prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez Adam1906 2021-05-10, 7:53 pm

Gumofilce Jaroszewskiego na stulecie swojego klubu do Pucharu Polski dorzuciły dzisiaj wicemistrzostwo Polski. A w tym samym czasie my jesteśmy jedną nogą na 3 poziomie rozgrywkowym.

Brawo Panie "prezesie"... :redface:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez novack 2021-05-14, 8:05 am

https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec ... =BoxLoSoMT
Może ktoś wkleić cały tekst? Z góry dziękuję.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez tork 2021-05-14, 8:46 am

novack napisał(a):https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/7,93867,27081393,zaglebie-sosnowiec-z-porazka-wypisana-na-twarzy-czy-prezes.html#do_w=66&do_v=205&do_st=RS&do_sid=592&do_a=592&s=BoxLoSoMT
Może ktoś wkleić cały tekst? Z góry dziękuję.


Proszę.

Zagłębie Sosnowiec z porażką wypisaną na twarzy. Czy zarządzający klubem też zapłacą odszkodowanie?

Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu.

Marcina Jaroszewskiego znam ponad 20 lat. Najpierw nasze drogi przecinały się na prasowych trybunach, gdy opisywaliśmy mecze i codzienność Zagłębia. Potem zawsze mogłem liczyć na to, że nie odmówi rozmowy albo skomentuje rzeczywistość już jako prezes klubu ze Stadionu Ludowego.

Dobry wybór dla Zagłębia Sosnowiec

Pamiętam naszą ostatnią rozmowę przed podpisaniem umowy o współpracy Zagłębia z Legią. To było dzień przed konferencją prasową, podczas której ogłoszono, że to właśnie Marcin Jaroszewski zostanie najważniejszą twarzą tego projektu.

Oglądaliśmy z trybun Ludowego jakiś posezonowy sparing. Na boisko wchodziło sporo młodzieży, a Marcin Jaroszewski o każdym potrafił powiedzieć coś rzeczowego. Znał jego słabe i mocne strony. Szczerze mówiąc, imponował mi tą wiedzą. Sam co najwyżej mogłem wskazać, na jaką pozycję młodziak wejdzie.

Od początku uważałem, że to dobry wybór dla Zagłębia. Inteligentny, butny i bez reszty zaangażowany. Który prezes ma na plecach wytatuowaną nazwę klubu, któremu przewodzi? Jaroszewski ma. Miał dobre pomysły, pewnie i trochę szczęścia. To była skuteczna mieszanka, która dała Zagłębiu awans do Ekstraklasy.

Marcin Jaroszewski to również człowiek, który potrafi eksplodować. Pamiętam, jak podczas dziennikarskich spotkań powtarzaliśmy sobie historię, jak to do „Jarosza” zadzwonił z głośnymi pretensjami Stanisław Płoskoń, wtedy prezes Górnika Zabrze. Jaroszewski miał go grzecznie wysłuchać, a potem zapytał, czy ten dzwoni do niego służbowo, czy prywatnie. Płoskoń na swoje nieszczęście odpowiedział, że prywatnie. Usłyszał więc, że ma „spier...!” i tak skończyła się rozmowa.

Publiczne pranie brudów

Gdy Marcin Jaroszewski został prezesem Zagłębia, zapytałem go, czy ten jego wybuchowy charakter nie utrudni mu pracy. Prezes odpowiedział, że zdarzało mu się eksplodować, ale działo się to zawsze wtedy, gdy zawodził czynnik ludzki. – Coś nie szło po mojej myśli, bo innej osobie się nie chciało, była leniwa czy coś zaniedbała. Najgorzej było wtedy, gdy w takiej sytuacji taka osoba na dodatek zwalała winę na kogoś innego – mówił.

Pamiętając te słowa, trudno dziwić się prezesowi, który teraz tak głośno rozlicza się z Patrykiem Małeckim, który po meczu ze Stomilem Olsztyn zwyzywał drugiego trenera Łukasza Matusiaka. Nie mam zamiaru bronić Małeckiego, który rzeczywiście ma niewyparzony język. To jednak ten sam piłkarz, który w ubiegłym sezonie wchodził na boisko niemal ze złamaną nogę, żeby pomóc drużynie w walce o utrzymanie. Teraz to już „półświatek” i „patologia”.

To już nie pierwszy raz, gdy Zagłębie rozstaje się z zawodnikiem lub trenerem z medialnym przytupem. Tak było w przypadku Piotra Mandrysza, Sebastiana Dudka, Roberta Sulewskiego czy Dariusz Dudka. Nie rozstrzygamy tutaj, po której stronie było więcej racji. Wspólnym mianownikiem jest to, że brudy prano publicznie. Pamiętam, jak Leszek Baczyński odsuwał od drużyny lidera i ikonę klubu Marcina Lachowskiego. Emocje aż buzowały, a jednak wszystko odbyło się z klasą.

Patryk Małecki ukarany

Małecki został ukarany przez Komisję Dyscyplinarną PZPN dwoma miesiącami zawieszenia i 10 tys. zł grzywny. Zagłębie chciało od zawodnika 170 tys. zł za to, że osłabił zespół. Naprawdę? To ile odszkodowania powinni zapłacić ci, którzy od trzech lat budują zespół, który porażkę ma wypisaną na twarzy. Nieoficjalna strona Zagłębia wyliczyła, że od 2018 roku przez szatnię Zagłębia przewinęło się 55 zawodników. Większość z nich to transferowe niewypały. Kto ich sprowadził? Kto podpisał się pod kontraktami? Kto powinien zapłacić odszkodowanie, prezesie?
tork
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2008-09-04, 9:52 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez slawekchicago 2021-05-14, 9:20 am

Haha. Brawo panie Wojtku. Czekam z niecierpliwością na riposte pióra Pawła Czado :lol: :lol: :lol:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez Adam1906 2021-05-14, 9:39 am

Świetny artykuł Panie Wojciechu :niezle: Coś mi się wydaje, że jedynym sojusznikiem w światku dziennikarskim został już Prezesowi tylko Paweł Czado ;-)

Najbardziej podoba mi się ten wpis redaktora Todura:

ile odszkodowania powinni zapłacić ci, którzy od trzech lat budują zespół, który porażkę ma wypisaną na twarzy. Nieoficjalna strona Zagłębia wyliczyła, że od 2018 roku przez szatnię Zagłębia przewinęło się 55 zawodników. Większość z nich to transferowe niewypały. Kto ich sprowadził? Kto podpisał się pod kontraktami? Kto powinien zapłacić odszkodowanie, prezesie?


No i poniższy tekst, jednoznacznie pokazujący, że Prezes Zagłębia nie od dzisiaj ma w doopie dopierdalających się jego zdaniem ludzi. Chyba już nikogo nie dziwią "szczekające kundle", skoro na każde słowo krytyki Prezes zawsze nam odpowie, że mamy:

„spier...!”
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez Tomcjo 2021-05-14, 11:03 am

Ten zarząd już spadł do III ligi tylko do nich to jeszcze nie dotarło wiec ciągną Zagłębie za sobą na dno
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez wojtaszko 2021-05-14, 1:44 pm

Panie Todur ja mnie Pan zaimponowałeś świetny tekst i sama prawda
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez August 2021-05-14, 1:49 pm

tork napisał(a):le odszkodowania powinni zapłacić ci, którzy od trzech lat budują zespół, który porażkę ma wypisaną na twarzy. Nieoficjalna strona Zagłębia wyliczyła, że od 2018 roku przez szatnię Zagłębia przewinęło się 55 zawodników. Większość z nich to transferowe niewypały. Kto ich sprowadził? Kto podpisał się pod kontraktami? Kto powinien zapłacić odszkodowanie, prezesie?

Robert Tomczyk. Plus jego efekty prezesowania w Akademii skutkujące odebraniem znaku jakości.
Naprawdę, w cokolwiek minimum normalnej firmie, instytucji, taki gość już dawno by wyleciał z wielkim hukiem. Aż się w głowie nie mieści.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez wojtaszko 2021-05-14, 1:55 pm

No i teraz pojechali ja p***le 40 zł za bilet na kryta na to gowno Jaroszewski tobie to już nie sufit ale cały blok na łeb zawalił.
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez Diouf39 2021-05-17, 7:10 pm

Wiesz Wojtek dlaczego sa po 40 zł ??? Bo chcą za wszelką cenę niedopuścić do udziału takich kibiców jak MY. Ja już mam wiązankę przygotowaną na sobotę, bilecik zakupiony tylko wcześniej przed meczem uprzedzę naszego kolegę spikera by nam nie przeszkadzał przez 5 minut. Do zobaczenia na eStadio.
Diouf39
 
Posty: 423
Dołączył(a): 2003-02-03, 12:02 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC/CHICAGO

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez wojtaszko 2021-05-17, 7:32 pm

Diouf39 napisał(a):Wiesz Wojtek dlaczego sa po 40 zł ??? Bo chcą za wszelką cenę niedopuścić do udziału takich kibiców jak MY. Ja już mam wiązankę przygotowaną na sobotę, bilecik zakupiony tylko wcześniej przed meczem uprzedzę naszego kolegę spikera by nam nie przeszkadzał przez 5 minut. Do zobaczenia na eStadio.

Ja ci powiem Jarek ja bym nawet 100 dał nie odbiorą mi tej przyjemności do zobaczenia na naszym miejscu. Spikera sie ogarnie zakleimy mu mikrofon
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez Diouf39 2021-05-17, 7:54 pm

A w sobotę znowu bedzie bal znowu będzie bal. Matusiakowi chu..wi też się dostanie za tego palca :)
Diouf39
 
Posty: 423
Dołączył(a): 2003-02-03, 12:02 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC/CHICAGO

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez wojtaszko 2021-05-17, 7:57 pm

Diouf39 napisał(a):A w sobotę znowu bedzie bal znowu będzie bal. Matusiakowi chu..wi też się dostanie za tego palca :)

Tomka wyciągnij im więcej tym lepiej i jedziemy z koksem
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez Diouf39 2021-05-17, 8:49 pm

Tomek dzwonił, bilecik również zakupiony. Jesz cze tylko 6 dni i jedziemy z tymi skurwys...mi.
Diouf39
 
Posty: 423
Dołączył(a): 2003-02-03, 12:02 pm
Lokalizacja: SOSNOWIEC/CHICAGO

Re: prezes Zagłębia Marcin Jaroszewski

Postprzez wojtaszko 2021-05-17, 9:28 pm

Diouf39 napisał(a):Tomek dzwonił, bilecik również zakupiony. Jesz cze tylko 6 dni i jedziemy z tymi skurwys...mi.


:niezle: Za lepsze czasy
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników