PHL 2022/2023

Dyskusje o wszystkim co dotyczy hokejowego Zagłębia Sosnowiec
http://hokej.zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, Smazu, krzysiu, swiezy52, kierat, BrzydaL

Re: PHL 2022/2023

Postprzez Adam1906 2023-01-12, 9:40 pm

Zagłębie Sosnowiec pozyskało 27-letniego szwedzkiego napastnika Tima FRIBERGA, występującego ostatnio w Wings HC Arlanda. Na taflach HockeyEttan (trzeci poziom w Szwecji) rozegrał w sumie 188 meczów, w których strzelił 46 bramek i zanotował 63 asysty.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: PHL 2022/2023

Postprzez Adam1906 2023-01-31, 8:03 pm

Ostatnie w tabeli Podhale Nowy Targ, które w 36 ligowych kolejkach wygrało tylko 2 razy a przegrało aż 34 mecze, grając na 3 "piątki" leje Zagłębie 5:3 :redface:

:czerwona: Idź pan w chooj z takim badziewiem... :twisted:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PHL 2022/2023

Postprzez slawekchicago 2023-02-26, 9:58 pm

HEJ !!!

Są chwile z dzieciństwa, które się pamięta. Są też takie, których nie możemy pamiętać bo byliśmy zbyt mali. Tak jest też u mnie. Jako mały Sławek "pakowany" byłem do wózka i rodzice zabierali w pewne miejsce, które potem było moim jednym z domów. Wtorki, piątki, niedziele ciężko byłoby mi napisać ile ich było. Jutro będzie poniedziałek, TEN PONIEDZIAŁEK, DZIEŃ W KTÓRY POŻEGNAM TEN MÓJ JEDEN Z DOMÓW.
Juz nie pójdę tam z moim tatą ale pójdę m.in.dla JEGO pamięci. Ostatni raz usiade na trybunach ( juz nie na niebieskich ławkach).
To jeden z domów KAŻDEGO Z NAS, DOM OZNACZONY 5
GWIAZDKAMI ZA 5 MISTRZOSTW POLSKI.
DOM, KTÓRY ZASŁUGUJĘ NA GODNE POŻEGNANIE

POŻEGNAJ KAWAŁ HISTORII SOSNOWIECKIEGO SPORTU
POŻEGNAJ MIEJSCE, KTÓRE WYMAGA SZACUNKU
POŻEGNAJ OBIEKT NA KTÓRYM BYŁY ŁZY, POT, KREW, RADOŚĆ, SMUTEK

POŻEGNAJ JUTRO STADION ZIMOWY

GODZINA 19:00

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC - CRACOVIA KRAKÓW
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: PHL 2022/2023

Postprzez jondek 2023-02-27, 1:35 pm

Brzmi jak apel do wszystkich. Hokeistów,"TYŻ" ;-) :redface:
jondek
 
Posty: 1248
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: PHL 2022/2023

Postprzez GrubyPerez 2023-03-09, 5:36 pm

Nowy Stadion ZImowy - ze światowej klasy czworobocznym telebimem to nowa szansa na uniknięcie śmierci tej pięknej dyscypliny w naszym mieście. Logicznie patrząc- Właścicielowi powinno zależeć na zapewnieniu w miarę wysokiej jakości sportowej - co bez trudu pozwoli zapełnić publikę na każdy mecz sezonu.
Nie chce mi się rozpisywać na temat obecnego poziomu sportowego , zawiedzionych dawnych nadziejach z czasów gdy był u nas SMS itd.
Bolo zrobi to lepiej :niezle:
Mało znam się na hokeju - ale emocje jakie potrafi wywołać ta gra - wspaniałe.
Liczę na to - że znowu ożyje ta część forum- bo po prostu znów będziemy mieli o czym pisać. Na szczęście.
Czego i Wam życzę :)
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: PHL 2022/2023

Postprzez Anakin 2023-03-17, 11:07 pm

GrubyPerez napisał(a):Nowy Stadion ZImowy - ze światowej klasy czworobocznym telebimem to nowa szansa na uniknięcie śmierci tej pięknej dyscypliny w naszym mieście. Logicznie patrząc- Właścicielowi powinno zależeć na zapewnieniu w miarę wysokiej jakości sportowej - co bez trudu pozwoli zapełnić publikę na każdy mecz sezonu.

Bardzo ładne ale naiwne jak u małego dziecka. Polski hokej to dno i 45345345 metrów mułu. K0mpletnie niepopularny i nikogo nie interesujący. Nawet żadna tiwi ma w dupie hokej i nie chce go transmitować. Pozostało tylko kilka miast i tyle pozostanie. Ponieważ w Sosnowcu od 30 lat nie udało się zbudować drużyny na podium to i do tych miast się już nie załapie. Lodowisko pozostanie dla amatorów lubiących pojeździć na łyżwach lub jazdy figurowej.
PS. Na kibicowskim też tak twierdzą
Anakin
 
Posty: 1773
Dołączył(a): 2011-06-06, 10:00 am

Re: PHL 2022/2023

Postprzez GrubyPerez 2023-03-18, 3:20 pm

Anakin napisał(a):Bardzo ładne ale naiwne jak u małego dziecka.

no tak już mam na starość- tylko na marzeniach oprzeć mogę swój wewnętrzny , kibicowski świat i związane z nim nadzieje.
W działaniach , w życiu- inni są/byli lepsi.

ps. czytam "kibicowkie" forum ( a to jakie jest?? -dla koła gospodyń wiejskich?) - i zdania jak i tu są podzielone- bo też często Ci sami ludzie piszą tylko pod innymi nickami. A już z bolo73 na ten temat nie przegadasz.
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: PHL 2022/2023

Postprzez GrubyPerez 2023-05-03, 5:53 pm

Trudno o lepsze wieści podczas majówki: Polska wygrała z Koreą Południową aż 7:0 podczas mistrzostw świata Dywizji IA. Został już tylko jeden mecz do wygrania, by nasza reprezentacja po 21 latach wróciła do Elity!


https://www.flashscore.pl/wiadomosci/ho ... /h68zcpgB/
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: PHL 2022/2023

Postprzez bolo73 2023-05-10, 3:13 pm

[/quote]
A już z bolo73 na ten temat nie przegadasz.[/quote]

Hehe...dobre, naprawdę dobre, podoba mnie się to... Ale jeszcze będzie przepięknie, jeszcze będzie wspaniale...jak swego czasu śpiewał bodajże Tilt. Naprawdę nie potrafię zrozumieć myślenia ludzi. Bo jak można nie kochać hokeja gdzie w 5 sekund sytuacja zmienia się diametralnie (vide nasz mecz ze skośnymi pod koniec 2 tercji gdzie mogli nam wkulać na 2:3 a poszła kontra i bodajże Alan strzelił na 4:1), gdzie walka trwa na całej długości i szerokości lodu, gdzie naprawdę przyjemnie to się ogląda. Nisza jest to fakt, ale swego czasu taką niszą była siatka i ręczna Potrzeba sukcesu i ten teraz mamy, trzeba to wykorzystać. Potrzeba infrastruktury ale ta stopniowo powstaje jak w Bytomiu czy u nas. Wszystko to mało oczywiście, ale może małymi kroczkami posuniemy się do przodu. Coraz więcej hokeistów zza Oceanu czy Skandynawii chwali naszą ligę i ogólnie Polskę jako kraj więc do przodu Polsko! Co do hokeja Zagłębia to powtórzę tutaj jak na tym drugim forum: jeżeli hokej dostałby 30% tego co przez ostatnie lata dostawała sekcja piłkarska (nie chcę obrażać ale są nieudacznikami i mam na myśli ludzi odpowiedzialnych za zarządzanie tą sekcją) to walczylibyśmy przynajmniej o podium (nie mówię, że bankowo mielibyśmy medal bo wiele czynników decyduje o tym, ale walczylibyśmy i mielibyśmy duże szanse na medal). Osobiście uważam, że gdybyśmy w tym minionym sezonie mieli np. Gusowa za trenera to byłaby szansa na 5/6 miejsce po sezonie zasadniczym bo potencjał ku temu był. Tak więc potrzeba zwiększyć budżet, zatrudnić dobrego fachowca, który dobierze odpowiednich ludzi (potrzeba dobrego skautingu a przecież kilku dobrych zawodników udało się sprowadzić i na tym bazujmy bo przygarnianie odpadów nie wychodzi nam na dobre). To wszystko przełoży się na wynik a ten z kolei na zainteresowanie i frekwencję i zapełnienie 2,5k obiektu nie będzie problemem. Problemem będzie dostanie wejściówek na mecze. Pozdro
bolo73
 
Posty: 979
Dołączył(a): 2006-10-17, 7:28 am

Poprzednia strona

Powrót do Hokej

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron