Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Lars 2023-03-17, 9:17 am

xenon napisał(a):strasznie piżdzi


Jeśli przed meczem puszczą Wind Of Change zespołu Scorpions to każdy pomyśli że to część spektaklu.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am


Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Adam1906 2023-04-05, 11:28 am

Co prawda temat dotyczy Stadionu Zimowego, ale że obiekt znajduje się na terenie ZPS to wrzucam tutaj ;-)

Nowy Stadion Zimowy w Sosnowcu ma zostać zamrożony w kwietniu. Trwa malowanie tafli najnowocześniejszego lodowiska w Polsce

05.04.2023, 11:43
Wojciech Todur

Nowy Stadion Zimowy będzie ostatnim obiektem, który zostanie otwarty w ramach ArcelorMittal Parku w Sosnowcu. Zagłębiowski Park Sportowy przewiduje, że lodowisko powinno uzyskać pozwolenie na użytkowanie do 30 kwietnia 2023 r.

Obrazek

W ramach ArcelorMittal Parku działają już stadion oraz hala. Zbliża się dzień, gdy do użytkowania zostanie też dopuszczone lodowisko.

Jego budowa rozpoczęła się najpóźniej. Najpóźniej też wyłoniono wykonawcę tej inwestycji. Stało się to dopiero w trzecim podejściu.

"Budowa najnowocześniejszego w Polsce lodowiska będzie kosztowała 52,8 mln zł netto. Wykonawcą zostało Bielskie Przedsiębiorstwo Budownictwa Przemysłowego SA. Ta sama firma buduje również stadion (120,2 mln netto) oraz halę sportową (46,8 mln netto)" – pisaliśmy w październiku w 2020 r. Z czasem te koszty wzrosły.

Na nowym Stadionie Zimowym trwają już prace wykończeniowe. Rozpoczęto wykonywanie testów i prób poszczególnych systemów. W trakcie realizacji jest także montaż wyposażenia szatni, jak również montaż wyposażenia sportowego. Rozpoczęto prace związane z malowaniem betonowej płyty będącej podstawą przyszłej tafli lodu. Aranżowana jest także strefa odnowy biologicznej. – Do końca bieżącego miesiąca odnowa biologiczna powinna być zakończona i wyposażona w urządzenia. Mrożenie tafli planowane jest na drugą połowę kwietnia. Lodowisko powinno uzyskać pozwolenie na użytkowanie do dnia 30 kwietnia – informuje Karina Skowronek, prezes Zagłębiowskiego Parku Sportowego.

Obrazek

Nowy Stadion Zimowy w Sosnowcu pomieści 2,5 tys. widzów

Obiekt będzie w stanie pomieścić ok. 2545 kibiców. Trybuna główna obejmuje 2457 miejsc siedzących, w tym 20 miejsc dla osób niepełnosprawnych i 20 miejsc dla osób towarzyszących osobom niepełnosprawnym. Płyta lodowiska ma 1800 m kw. powierzchni (60 x 30 m).

Hala w zasadniczej części będzie mieć dwie kondygnacje (trzy kondygnacje w części pomieszczeń funkcyjnych i monitoringu, jedną w części hali lodowiska). Będą też: zaplecze szatniowe z odnową biologiczną i zapleczem medycznym, pomieszczenia biurowe, gastronomiczne, sale konferencyjne oraz pomieszczenia pod ewentualny wynajem na usługi. Stadion Zimowy będzie obiektem spełniającym wymagania Światowej Federacji Hokeja na Lodzie (IIHF).

To na tym obiekcie Zagłębie rozpocznie przygotowania do nowego sezonu. Informowaliśmy, że MOSiR przygotowuje się do wygaszenia instalacji chłodniczej na obiekcie przy ul. Zamkowej.

https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec ... etniu.html
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez GrubyPerez 2023-04-05, 12:58 pm

Super.
Obiekty już mamy.
Teraz możemy rozpocząć proces budowy drużyn pod obiekty :lol:
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Inż. Mamoń 2023-04-16, 1:21 pm

Tak na świeżo po meczu z Ruchem. Żeby w przerwie meczu już zabrakło piwa a co drugi sklep/box był tylko otwarty to jest taka amatorka że głowa boli. Na razie na zapleczu pod trybunami partyzantka.
Inż. Mamoń
 
Posty: 182
Dołączył(a): 2005-08-27, 2:23 pm
Lokalizacja: D.G.

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez tork 2023-04-16, 3:39 pm

Partyzantka również na na trybunach. Znalazłeś swoje miejsce- a tu niespodzianka- zajęte, bynajmniej nie przeze mnie. Pan"pilnujący" mojego miejsca bez cienia kłopotliwego grymasu proponuje mi inną destynację. Odpuściłem. Osobiście byłem również świadkiem sytuacji, gdy dwie osoby pokazywały sobie te same miejscówki na to samo miejsce, organizacja dystrybucji biletów level master. Jak w pewnej linii lotniczej.
tork
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2008-09-04, 9:52 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez GrubyPerez 2023-04-25, 11:30 pm

Muzeum sportu na nowym stadionie w Sosnowcu wciąż w planach. ZPS szuka pieniędzy

Na nowym stadionie w Sosnowcu miało też powstać muzeum sportu. Na razie jednak wciąż jest w planach, a Zagłębiowski Park Sportowy szuka pieniędzy na jego organizację.
W trakcie budowy nowego kompleksu sportowego w Sosnowcu informowaliśmy, że obiekt przy ul. Zaruskiego to nie tylko stadion, hala i lodowisko. W ramach inwestycji ma też powstać muzeum sportu – jak określano to miejsce w pierwotnym projekcie budowy.

Początkowo - w trakcie opracowywania koncepcji, jak miałoby wyglądać to miejsce - zakładano, że będzie to zamknięta galeria na wzór tej z Tychów. Ze stałą, multimedialną ekspozycją i salą edukacyjną. Na takie rozwiązanie zabrakło jednak wystarczającej przestrzeni w projekcie budowlanym, który zrealizowano. Muzeum, a właściwie ekspozycja pamiątek, będzie więc skromniejsze.

3
ARCELORMITTAL PARK W SOSNOWCU MUZEUM SOSNOWIEC ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC ZAGŁĘBIOWSKI PARK SPORTOWY
ZPS podkreśla, że spółka była odpowiedzialna za „wybudowanie przestrzeni pod muzeum zgodnie z projektem (..). W dokumentacji nigdy nie było żadnej sali edukacyjnej itp." – czytamy w mailu do redakcji.

– Muzeum sportu jeszcze nie powstało. Wynika to przede wszystkim z faktu, że obecnie czynione są starania, aby pozyskać na tę realizację środki zewnętrzne. Obecnie priorytetem Zagłębiowskiego Parku Sportowego jest zakończenie procesu budowy Stadionu Zimowego. Po oficjalnym otwarciu całego kompleksu wrócimy do realizacji muzeum. Pierwotnie wyznaczonym do tego miejscem był poziom 0 – tuż obok kołowrotków przy wejściu na pokład VIP. Po konsultacjach z Wydziałem Promocji i Kultury podjęliśmy decyzję o zmianie lokalizacji na poziom 1, w strefie VIP. Górny pokład to znacznie większy obszar na ekspozycję. Muzeum będzie udostępnione dla każdego. Proces wejścia i zwiedzania zostanie opracowany po zagospodarowaniu przestrzeni – przekazuje Michał Grzyb, rzecznik prasowy ZPS-u.

W Arenie Sosnowiec ma zostać otwarta bawialnia
Przestrzeni do zagospodarowania na terenie ArcelorMittal Parku jest więcej. W znajdującej się po sąsiedzku hali ma działać pub sportowy. To miejsce ma mieć łącznie 385 mkw. powierzchni (parter: 275,32 mkw. oraz antresola: 109,24 mkw.).

W hali ma się również otworzyć bawialnia dla dzieci. Będzie miała 191 mkw. i także znajdzie się na dwóch poziomach (parter: 152,78 mkw.; antresola i 38,09 mkw.).


Na stadionie ma też powstać restauracja o powierzchni 283 mkw. To miejsce znajdzie się przy wejściu głównym do budynku klubowego. Do restauracji będzie można również wejść z zewnątrz obiektu.

ZPS wciąż szuka najemców pomieszczeń i przestrzeni przeznaczonych na prowadzenie działalności gastronomicznej.

https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec ... portu.html
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez paw25 2023-04-26, 6:03 am

xenon napisał(a):stadion ładny tylko strasznie piżdzi przez te sztachety. powinni jednak zabudowć to płytami

To już wolę jak to nazwałeś te " sztachety" mamy rundę wiosenną jest ciepło jeżeli jest zimno bardziej na jesień to trzeba się rozgrzewać dopingiem ...Drewno jest elementem tego projektu wizualnie ciekawie to wygląda jakby zabudowali to płytami stadion stracił by swój walor wizualny.(. to nie jest hala).Pozatym podam jeden przykład zabudowanego płytami stadionu na Piaście Gliwice wygląda to okropnie.Cieszmy się z tego co mamy bo widoczność jest bajka ...Jeszcze się taki nienarodził żeby wszystkim dogodził...
paw25
 
Posty: 435
Dołączył(a): 2006-03-16, 10:40 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Adam1906 2023-04-26, 7:48 am

paw25 napisał(a):
xenon napisał(a):stadion ładny tylko strasznie piżdzi przez te sztachety. powinni jednak zabudowć to płytami

To już wolę jak to nazwałeś te " sztachety" mamy rundę wiosenną jest ciepło jeżeli jest zimno bardziej na jesień to trzeba się rozgrzewać dopingiem ...Drewno jest elementem tego projektu wizualnie ciekawie to wygląda jakby zabudowali to płytami stadion stracił by swój walor wizualny.(. to nie jest hala).Pozatym podam jeden przykład zabudowanego płytami stadionu na Piaście Gliwice wygląda to okropnie.Cieszmy się z tego co mamy bo widoczność jest bajka ...Jeszcze się taki nienarodził żeby wszystkim dogodził...

