Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez slawekchicago 2022-11-07, 10:59 am

Kolejny fragment warty dyskusji

Nie można mówić ile jest tych starych długów skoro obiecany audyt się nie odbył. DLACZEGO ?

Girek zasłania się kosztami Kosztami audytu ? Czy kosztami jakie poniosły by niektóre osoby po tym audycie ?

Proste niby pytania a prawdy się nie dowiemy
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle


Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2022-11-07, 12:20 pm

Podsumowując artykuł: Klubem Zagłębie Sosnowiec rządzą funfle Chęcińskiego, którzy chooja się znają na tej robocie, ale za to są "fahofcami" od przepierdalania pieniędzy pochodzących z podatków sosnowiczan. Mając budżet na poziomie ekstraklasowej Warty Poznań co sezon bronią się przed spadkiem na 3-poziom rozgrywkowy, podczas gdy dysponująca 10 milionami Warta co sezon jakoś nie ma większych problemów z utrzymaniem się w Ekstraklasie. Nie wspomnę o takich drużynach jak Stal Mielec czy Radomiak, bo przecież o Rakowie Częstochowa to już w ogóle szkoda gadać. Rakowie, który jeszcze 6 lat temu grał w II lidze, gdzie potrafił przegrać u siebie z GKS-em Tychy 1:8, by 3 lata później awansować do Ekstraklasy, w której dwukrotnie zdobył Wicemistrzostwo Polski i Puchar Polski, a w ostatniej kolejce rozgromił solidną drużynę z Ekstraklasy Wisłę Płock 7:1, i po 16. kolejkach prowadzi z przewagą 7 punktów nad Legią Warszawa i aż 12 punktów nad trzecim miejscem. :czerwona: Panowie Chęciński i Girek: a gdzie my qrwa jesteśmy!?! NO GDZIE!?!?! :redface:

Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez Lars 2022-11-07, 3:35 pm

Ja to muszę sobie chyba zrobić przerwę od Zagłębia. Za bardzo mnie to wkurwia i nie wytrzymuje ciśnienia.
11.6 mln PLN poszło w pizdu.
Prezes jakby z pokazów sprzedażowych termomix,
Prezydent niczym z PiS, bo obwinia poprzedników z przed 20 lat za to co dziś dzieje się w klubie.
Trener wuefista z bytomia.
Piłkarze nie związani z klubem.
Wychowanków z akademii brak

Czas odpocząć i wyłączyć a zarazem wyciszyc się
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2254
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2022-11-07, 6:13 pm

Przegląd Sportowy opublikował budżety klubów polskiej Ekstraklasy oraz 1. ligi w sezonie 2022/2023 (od największego do najmniejszego):

1. Lech Poznań (117 milionów złotych),
2. Legia Warszawa (110 mln),
3. Pogoń Szczecin (65 mln),
4. Raków Częstochowa (43 mln),
5. Lechia Gdańsk (42 mln),
6. Jagiellonia Białystok (35 mln),
7. Zagłębie Lubin (35 mln),
8. Śląsk Wrocław (35 mln),
9. Piast Gliwice (32 mln),
10. Widzew Łódż (32 mln),
11. Cracovia (30 mln),
12. Górnik Zabrze (30 mln),
13. Wisła Płock (25 mln),
14. Korona Kielce (23 mln),
15. Miedż Legnica (20 mln),
16. Radomiak Radom (18 mln),
17. Stal Mielec (15 mln),
18. Warta Poznań (10 mln).

Obrazek


A oto budżety klubów 1. ligi w sezonie 2022/2023 (od największego do najmniejszego):

1. Wisła Kraków (18 milionów złotych),
2. Arka Gdynia (10 mln),
3. Podbeskidzie Bielsko-Biała (10 mln),
4. ŁKS Łódź (10 mln),
5. Zagłębie Sosnowiec (10 mln),
6. Górnik Łęczna (9 mln),
7. Bruk-Bet Termalica Nieciecza (9 mln),
8. GKS Tychy (8 mln),
9. Odra Opole (8 mln),
10. GKS Katowice (8 mln),
11. Apklan Resovia Rzeszów (7 mln),
12. Sandecja Nowy Sącz (6 mln),
13. Stal Rzeszów (6 mln),
14. Chrobry Głogów (5,5 mln),
15. Chojniczanka Chojnice (5 mln),
16. Puszcza Niepołomice (5 mln),
17. Ruch Chorzów (4 mln),
18. Skra Częstochowa (3 mln).

Obrazek

Aktualne tabele Ekstraklasy oraz 1. ligi wrzuciłem po to, żeby pokazać, iż niektórzy dają radę z marnymi budżetami fajnie grać zarówno w Ekstraklasie (Warta Poznań) jak i w 1. lidze (Puszcza Niepołomice czy Ruch Chorzów). Tymczasem u nas, gdyby dać do łapy naszemu sprzedawcy makaronów budżet takiego Lecha Poznań czy Legii Warszawa, to obawiam się, że z hukiem zlecielibyśmy nawet z Ekstraklasy... :redface:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2022-11-07, 9:14 pm

Podejrzewałem ze Ruch ma mały budżet ale 2.5 raza mniejszy przy takiej różnicy sportowej to się nie spodziewałem . Ja prdl co za patologia w naszym klubie .
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7049
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2022-11-07, 9:27 pm

Ja tylko przypomnę ze wkrótce oprócz strat jakie generuje ekipa Girka dojdą straty generowane przez ekipę Jaroszewskiego . Stadion tez będzie dotowany . Zbliżamy się do przepaści i robimy coraz większe kroki .
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7049
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez petromar 2022-11-08, 9:01 am

petromar
 
Posty: 837
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Lars 2022-11-08, 8:14 pm

Jeśli ktoś ma dostęp, proszę o wklejenie całego artykułu z wyborczej, odnośnie przesunięcia Sobczaka do rezerw.

Jutro w sporcie również o tym, że niezależnie od wyniku w Rzeszowie Skowronek może zakończyć pracę w Sosnowcu.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2254
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2022-11-08, 9:08 pm

Podobno po wpierdolonym meczu z Sandecją od razu po wejściu do szatni Sobczak miał wyrzucić z siebie wszystkie gorzkie żale dotyczące marnego warsztatu trenerskiego Skowronka, związanego ze źle ustalaną taktyką oraz składem meczowym. Z kolei w poniedziałek, gdy chciał go za to opierdolić Girek, równie ostro miał wypowiedzieć się na temat amatorskiego sposobu prowadzenia Klubu przez handlarza makaronem, który m.in. ma wobec zawodników zaległości finansowe. Prawdopodobnie teraz będą chcieli więc zrobić z Sobczaka kozła ofiarnego, tak samo jak swego czasu usiłowali zrobić to z Małeckim. Więcej niż pewne jest to, że nasz Klub ponownie będzie na ustach całej piłkarskiej Polski i... niestety ponownie będzie miało to dla nas wydźwięk tylko i wyłącznie wybitnie negatywny :redface:

Qrwa! Coście uczynili z tym Klubem?!? ;-(
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6809
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez Lars 2022-11-08, 10:35 pm

Żenujące.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2254
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez achter 2022-11-08, 11:06 pm

To na razie Sobczak - Zagłębie 2:0
Ale jak to się skończy po 90 minutach.
Dogrywka i karne, czyli karne wyrzucenie Sopla?
achter
 
Posty: 360
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez GrubyPerez 2022-11-08, 11:39 pm

Lars napisał(a):Jeśli ktoś ma dostęp, proszę o wklejenie całego artykułu z wyborczej, odnośnie przesunięcia Sobczaka do rezerw.

Jutro w sporcie również o tym, że niezależnie od wyniku w Rzeszowie Skowronek może zakończyć pracę w Sosnowcu.


"Szymon Sobczak, najlepszy strzelec Zagłębia Sosnowiec w tym oraz minionym sezonie, nie trenował we wtorek (8 listopada) z pierwszą drużyną. Klub informuje, że to decyzja trenera Artura Skowronka.
Zagłębie Sosnowiec kolejny sezon gra poniżej oczekiwań kibiców. Po zakończeniu pierwszej rundy spotkań I ligi zespół trenera Artura Skowronka ma na swoim koncie 21 punktów – daje to 12. pozycję z przewagą siedmiu punktów nad strefą spadkową.

Przed Zagłębiem jeszcze jeden mecz w tym roku – wyjazdowe spotkanie z Resovią. Wszystko wskazuje na to, że zespół z Sosnowca zagra w tym meczu bez Szymona Sobczaka. Piłkarz rodem z Zakopanego usłyszał we wtorek, że nie może trenować z resztą zespołu. Odbył więc indywidualne zajęcia.

0
SOSNOWIEC SZYMON SOBCZAK ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
Szymon Sobczak: Jestem zbulwersowany
Szymon Sobczak został przed treningiem poproszony przez kierownika zespołu na rozmowę z trenerem Arturem Skowronkiem, który powiedział mu, że napastnik nie będzie trenował z zespołem. Piłkarz nie zgodził się z tym, więc został odesłany do pokoju prezesa Łukasza Girka.

– Jestem zbulwersowany tym, co się stało. Dla dobra zespołu musiałem to zaakceptować. Dla mnie Zagłębie, wyniki, kibice są najważniejsze. Niezależnie od tego, czy gram regularnie, czy tak jak często w tym sezonie – wchodzę po przerwie lub jestem zmieniany, to zawsze staram się dać drużynie, ile mogę. Zawsze interesowała mnie walka tylko o miejsca w górnej połówce tabeli – zaznacza. Poprosiliśmy klub o komentarz w tej sprawie. "Decyzją trenera Artura Skowronka Szymon Sobczak został odsunięty od pierwszego zespołu. Napastnik od 9 listopada rozpocznie treningi z drugą drużyną Zagłębia" - odpisano nam.

Szymon Sobczak to najskuteczniejszy napastnik Zagłębia Sosnowiec
29-letni Sobczak w obecnym sezonie strzelił dla Zagłębia sześć bramek (najwięcej w zespole). W minionych rozgrywkach miał na koncie 17 trafień. Lepszy w I lidze był tylko Kamil Biliński z Podbeskidzia Bielsko-Biała.

Zagłębie latem tego roku mogło zarobić na napastniku, którym interesowała się Wisła Kraków. Na Stadionie Ludowym odrzucili jednak oferty spadkowicza z Ekstraklasy.

Zagłębie przeżywa trudne chwile. W miniony weekend pierwszy zespół skompromitował się w meczu z Sandecją Nowy Sącz (1:4), druga drużyna (z ośmioma zawodnikami zgłoszonymi do I ligi) przegrała z Dramą Zbrosławice (3:5). Piłkarze mówią prywatnie o złej atmosferze i zaległościach finansowych."
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1382
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Przegląd prasy

Postprzez grub78 2022-11-09, 12:19 am

Dobrze prawi ten nasz prezydencina o rozwiązaniu spółki - a pieniądze utopione przez te wszystkie lata , chłop jest odklejony pięknie ,ale jak się gospodaruje nie swoimi to tak jest
I jeszcze te długi po włochach no szkoda że po gierku jeszcze czegoś nie spłacamy - ech szkoda gadać .
grub78
 
Posty: 72
Dołączył(a): 2008-10-19, 9:25 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2022-11-09, 6:04 am

Warta Poznań mając 10 milionów budżetu, jest w stanie zatrudnić i opłacać zawodników, którzy bez problemów radzą sobie w ekstraklasie, w Zagłębiu za te same 10 milionów zatrudniono zawodników, którzy nie dali rady piątoligowej Dramie Zbrosławice tracąc 5 goli i ostatniej w drugiej lidze Sandecji tracąc 4 gole, a żeby było śmieszniej to tych 10 milionów już zabrakło i zrobiły się zaległości finansowe. Brawo!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5710
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez wojtaszko 2022-11-09, 9:28 am

Szymon mało nie zarabia to nasz specjalista od Świderek wpadł na genialny pomysł zresztą nie jeden za jego kadencji zesłany go do rezerw niech odejdzie jak w przypadku Małeckiego powiedzą ze jego wina przegramy kolejna rozprawę i kolejne set tysięcy wypłacimy bo niestety ale będą potrzebne kolejne pieniądze z urzędu miasta bo tam już dziura w swince skarbonce przeżarła osłonę ziemi
wojtaszko
 
Posty: 1281
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników

cron