Zagłębie II Sosnowiec (rezerwy)

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Zagłębie II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez STACH PL 2014-07-26, 9:41 pm

Wszystko w temacie,jeszcze nie ma decyzji przez ŚZPN w której lidze lub klasie zagramy,ale liczę że co najmniej w okręgówce.
Ostatnio edytowano 2022-10-13, 2:26 pm przez STACH PL, łącznie edytowano 1 raz
STACH PL
 
Posty: 724
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE


Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez RUDI 2014-07-27, 8:05 am

A gdzie jest info że my będziemy mieć rezerwy ? bo jak dobrze pamiętam to prezes się wycofał z
tej obietnicy/projektu(o stworzeniu rezerw) . Dla mnie osobiście brak Zagłębia II Sosnowiec jest wielkim błędem.
Ostatnio edytowano 2014-07-27, 10:56 am przez RUDI, łącznie edytowano 2 razy
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1879
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2014-07-27, 9:19 am

Kol. RUDI tylko przyklasnąć - kiedyś dawno, dawno temu istniała LIGA REZERW
oczywiście w dawnej I lidze - mecze rozgrywali zawodnicy rezerw przed meczem
głównym - oczywiście te same drużyny co grały w meczu głównym. Jak się szło
na stadion to można było siedzieć i siedzieć - dwa mecze.
Ale to była pożyteczna sprawa dla drużyny, Klubu etc.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez RUDI 2014-07-27, 9:44 am

Szanowny Panie Tadeuszu -
To już nawet nie chodzi o oglądanie dwóch meczów ;-) ,ale o ogrywanie się "nabytków" . Takie rezerwy
to prawie żaden koszt dla klubu (przykład Z1906S) ,rezerwy takie można stworzyć częściowo z "naboru",
częściowo z juniorów ,piłkarzy młodych z niższych lig innych klubów (chcących grać w Zagłębiu ) a PRZEDE WSZYSTKIM dla piłkarzy którym zachciałoby się GWIAZDORZYĆ w pierwszym składzie ( taki "klub kokosa" ,oczywiście z klauzulą o wynagrodzeniu za mecze w rezerwie ) .Może inaczej wyglądała by dzisiaj
kadra Zagłębia gdyby rezerwy były w poprzednim sezonie ? ogrywaliby się piłkarze którzy dziś poszli na wypożyczenie ,ci których nie widział w składzie trener ? ci którzy przesiedzieli sezon na trybunach i pobierali wynagrodzenie .Tam dochodziliby po kontuzjach do siebie piłkarze pierwszego zespołu ,tam "przełamywaliby" się
napastnicy i tam wreszcie piłkarze nie widziani przez trenera w pierwszym zespole mogli by coś udowodnić .
Ostatnio edytowano 2014-07-27, 10:09 am przez RUDI, łącznie edytowano 2 razy
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1879
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez novack 2014-07-27, 10:06 am

Nie ma sensu po raz kolejny odkrywać Ameryki, bo ona została już dawno odkryta. Liczące się w polskiej piłce kluby mają drużyny rezerw, więc jak sądzę wiedzą co robią, a m.in Podbeskidzie, Legia i chyba Ruch mają rezerwy tylko ligę niżej, niż nasza pierwsza drużyna. Legia nawet chyba miała w zeszłym sezonie awansować ligę wyżej, nie sprawdziłem czy się udało.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5683
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez RUDI 2014-07-27, 10:19 am

novack napisał(a):Nie ma sensu po raz kolejny odkrywać Ameryki,

Oczywiście że nie odkryjemy Ameryki ,nasza dyskusja jest efektem posta kolegi STACH PL ,ja pamiętam
wypowiedź prezesa który zrezygnował z tworzenia rezerw w tym sezonie i trochę mnie zdziwił ten post .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1879
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez lesław1 2014-07-27, 10:41 am

novack napisał(a):Nie ma sensu po raz kolejny odkrywać Ameryki, bo ona została już dawno odkryta. Liczące się w polskiej piłce kluby mają drużyny rezerw, więc jak sądzę wiedzą co robią, a m.in Podbeskidzie, Legia i chyba Ruch mają rezerwy tylko ligę niżej, niż nasza pierwsza drużyna. Legia nawet chyba miała w zeszłym sezonie awansować ligę wyżej, nie sprawdziłem czy się udało.

z tego co kojarze prawie każdy zespół extrkalasy miał lub ma w 3 lidze rezerwy z racji ze w poprzednim sezonie z automatu je tam rzucili, nie licząc tych co grają cały czas (górnik zabrze- okręgówka albo a-klasa)
lesław1
 
Posty: 462
Dołączył(a): 2013-08-19, 9:41 pm

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez Tomcjo 2015-04-29, 8:20 am

Czy sa jakies konkretne plany odnowienia rezerw ? Ja wiem ze to kosztuje ale to wiocha ze klub na tym poziomie nie ma druzyny rezerwowej . Na dodatek olewanie problemu powoduje ze druzyna I ligowa bedzie miala rezerwy w B klasie . Wstyd dla obecnych i poprzednich wladz klubu .
Tomcjo
 
Posty: 6982
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez GrubyPerez 2015-04-29, 11:51 am

plany są. Rezerwy powstaną,a to że jest to potrzebne nie ulega żadnej wątpliwości.
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez Adam1906 2015-07-10, 12:50 pm

Wiemy już, w jakiej lidze zagrają rezerwy Zagłębia Sosnowiec. Jak poinformowało SportoweZaglebie.pl, rezerwy beniaminka I ligi zostały wpisane w skład A klasy.

Już kilka tygodni temu informowaliśmy, że Zagłębie Sosnowiec w nowym sezonie będzie miało drużynę rezerw. Ma ją poprowadzić Michal Farkas.

W piątek serwis SportoweZaglebie.pl poinformował o składzie nowej A klasy. Choć ten nie jest jeszcze stu procentach znany, to jednak wśród drużyn znalazło się Zagłębie II Sosnowiec. Liga rozgrywki rozpocznie 15 sierpnia, a w jej skład wejdzie 18 zespołów.

Skład sosnowieckiej A klasy na sezonie 2015/2016

MKS Sławków, Pionier Ujejsce, AKS Niwka Sosnowiec, CKS Czeladź, Niwy Brudzowice, Milenium Wojkowice, Ostoja Żelisławice, Błękitni Sarnów, SKS Łagisza, Źródło Kromołów, MKS Poręba, Skalniak Kroczyce, ZEW Kazimierz Sosnowiec, Orzeł Dąbie, Przemsza Okradzionów, Górnik Sosnowiec, Szczakowianka II Jaworzno lub MKS Ujejsce, Zagłębie II Sosnowiec.

http://www.twojezaglebie.pl/rezerwy-zag ... asie-87178
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez Tomcjo 2015-07-11, 4:06 pm

To bardzo dobra wiadomość . Szkoda ze nie wyżej ale rozumie ze awans będzie z marszu . No i trenerem powinien byc ktoś bezpośrednio związany z I składem . Choćby Łuczywek . Ale tak czy inaczej bardzo mnie to cieszy . Tak bardzo ze gdybym tylko mógł to zasponsorowalbym jeszcze jedna drużyne rezerw . Jedne miały by byc bezpośrednim zapleczem choćby w III lidze a druga to 18-21 latki np w A klasie . Bo przecież jeżeli program szkolenia da owoce to będziemy mieć wielu zdolnych do ogrywania a wypożyczenie na ogół kończy sie utrata kontaktu z zawodnikiem . Ale cieszy mnie to co jest . Nie ma poważnej drużyny bez rezerw . :niezle: :brawo:
Tomcjo
 
Posty: 6982
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez GrubyPerez 2015-07-11, 8:29 pm

Tomcjo napisał(a):No i trenerem powinien byc ktoś bezpośrednio związany z I składem . Choćby Łuczywek .

Adam1906 napisał(a):Już kilka tygodni temu informowaliśmy, że Zagłębie Sosnowiec w nowym sezonie będzie miało drużynę rezerw. Ma ją poprowadzić Michal Farkas.
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez Adam1906 2015-07-30, 12:12 pm

Od tego sezonu Zagłębie Sosnowiec zyska drużynę rezerw. Zaplecze pierwszej drużyny będzie występowało w A klasie, a w roli gospodarza na różnych miejskich obiektach.

O tym, że Zagłębie Sosnowiec będzie miało drużynę rezerw pisaliśmy na początku lipca. Teraz te informacje się potwierdzają.

W dużej mierze skład zespołu będą stanowili młodzi piłkarze. Na obiektach przy Kresowej trenuje już kilku zawodników z rocznika 1996 i 1997. Na obóz wyjechali za to Zagłębiacy z rocznika 1998 i 1999, a część z nich dołączy do trenujących. Poza młodymi zawodnikami, w kadrze mają się także znaleźć piłkarze, którzy nie załapią się do rozgrywek I ligi.

Za przygotowanie zespołu odpowiada przede wszystkim Michal Farkas, a pomaga mu Rafał Sadowski, wychowanek klubu, który ostatni sezon spędził w Polonii Bytom. Niewykluczone, że jego również zobaczymy na boisku w barwach Zagłębia II.

Drużyna swoje mecze będzie rozgrywała w różnych częściach Sosnowca, a więc nie tylko przy Kresowej, ale także np. w Klimontowie.

Podokręg Sosnowiecki Śląskiego Związku Piłki Nożnej ogłosił już terminarz rozgrywek. Gdzie i kiedy zobaczymy drużynę rezerw?

Puchar Polski Podokręgu Sosnowiec (26 sierpnia)
Skalniak Kroczyce – Zagłębie II Sosnowiec

A klasa:

15 sierpnia
SKS Łagisza Będzin – Zagłębie II Sosnowiec

19 sierpnia
Zagłębie II Sosnowiec – Skalniak Kroczyce

22 sierpnia
Pionier Ujejsce – Zagłębie II Sosnowiec

29 sierpnia
Zagłębie II Sosnowiec – Ostoja Żelisławice

2 września
CKS Czeladź – Zagłębie II Sosnowiec

5 września
Zagłębie II Sosnowiec – UKS PRzemsza Dąbrowa Górnicza

12 września
MKS Sławków – Zagłębie II Sosnowiec

19 września
Zagłębie II Sosnowiec – Milenium Wojkowice

26 września
MKS Poręba – Zagłębie II Sosnowiec

3 października
Zagłębie II Sosnowiec – KP Sarnów

10 października
Orzeł Dąbie – Zagłębie II Sosnowiec

17 października
Zagłębie II Sosnowiec – Zagłębie Dąbrowa Górnicza lub Szczakowianka II Jaworzno

24 października
Niwy Brudzowice – Zagłębie II Sosnowiec

31 października
Zagłębie II Sosnowiec – KRS TKKF Zew Sosnowiec

7 listopada
Źródło Kromołów – Zagłębie II Sosnowiec

11 listopada
AKS Niwka Sosnowiec – Zagłębie II Sosnowiec

14 listopada
Zagłębie II Sosnowiec – Górnik Sosnowiec

http://www.twojezaglebie.pl/zaglebie-ii ... asie-87520
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez Adam1906 2015-08-03, 9:46 pm

No i chvj bombki strzelił przez... jakiegoś chvja. Jest ktoś w stanie ustalić KTO TO?
Na niespełna dwa tygodnie przez startem rozgrywek Zagłębie Sosnowiec wycofało swoje rezerwy z A klasy. Ich miejsce zajął Promień Strzemieszyce Małe (15. miejsce w poprzednim sezonie A klasy).

Dlaczego rezerw Zagłębia nie zobaczymy w przyszłym sezonie na boiskach A klasy? W dużym skrócie wygląda to tak. Śląski Związek Piłki Nożnej otrzymał list, od jednego z byłych zagłębiowskich działaczy piłkarskich, którego treść oczernia wizerunek Zagłębia Sosnowiec i przedstawia jego negatywny stosunek do pozostałych klubów z naszego regionu. Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że za stanowiskiem byłego zagłębiowskiego działacza piłkarskiego opowiadali się również włodarze niektórych tutejszych klubów.

Z pismem zapoznały się władze I-ligowca, które zadecydowały, że rezerwy w tym roku nie przystąpią do żadnych rozgrywek. Zagłębie nie chce w ten sposób zaogniać całej sytuacji, ponieważ zależy mu na pozytywnych relacjach i zacieśnianiu więzi, z innymi lokalnymi klubami.


Druga drużyna Zagłębia zostanie zgłoszona do A klasy w przyszłym sezonie.

http://www.sportowezaglebie.pl/a-klasa- ... -zaglebia/
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Zagłębe II Sosnowiec (rezerwy)

Postprzez GrubyPerez 2015-08-03, 9:55 pm

przecież to jest tak niedorzeczne, że aż śmieszne! Adam, to mi wygląda na wykorzystanie furtki do "honorowego" wyjścia tak jak z Romualdem.
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Następna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników