Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Przegląd prasy

Postprzez flex 2008-11-06, 10:21 am

W tym wątku proszę o wklejanie wszelkiego rodzaju artykułów, niusów z gazet, mediów i portali dotyczących bezpośrednio naszego klubu bądź piłki nożnej.
flex
Administrator
 
Posty: 627
Dołączył(a): 2007-03-08, 9:54 pm
Lokalizacja: Centrum


Re: Przegląd prasy

Postprzez tomi2509 2008-11-06, 1:05 pm

przeglad prasy czy ogolnie mediow???
tomi2509
 
Posty: 384
Dołączył(a): 2003-09-26, 6:51 pm
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez flex 2008-11-06, 1:29 pm

możemy przyjąć, że ogólnie mediów
flex
Administrator
 
Posty: 627
Dołączył(a): 2007-03-08, 9:54 pm
Lokalizacja: Centrum

Re: Przegląd prasy

Postprzez maciek123 2008-11-06, 5:13 pm

http://90minut.pl/news.php?id=800751


Za niedłygo ŁKS bedzie chciał u nas grac ;))

Flex: Przypominam o wklejaniu tekstu artykułu !
90minut napisał(a):Choć do zakończenia piłkarskiego sezonu zostało jeszcze dużo czasu, to jednak PZPN już myśli o następnych rozgrywkach. Do ŁKS-u trafiło pismo z piłkarskiej centrali z prośbą o jak najszybsze wskazanie obiektu, na którym grać będzie drużyna z al. Unii.

I tu pojawia się licencyjny problem łódzkiego klubu. Stadion, na którym występuje ŁKS, odstaje i to wyraźnie od standardów wymaganych przez PZPN i już w tym sezonie były ogromne trudności ze spełnieniem wszystkich wymogów. W klubie spodziewają się, że w następnych rozgrywkach Komisja Licencyjna nie zaakceptuje go.

- Dlatego jak najszybciej chcę się spotkać z wiceprezydentem Łodzi, aby poznać plany dotyczące budowy nowego obiektu - mówi prezes piłkarskiej spółki Szczepan Miłosz. - Taka wiedza jest niezbędna, by dać odpowiedź PZPN. Jeśli okaże się, że obecny stadion zostanie kompletnie wyłączony z użytku, to będziemy musieli szukać zastępczego obiektu. Z tego też względu chcemy jak najszybciej poznać zamierzenia władz miasta dotyczące bazy meczowej przy al. Unii.

ŁKS nadal czeka na jasną deklarację magistratu, czy na obiekcie Orła zostaną wyremontowane budynki i czy powstaną cztery boiska treningowe dla młodzieży tego klubu.

źródło: Express Ilustrowany
maciek123
 
Posty: 189
Dołączył(a): 2007-08-27, 9:34 pm
Lokalizacja: PIASKI

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2008-11-06, 9:20 pm

II LIGA PIŁKARSKA. Wyjazdowe spotkanie Pogoni z Zagłębiem Sosnowiec to inauguracja rundy rewanżowej i jednocześnie hit jesieni na drugoligowych boiskach.

Portowcy grają o dużą stawkę - przedłużenie wspaniałej passy (cztery wygrane) i zniwelowanie dystansu do ścisłej czołówki. Nic więc dziwnego, że potyczka dwóch głównych pretendentów do awansu zapowiada się pasjonująco. Kilka tysięcy kibiców (w tym 300 ze Szczecina), jupitery, specjalna oprawa na trybunach, a stawką meczu - miejsce w ścisłej czołówce. Zagłębie ma tylko dwa "oczka" mniej niż Pogoń, jeśli wykorzysta atut własnego boiska, zepchnie portowców z 4. miejsca. Plan szczecińskiej ekipy oczywisty - nie przegrać! Motywacja wyjątkowa, bo we wrześniu na Twardowskiego sosnowiczanie ograli granatowo-bordowych. Był to pierwszy mecz Piotra Mandrysza, a drużyna pogrążona w kryzysie nie sprawiła prezentu nowemu trenerowi.

- Bardzo nam wtedy zależało na wygranej, a jak się bardzo chce, to nie wychodzi - wspomina kapitan Radosław Biliński. - Teraz sytuacja się odwróciła, bo większe ciśnienie ma Sosnowiec. My jesteśmy spokojniejsi po serii zwycięstw. Zagramy swoje i postaramy się zrewanżować za porażkę u siebie.
http://miasta.gazeta.pl/szczecin/1,3494 ... ieni_.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2008-11-06, 9:21 pm

Tercet doświadczonych dobrze się rozumie - mówi pomocnik Pogoni
Tomasz Maciejewski: Zakończyliście rundę w imponującym stylu, ale dlaczego forma przyszła tak późno?

Adrian Sobczyński: Na moją dyspozycję wpływ miała kontuzja odniesiona w sparingu i dość długie oczekiwanie na ligowy występ. Gdy już zagrałem, z każdym kolejnym meczem było lepiej. A jeśli chodzi o cały zespół - w pierwszej części sezonu trochę brakowało nam szczęścia. Gra nie była tak zła jak wyniki. Głupio traciliśmy punkty, ciśnienie wzrastało. Wreszcie nastąpił pozytywny przełom, zaliczyliśmy serię zwycięstw, nabraliśmy wiary. Cóż można dodać - szkoda, że piłkarska jesień kończy się, kiedy jesteśmy na fali. Ale to, co mamy zaplanowane, dokończymy wiosną. Po dobrze przepracowanej zimie, będziemy walczyć o awans.

Mówi pan to tak pewnie...

- Mamy dobry zespół i jestem przekonany, że damy radę. W Szczecinie jest ogromne ciśnienie na ligę. Drugi taki ośrodek to Sosnowiec. Na razie w tabeli przewodzą inne drużyny, ale runda rewanżowa będzie należeć do Pogoni i Zagłębia. Tak typowałem już przed sezonem. I dlatego zdecydowałem się na grę w granatowo-bordowych barwach, choć z rodzinnego Ostrowca miałem daleko.
Udane mecze świadczą o tym, że aklimatyzacja w nowym zespole zakończona?

- Tak, zespół jest zgrany, stanowi kolektyw, co potwierdzają wyniki. Trenujemy razem już dość długo, eliminujemy błędy. Ostatnio bardzo dużo pracujemy nad ustawieniem poszczególnych formacji, taktyką, i to przynosi efekty. Nie tracimy bramek w ważnych wyjazdowych spotkaniach, a sami jesteśmy skuteczni.

Znalazło się miejsce dla trzech doświadczonych pomocników - Bilińskiego, Sobczyńskiego, Parzego. Jak ocenia pan zmiany wprowadzone przez nowego trenera?

- Nigdy nie było problemu, byśmy grali razem. Wręcz przeciwnie - uważam, że tercet doświadczonych graczy bardzo dobrze rozumie się na boisku, łatwiej przewidzieć pewne sytuacje, zrealizować taktykę. Tomek grał ostatnio na skrzydle, Radek i ja w środku - nieźle sobie radziliśmy.

Plan na Sosnowiec?

- Czeka nas ciężki mecz. Liczę na to, że nie przegramy i utrzymamy przewagę nad Zagłębiem. Później jeszcze punkty z Koronowem i zakończymy rok w dobrych nastrojach.
http://www.sport.pl/sport/1,67926,58927 ... ocnik.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez mayday77 2008-11-06, 11:21 pm

sosnowiec.info.pl napisał(a):Zwycięzca zgarnia wszystko - Zagłębie kontra Pogoń
Trener Miroslav Copjak przyzwyczaił sosnowieckich kibiców do zwycięstw.

Po dwóch tygodniach przerwy na boiska wracają II-ligowcy - Zagłębie Sosnowiec podejmie Pogoń Szczecin. Mecz zapowiada się arcyciekawie, obie drużyny są w bojowych nastrojach, a obaj trenerzy mają sobie „coś” do udowodnienia. Dodatkowo walka będzie toczyć się o 4. miejsce w tabeli. Aktualnie na tej pozycji znajduje się Pogoń, jednak jeśli w sobotę wygra Zagłębie, to sosnowiczanie wyprzedzą „portowców” o jeden punkt.

Zarówno szczecinianie, jak i Zagłębie, rozpoczęli sezon falstartem, dlatego już we wrześniu doszło do zmian szkoleniowców w obu ekipach. Trenerem Pogoni został Piotr Mandrysz, były piłkarz Zagłębia, natomiast sosnowiczan - Czech, Miroslav Copjak. Obie roszady okazały się skuteczne i drużyny rozpoczęły marsz w górne rejony tabeli. Aktualnie zespoły są sąsiadami z miejsc 4. i 5. Przypomnijmy, że przed wrześniowym meczem w Szczecinie sytuacja była podobna, tylko że drużyny plasowały się na 13. i 14. miejscu, ale również wtedy wyżej notowana była Pogoń. Po tamtym spotkaniu Zagłębie przeskoczyło szczecinian w tabeli. Czy teraz będzie podobnie?

Mandrysz rozpoczął pracę w Szczecinie od porażki 1:2 z Zagłębiem. Później pod jego wodzą „portowcy” przegrali jeszcze tylko raz - w 13. kolejce w Wągrowcu z Nielbą 0:3. Łączny bilans szkoleniowca jest korzystny - sześć zwycięstw w ośmiu spotkaniach. W czterech ostatnich pojedynkach ligowych Pogoń zgromadziła komplet punktów, pokonując kolejno: Kotwicę Kołobrzeg (2:1), Gawin Królewska Wola (1:0), Lechię Zielona Góra (4:2) i Unię Janikowo (1:0). Bilans szczecinian w całym sezonie to: 9 zwycięstw, 2 remisy i 6 porażek, bramki 23:21.

We wrześniu pretendentami do objęcia posady szkoleniowca Zagłębia byli obaj trenerzy, którzy w sobotę staną naprzeciw siebie. Zarząd sosnowieckiego klubu zdecydował się jednak zatrudnić Czecha i z pewnością swej decyzji nie żałuje. Drużyna pod rządami Copjaka przegrała tylko raz, sześć razy zwyciężając i dwa razy dzieląc się punktami z rywalem. Trener sosnowiczan zdaje sobie sprawę z rangi najbliższego meczu, jednak podchodzi do niego ze spokojem. - Nie przygotowywaliśmy się specjalnie do tego pojedynku. Będzie to nasz kolejny przeciwnik, z którym musimy zagrać. Nie analizowaliśmy pierwszego meczu na wideo, nie przygotowywaliśmy specjalnych ustawień, czy zagrań. Jednak nie zmienia to faktu, iż jest to ważne spotkanie. Jest to kolejna szansa awansu w tabeli kosztem rywala, a raz już taką zmarnowaliśmy w Kluczborku. Teraz nie chcemy popełnić tego samego błędu - zapowiada trener Copjak. Największym zmartwieniem wydaje się brak możliwości skorzystania z Wojciecha Białka, który będzie pauzował za przekroczony limit otrzymanych żółtych kartek, jednak trener Copjak nie widzi problemu. - Wojtek jest bardzo dobrym zawodnikiem, ale mamy wyrównany skład, więc z pewnością go zastąpię, tak aby nasza defensywa na tym nie ucierpiała - informuje szkoleniowiec. Najprawdopodobniej w miejsce Białka do składu wskoczy Radosław Jacek, jednak ostateczna decyzja jeszcze nie zapadła. Przypomnijmy, iż w pierwszym meczu Pogoni z Zagłębiem rozegranym w Szczecinie jedną z bramek zdobył właśnie Białek, a drugiego gola dorzucił Rafał Bałecki. - Nie ma ogromnej presji przed tym spotkaniem, jednak nastroje są bojowe. Czy będą bramki? Na pewno chcemy kilka strzelić, jak będzie to się dopiero okaże - mówi przed nadchodzącym pojedynkiem Bałecki.

Już spotkanie ostatniej kolejki, w której to Zagłębie zmierzyło się z GKS-em Tychy, pokazało, iż niezależnie od ligi, w której gra nasz zespół można stworzyć fantastyczne widowisko. Po ostatnim meczu wygranymi byli nie tylko nasi piłkarze, ale także ich kibice, którzy licznie zdecydowali się przyjść na Stadion Ludowy. Czy tym razem frekwencja będzie równie wysoka? Czy ogłuszający doping ponownie poprowadzi sosnowiecką drużynę do zwycięstwa? Zapraszamy na Ludowy! Początek spotkania z Pogonią Szczecin w sobotę o godzinie 18.

Źródło:www.sosnowiec.info.pl http://www.sosnowiec.info.pl/sport/pilka-nozna/zwyciezca-zgarnia-wszystko---zaglebie-kontra-pogon,1,4,13194
Przypominam o prawidłowym cytowaniu -> Regulamin :!:
mayday77
 
Posty: 352
Dołączył(a): 2007-03-05, 6:44 pm
Lokalizacja: Będzin-Syberka

Re: Przegląd prasy

Postprzez mayday77 2008-11-07, 11:03 pm

Piotr Mandrysz wraca do Sosnowca - zapowiedź meczu Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Szczecin


Na Stadionie Ludowym zmierzą się dwie wielkie firmy. Pogoń i Zagłębie to drużyny, które przed sezonem typowane były na murowanych faworytów do awansu. Obie jednak zawodziły i dopiero zmiana trenerów sprawiła, że nadal liczą się w wyścigu o najwyższe cele.
Zagłębie zagra z Pogonią w spotkaniu otwierającym rundę rewanżową drugiej ligi. W pierwszym meczu, rozgrywanym w Szczecinie, lepsi okazali się goście z Sosnowca, którzy wygrali 2:1. Tamto spotkanie było debiutem na ławce trenerskiej Pogoni zwolnionego kilka miesięcy wcześniej z Piasta Gliwice Piotra Mandrysza. Co ciekawe, ofertę Mandryszowi złożyło w tym czasie także Zagłębie, które szukało trenera po rozstaniu z Piotrem Pierścionkiem. - To były takie raczej wstępne rozmowy, nic konkretnego - mówi teraz Mandrysz. Według władz klubu z Sosnowca, negocjacje były jednak zaawansowane, a o ich fiasku przesądziły wymagania byłego szkoleniowca Piasta, który miał żądać klauzuli pozwalającej mu na rozwiązanie kontraktu w razie oferty z innego klubu. - To bzdura. Takich warunków nie stawiałem - twierdzi trener. Pytany o to, czy aby na pewno takiej klauzuli nie ma w umowie z Pogonią, nabiera jednak wody w usta. - Mój kontrakt jest objęty tajemnicą. Ani ja, ani nikt inny nie ma prawa ujawniać jego szczegółów - mówi.

Dla Mandrysza będzie to powrót na Stadion Ludowym, na którym grał kiedyś jako piłkarz Zagłębia. Były to ostatnie sezony świetności sosnowiczan , później przyszły czasy jeszcze cięższe, zakończone nieomal upadkiem zasłużonego klubu. - Bardzo dobrze to pamiętam. Przychodziłem do Zagłębia, gdy borykało się już z ogromnymi kłopotami finansowymi. W pierwszym sezonie udało nam się utrzymać po pamiętnych barażach z Jagiellonią. Później było troszkę lepiej, przyszło kilku niezłych piłkarzy i udało nam się zająć miejsce w środku tabeli. Niestety, w kolejnym sezonie wróciły problemy finansowe, ja i kilku innych zawodników odeszło i Zagłębie spadło. Osobiście czasy gry w Sosnowcu darzę wielkim sentymentem - wspomina Mandrysz.

Pogoń wystąpi na Stadionie Ludowym bez kontuzjowanych: Ferdinanda Chi-Fona i czekającego na operację uszkodzonego więzadła Andrzeja Tychowskiego. W Zagłębiu zabraknie strzelca jednej z bramek w poprzednim meczu obu drużyn, Wojciecha Białka. To duży problem, bo defensor gospodarzy imponował formą i wraz z Adrianem Markiem tworzył solidny duet środkowych obrońców. - Zastępstwa dla Wojtka szukałem w meczu sparingowym Orłem Babienica. Jeszcze nie zdecydowałem, kto wybiegnie w pierwszej jedenastce - mówi trener Zagłębia Miroslav Copjak. Najbliższy wyjściowego składu wydaje się jednak wychowanek Wisły Kraków Radosław Jacek.


Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Szczecin / Sb. 08. listopada 2008r. godz. 18:00

Źródło: http://www.sportowefakty.pl/pilka/2008/ ... glebie-so/
mayday77
 
Posty: 352
Dołączył(a): 2007-03-05, 6:44 pm
Lokalizacja: Będzin-Syberka

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2008-11-07, 11:19 pm

[quote="mayday77"]Piotr Mandrysz wraca do Sosnowca - zapowiedź meczu Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Szczecin

(...)
Dla Mandrysza będzie to powrót na Stadion Ludowym, na którym grał kiedyś jako piłkarz Zagłębia. Były to ostatnie sezony świetności sosnowiczan , później przyszły czasy jeszcze cięższe, zakończone nieomal upadkiem zasłużonego klubu. - Bardzo dobrze to pamiętam. Przychodziłem do Zagłębia, gdy borykało się już z ogromnymi kłopotami finansowymi. W pierwszym sezonie udało nam się utrzymać po pamiętnych barażach z Jagiellonią. Później było troszkę lepiej, przyszło kilku niezłych piłkarzy i udało nam się zająć miejsce w środku tabeli. Niestety, w kolejnym sezonie wróciły problemy finansowe, ja i kilku innych zawodników odeszło i Zagłębie spadło. Osobiście czasy gry w Sosnowcu darzę wielkim sentymentem - wspomina Mandrysz.
(...)
Co on pi....li. W rok po barażach z Jagiellonią spadliśmy do 2 ligi. W ostatnich 3 sezonach spędzonych wówczas w 1 lidze ani razu nie zakonczyliśmy sezonu w środku tabeli
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez tomi2509 2008-11-08, 3:17 pm

polecam artykul w" expresie sosnowieckim" na temat podwyzszenia stypendiow do 5 tys miesiecznie a takze o checi wynajecia przez miasto bilbordow ( ok 10) do reklamowania sportu
9
tomi2509
 
Posty: 384
Dołączył(a): 2003-09-26, 6:51 pm
Lokalizacja: sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez fan78 2008-11-08, 11:22 pm

http://www.sosnowiec.info.pl/sport/pilk ... ,1,4,13199

„Jestem załamany”. Zagłębie przegrało z Pogonią
Maciej Wasik
Miały być 3 punkty, miał być awans na 4. lokatę, miała być wspaniała atmosfera na trybunach… Tymczasem jest spadek na 7. miejsce (jutro możemy znaleźć się jeszcze jedną pozycję niżej), a do tego możliwość zamknięcia „Ludowego”, gdyż podczas dzisiejszego spotkania doszło do zamieszek na trybunach oraz murawie stadionu. Pomimo zajść mecz został dograny do końca. Po ostatnim gwizdku, w drodze do szatni Krzysztof Myśliwy, strzelec honorowej bramki dla Zagłębia powiedział ze smutkiem w głosie: - Jestem załamany.

Pierwsza połowa była bardzo słaba w wykonaniu obydwu zespołów. Zarówno goście, jak i Zagłębie grali statycznie, zachowawczo i bez pomysłu. Najlepiej świadczy o tym fakt, iż pierwszy… a zarazem ostatni celny strzał w tej połowie padł dopiero w 27. minucie, kiedy to Adrian Pajączkowski trafił z rzutu wolnego wprost w bramkarza Pogoni. Najlepszą sytuację do zdobycia bramki mieli goście w 31. minucie. Daniel Wólkiewicz po ładnej akcji dośrodkował tuż sprzed końcowej linii boiska, a do podania doszedł Marek Kowal, jednak - na szczęście dla naszej drużyny - piłka po jego strzale z 11 metrów poszybowała wysoko nad bramką. - Pierwsza połowa była bardzo słaba w wykonaniu obu drużyn. Nie byłem zadowolony z postawy moich zawodników, dlatego odbyliśmy ostrą rozmowę w szatni. Druga część była zdecydowanie lepsza w naszym wykonaniu, co udokumentowaliśmy dwoma trafieniami - mówił po meczu trener gości, Piotr Mandrysz.

W drugiej połowie, zanim zawodnicy podkręcili tempo gry, doszło do zamieszek na trybunach i murawie stadionu. Wszystko zaczęło się od podpalenia flagi „Jaworzno” Pogoni Szczecin, przez kibiców Zagłębia. Rozwścieczeni szczecinianie rzucili na boisko race i zaczęli forsować siatkę odgradzającą zajmowany przez nich sektor, od boiska. Sosnowiczanie również przeskoczyli przez płot i doszło do starcia za bramką (całe zamieszanie trwało kilka minut), ale policja zapanowała nad sytuacją i wznowiono grę. - Górę wzięły emocje. Pewnie ktoś krzyknął i od razu poleciała duża grupa ludzi w wybraną stronę. Dla mnie jest to karygodne zachowanie kibiców. Na trybunach są całe rodziny i nie powinno dochodzić do takich sytuacji - mówił po meczu Rafał Berliński. Po meczu jeszcze długo było słychać strzały i odgłosy walki kibiców z policjantami poza stadionem. Po takich zajściach nie można się dziwić, że ludzie często boją się chodzić z rodzinami na mecze.

Przerwa w grze lepiej podziałała na Pogoń. W 62. minucie na listę strzelców wpisał się Marcin Woźniak, korzystając z „prezentu” od Macieja Gostomskiego, który - nie wiadomo w jaki sposób - wypuścił piłkę po dośrodkowaniu z lewej strony. Woźniak krótkim lobem posłał futbolówkę do siatki; interweniować próbował jeszcze Adrian Marek, jednak na niewiele się to zdało. Chwilę później mogło być 0:2, jednak dośrodkowanie Kowala w ostatniej chwili przeciął Dawid Bartos, gdyby tego nie uczynił Maciej Ropiejko znalazłby się sam na sam z Gostomskim. W 73. minucie padło wyrównanie - kapitalne dośrodkowanie Pajączkowskiego zamknął strzałem głową Myśliwy. - Trudno coś powiedzieć o tym spotkaniu. Na pewno żal, że nie poszliśmy za ciosem. Mogliśmy utrzymać kontakt z czołówką, jednak nie składamy broni - mówił Pajączkowski. Chwilę później ponownie Myśliwy znalazł się w dogodnej sytuacji, jednak piłka po jego strzale trafiła wprost w bramkarza Pogoni. W 78. minucie Berliński próbował strzelać z ostrego konta z rzutu wolnego, ale piłka minęła słupek o centymetry i wyszła za boisko. - Z przebiegu całego spotkana remis byłby zasłużonym rezultatem. Wyszliśmy z bojowym nastawieniem, jednak grało się bardzo ciężko. Jestem załamany, nie wiem co powiedzieć. Musimy podnieść głowę do góry i walczyć w kolejnych meczach o punkty - mówił po meczu Myśliwy. W doliczonym czasie gry (sędzia doliczył aż 11 minut) Pogoń przeprowadziła „zabójczy”, jak się później okazało, kontratak. Podanie ze środka pola wykorzystał Ferdinand Chi-Fon, który „piekielnie” mocnym strzałem pod poprzeczkę nie dał najmniejszych szans Gostomskiemu.

Trener Zagłębia Miroslav Copjak schodził do szatni z wyrazem smutku, bezradności i wściekłości na twarzy. - Cały mecz zagraliśmy tragicznie, zarówno z przodu, jak i z tyłu. Chłopaki cofnęli się tym meczem 10 spotkań do tyłu. Nie wiem co spowodowało taki stan rzeczy - podsumował spotkanie trener sosnowiczan.
Zagłębie Sosnowiec - Pogoń Szczecin 1:2 (0:0)

Bramki: 0:1 - Woźniak (62.), 1:1 - Myśliwy (73.), 1:2 - Chi-Fon (91.).

Zagłębie: Gostomski - Bartos, Jacek, Marek, Pajączkowski - Kłoda (46. Smolec), Berliński (89. Bodziony), Skórski (66. Błażejewski), Pietrzak - Myśliwy, Bałecki.

Widzów: 4.500.
fan78
 
Posty: 1094
Dołączył(a): 2003-04-25, 5:03 am
Lokalizacja: Sosnowiec/Londyn

Re: Przegląd prasy

Postprzez flex 2008-11-09, 12:34 pm

dziennik napisał(a): Zadymy kiboli na Śląsku. Są ranni

Tak krwawej piłkarskiej kolejki na Śląsku dawno nie było. W Sosnowcu była zadyma na stadionie, a w Chorzowie pseudokibice walczyli na ulicach. Policja lała ich wodą z armatek i strzelała do nich z gumowych pocisków. Rannych odwożono do szpitali, a najbardziej agresywnych do izb zatrzymań.


Najpierw była bitwa w Chorzowie, gdzie fani Ruchu czekali przed dworcem na gości z Gdyni, czyli na kibiców Arki. Nie pomogła manifestacja siły policji, która sprowadziła na miejsce kilkanaście opancerzonych wozów.

Gdy tylko nadjechał pociąg zaczęły się zaczepki. Po chwili awantura przerodziła się w bitwę, w której bandyckie potyczki i pościgi toczyły się już na ulicach. Trzeba było sprowadzić karetki dla rannych. Zatrzymano pięć najbardziej agresywnych osób. Najmłodszy bandyta ma 14 lat.

Później był Sosnowiec. Na tamtejszym stadionie - gdzie rywalizowały ze sobą Pogoń Szczecin i Zagłębie Sosnowiec - była awantura, przez którą trzeba było przerwać mecz.
Obrazek
>>>Zobacz wideo z zadymy na meczu Pogoni z Zagłębiem

W drugiej połowie pseudokibice Zagłębia podpalili flagi i szaliki szczecińskiego klubu. To rozjuszyło przyjezdnych, którzy wtargnęli na płytę boiska. Miejscowi nie wytrzymali i ruszyli w stronę szczecinian.

Dzięki armatkom wodnym i broni gładkolufowej udało się opanować sytuację. Bandyci byli posiniaczeni od kul. Ci, którzy nie zdążyli uciec wpadli w ręce policji. W sumie zatrzymano 20 osób.

Link http://www.dziennik.pl/sport/pilkanozna/article262678/Zadymy_kiboli_na_Slasku_Sa_ranni.html
flex
Administrator
 
Posty: 627
Dołączył(a): 2007-03-08, 9:54 pm
Lokalizacja: Centrum

Re: Przegląd prasy

Postprzez Strooś 2008-11-09, 3:24 pm

http://90minut.pl/news.php?id=802162

Gawin rozważa wycofanie się z ligi
Po dzisiejszym meczu grupy zachodniej II ligi Elana Toruń - Gawin Królewska Wola (1-1) trener zespołu gości Janusz Kudyba poinformował zgromadzonych dziennikarzy, że klub najprawdopodobniej wycofa się z rozgrywek po rundzie jesiennej z powodu problemów finansowych.

- Za tydzień gramy nasz ostatni mecz z Polonią Słubice, a po rundzie wycofujemy się z rozgrywek z powodu kłopotów finansowych - powiedział szkoleniowiec wicelidera grupy zachodniej II ligi.



źródło: własne / Nowości
Strooś
 
Posty: 224
Dołączył(a): 2005-06-09, 9:00 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez kaka1x 2008-11-09, 5:33 pm

Śląsk: wielka bitwa chuliganów z policją
Śląscy policjanci zatrzymali 25 pseudokibiców w Chorzowie i Sosnowcu, po meczach piłki nożnej. Najmłodszy z chuliganów miał 14 lat.
Przed dworcem PKP Chorzów Batory pięć osób zaatakowało policjantów kamieniami, koszami na śmieci i innymi niebezpiecznymi przedmiotami. Funkcjonariusze użyli broni gładkolufowej i armatek wodnych.

Do zamieszek doszło również na stadionie w Sosnowcu, gdzie kibice zarówno miejscowego Zagłębia i Pogoni Szczecin zbiorowo zakłócali porządek - 20 chuliganów trafiło do policyjnych aresztów i izby wytrzeźwień.

Policjanci nie wykluczaja dalszych zatrzymań. Analizują materiały filmowe ze stadionów, które pozwolą zidentyfikować pozostałe osoby wszczynające burdy.

Do artykułów podajemy jego źródło i jeśli jest z internetu to link do niego! - emdżej
kaka1x
 
Posty: 41
Dołączył(a): 2008-07-01, 12:55 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez flex 2008-11-09, 11:22 pm

Link: http://miasta.gazeta.pl/katowice/1,35024,5901550,Wyslannik_Feyenoordu_ogladal_pilkarza_Zaglebia.html
gazeta.pl napisał(a): Rafał Pietrzak wzbudza powszechne zainteresowanie. 16-letni pomocnik drużyny z Sosnowca był obserwowany także przez trenerów i skautów Górnika Zabrze, Ruchu Chorzów i Wisły Kraków.
Kibice żartowali, że zanosi się na wielką wyprzedaż, a piłkarze Zagłębia zamiast z numerami powinni biegać z kodami kreskowymi. Skaut holenderskiego klubu przyjechał do Sosnowca w towarzystwie Włodzimierza Smolarka, który w barwach klubu z Rotterdamu rozegrał przed laty 46 spotkań.

16-letni Pietrzak nie od dziś jest na liście życzeń dużo mocniejszych klubów niż Zagłębie. Jeszcze w poprzednim sezonie Jan Urban, trener warszawskiej Legii, polecił go działaczom hiszpańskiego Racingu Santander. Sprzedaż piłkarzy - wobec braku sponsora strategicznego - może być jedynym sposobem na zbilansowanie przyszłorocznego budżetu.

Zagłębie może też zarobić na dwójce młodych stoperów - Wojciechu Białku i Adrianie Marku, których obserwuje m.in. Ruch Chorzów.

Spotkanie z Pogonią, niestety, nie potwierdziło dużych już umiejętności Pietrzaka i Marka (Białek pauzował z powodu kartek). Zresztą ich starsi koledzy wcale nie prezentowali się lepiej. - Zagraliśmy tragicznie, zarówno w obronie, jak i w ataku. Tym jednym meczem cofnęliśmy się o 10 spotkań do tyłu. Nie rozumiem, dlaczego tak się stało? - martwił się trener Miroslav Copjak.

Czech nie rozumiał też zachowania chuliganów, którzy uważają się za kibiców Zagłębia i Pogoni. Druga połowa została przerwana na kilkanaście minut z powodu bandyckich burd. - Takie zachowanie jest nie do przyjęcia! Na trybunach są całe rodziny, dzieci. Nie może dochodzić do takich sytuacji - podnosił głos Rafał Berliński, pomocnik zespołu z Sosnowca.

Zagłębie Sosnowiec 1 (0)

Pogoń Szczecin 2 (0)

Bramki: 0:1 Woźniak (62.), 1:1 Myśliwy (73.), 1:2 Chi-Fon (90. + 1.).

Zagłębie: Gostomski - Bartos, Jacek, Marek, Pajączkowski - Kłoda (46. Smolec), Berliński (89. Bodziony), Skórski (66. Błażejewski), Pietrzak - Myśliwy, Bałecki.

Sędziował: Grzegorz Wnuk (Rzeszów).
flex
Administrator
 
Posty: 627
Dołączył(a): 2007-03-08, 9:54 pm
Lokalizacja: Centrum

Następna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników