Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Lars 2021-09-08, 5:59 pm

Cisza nastała. Kmieć dogaduje się z Górnikiem czy coś poszło nie tak?
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2252
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am


Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez hanson 2021-09-08, 6:26 pm

Adam1906 napisał(a):Analizując poprzednie sezony:

2018/2019 - spadek w katastrofalnym stylu z Ekstraklasy (zabrakło 13 pkt. do miejsca gwarantującego utrzymanie),
2019/2020 - walka o utrzymanie się w I lidze (4 pkt. przewagi nad miejscem spadkowym),
2020/2021 - walka o utrzymanie się w I lidze (przedostatnie miejsce w tabeli - gdyby nie reforma Bońka zabrakłoby nam 6 pkt. do utrzymania),
2021/2022 - po 7. kolejkach mamy zdobyte 5 pkt. i jeden mecz więcej od wszystkich zespołów będących za nami - w przypadku zdobycia przez nie punktów po 7. kolejce bylibyśmy wówczas na przedostatnim miejscu.

I Ty hanson piszesz, że:

hanson napisał(a):za dużo żalu jest w sercach kibiców i zbyt duże oczekiwania.


Czyli mamy za duże oczekiwania i tylko dlatego żalimy się na forum??? No niech mnie chooj strzeli, ale z nas to faktycznie są wredne szczekające kundle... :twisted:
Do Jaroszewskiego mam wiele żalu, masa błędów, masa nieprofesjonalnych decyzji ostatnie lata faktycznie beznadziejne. Kompromitujące wypowiedzi w mediach. Zaczął dobrze, źle skończył. Ale muszę oddać że dwa awanse były, gra za Derbina czy Magiery mi się podobała. Kilka trafionych transferów też było (sprzedanych potem za czapkę gruszek).
hanson
 
Posty: 147
Dołączył(a): 2009-04-12, 10:29 pm

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez jondek 2021-09-08, 6:41 pm

Lars napisał(a):Cisza nastała.

Uszczelnili przepływ informacji jak w Usnarzu Górnym ;-( Ale trzeba się chyba przygotować na Bąka ;-(
jondek
 
Posty: 1251
Dołączył(a): 2010-10-14, 11:34 pm

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez August 2021-09-09, 7:45 am

Grzegorz Bąk najpoważniejszym kandydatem do objęcia schedy po Kazimierzu Moskalu.

Wszystko wskazuje na to, że następcą Moskala na trenerskiej ławce Zagłębia będzie Grzegorz Bąk, aktualnie szkoleniowiec rezerw sosnowieckiego klubu. Problem w tym, że Bąk nie posiada licencji UEFA PRO, ale jest wyjście z sytuacji, które może pozwolić mu objąć zespół I-ligowca. Tymczasową licencją może otrzymać Łukasz Matusiak, który był w sztabie trenerskim Kazimierza Moskala. Oficjalnie trenerem byłby więc Matusiak, ale za wyniki zespołu odpowiadałby Bąk.

Obecny trener rezerw z II drużyną Zagłębia pracuje od początku sezonu 2020/2021. W minionych rozgrywkach był bliski awansu z drużyną do IV ligi, ale w ostatecznym rozrachunku z promocji do wyższej klasy rozgrywkowej cieszyli się rywale. W bieżącym sezonie Zagłębie II w pięciu meczach odniosło cztery zwycięstwa i zaliczyło jeden remis.

Przed objęciem rezerw Zagłębia Bąk prowadził LKS Rajsko, IV-ligowca z Małopolski. Przymierzany do funkcji pierwszego trenera sosnowiczan szkoleniowiec to postać doskonale znana w sosnowieckim klubie.


– W Zagłębiu jestem niemal od trzydziestu lat, z krótkimi przerwami na pracę w innych klubach. Zaczynałem tutaj jako ośmiolatek, przeszedłem niemal wszystkie szczeble. W seniorach nie dane mi było co prawda zagrać, ale klub z Sosnowca zawsze był i jest w moim sercu. W 2008 roku rozpocząłem pracę z najmłodszymi grupami, potem prowadziłem także starsze roczniki – mówił na łamach „Sportu” przed rokiem, gdy obejmował drugą drużynę Zagłębia. Jak sam podkreślał w pierwszym zespole zespołu ze Stadionu Ludowego nie dane było mu zagrać, ale kto wie, czy już w najbliższą niedzielę nie poprowadzi w meczu ligowym seniorskiej drużyny Zagłębia.


Mając 27 lat Bąk był grającym trenerem Czarnych Sosnowiec, potem z seniorami pracował w Małopolsce. W ekipie z Rajska wykonał kapitalną robotę. To pod jego wodzą seniorski zespół po raz pierwszy awansował do grona czwartoligowców. Wcześniej jego podopieczni wywalczyli z kolei mistrzostwo klasy A. Jeśli faktycznie Bąk przejmie Zagłębie będzie to dla niego kolejny krok w trenerskiej przygodzie. Krok jak na razie najważniejszy.

We wczorajszym wydaniu naszej gazety informowaliśmy, że wśród kandydatów do objęcia posady trenera w Zagłębiu wymienia się także Grzegorza Kurdziela, a kibice z kolei wskazują innego byłego gracza, Bośniaka Dzenana Hosicia. „Na tapecie” pojawił się także Łukasz Surma, który do czerwca bieżącego roku prowadził Garbarnię Kraków, a od tamtej pory jest wolny. Rekordzista pod względem występów w ekstraklasie był już przymierzany do pracy w Sosnowcu, ale wówczas trenerem został Kazimierz Moskal. https://sportdziennik.com/zaglebie-sosn ... ychowanka/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez achter 2021-09-09, 7:45 am

Stawiam na Kmiecia
achter
 
Posty: 359
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Lars 2021-09-09, 7:55 am

Mnie zastanawia jedno. Po co we wtorek zwalniano Moskala nie mając jego następcy?
Jak można wogole rozważać kandydaturę Grzegorza Bąka, który z profesjonalną piłką miał tyle wspólnego co Szczęsny z piłką kopniętą wczoraj przez Harrego Kane'a, tzn. niby był blisko, ale nigdy jej nie dotknął.
Znowu trener bez licencji, serio? Co za amatorszczyzna, kuvwa ja pievdole miałem się nie denerwować :redface:
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2252
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez August 2021-09-09, 8:15 am

achter napisał(a):Stawiam na Kmiecia

Wczoraj słyszałem że Kmiecia nie będzie
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez novack 2021-09-09, 8:44 am

Zastanawiam się czy ten trener rezerw, to taki wybitny talent i zdystansował wszystkich innych wymienianych kandydatów, czy po prostu nikt z zewnątrz nie chcę tutaj przyjść? Ale załóżmy, że to wielki trenerski talent, to dlaczego rok temu, czy dwa lata nie zadbano o jego uprawnienia, tak żeby teraz mógł skupić się wyłącznie na prowadzeniu pierwszej drużyny? Jak mniemam papiery robił będzie teraz jeżdżąc na wykłady na drugi koniec Polski , zaniedbywując pracę z drużyną.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5701
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Adam1906 2021-09-09, 9:18 am

August napisał(a):Wczoraj słyszałem że Kmiecia nie będzie

Dobrze słyszałeś.

Lars napisał(a):Mnie zastanawia jedno. Po co we wtorek zwalniano Moskala nie mając jego następcy?
Jak można wogole rozważać kandydaturę Grzegorza Bąka, który z profesjonalną piłką miał tyle wspólnego co Szczęsny z piłką kopniętą wczoraj przez Harrego Kane'a, tzn. niby był blisko, ale nigdy jej nie dotknął.
Znowu trener bez licencji, serio? Co za amatorszczyzna, kuvwa ja pievdole miałem się nie denerwować :redface:

Ale przecież ten Girek to prawdziwy fahofiec, bo tak ładnie gada, a jak ładnie gada to na pewno się zna...

Obrazek

Tak, jak pisze redaktor Janczyk Moskal został zwolniony przez nowego prezesa Girka pod wpływem emocji i bez zastanowienia się nad jego następcą. Tymczasowym trenerem ma zostać Grzegorz Bąk, który aktualnie prowadzi nasze rezerwy. Z uwagi na fakt, iż Bąk nie ma licencji na prowadzenie drużyny pierwszoligowej, zgodnie z obowiązującymi przepisami w protokołach meczowych do końca rundy jesiennej będzie figurował dotychczasowy asystent Moskala Łukasz Matusiak, ale pierwszym trenerem do końca 2021 roku będzie Bąk. Powyższe spowodowane jest tym, że nie mamy pieniędzy na zatrudnienie nowego trenera "z nazwiskiem", gdyż po zwolnieniu Moskala trzeba wypłacić mu należne z tytułu umowy pieniądze w wysokości około 400 tysięcy zł. (prawdopodobnie w dwóch ratach). Ponadto chodzą słuchy, iż w polskim światku futbolowym, dzięki "profesjonalnym" działaniom w ostatnich latach zarządzających Zagłębiem Sosnowiec, staliśmy się klubem-memem, dlatego nikt z szanujących swoje nazwisko trenerów, jak również i piłkarzy, nie ma za wielkiej ochoty wchodzić do sosnowieckiego bagienka...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Lars 2021-09-09, 10:08 am

;-(
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2252
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez novack 2021-09-09, 10:17 am

Jeżeli dobrze widzę, to trening pierwszej drużyny już prowadzi Bąk.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5701
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez August 2021-09-09, 10:22 am

Adam1906 napisał(a):do końca rundy jesiennej będzie figurował dotychczasowy asystent Moskala Łukasz Matusiak, ale pierwszym trenerem do końca 2021 roku będzie Bąk.

Zapowiada się „wesoła” jesień chyba że Bąk okaże się trenerskim kozakiem i wykrzesa cokolwiek więcej z tego zlepku, który ma to dyspozycji
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez Lars 2021-09-09, 10:26 am

August napisał(a):
Adam1906 napisał(a):do końca rundy jesiennej będzie figurował dotychczasowy asystent Moskala Łukasz Matusiak, ale pierwszym trenerem do końca 2021 roku będzie Bąk.

Zapowiada się „wesoła” jesień chyba że Bąk okaże się trenerskim kozakiem i wykrzesa cokolwiek więcej z tego zlepku, który ma to dyspozycji


Nawet jeśli tak się stanie to i tak nie może prowadzić zespołu na poziomie I ligi, więc kolejny sezon poszedł sie yebać.

Do zakończenia kadencji Chęcińskiego pozostało: 2 lata.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2252
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez August 2021-09-09, 10:35 am

Gorzej jeśli ta zabawa za miejską kasę nie skonczy się spadkiem. Równia pochyla robi się coraz bardziej stroma
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy trener Zagłębia-przymiarki i propozycje.

Postprzez novack 2021-09-09, 10:46 am

Ewentualny spadek w CV będzie miał Matusiak, ma chłop łeb do interesów.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5701
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników