowiec-Pogoń

Postprzez Puzon 2006-04-25, 7:33 am

Akurat z Sandecją to napewno nic nie było. A Zieliński to z tego co pamiętam opisał dość dziwną bójkę pomiędzy Zagłębiem, a Sandecją gdzie po wymieszaniu się ludzi w biało-czarnych szalach dochodziło do kuriozalnych sytuacji, ponieważ bili się między sobą kibice tego samego klubu.
Puzon
Adventure Group
 
Posty: 644
Dołączył(a): 2003-01-01, 4:11 pm
Lokalizacja: Sosnowiec Pogon

Re: :)

Postprzez emdżej 2006-04-25, 1:00 pm

^m@rcin^ napisał(a):
Lauri napisał(a):z Sandecja kiedys cos podobno tez bylo przez pewien okres...nie wiem czy zgoda czy co...wiem natomiast ze to bylo zwiazane z tym iz w tamtym okresie kibice Zaglebia posiadali barwy bialo-czarne tak samo jak Sandecja. chyba Zielinski to opisywal w "ludzie z pietnem Heysel" :roll:


Chyba w pamietniku kibica albo lidze chuliganow :)


"Pamiętnik kibica - ludzie z piętnem Heysel" to pełny tytuł ;)
emdżej
 
Posty: 3430
Dołączył(a): 2004-10-10, 8:45 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - CDW

Re: :)

Postprzez ^m@rcin^ 2006-04-25, 1:54 pm

emdżej napisał(a):
^m@rcin^ napisał(a):
Lauri napisał(a):z Sandecja kiedys cos podobno tez bylo przez pewien okres...nie wiem czy zgoda czy co...wiem natomiast ze to bylo zwiazane z tym iz w tamtym okresie kibice Zaglebia posiadali barwy bialo-czarne tak samo jak Sandecja. chyba Zielinski to opisywal w "ludzie z pietnem Heysel" :roll:


Chyba w pamietniku kibica albo lidze chuliganow :)


"Pamiętnik kibica - ludzie z piętnem Heysel" to pełny tytuł ;)

:oops: no tak :)
^m@rcin^
ULTRAS ZAGŁĘBIE
 
Posty: 4439
Dołączył(a): 2002-12-31, 2:53 pm
Lokalizacja: Sosnowiec-Pogoń

Postprzez Lauri 2006-04-25, 4:44 pm

Puzon napisał(a):Akurat z Sandecją to napewno nic nie było. A Zieliński to z tego co pamiętam opisał dość dziwną bójkę pomiędzy Zagłębiem, a Sandecją gdzie po wymieszaniu się ludzi w biało-czarnych szalach dochodziło do kuriozalnych sytuacji, ponieważ bili się między sobą kibice tego samego klubu.


no zgadza sie ale dalej cos wspominal ze byl przez pewien okres czasu jakis uklad...a mzoe to bylo poprzedzone "chyba" :roll:

tak tak Emdżej :P
Lauri
 
Posty: 79
Dołączył(a): 2003-10-15, 1:13 pm

Postprzez gothblack 2006-04-25, 9:15 pm

Co do meczu ze Śląskiem wygranym 2-0 w latach 80-tych to pamiętam dośc dobrze,że szedłem na stadion od strony stawików i widzę ,że biegnie grupa około 30 osobowa w naszych barwach.....dopiero jak mnie mijali zobaczyłem,że nie do końca mianowicie w zielono-biało - czerwonych.....,a za nimi nasi....w podobnej liczbie......mineli mnie dość szybko nawet nie zwracając uwagi choć byłem w szaliku.....co było potem mogę sie tylko domyśleć.......niemniej kibole Śląska dotarli w końcu na stadion,ale dosyć poturbowani......jeden z nich wyróżniał się urwaną nogawką spodni,a było dość zimno chyba listopad czy cóś.......
no cóz ja kilka lat później otrzymałem rewanż we Wrocku w wygranym meczu 2-1 i bramce Rycka w 90 minucie gdzie starciłem moją super flagę i przeżyłem w raz z kumplami sporo stresu,między innymi od kolesia z Lechii....było też paru kolesii z Motoru na meczu z którymi mielismy parę problemów na dworcu i chyba wtedy zapadła klamka o zerwaniu,ale nie jestem na 100 % pewien....jedziemy pociągiem,a w jakieś podrzędnej stacji dosiada się dość mocna grupa Ślaska i wchodzą do naszego przedziału......chwila milczenia i podchodzą do mnie i pytają gdzie mam barwy......no i zaczeło się................dodam tylko,że dość szybko się ewakuowali......na marginesie jeśli ktoś z forumowiczów był na tym meczu to prosze o kontakt.........ech przygód takich było wiele.....
gothblack
 
Posty: 265
Dołączył(a): 2005-04-17, 12:14 pm
Lokalizacja: 100-Lecie S-c

Postprzez RKS_ 2006-05-05, 7:46 pm

RKS_
 
Posty: 2
Dołączył(a): 2006-05-05, 7:44 pm

z Wrocka

Postprzez krzysiekm 2007-02-03, 12:55 am

gothblack napisał(a):Co do meczu ze Śląskiem wygranym 2-0 w latach 80-tych to pamiętam dośc dobrze,że szedłem na stadion od strony stawików i widzę ,że biegnie grupa około 30 osobowa w naszych przygód takich było wiele.....


Cześć !

Dwa razy był wynik 2-O w sezonie 82-83 i 84-85 stawiam na jesień 82
Czy pamietasz może mecze ze Ślaskiem w seszonie 81/82 i wczesniejsze ???

Pozdrawiam !
krzysiekm
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2005-12-26, 11:46 pm
Lokalizacja: Wrocław

Postprzez krzysiekm 2007-06-24, 9:44 pm

zostało parę znaków zapytania


W sezonie 1985/86 Motor i Zagłębie Sosnowiec grają w 1 lidze. Sosnowiec spada do 2 ligi. Zgoda zdaje się jeszcze jest ???
1986/87 Motor w 1 pierwszej lidze i spadek do 2 a Sosnowiec w 2 więc nie ma bezpośrednich meczy. A czy jest zgoda ?
Sezon 1987/88 obie ekipy spotykają się w 2 lidze – zgoda chyba pada ???
Sezon 1988/89 obie ekipy spotykają się ponownie w 2 lidze – zgody nie ma, na pewno wiosną 1989, gdy Motor jedzie do Sosnowca
krzysiekm
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2005-12-26, 11:46 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dawne zgody ze Śląskiem i Motorem

Postprzez krzysiekm 2011-02-04, 4:21 pm

Zgoda Śląska z Zagłębiem upadla 16. maja 1981 to ustaliłem bankowo

Trzy dni wcześniej nastąpił koniec zgody Śląska z Legią: 13 maja 1981 na meczu Pucharu Polski w Warszawie

Czy poszło tylko o Ruch, czy może sprawa Legii też była ważna?

Do dzis nie udało mi sie ustalić kiedy dokładnie zakończyła się zgoda Zagłębia z Motorem jak i Wisłą Kraków?
krzysiekm
 
Posty: 13
Dołączył(a): 2005-12-26, 11:46 pm
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dawne zgody ze Śląskiem i Motorem

Postprzez Adam1906 2011-02-09, 9:50 am

Tak z czystej sympatii do dawnej zgody z Motorem Lublin. Jak widać, niektórym też tam sentyment pozostał ;-)
http://www.lubelskascena.pl/printview.p ... bf42bd0b20
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Dawne zgody ze Śląskiem i Motorem

Postprzez Onslow 2011-03-15, 7:29 pm

A jak i kiedy powstała zgoda z Bks-em Bielsko ?
Onslow
 
Posty: 104
Dołączył(a): 2007-03-10, 7:57 pm
Lokalizacja: CZELSI

Re: Dawne zgody ze Śląskiem i Motorem

Postprzez Amandaibags 2011-08-18, 3:11 am

Jak się rozpadła zgoda z Motorem to nie pamiętam. Ale pamiętam jak powstała ta zgoda. Było to w 1980r Motor awansował do I ligi i pierwszy mecz ligowy grali z nami. Pojechaliśmy do Lublina w kilkananaście osób, kibice Motoru przywitali nas bardzo miło był alkohol i jakaś impreza na basenie (mecz zakończył się remisem 1-1) w rewanżu kibice Motoru byli ugoszczeni w Sosnowcu. Pożniej Motor spadł z ligi, ale co się stało że ta zgoda rozpadła się to nie pamiętam
Amandaibags
 
Posty: 5
Dołączył(a): 2011-07-29, 3:22 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kibice

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników