Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2022-09-29, 10:55 am

Adam1906 napisał(a):Po wczorajszej informacji redaktora Pawła Czado o październikowym terminie otwarcia nowego stadionu piłkarskiego dzisiaj otrzymałem informacje z kilku niezależnych źródeł, że ZPS nie zostanie odebrany przez służby z uwagi na nadal istniejący "plac budowy", lecz pomimo tego prezes klubu Łukasz Girek na siłę chce, żeby spotkanie 16. kolejki I ligi Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków zostało rozegrane jako mecz otwarcia... bez udziału publiczności

Adaś, gdzie Czado podał info bo żadnego artykułu nie widzę. Z tego co kojarzę kilka miesięcy temu ktoś pisało październiku. Ale wymysły Girka generalnie bez szans. ZPS musi najpierw zgłosić do Nadzoru Budowlanego info o zakończeniu budowy ten w trybie postępowania administracyjnego musi wydać decyzję albo pozytywną albo negatywną i jeszcze odbiory obiektu przez różne służby. Nikt się Girkowi nie podłoży bez ukończenia procedur bo to jest złamanie prawa budowlanego a za to jest kryminał.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm


Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Adam1906 2022-09-29, 1:25 pm

August napisał(a):Adaś, gdzie Czado podał info bo żadnego artykułu nie widzę.

Proszę Mareczku ;-) Link do artykułu masz poniżej, natomiast tłiterowy wpis Pawła Czado znajduje się w treści tegoż artykułu.

Adam1906 napisał(a):Mecz 16. kolejki I ligi Zagłębie Sosnowiec - Wisła Kraków będzie rozegrany w weekend 29-30 października prawdopodobnie już na nowym Stadionie!!! :niezle: :)

Kolejny piękny stadion w Polsce. Za 150 milionów złotych!

Obrazek

Doczekaliśmy się kolejnego nowoczesnego obiektu na piłkarskiej mapie Polski. Już w październiku nowy stadion zostanie otworzony w Sosnowcu, a to oznacza, że miejscowe Zagłębie zyska nowy dom. Koszt budowy robi wrażenie.

Chociaż pod względem sportowym to z polską piłką nożną bywa różnie, to pod względem infrastruktury Polska z pewnością jest jednym z czołowych krajów w Europie. Nowe piękne stadiony to wizytówka wielu polskich klubów.

Właśnie taki nowoczesny obiekt zyskała nowa drużyna. Mowa konkretnie o Zagłębiu Sosnowiec. Ekipa z poziomu Fortuna I ligi przeniesie się na nowy obiekt już w październiku. Nowoczesny Zagłębiowski Park Sportowy to kompleks zajmujący łączną powierzchnię 15 hektarów Składają się na niego - stadion piłkarski (11 600 miejsc), stadion zimowy (2 545 miejsc) i hala sportowa (3 502 miejsc). Ponadto, znajduje się tam strefa gastronomiczna czy muzeum sportu. Budowa tego kompleksu trwała ponad trzy lata. Natomiast koszt budowy samego stadionu piłkarskiego wyniósł 147,9 mln zł.

https://sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna ... ow-zlotych
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez August 2022-09-29, 1:38 pm

Adaś, rozumiem że szczęśliwi czasu nie liczą ;-)
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Adam1906 2022-09-29, 2:28 pm

August napisał(a):Adaś, rozumiem że szczęśliwi czasu nie liczą ;-)

Hehe, mea culpa :) Niestety mój post o potencjalnym zamyśle zagrania z Wisłą Kraków jest autentyczny, bo słyszałem to już od kilku osób. Choć osobiście nie chce mi się w to uwierzyć...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez turku 2022-10-06, 8:49 pm

Widzę od kilku dni test oświetlenia stadionu. Wygląda to bardzo fajnie, szczególnie nocą. Już nie mogę doczekać się meczu.
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez patyczak 2022-10-07, 10:51 pm

patyczak
 
Posty: 50
Dołączył(a): 2008-08-02, 8:00 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez petromar 2022-10-08, 7:28 am

wygląda naprawdę fajnie, mnie jednak martwi czy jest szansa na zapełnienie choćby połowy tego malutkiego stadionu....
petromar
 
Posty: 820
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez krysteksc 2022-10-08, 11:35 am

petromar napisał(a):wygląda naprawdę fajnie, mnie jednak martwi czy jest szansa na zapełnienie choćby połowy tego malutkiego stadionu....

Na meczu otwarcia i może kilku następnych jak najbardziej, ale im dalej w las tym będzie tylko trudniej. Przy naszym poziomie sportowym bo to on głównie przyciąga jak i odstrasza myślę, że będziemy się kręcić w liczbach około 2500 kibiców na mecz. Pewnie że na mecz z takim ruchem, czy wisłą przyjdzie trochę więcej, ale nie będą to nie wiadomo jakie tłumy.
krysteksc
 
Posty: 364
Dołączył(a): 2009-03-07, 8:20 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez novack 2022-10-09, 9:28 am

https://youtu.be/KvR0BQacuRM

Otwarcie stadionu Pogoni, u nas otwarcie zaplanowano na luty, gdy najprawdopodobniej będzie -10 stopni.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5701
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez slawekchicago 2022-10-09, 9:51 am

No niestety chciałoby się powiedzieć

Jedno pewne ani nowy stadion ani nowa hala ani nowe lodowisko nie naprawia tego co się zawaliło przez ostatnie lata. Tak podzielonych kibiców, tak podzielonej rodziny Zaglebiowskiej dawno nie było, przynajmniej ja nie pamiętam. Żal, smutek i wszystko co najgorsze człowiek czuje patrząc i myśląc o Zagłębiu. NIESTETY.
Mydlenie oczu juz się skończyło choć może jeszcze kilku się niestety nabiera.Bo teraz słyszą stadion hala lodowisko i co ? Wspomnicie moje słowa to będzie tylko kolejna okazja by "rzadzacy"klubem mieli chwile by wykorzystać je jacy to oni wspaniali.

Przykre to jak jesteśmy traktowani, ale mimo wszystko życzę każdemu by na nowych obiektach poczuł się jak gospodarz tych obiektów, by czuł się dumny ze tam może przyjść.
Ja jak będę miał okazję być na meczach każdego z Was będę traktował z należytym szacunkiem bo TO WY JAKO MIESZKAŃCY MIASTA SOSNOWIEC JESTESCIE GOSPODARZAMI TYCH OBIEKTÓW. JA BĘDĘ GOŚCIEM I TYLKO GOŚCIEM CHOĆ MIMO, ŻE TAK SAMO JAK WY JESTEM KIBICEM ZAGŁĘBIA
Życzę Wam byście tak samo byli traktowani przez tych, o których pisałem na poczatku
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Tomcjo 2022-10-09, 4:04 pm

Szczerze mówiąc nie widzę sensu na otwieranie stadionu wcześniej niż w maju . Jaki to ma sens . Widzę ze o ściągnięciu atrakcyjnego rywala to się nawet nie wspomina . O szukaniu generalnego sponsora takiej imprezy tez należy zapomnieć . Czy Ludowy się zawali jak otwarcie będzie później ? . W annałach przy okazji rocznic otwarcia obiegu zawsze się wspomina o rywalu i imprezie otwarcia . Czym chce zaimponować Girek po za stadionem który mu sprezentowało miasto a właściwie sosnowieccy podatnicy . Na zapleczach czołowych lig a nawet na trzecim poziomie graja kluby z przeszłością które byłyby atrakcyjnym rywalem . No ale po co wydawać kasę . Zróbmy siermiężnie a czy kibic przyjdzie czy nie . Komu na tym zależy . A zasada żeby wyjąć trzeba zainwestować tym ludziom jest obca . To i będzie wiatr hulał po trybunach bo szybko wszystko wróci do normy czyli około 2000 widzów max .
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7034
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez MirosławaSmyła 2022-10-09, 6:12 pm

W lutym to można zrobić co najwyżej kongres świadków Jehowy. Mają większą wiarę niż kibice Zagłębia więc na pewno stawią się tłumnie. W maju? A jak ja maturę napiszę :lol: No dobra, najwyżej znowu nie zdam.

Gwardię Bydgoszcz niech zaproszą na pierwszego rywala. Będzie szansa na zwycięstwo w inauguracyjnym meczu.
MirosławaSmyła
 
Posty: 244
Dołączył(a): 2014-05-23, 10:58 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez turku 2022-10-10, 5:37 pm

patyczak napisał(a):https://youtu.be/ZC1OHciq3vs

O tym właśnie mówiłem

Super to wyglądało na żywo.
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Adamek182 2022-10-15, 10:19 am

Powiedzcie mi czy u mnie tylko jakiś error wywaliło, czy może ktoś wrzucił taki całkiem fajny filmik w tak słabej rozdzielczości do YT?
Adamek182
 
Posty: 748
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez xenon 2022-10-28, 8:40 pm

czy jest mozliwe, ze z Arką będzie otwarcie stadionu
xenon
 
Posty: 1070
Dołączył(a): 2010-04-27, 1:11 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: xenon