No cóż, ważne że na Ekstraklasie mają "zabudowane to płytami". Bo na Górniku Zabrze na pewno nie piździ. A nie czekaj, piździ:

Obrazek

To może na Jagiellonii Białystok jest inaczej? A gdzie tam, też piździ:

Obrazek

Nie ma chooja, na Koronie Kielce na pewno jest lepiej. Nie jest? Ja pi@rdole, też piździ:

Obrazek

No dobra. W Szczecinie jest nówka stadion, więc... o qrwa, też piździ:

Obrazek

A na Śląsku Wrocław? Też piździ? Piździ:
Obrazek

Na Widzewie Łódź piździ czy nie piździ?...

Obrazek

A jak jest na Legii Warszawa? Ehhh, też piździ???

Obrazek

Nie chce mi się dalej szukać, bo jest tak, jak napisał powyżej kolega paw25: "Jeszcze się taki nienarodził żeby wszystkim dogodził" ;-) Ludzie, zamiast cieszyć się z tego co mamy, to wiecznie marudzicie i szukacie dziury w całym... :redface:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez paw25 2023-04-26, 11:24 am

Jest paru gości na tym forum że mam wrażenie że nic im nie pasuje : brak piwa na stoisku,sztachety zamiast płyt zbyt długie wchodzenie na stadion bo przychodzi się za dziesieć...,wąskie przejścia pomiędzy rzędami krzesełek kupowane mecze z Gks-em i Ruchem ...szkoda komentować i czasami odpowiadać ale nie da się czytając takie kocopoły...
paw25
 
Posty: 435
Dołączył(a): 2006-03-16, 10:40 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez roxy 2023-04-26, 12:22 pm

paw25 napisał(a):Jest paru gości na tym forum że mam wrażenie że nic im nie pasuje : brak piwa na stoisku,sztachety zamiast płyt zbyt długie wchodzenie na stadion bo przychodzi się za dziesieć...,wąskie przejścia pomiędzy rzędami krzesełek kupowane mecze z Gks-em i Ruchem ...szkoda komentować i czasami odpowiadać ale nie da się czytając takie kocopoły...

do narzekania mi daleko. Jednak jak się pytam obsługi, co za piwo piję, słyszę nie wiem, serio? Albo czy Zagłębie zarabia z gastro z dnia meczowego? Z czystej ciekawości, oczekuję, że klub będzie zarabiał. Od obsługi słyszę, nie wiem...
roxy
 
Posty: 135
Dołączył(a): 2007-04-07, 2:09 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez petromar 2023-04-26, 12:36 pm

Adam - ale na Ruchu nie pizdzi :))) :lol: :lol: :lol:
petromar
 
Posty: 800
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez paw25 2023-04-26, 2:14 pm

roxy napisał(a):
paw25 napisał(a):Jest paru gości na tym forum że mam wrażenie że nic im nie pasuje : brak piwa na stoisku,sztachety zamiast płyt zbyt długie wchodzenie na stadion bo przychodzi się za dziesieć...,wąskie przejścia pomiędzy rzędami krzesełek kupowane mecze z Gks-em i Ruchem ...szkoda komentować i czasami odpowiadać ale nie da się czytając takie kocopoły...

do narzekania mi daleko. Jednak jak się pytam obsługi, co za piwo piję, słyszę nie wiem, serio? Albo czy Zagłębie zarabia z gastro z dnia meczowego? Z czystej ciekawości, oczekuję, że klub będzie zarabiał. Od obsługi słyszę, nie wiem...

No rzeczywiście musiałeś trafić na bardzo niemiłą obsługę....ale te twoje pytania kierował bym bardziej do ludzi którzy zasiadają za sterami klubu nie do tych co nalewają piwo i podają hot- dogi....
paw25
 
Posty: 435
Dołączył(a): 2006-03-16, 10:40 am

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Tomcjo 2023-04-28, 9:50 pm

Właśnie przeczytałem ze Raków ma grać eliminacje LM w Sosnowcu . Jestem zdecydowanie przeciwny . To obróci murawę w kartoflisko a nasi geniusze nie doliczą do ceny kosztu wymiany murawy . I to być może nawet dwukrotnie jeśli to potrwa długo .
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez Tomcjo 2023-04-29, 11:36 am

Nie wziąłem pod uwagę ze wynajęty może zostać Ludowy . Gdyby tak było to zmienia mój punkt widzenia . A swoją drogą dowiedziałem się z komunikatu Rakowa a nie Sosnowca .
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Nowy stadion dla ZAGLĘBIA

Postprzez GrubyPerez 2023-04-29, 1:30 pm

Tomcjo napisał(a):Nie wziąłem pod uwagę ze wynajęty może zostać Ludowy . Gdyby tak było to zmienia mój punkt widzenia . A swoją drogą dowiedziałem się z komunikatu Rakowa a nie Sosnowca .



nie wiem, jak Ci to umknęło, sprawa jest słyszalna już jakiś czas.

Może masz tam u siebie na co dzień możliwość oglądania na żywo LM- ja nie- więc raczej chętnie wybiorę się na mecz LM w Sosnowcu- w oczekiwaniu na to, aż Zagłębie w niej zagra :lol:
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników