Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez najs 2021-09-08, 5:36 am

A co sądzicie o kandydaturze Antonio Conte? Podobno kiedy zaproponowano mu stanowisko pierwszego trenera Zagłębia, to miał przyjąć tę propozycję z entuzjazmem. Jak twierdzą świadkowie, miał nawet porównać projekt Girka, do mistrzowskiego projektu Interu sprzed roku. Problemem może być jednak pensja, bo Włoch chciałby zarabiać około 15 milionów euro.
najs
 
Posty: 38
Dołączył(a): 2009-02-20, 9:41 pm


Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez slawekchicago 2021-09-08, 6:27 am

a to bedzie Seba Stemplewski
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Lars 2021-09-08, 7:38 am

slawekchicago napisał(a):a to bedzie Seba Stemplewski


Też tak sądzę po obejrzeniu piłkarskiej trójki
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2253
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez August 2021-09-08, 10:13 am

Zagłębie Sosnowiec. I po Moskalu…, ale kto go zastąpi?
8 września 2021 Krzysztof Polaczkiewicz

Czystek w Sosnowcu ciąg dalszy. W Zagłębiu nie tak dawno wymieniono prezesa, a wczoraj, jak już informowaliśmy, padło na trenera. Szkoleniowcem I-ligowca nie jest już Kazimierz Moskal. Kto może go zastąpić?

Kazimierz Moskal nie jest już szkoleniowcem sosnowieckiego Zagłębia. – Trenerowi dziękujemy za współpracę i życzymy powodzenia w dalszej karierze zawodowej – brzmi lakoniczny komunikat na stronie internetowej klubu.

Moskal prowadził zespół ze Stadionu Ludowego od 9 listopada ubiegłego roku, gdy przejął zespół od Krzysztofa Dębka. Miniony sezon ekipa z Sosnowca zakończyła na przedostatnim miejscu w tabeli I ligi, ale dzięki temu, że zaplecze ekstraklasy opuszczał tylko jeden zespół, Zagłębie zachowało ligowy byt.

Przed rozpoczęciem obecnego sezonu w składzie doszło do sporych zmian, pojawiła się duża grupa nowych graczy, w tym m.in.: Patryk Bryła, z którym trener Moskal pracował w ŁKS-ie Łódź. Na inaugurację sosnowiczanie wywieźli remis z Gdyni. Mecz z Arką zakończył się podziałem punktów, ale potem było już tylko gorzej.

Z siedmiu spotkań sosnowiczanie zdołali wygrać zaledwie jedno. 15 sierpnia pokonali na wyjeździe ekipę Górnika Polkowice 4:2. Punkt zdołali jeszcze wywalczyć w starciu ze Skrą Częstochowa, które jak się potem okazało było ostatnim, w którym zespół Zagłębia poprowadził trener Moskal.

Ponadto cztery mecze zakończyły się porażkami. Mimo, że w pojedynkach z Widzewem, GKS-em Katowice i GKS-em Tychy sosnowiczanie wychodzili na prowadzenie, to mecze kończyły się wygranymi rywali. W sumie trener Moskal prowadził Zagłębie w 31 meczach. Pod jego wodzą sosnowiczanie wygrali zaledwie siedem spotkań, a siedem zakończyło się remisami.

Były już trener sosnowiczan zapowiadał ofensywą grę Zagłębia. W rozpoczętym niedawno sezonie widzieliśmy Zagłębie bez pomysłu na grę, wystraszone, bez pewności siebie. Taki stan rzeczy to nie tylko wina trenera, ale także, a może przede wszystkim, piłkarzy, którzy „nie pomogli” trenerowi. W klubowych kuluarach coraz głośniej mówiło się, że zawodnicy nie byli zadowoleni z ustawienia na boisku preferowanego przez trenera Moskala…

Kto zajmie miejsce byłego już trenera? Wolny jest Grzegorz Kurdziel, były bramkarz i trener sosnowieckich golkiperów, który przez kilka ostatnich lat pracował w Cracovii razem z Michałem Probierzem. Przed rozpoczęciem bieżącego sezonu Kurdziel opuścił zespół „Pasów” i zamierza rozpocząć pracę na własny rachunek. Na stałe mieszka w Sosnowcu, ostatnimi czas był widziany na meczach Zagłębia.

Spora grupa kibiców widziałby w tej roli innego byłego gracza sosnowiczan, Bośniaka Dzenana Hosicia. Były kapitan sosnowieckiego klubu i wciąż obcokrajowiec z największą ilością spotkań w Zagłębiu objął co prawda kilka tygodni temu zespół w bośniackiej I lidze, ale z naszych informacji wynika, że ma tak skonstruowaną umowę, że w przypadku oferty zagranicznej może rozstać się z obecnym pracodawcą.

Niewykluczone jednak, że klub postawi na wariant oszczędnościowy i obowiązki pierwszego trenera przejmie Grzegorz Bąk, aktualnie trener rezerw Zagłębia. Przypomnijmy, że już w niedzielę sosnowiczanie zmierzą się na własnym stadionie z Puszczą Niepołomice i zapewne Zagłębie poprowadzi już nowy szkoleniowiec
https://sportdziennik.com/zaglebie-sosn ... o-zastapi/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Lars 2021-09-08, 10:18 am

August napisał(a):Niewykluczone jednak, że klub postawi na wariant oszczędnościowy i obowiązki pierwszego trenera przejmie Grzegorz Bąk


to już byłby ruch ekstremalny ukierunkowany na obniżenie frekwencji poniżej 500 osób podczas meczów.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2253
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Adam1906 2021-09-08, 10:24 am

Moim skromnym zdaniem jest dwóch świetnych kandydatów na nowego trenera Zagłębia Sosnowiec. Są to były trener m.in. Pogoni Szczecin, Stali Mielec i Wisły Kraków - Artur SKOWRONEK, oraz asystent Jacka Magiery w Legii Warszawa, kadrze Polska U19 i Polska U20, a aktualnie w Śląsku Wrocław - Tomasz ŁUCZYWEK. Uprzedzając pytania o posiadaną przez Łuczywka Licencję UEFA A, która nie pozwala prowadzić samodzielnie drużyny na poziomie I ligi, to obecnie Tomek jest w trakcie kursu na Licencje UEFA Pro, a sam udział w tymże kursie pozwala już na objęcie pierwszoligowego klubu.

Jest jednak pewien mały problem. Nikt w klubie nie zaprząta sobie głowy wyżej wymienionymi osobami, bo Zagłębie Sosnowiec działa w myśl zasady, że czy się znasz, czy nie, jak jesteś moim kolegą, to fuchę dostaniesz. I tym sposobem najprawdopodobniej posadę nowego trenera w Zagłębiu otrzyma bardzo dobry kolega naszego nowego prezesa - Mirosław KMIEĆ, który aktualnie jest asystentem Jana Urbana w Górniku Zabrze.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez August 2021-09-08, 10:39 am

Co do Łuczywka to o ile pamiętam to jesienią zeszłego roku, odmówił kategorycznie Jaroszewskiemu na propozycję objęcia funkcji trenera Zagłębia. Ale też mam odczucie, że Siwy najlepiej się odnajduje w funkcji asystenta a na I trenera już niekoniecznie. Co do Kmiecia sam nie wiem. Zdaje się prowadził już Zagłębie jeszcze w czasach ostatniej prezesury Baczyńskiego i nic specjalnego z tego nie wyszło ale minęło kilka ładnych lat i trochę doświadczenia też mu przybyło. Wydaje się, że w obecnej sytuacji drużynę powinien objąć ktoś o określonych cechach charakterologicznych ktoś kto będzie umiał coś zlepić z tego co ma. Urban jest właśnie znany z tego.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez novack 2021-09-08, 10:42 am

Kmiecia zwolnił Jaroszewski żeby zrobić miejsce kumplowi Smyle z którym kopał piłkę na sali, gdy Kmieć miał z Zagłębiem średnią punktów na mecz 1,77, a Zagłębie grało dobrze taktycznie. Teraz tyle lat przy Urbanie, to chyba nie cofnął się w rozwoju. Jeśli nie stać nas na Stokowca, czy Brosza, to jest nawet rozsądną propozycja, a gdyby tak jeszcze do bramkarzy ściągnąć Kurdziela, to jestem za.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5709
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez petromar 2021-09-08, 11:04 am

I tym sposobem najprawdopodobniej posadę nowego trenera w Zagłębiu otrzyma bardzo dobry kolega naszego nowego prezesa - Mirosław KMIEĆ, który aktualnie jest asystentem Jana Urbana w Górniku Zabrze.

Pytanie retoryczne - jeśli Kmieć który miał całkiem fajne wyniki wcześniej o których kolega wyżej napisał zostałby trenerem to dobry czy zły wybór?
Czy parzymy przez pryzmat znajomości (podobno nasz nowy prezes nie ma ich totalnie i się nie nadaje - to już zostało napisane ,tak jak Polczak na skauta......) czy wyników które osiągnął....
nie chcę nic mówic ale to takie zaprzeczanie wszystkim i wszystkiemu - nasz new prezes nie ma pojęcia o pracy doświadczenia i znajomości - ale pewno zatrudni trenera którego zna a który miał fajne wcześniej wyniki....
naprawdę ale odpuśćmy z wszechobecną krytyką wszystkiego i wszystkich..... ;-)
ktoś coś słyszał że buc ja słyszałem od A. że sympatyczny facet, ...serio na podstawie zasłyszanych opiniiii to wiemy co można....zatęsknimy za Jaroszewskim... :lol: no na prawdę chyba znasz osobiście faceta dobrze albo kradł Ci kanapki w szkole itp.... ;-)
naprawdę ja wiem że forum gdzie każdy wyraża swoją opinię...ale ..................
petromar
 
Posty: 834
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez novack 2021-09-08, 11:33 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5709
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez hanson 2021-09-08, 12:14 pm

petromar napisał(a):I tym sposobem najprawdopodobniej posadę nowego trenera w Zagłębiu otrzyma bardzo dobry kolega naszego nowego prezesa - Mirosław KMIEĆ, który aktualnie jest asystentem Jana Urbana w Górniku Zabrze.

Pytanie retoryczne - jeśli Kmieć który miał całkiem fajne wyniki wcześniej o których kolega wyżej napisał zostałby trenerem to dobry czy zły wybór?
Czy parzymy przez pryzmat znajomości (podobno nasz nowy prezes nie ma ich totalnie i się nie nadaje - to już zostało napisane ,tak jak Polczak na skauta......) czy wyników które osiągnął....
nie chcę nic mówic ale to takie zaprzeczanie wszystkim i wszystkiemu - nasz new prezes nie ma pojęcia o pracy doświadczenia i znajomości - ale pewno zatrudni trenera którego zna a który miał fajne wcześniej wyniki....
naprawdę ale odpuśćmy z wszechobecną krytyką wszystkiego i wszystkich..... ;-)
ktoś coś słyszał że buc ja słyszałem od A. że sympatyczny facet, ...serio na podstawie zasłyszanych opiniiii to wiemy co można....zatęsknimy za Jaroszewskim... :lol: no na prawdę chyba znasz osobiście faceta dobrze albo kradł Ci kanapki w szkole itp.... ;-)
naprawdę ja wiem że forum gdzie każdy wyraża swoją opinię...ale ..................

Żeby na forum wszystkim dogodzić to Zagłębie musieliby kupić szejkowie i z Zagłębia zrobić drugie PSG :D a i tak byłoby larmo po odpadbieciu w finale LM że Messi z Neymarem zasiedzieli się na grillu:D. A na poważnie, za dużo żalu jest w sercach kibiców i zbyt duże oczekiwania.
hanson
 
Posty: 149
Dołączył(a): 2009-04-12, 10:29 pm

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Adam1906 2021-09-08, 1:46 pm

Analizując poprzednie sezony:

2018/2019 - spadek w katastrofalnym stylu z Ekstraklasy (zabrakło 13 pkt. do miejsca gwarantującego utrzymanie),
2019/2020 - walka o utrzymanie się w I lidze (4 pkt. przewagi nad miejscem spadkowym),
2020/2021 - walka o utrzymanie się w I lidze (przedostatnie miejsce w tabeli - gdyby nie reforma Bońka zabrakłoby nam 6 pkt. do utrzymania),
2021/2022 - po 7. kolejkach mamy zdobyte 5 pkt. i jeden mecz więcej od wszystkich zespołów będących za nami - w przypadku zdobycia przez nie punktów po 7. kolejce bylibyśmy wówczas na przedostatnim miejscu.

I Ty hanson piszesz, że:

hanson napisał(a):za dużo żalu jest w sercach kibiców i zbyt duże oczekiwania.


Czyli mamy za duże oczekiwania i tylko dlatego żalimy się na forum??? No niech mnie chooj strzeli, ale z nas to faktycznie są wredne szczekające kundle... :twisted:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Tomcjo 2021-09-08, 4:33 pm

Z tych niby kandydatów jedynie Surmą minimalnie ogarnia . Najgorszy Bąk . Jedynka spadnie dwójka nie awansuje . Generalnie Girek potwierdza ze jest cienkim leszczem
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7045
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Adamek182 2021-09-08, 5:42 pm

Zapewne skonczy sie eksperymentem. Jezeli juz eksperymentowac, to wybralbym zagraniczny eksperyment (ale jakby nasz/swoj) i Dzenana. Cos tam wyczytalem ze kotos, cos, gdzies... Ale fakt, nic kompletnie nie wiem na temat jego warsztatu i wynikow. Kurdziel tez nie wypada slabo w moich notowaniach. Ale to w wypadku gdyby serio mialo sie skonczyc eksperymentem.
Adamek182
 
Posty: 748
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez novack 2021-09-08, 5:50 pm

Adamek182 napisał(a):Zapewne skonczy sie eksperymentem. Jezeli juz eksperymentowac, to wybralbym zagraniczny eksperyment (ale jakby nasz/swoj) i Dzenana. Cos tam wyczytalem ze kotos, cos, gdzies... Ale fakt, nic kompletnie nie wiem na temat jego warsztatu i wynikow. Kurdziel tez nie wypada slabo w moich notowaniach. Ale to w wypadku gdyby serio mialo sie skonczyc eksperymentem.

https://www.transfermarkt.pl/dzenan-hos ... iner/54311
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5709
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: petromar