Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2023-04-27, 4:02 pm

Warta jest jak saper . Jedna pomyłka i spadają . Nawet o dwie ligi . Zdają sobie z tego sprawę i wprost mówią ze za 15 baniek sprzedadzą klub a pewnie po negocjacjach nawet za połowę .
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2023-05-10, 2:03 pm

Wrzuciłem tu niedawno skrót finału rozgrywek między Wrexham a Notts County . Teraz wrzucam skrót meczu play off Noots Count - Boreham Wood . Przypomnę ligi V amatorskiej . https://youtu.be/SRS5Rty-oN0
Dopóki Zagłębie nie zbliży się do takiego poziomu piłkarze nie mają prawa zarabiać jak zawodowcy . A przecież się da skoro za Derbina i Magiery potrafiliśmy grać z takim zaangażowaniem . Mecze z Ruchem i ŁKS pokazały ze jest mała nadzieja na nowy sezon ale to musi być regularne jak pensja co miesiąc a nie z nożem na gardle bo grozi spadek .
Ja bym chętnie zaprosił takie kluby na sparing do Sosnowca . I byłby to doskonały odsiew ziarna od plew
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2023-05-10, 6:16 pm

Niższe ligi w UK - Jak to działa? - Część 2.

Emil Kot Emil Kot
Emil Kot
UEFA B / First Team Coach at Kingstonian FC /…
Opublikowano 23 sie 2019
+ Obserwuj
W związku z dość sporym zainteresowaniem moim pierwszym wpisem na temat niższych lig w UK stwierdziłem, że rozwinę trochę temat. Dzisiaj napiszę wam co nieco o finansach, skautingu oraz intensywności grania na niższych szczeblach w UK.

Zapraszam do lektury!

P.S - Sporo z was pytało w wiadomościach prywatnych jak wyglądają Ci "gladiatorzy" z niższych lig. Ano wyglądają mniej więcej jak ten chłopak na zdjęciu poniżej. Przed wami Ross Nunn (Bedfont&Feltham FC). Zawodnik środka pola, który głównie grywa u nas na pozycji numer 8 bądź 6.
INTENSYWNOŚĆ

Słowo klucz jeżeli chodzi o angielski futbol. W Anglii gra się szybciej, gra się intensywniej oraz agresywniej. Nawet na 13,12 czy 10 poziomie. Wielu chłopaków z przeszłością w 3 czy 2 lidze w Polsce grających w Victorii Londyn podkreślali, że tu nie ma na nic czasu. Decyzja musi zostać szybko podjęta bo zaraz ktoś Cię może "skasować". Sam ostrzegałem przed tym kolejnych piłkarzy, którzy przyjeżdżali grać dla Victorii:
"Pamiętaj, że to niska liga, ale bardzo intensywna. Nie ma czasu na nic. Non stop będziesz miał kogoś na plecach albo pressing. "

To co mnie jeszcze zaskoczyło najbardziej to chęć zwycięstwa i walka do ostatniego gwizdka. Dlaczego zaskoczyło? Bo drużyny nie poddawały się nawet gdy przegrywały 0-3 czy 0-4. Zawsze, ale to zawsze byli agresywni i potrafili przy takim wyniku założyć wysoki pressing około 80 minuty spotkania. No a jak już Cię trafili i poczuli krew to zaczynało się oblężenie bramki i popularne "kick & run" z którym naprawdę ciężko wygrać. Dla mnie to była kompletna nowość. Nie widziałem jeszcze ekipy na poziomie A-Klasy bądź Ligi Okręgowej, która przy takim wyniki w końcówce meczu ma jeszcze ochotę na cokolwiek. Naprawdę duży szacunek i podziw. Charakteru chłopakom na wyspach nie brakuje.

Kolejna sprawa to ilość rozgrywanych spotkań. Ligi są ogromne. W naszej lidze gra 20 zespołów. Mamy więc do rozegrania 38 spotkań ligowych. Do tego dochodzą 4 lokalne puchary. Podejrzewam, że chłopaki rozegrają około 45-50 spotkań w tym sezonie. Dużo? Wydaje mi się, że naprawdę sporo. Być może dlatego od "zarania dziejów" trenują tylko dwa/trzy razy w tygodniu. Gdyby do tego dorzucić pełny mikrocykl i takie obciązenie meczami mogłoby być ciężko. Link do naszej ligi poniżej :

https://www.nonleaguematters.co.uk/divisions/27/

Co za tym idzie? Skład musi być naprawdę mocno rozbudowany. W ostatnim sezonie pracy w Victorii mieliśmy zgłoszonych ponad 35 zawodników do ligi. Praktycznie każdy z nich był na boisku chociaż raz w meczu o punkty. W Bedfont&Feltham mamy aktualnie grupę około 30 piłkarzy, którzy walczą o meczową 16-stkę. Tak, tak. Tylko tylu zawodników można ze sobą zabrać na mecz. Pierwszy skład oraz 5 rezerwowych

FINANSE

Od której ligi zaczynają się pieniądze? Ano właśnie od 10 na którym występuje Bedfont&Feltham FC. Tutaj jest pierwsza styczność z pieniędzmi za granie. W zależności od drużyny można otrzymać od 10 do 100 funtów tygodniowo za kopanie piłki na tym poziomie. Mało? Dużo? Nie mi oceniać. Dopiero poznaję ten poziom rozgrywek. To co rzuca się w oczy to rozstrzał finansowy pomiędzy klubami. Różnice są naprawdę duże. Po raz kolejny wszystko zależy od lokalizacji klubu, ilości kibiców zaangażowanych w rozwój klubu itd,itd. Im wyższa liga tym więcej można zarobić. Na poziomie 9 ligi można już spotkać zarobki rzędu 100-150 funtów za tydzień grania. Każdy szczebel wyżej to podwyżka o kilka funtów. Pieniędzy w angielskiej piłce nie brakuje. Patrząc na futbolową piramidę gdzie na górze krążą kosmiczne stawki nie dziwią mnie sumy, które krążą na samym dole.

Swego czasu byłem na sparingu Wealdstone FC - Leyton Orient. Obserwowałem mecz i zachodziłem w głowę jakim cudem w Leyton gra tak otyły zawodnik. Szykowali się wtedy do gry na poziomie League Two. Zaczepiłem więc dwóch fanatyków The O's i podpytałem co nieco o delikwenta. Okazało się, że to piłkarz związany w klubem od bardzo dawna (grał wtedy 6 rok w Leyton). Swego rodzaju ikona klubu, która po spadku została i chce pomóc w awansie do League One. No a chłopak był trochę przy kości bo wracał po kontuzji a z tego co mówili kibice raczej nie patrzy na to co konsumuje. Dobiły go częste wizyty w "Fish&Chips" jak sami powiedzieli. O kogo chodziło? O Pana na zdjęciu poniżej - DEAN COX. Z ciekawości zapytałem ile taki Dean może pobierać w Leyton po spadku z League One. "Dean? At least 5.000 pounds per week. It's our top player.". Sami więc widzicie. Mówimy o zawodniku, który grał na 5 poziomie w UK. Pensja w wysokości 100 tys PLN miesięcznie. Robi wrażenie? Ano robi. Później odwiedziałem obiekt The O's z Adamem Jaremą (którego serdecznie pozdrawiam), żeby zobaczyć jak sobie chłopak radzi skoro jest taką gwiazdą. No i się potwierdziło to co mówili kibice. Był to ich najlepszy zawodnik. Typowo "pierwszy wszystko" - rożne, karne, wolne. Wszystko jego i wszyscy czekali aż sam wygra im spotkanie. Naprawdę duża jakość.
Rzecz absolutnie priorytetowa na każdym poziomie w UK. Wyobraźcie sobie, że sztab Bedfont&Feltham FC zanim do nich dołączyłem miał już gotową listę zawodników z niższej ligi, których chcieli zaprosić na treningi. Było na niej sporo nazwisk z Victorii Londyn w której pracowałem. Obserowali nas dość uważnie bo graliśmy szczebel niżej i walczyliśmy o awans. Sami więc zobaczcie jak to wygląda. Sztab sam zagląda szczebelek niżej, żeby znaleźć dla siebie coś ciekawego w okolicy. Liczą się z tym, że ich najlepsi zawodnicy zostaną wyłowieni przez bogatsze i silniejsze kluby więc szukają zamienników. Naturalna kolej rzeczy. Wydaje się to być proste i logiczne. Jak to działa w Polsce? Ano nie działa. Wydaje mi się, że kluczowe są tutaj przepisy. Zawodnicy w UK na poziomie amatorskim mogą się związać po sezonie z kim chcą i nie ma mowy o żadnym ekwiwalencie, niezależnie od wieku. Dzięki temu przepływ zawodników jest ogromny. W szczególności lokalnie. Przykład? Wealdstone FC, które wyłowiło z Victorii Londyn Pawła Kowalkowskiego nie zapłaciło za niego NIC. Jak do niego dotarli? Drogą pantoflową. Wielu obserwatorów spotkań Victorii mówiło o wysokich umiejętnościach tego zawodnika. Dodatkowo otoczyliśmy go odpowiednim marketingiem i każde jego trafienie było podkreślane na mediach społecznościowych klubu a że chłopak strzelał jak z armaty to w bardzo krótkim czasie zrobiło się o nim głośno w zachodnim Londynie. Finalnie przeskoczył z 11-stej ligi na 6-sty poziom rozgrywkowy (Conference South) w Anglii. Uważam to za duży sukces w krótkiej historii klubu.
Zamienił to (11 poziom) :Na to (6 poziom)
Jak sami widzicie skauting działa jak należy. Więcej przykładów? Wspomniany na samym początku Ross Nunn po udanym sezonie w Bedfont & Feltham był testowany przez kluby z 7 poziomu. Przeskok? 3 ligi. Jak do niego dotarli? Skauci oglądali go w kilku spotkaniach. Tak to działa w UK. Cieszy mnie, że świadomość tego typu działań to tutaj norma.
Chcecie wiedzieć więcej? Zadawajcie pytania w komentarzach.
Pozdrawiam
Emil Kot
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2023-05-25, 7:23 pm

Wspominałem o komentarzu o możliwym przejęciu Zagłębia który nie wydawał się wiarygodny . Nikt nie skomentował a tu artykuł o hokeju z wspomnieniem o piłce

PHLSosnowiecka cisza. Jaka przyszłość Zagłębia?Autor: Mikołaj Pachniewski 22 maja 2023
Od zakończenia sezonu spora cisza panuje w Sosnowcu. Kibice zadają sobie pytanie, jak wyglądać będzie przyszłość hokejowego Zagłębia.

Niepokojąca cisza nastała w Sosnowcu. Ten zasłużony ośrodek, który od sezonu 2023/24 przeniesie się na nowe lodowisko, jako jedyny nie działa jeszcze w sprawie kompletowanie kadry. Z naszych informacji wynika, że działacze Zagłębia nie rozmawiali jeszcze z żadnymi zawodnikami, odnośnie ich występów w zespole w kolejnym sezonie.

https://www.zklepy.pl/sosnowiecka-cisza ... -zaglebia/
– Sami czekamy na jakiekolwiek wieści. Do tej pory nikt z nami nie rozmawiał – słyszymy od jednego z hokeistów, który grał w Zagłębiu w poprzednim sezonie.

Działacze Zagłębia czekają na ustalenia, co do kształtu działania spółki miejskiej Zagłębia Sosnowiec, w skład której wchodzi sekcja hokeja. Znalazł się bowiem podmiot, który jest zainteresowany wykupieniem piłkarskiej drużyny Zagłębia. To sprawia, że hokejowa część musiałaby zostać oddzielona od piłkarskiej. Wydawać by się mogło, że wtedy więcej funduszy mogłoby być przeznaczonych na hokej. Prawdopodobnie tak się jednak nie stanie.

Natomiast nowy Stadion Zimowy w Arcelormittal Park w Sosnowcu otwarty zostanie 10 czerwca o godz. 17, gdy Hokejowa Reprezentacja Artystów Polskich zagra z TVN24 i Przyjaciele. Tu również pada wiele zarzutów pod adresem prezydenta miasta, Arkadiusza Chęcińskiego, że na otwarcie nie zorganizowano meczu hokejowego Zagłębia z mocnym rywalem.

Jedno jest pewne. Sosnowiecki hokej czeka bardzo trudny sezon i to pomimo posiadania nowoczesnego i pięknego obiektu.
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Lars 2023-06-03, 9:55 am

MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2254
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2023-06-03, 6:52 pm

Sport podał ze Sobczak ma propozycje z ekstraklasy .
https://sportdziennik.com/czy-sobczak-o ... ge8CTCwjKw
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2023-06-08, 8:12 am

Czarne chmury nad Wisłą. Ważny sponsor chce się wycofać. Oberwało się Królewskiemu
Jakub Trochimowicz
07.06.2023 22:51
Firma Nowak-Mosty od przyszłego sezonu najpewniej nie będzie sponsorować Wisły Kraków. - Inaczej wyobrażałem sobie współpracę - mówi wprost jej prezes, Władysław Nowak. To byłby duży problem dla krakowskiego klubu, który nie zdołał wywalczyć awansu do ekstraklasy.

Ciekawe czy wiąże się to z większym zaangażowaniem w naszym Zagłębiu . Byłby to transfer sezonu
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2023-06-14, 9:22 pm

Utalentowany Polak na testach w klubie z Serie A

Kacper Karpowicz
Dzisiaj, 22:07

Zagłębie Sosnowiec poinformowało, że 17-letni Igor Dziedzic przebywa obecnie na testach we Frosinone. Utalentowany pomocnik został wypatrzony przez skautów świeżo upieczonego beniaminka Serie A,

Zagłębie Sosnowiec za pośrednictwem mediów społecznościowych oraz oficjalnej strony klubowej poinformowało, że Igor Dziedzic obecnie przebywa na testach we Frosinone. 17-latek może wkrótce dołączyć do innego Polaka na co dzień reprezentującego barwy tego włoskiego klubu – Przemysława Szymińskiego.

Potężny zastrzyk gotówki dla Zagłębia. Jedna z największych sprzedaży w historii klubu
Igor Dziedzic jest wychowankiem klubu AS Wojkowice, jednak jako mały chłopiec dołączył do akademii Zagłębia Sosnowiec. W tym klubie przechodził przez wszystkie szczeble wiekowe, a ostatnio został nawet zgłoszony do pierwszoligowego składu. Jednak debiutu w seniorskim zespole się nie doczekał, ale jego talent można było dostrzec w drużynie rezerw.

Frosinone Calcio to świeżo upieczony beniaminek Serie A. Zespół w pięknym stylu powrócił do elity, jednak ich problemy wkrótce mogą nadejść. Otóż z klubem na dniach ma rozstać się Fabio Grosso, dotychczasowy szkoleniowiec klubu ze Stadio Comunalne.



Dziennikarz pisze „potężny zastrzyk gotówki dla Zagłębia” :lol: :lol: :lol: jemu tez się w głowie nie mieści ze można wypuścić gościa za dziękuje bardzo . A agent piłkarza to też pazerna menda . Wysyła młodego do klubu który opuszcza trener . Czyli nowy trener potraktuje gościa jak kogoś którego wcisnęli mu na siłę i też nie dostanie szansy debiutu . Byleby menago kasę przytulił .
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2023-06-30, 4:59 am

Nowy obrońca w Zagłębiu Sosnowiec!
29 czerwca 2023 jac

Chorwat Antonio Pavić został nowym zawodnikiem Zagłębia Sosnowiec. Z klubem związał się umową, która będzie obowiązywała przez rok z możliwością przedłużenia.

Antonio Pavić ma 28 lat i grywa w pomocy oraz na środku obrony. Ostatnio piłkarz grał w bośniackiej ekstraklasie i reprezentował barwy FK Veleź. Karierę piłkarską zaczynał w młodzieżowym zespole NK Osijek. Potem z tym klubem zadebiutował w najwyższej klasie rozgrywkowej Chorwacji. Życiowy sukces Antonio Pavić osiągnął w Macedonii, gdzie z klubem Shkendija Tetovo zdobył mistrzostwo krajowe.

Pavić to trzeci zawodnik pozyskany ostatnio przez Zagłębie Sosnowiec. Wcześniej z klubem kontrakty podpisali pozyskani Paweł Szostek i Hubert Matynia.
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7048
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tom 2023-06-30, 9:40 am

"A 20-year-old #Russian hockey player was detained in #Poland on charges of espionage. Preliminarily, it is the defender of the club "UKS Zagłębie Sosnowiec" Maxim Sergeev"

20-letni #rosyjski #hokeista został zatrzymany w #Polsce pod zarzutem szpiegostwa. Wstępnie chodzi o obrońcę klubu "UKS Zagłębie Sosnowiec" Maksyma Siergiejewa

Teraz to jesteśmy znani :) wiem że hokej ale tam forum jest martwe
Tom
 
Posty: 211
Dołączył(a): 2003-01-02, 11:42 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2023-06-30, 10:51 am

Tylko co klub ma wspólnego ze szpiegostwem jakiegoś ruska? ;-)

Swoją drogą to od początku tej wojny byłem za tym, żeby wypierdolić wszystkich kacapów z polskich drużyn. Paszoł won z powrotem do Putina, bo i tak większość z nich popiera wojnę.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez achter 2023-06-30, 4:16 pm

Adam1906 napisał(a):Tylko co klub ma wspólnego ze szpiegostwem jakiegoś ruska? ;-)

Swoją drogą to od początku tej wojny byłem za tym, żeby wypierdolić wszystkich kacapów z polskich drużyn. Paszoł won z powrotem do Putina, bo i tak większość z nich popiera wojnę.



Ty tak na poważnie?
achter
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez MrCricket 2023-06-30, 5:38 pm

Adam1906 napisał(a):
Swoją drogą to od początku tej wojny byłem za tym, żeby wypierdolić wszystkich kacapów z polskich drużyn. Paszoł won z powrotem do Putina, bo i tak większość z nich popiera wojnę.


:brawo:
MrCricket
 
Posty: 1155
Dołączył(a): 2005-05-19, 2:18 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2023-06-30, 6:18 pm

achter napisał(a):Ty tak na poważnie?

A Ty tak na poważnie?

Podsumowując: a co qrwa ma wspólnego? Czekam na merytoryczną odpowiedź, a nie na pi@rdolenie trzy po trzy, jak o butach Tuska.

Czas - start.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2023-07-01, 7:28 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5710
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników