SEZON 2016/2017

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

SEZON 2016/2017

Postprzez Adam1906 2016-05-25, 8:43 pm

W Sosnowcu zabrali się na nowo za budowę hokejowego Zagłębia. W organizacji jest nowa spółka, na czele której stanie Dariusz Kisiel, dotąd prezes UKS-u Zagłębie Sosnowiec.

Zagłębie od wielu lat boryka się z problemami natury organizacyjnej. Wspólny mianownik słabości jest zawsze ten sam: brak pieniędzy. Klubu nie wyprowadził też na spokojne wody Leszek Tokarz. Były już prezes Zagłębia zapracował co prawda na awans do ekstraligi, ale w elicie zespół jednak przede wszystkim zawodził. Po ostatnim sezonie Tokarz i jego najbliżsi współpracownicy podali się do dymisji. Na szczęście znalazły się osoby, które chcą dalej zarządzać Zagłębiem.

Podczas ostatniego spotkania członków stowarzyszenia podjęto decyzję o powołaniu do życia nowej spółki. To konieczne, gdyż w ekstralidze nie może grać stowarzyszenie Zagłębie, które miejsce w elicie tylko użycza.

Nową spółkę organizuje Dariusz Kisiel, który ma być prezesem klubu. Kisiel to w Sosnowcu dobrze znana postać. Zasłynął tym, że zarejestrował znak Zagłębia - słynny na całą Polską trójkolorowy trójkąt. Użyczał go jednak bez problemu wszystkim zainteresowanym sekcjom Zagłębia. Z czasem jego związki ze sportem przestały się ograniczać tylko do prowadzenia sklepu kibica.

Działał przede wszystkim w amatorskim hokeju, ale został też prezesem UKS-u Zagłębie Sosnowiec. W minionym sezonie UKS wywalczył tytuły mistrza Polski w kategorii juniora i młodzika.

Kisiel na razie nie chce zbyt wiele mówić o nowym projekcie. Podkreśla, że więcej będzie wiadomo po zaplanowanym na sobotę Walnym Zjeździe Sprawozdawczo-Wyborczym Polskiego Związku Hokeja na Lodzie. W Warszawie może się bowiem okazać, że władze związku nie chcą w ekstralidze nowej spółki z Sosnowca i cały projekt trzeba będzie wrzucić do kosza...

Póki co jednak hokeiści z Sosnowca w końcu zabrali się do pracy. Na prośbę Kisiela zajęcia prowadzi Piotr Sarnik - trener, który obronił miejsce w ekstralidze, a któremu to potem podziękowano za pracę.

Niestety już na starcie drużyna jest osłabiona. Bramkarz Michał Kieler przeniósł się do Gdańska. Marcin Horzelski ma kontynuować karierę w Cracovii. Nie wiadomo też czy w Sosnowcu uda się zatrzymać Kamila Sikorę i Andrzeja Stojka.

Dodajmy, że na tę chwilę jedynym pewnym sponsorem Zagłębia - jest gmina Sosnowiec...
POZDRAWIAM TYCH DLA KTÓRYCH DRUGIM DOMEM JEST LUDOWY
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6018
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: SEZON 2016/2017

Postprzez Blajpios 2016-06-05, 4:53 pm

No, niestety. Czekam dłuższy czas - ale nikt nie wpisuje. Ba. Nic nie słychać, prócz tego, że kolejna chyba grupa zamieniła się miejscami jako "sternicy" - tylko dokąd to doprowadzi. Takie sukcesy młodzieży! I - takie rozpacznej perspektywy. Jest chyba dużo, dużo gorzej niż z piłką -a wydawałoby się niemożliwe, zwłaszcza uwzględniając osiągnięte sukcesy...
Blajpios
 
Posty: 3065
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: SEZON 2016/2017

Postprzez dziejus 2016-06-09, 2:29 pm

Od miesiąca czytam że Kieler odszedł z Zagłębia.Ale przecież hokej nie kończy się na Kielerze .Chyba,że jestem w błędzie.To napiszcie,że Kieler zgasił światło.Wierze jednak w Darka K. i Adama B. ;-)
dziejus
 
Posty: 1507
Dołączył(a): 2004-08-30, 9:17 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC-Stary

Re: SEZON 2016/2017

Postprzez Blajpios 2016-06-20, 5:55 pm

dziejus napisał(a):Od miesiąca czytam że Kieler odszedł z Zagłębia.Ale przecież hokej nie kończy się na Kielerze .Chyba,że jestem w błędzie.To napiszcie,że Kieler zgasił światło.Wierze jednak w Darka K. i Adama B. ;-)

ja tej wiary to, niestety, chyba już nie mam - a na dodatek mam smutne potwierdzenie dla mojego podejścia. To wypowiedź Wiceprezesa PZHL którą znalazłem na temat Zagłębia. Nie, nie, nie na jakichkolwiek stronach Zagłębia... Znalazłem, bo żeby cokolwiek znaleźć, to przeglądam już wszystkie "okoliczne newsy", więc i do artykułu na ŚląskimSporcie z 20 VI 2016 o staraniach gry hokejowej Gieklsy w hihiEkstralidze też zajrzałemałem.
Artykuł ma tytuł "GKS Katowice zgłosił akces do hokejowej ekstraligi. "Taka liga to powód do wstydu" i jest tam rozmowa z Wiceprezesem Minkinią a w niej i taki fragment
Wojciech Todur napisał(a):(...) GKS powoli budzi się do życia, ale co mają powiedzieć w Sosnowcu... - Kłócą się działacze spółki, która reprezentowała Zagłębie w ekstralidze i stowarzyszenia, które spółce to miejsce użyczyło. Dla związku partnerem do rozmów jest stowarzyszenie, bo to jednak ono dysponuje prawem do gry w lidze. Na razie Zagłębie jest daleko od rywalizacji z najlepszymi - zaznacza Minkina. (...)Tak naprawdę kluby ze Śląska i Zagłębia nie mają odwrotu, albo przygotują się do gry w ekstralidze, albo nie będą grały wcale. Pierwsza liga już w zeszłym sezonie była karykaturą rozgrywek.

Zgłosiły się do niej tylko kluby z Gdańska i Dębicy. Drużyna z Trójmiasta wywalczyła awans, a teraz wygląda na to, że Dębica nie będzie miała w ogóle z kim grać. Klub z Torunia - spadkowicz z ekstraligi - chce bowiem zapłacić za dalsze prawo gry z najlepszymi.

- Pierwsza liga w ubiegłorocznym kształcie i realiach zupełnie nie ma sensu. Taka liga to powód do wstydu. Niestety od lat sami na to pracujemy budując system rozgrywek na bardzo luźnych zasadach. Otwarta ekstraliga sprawiła, że pierwsza liga zupełnie straciła sens. Jeżeli na zapleczu ekstraligi nie będzie grało przynajmniej sześć drużyn, to już lepiej, żeby nie grały wcale - kończy Minkina.


Tak więc, ja już bardzo obawiam się, że nie osiągną jakiegoś porozumienia w tych kłótniach. Co oczywiście prowadzi do... no, chcę się powstrzymać przed napisaniem, że prowadzi to do rozpaczy i że ręce opadają; a trzeba by mocniejszych sformułowań użyć. Czy oni mają jakąś... ba, odwagę spojrzenia sobie w twarz w lustrze? Młodzież - zwycięża na wielu frontach. Amatorzy też w czołówce. Odpowiedzialność za śmierć hokeja więc zawodowego w Sosnowcu, to przecież też odpowiedzialność za to, co się dzieje i stanie z tą młodzieżą!
Blajpios
 
Posty: 3065
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: SEZON 2016/2017

Postprzez Blajpios 2016-07-01, 5:00 pm

DenisPt napisał(a):głupoty

napisał ten typ, czy też posługujący się ty nickiem - głupoty. Wykazał się chamstwem. Ale boli, że okazuje się być bardziej żywotny od ZagłęBiowskeigo, Sosnowieckiego hokeja! Boli tym bardziej, że miniony sezon był sezonem dobrym dla amatorów i sezonem tylu sukcesów młodych hokeistów, wszędzie rozumianych jako naturalne zapowiedź przyszłości, "oczko w głowie", o które się dba. A tu panowie działacze - zdają się mieć to głęboko w... zdają się uważać, że nie będą odpowiedzialni za zmarnowanie takiego potencjału...
Blajpios
 
Posty: 3065
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: SEZON 2016/2017

Postprzez Adam1906 2016-08-02, 8:01 am

Zagłębie Sosnowiec jednak zagra w ekstralidze!

Obrazek

Hokejowe Zagłębie Sosnowiec zgłosiło akces do rozgrywek ekstraligi. Nowym prezesem klubu jest Dariusz Kisiel, a za wyniki ma odpowiadać trener Piotr Sarnik.

To dobre wieści, bo tego lata zamieszanie w Sosnowcu było tak duże, że wydawało się, iż pięciokrotny mistrz Polski w ogóle nie przystąpi do rozgrywek. Przypomnijmy, że po minionym sezonie działacze stowarzyszenia - które dysponuje miejscem w ekstralidze - stwierdzili, że nie chcą dłużej współpracować ze spółką, którą firmował Leszek Tokarz - były zawodnik Zagłębia i wybitny reprezentant Polski. Tokarz reaktywował wcześniej drużynę i wprowadził ją do ekstraligi. W najwyższej klasie rozgrywkowej zespół był jednak tylko przeciętniakiem, który przegrywał mecz za meczem. Po kolejnych zebraniach stowarzyszenia płynęły wieści, że "spółka Tokarza" rezygnuje z zarządzania drużyną. Nowe Zagłębie miał budować Dariusz Kisiel, prezes UKS Zagłębie Sosnowiec, które w minionym sezonie wywalczyło mistrzostwo Polski w kategorii młodzików i juniorów.

Musi być zgoda na Stadionie Zimowym

Kisiel zabrał się za organizację nowej spółki, ale wtedy okazało się, że Tokarz i jego ludzie jednak wcale nie składają broni... Do miasta wpłynęło ich pismo z prośbą o dotację. Arkadiusz Chęciński, prezydent Sosnowca komentował na naszych łamach, że miasto w ogóle nie będzie łożyć na hokej dopóki nie nastanie zgoda na Stadionie Zimowym. Przepychanki trwały do połowy lipca. - Wtedy, trochę przypadkiem, dowiedzieliśmy się, że Leszek Tokarz jednak na dobre zrezygnował. Straciliśmy trzy miesiące, które teraz staramy się nadrobić. To nie jest proste - mówi Kisiel, który w poniedziałek wystąpił o numer REGON dla nowej spółki.

Spółka otrzymała też od stowarzyszenia prawo do reprezentowania Zagłębia w ekstralidze. - Złożyliśmy dokumenty licencyjne. Na razie nie otrzymaliśmy odpowiedzi, czy władze ligi mają do nas jakieś uwagi - mówi prezes. Nowa spółka zwróciła się też do władz miasta o dotację. - I tu pojawia się problem, gdyż pieniądze są nam potrzebne już teraz, a miasto chce wiedzieć wcześniej czy otrzymamy licencję na grę w ekstralidze. Tymczasem to będzie pewne w połowie sierpnia - dodaje Kisiel.

Za wyniki drużyny mają odpowiadać trenerzy Piotr Sarnik i Artur Ślusarczyk. - Zespół na pewno będzie oparty na wychowankach, których wspomoże kilku doświadczonych graczy. Wciąż możemy liczyć na takich zawodników jak Tobiasz Bernat, Marcin Kozłowski, Jakub Jaskólski czy Marcin Jaros. Będziemy też szukać zawodników w Bytomiu, Janowie, Oświęcimiu, czy Jastrzębiu. Pierwsze sygnały o zainteresowaniu grą w naszych barwach już mamy. Trzecia etap budowy zespołu przewiduje sięgniecie po obcokrajowców i tu również pojawiają się pierwsze propozycje - zaznacza Kisiel.

Zagłębie ma powalczyć o ósemkę

Nie wiadomo czy w klubie uda się zatrzymać najbardziej utalentowanych wychowanków młodego pokolenia czyli Marcina Chorzelskiego, Kamil Sikorę i Oskara Krawczyka. - Niemal każdy liczący się klub w Polsce widzi ich w swoich barwach - przyznaje Kisiel. Mimo problemów organizacyjnych wielu zawodników pracowało "na sucho". W tym tygodniu zespół ma wyjechać na lód. - Ten już powstaje. We wtorek na taflę ma po raz pierwszy wyjechać rolba, a w czwartek być może odbędzie się pierwszy trening - podkreśla Kisiel. W jakich realiach będzie funkcjonować nowy klub? - Powtarzam zawodnikom, że chcemy być przede wszystkim wypłacalni i wiarygodni. Co z tego, że obiecamy kontrakty na poziomie 4 tysięcy złotych, a potem nie będziemy ich płacić? To już lepiej mieć pewne na papierze dwa tysiące, a do tego zapłacony jeszcze ZUS i podatki - mówi prezes.

W Sosnowcu liczą, że uda się zbudować zespół, który powalczy o ósemkę. To ważne, gdyż mówi się o tym, że po nadchodzącym sezonie tylko tyle drużyn pozostanie w ekstralidze, a pozostałe spadną do I ligi. - Niestety wielu sponsorów, którzy deklarowali swoją pomoc, zniechęciło się tym, że długo nie było pewności, jaka spółka zagra w ekstralidze. Teraz wracamy do rozmów. Cudów nie ma jednak co oczekiwać, no chyba, że trafi nam się złoty strzał - kończy prezes.

http://katowice.wyborcza.pl/katowice/1, ... lidze.html
POZDRAWIAM TYCH DLA KTÓRYCH DRUGIM DOMEM JEST LUDOWY
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6018
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: SEZON 2016/2017

Postprzez dziejus 2016-08-03, 9:55 am

Na stronie hokejowej wakacje od maja.Newsem nadal wiadomość o odejściu bramkarza z sympatycznym zdjęciem.A przecież wiadomością dnia(jeśli nie roku)jest to że dalej gramy w ekstralidze :brawo: :)
dziejus
 
Posty: 1507
Dołączył(a): 2004-08-30, 9:17 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC-Stary

Re: SEZON 2016/2017

Postprzez dziejus 2016-08-08, 9:09 pm

Jutro gramy sparing z Naprzodem na Jantorze. Do Zagłębia ma przejść bramkarz tego klubu Nikifor Szczerba.To już coś :niezle: Pełne poparcie dla Darka i wszystkich,którym dobro naszego hokeja na sercu :brawo:
dziejus
 
Posty: 1507
Dołączył(a): 2004-08-30, 9:17 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC-Stary

Re: SEZON 2016/2017

Postprzez Blajpios 2016-08-08, 9:31 pm

dziejus napisał(a):Jutro gramy sparing z Naprzodem na Jantorze. Do Zagłębia ma przejść bramkarz tego klubu Nikifor Szczerba.To już coś :niezle: Pełne poparcie dla Darka i wszystkich,którym dobro naszego hokeja na sercu :brawo:

Właśnie - tego chciałbym się dowiedzieć. Czy rzeczywiście należy się to pełne poparcie. Dla mnie, to od kilkunastu lat jednak - jest wciąż tragedia wielkich niejasności wokół sosnowieckiego hokeja, łącznie z goszczeniem słynnej szkoły, tylko nie wiadomo, co z tego ma Sosnowiec i co ma hokej w Sosnowcu. Włączyć więc należy w coś, co nazwę "problemem i reliktem hokeja w Sosnowcu" sprawę Szkoły, ale oczywiście nie stanowi ona głównego nurtu problemu. Jednak, też trzeba dodać - faktycznie przez te co najmniej kilkanaście lat widać, owszem, zawsze wiernie stojącego przy hokeju D. Kisiela; niemniej jednocześnie widać go, jako odłam, oddzielność. Ciągle też są inne dwa czy trzy odłamy. Przy czym, ci którzy - można by powiedzieć - mają wszczepione najlepsze horyzonty, bo doświadczyli choćby poziomu reprezentantów grających w czołówce światowej: co rusz się gdzieś ich na margines wypycha. Czy nie jest więc sytuacja, że zwycięża "średniość", bo jest to blokada i zmuszanie do "mojego" poziomu, furda, że jest on przeciętny i ograniczony? Nie wiem. Nie chcę rzucać zarzutów. W ogóle nie znam sytuacji od środka, ba, nawet od kibicowskiej ale "codziennej" rzeczywistej strony. Byłbym wdzięczny, gdyby ktoś wyjaśnił te sprawy. Jednak - jakoś mi trudno wpaść w entuzjazm wobec tylko jednej tych odłamów frakcji - i to w dodatku jakoś nie przekonująco wykazującej się szerokością horyzontów (bo już sprawę słynnych profitów, choćby ze znaku Klubu, zostawiam na boku, nie wykluczam bowiem, że faktycznie tu jest tylko "kibciowsko" zabezpieczenie sprawy, ale bez szemranych własnych profitów. Możliwe; nie twierdzę, że nie).
Jednak, podstawowe wydaje się - pytanie o szerokość horyzontów, podobnie jak w piłce, tylko z podejrzeniem może jeszcze większego zakorzenienia w odwiecznym sosnowieckim sportowym "układziku". Np. - czy na pewno nie jest to właśnie kwestia braku horyzontów i umiejętności współpracy: że wciąż się jak watahy wycinają te frakcje, w dodatku blokując absolutnie możliwość połączenia choćby zachowujących odrębność frakcji, ale połączonych w dobro jednego sosnowieckiego hokeja.
Blajpios
 
Posty: 3065
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: SEZON 2016/2017

Postprzez dziejus 2016-08-09, 8:17 pm

Podobno Zagłębie wygrało w sparingu z Naprzodem 4-3.Piszę "podobno",bo łatwiej uzyskać audiencję u papieża,niż dowiedzieć się czegoś o naszych hokeistach. :kiepsko: Podobnie zresztą jest z piłkarzami :redface:
dziejus
 
Posty: 1507
Dołączył(a): 2004-08-30, 9:17 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC-Stary

Re: SEZON 2016/2017

Postprzez Blajpios 2016-08-09, 8:34 pm

dziejus napisał(a):Podobno Zagłębie wygrało w sparingu z Naprzodem 4-3.Piszę "podobno",bo łatwiej uzyskać audiencję u papieża,niż dowiedzieć się czegoś o naszych hokeistach. :kiepsko: Podobnie zresztą jest z piłkarzami :redface:

U piłkarzy to jeszcze zrozumiałe, jeżeli chodzi o dowiedzenie się czegoś o Zagłębiu, to znaczy, jeżeli chodzi o nie dowiedzenie się ;-) Przecież Prezesem jest były ? dziennikarz, więc chłopina na pewno wie, jak cenne są informacje. Nie chce ich więc wydawać, by nie uszczuplać skromnej klubowej kasy! :-) Ale hokeiści mogliby być bardziej rozrzutni... Aha, też nie bardzo, prywatny sklepik też mógł być niezłą szkołą... Przepraszam za sarkazm i ironię - ale co innego można?
Blajpios
 
Posty: 3065
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: SEZON 2016/2017

Postprzez dziejus 2016-08-09, 8:46 pm

Jest potwierdzenie na stronie Zaglebie-Hokej.Suchy wynik i informacja z 11 maja,że Kieler odszedł :-( Reszty t.j.skład drużyny,strzelcy bramek itp.dowiemy się może jeszcze w tym roku :twisted:
dziejus
 
Posty: 1507
Dołączył(a): 2004-08-30, 9:17 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC-Stary

Re: SEZON 2016/2017

Postprzez jondek 2016-08-09, 10:56 pm

jondek
 
Posty: 1203
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: SEZON 2016/2017

Postprzez Adam1906 2016-08-13, 7:46 am

Naprzód Janów i Zagłębie Sosnowiec bez licencji

Dziesięć klubów otrzymało licencje na sezon 2016/2017 w Polskiej Hokej Lidze. Naprzód Janów i Zagłębie Sosnowiec nie spełniły wymogów finansowych i mają 14 dni na odwołanie się od decyzji Komisji Licencyjnej.

- Nie chcę dzisiaj zdradzać kto otrzymał licencje z prostego powodu. Wysłaliśmy w piątek późnym popołudniem pisma do klubów i chcemy żeby one się najpierw z nimi zapoznały a nie dowiadywały z mediów. Dlatego jutro przedstawimy oficjalny komunikat w tej sprawie - komentuje Janusz Wierzbowski, sekretarz generalny PZHL.

My już dzisiaj wiemy, że licencji nie otrzymały dwa kluby.

Są to Naprzód Janów i HK Zagłębie Sosnowiec, które jak wiadomo nie od dziś mają problemy finansowe. Główną przyczyną nieprzyznania licencji jest nieprzedstawienia gwarancji finansowych i wymaganego budżetu na sezon 2016/17 w PHL. Oba zespoły mają 14 dni na przedstawienie dokumentów do Komisji Odwoławczej.

Licencje otrzymały Comarch Cracovia, GKS Tychy, TatrySki Podhale Nowy Targ, JKH GKS Jastrzębie, KS Unia Oświęcim, TMH Polonia Bytom, PGE Orlik Opole, MH Automatyka Stoczniowiec 2014 Gdańsk, GKS Katowice oraz Nesta Mires Toruń.

Terminarz w dwóch wersjach będzie przedstawiony w przyszłym tygodniu. Należy jednak pamiętać, że procesu licencyjnego nie przechodził zespół SMS Sosnowiec, który także wystąpi w PHL.

Władze PZHL w przyszłym sezonie planują zaostrzyć i przyśpieszyć proces licencyjny. Plan zakłada, że od klubów będzie wymagane do końca kwietnia przejście procesu licencyjnego a do końca maja będzie można przedłożyć brakującego dokumenty. Jeśli uda się podjąć takie kroki terminarz PHL powinien ukazać się znacznie szybciej niż na przestrzeni ostatnich lat.

http://www.hokej.net/pl/news,artykul,5, ... encji.html

No i chvj bombki strzelił :-( Teraz chyba wypada liczyć tylko na jakiś cud... ;-(
POZDRAWIAM TYCH DLA KTÓRYCH DRUGIM DOMEM JEST LUDOWY
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6018
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: SEZON 2016/2017

Postprzez Adam1906 2016-08-30, 5:40 pm

Kto zagra w PHL? Kto z kim rozpocznie sezon? Nadal nie wiadomo!

Niespełna dwa tygodnie pozostały do rozpoczęcia sezonu ligowego Polskiej Hokej Ligi. Niestety dalej nie wiadomo, ile zespołów będzie rywalizować i kto z kim rozpocznie pierwszą kolejkę! Kompromitacja, żałość, nieprofesjonalizm – te słowa najczęściej padają z ust trenerów i działaczy.


Dostajemy coraz więcej sygnałów i zapytań na temat startu Polskiej Hokej Ligi. Niestety – mimo szczerych chęci – nie potrafimy odpowiedzieć na to pytanie. Telefonów nie odbierają ani Janusz Wierzbowski, sekretarz generalny PZHL i prezes PHL, a także Tomasz Rutkowski, szef wyszkolenia.

Ale to nie wszystko. Decyzja o tym, czy licencje zostaną przyznane Naprzodowi Janów i Zagłębiu Sosnowiec miała zostać podjęta pod koniec zeszłego tygodnia. Jest wtorek i nadal nie mamy żadnych wieści z centrali. Zresztą „proces licencyjny” co roku jest kompromitacją związku.

A teraz mała ciekawostka. W egzotycznych ligach takich jak rumuńska, serbska, belgijska, estońska i hiszpańska o podobnej sytuacji nie ma mowy. Terminarze już są i można je znaleźć z łatwością.

Nawet w samym związku dochodzi do zgrzytów i niektórzy mówią wprost, że nie wiedzą kiedy będzie ostateczna decyzja. A prawnicy zajmujący się licencjami wciąż milczą. Nie trzeba też przypominać, że kluby muszą wystąpić także o pozwolenie na imprezy masowe. Jak to zrobić bez pełnego terminarza?

Cóż, miało być lepiej... Czy jest? To pytanie pozostawimy bez odpowiedzi.

http://www.hokej.net/pl/news,artykul,5, ... adomo.html

Działania owej "Centrali" można podsumować jednym zdaniem: BURDEL I SYF!!!
POZDRAWIAM TYCH DLA KTÓRYCH DRUGIM DOMEM JEST LUDOWY
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6018
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Następna strona

Powrót do Hokej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników