Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2022-07-09, 9:57 pm

Tom napisał(a):(...) Blajpios czy uważasz , że nie wyłonilibyśmy przedstawiciela co wnosiłby coś na radzie nadzorczej? (...)
A co zostało wyłonione przez ostatnich kilkanaście lat?
Tom napisał(a):(...) Co do układów chuligańskich i innych nie wiem nie orientuje się jak to wygląda w naszym klubie.
I może także i tu jest jakiś błąd? Nie znając bowiem również tych sytuacji, to i nie uwzględni się skutecznie, żadna koncepcja sensowna nie powstanie. Kol. GrubyPerez wprost podpowiada w swoim wpisie, jaki tu może być wpływ takich rozmaitych uwarunkowań; z tego, co wiem, nie można mu zaś odmówić zaangażowania, wręcz przeciwnie, trzeba docenić, co próbował robić - ale zarazem to ukazuje, skoro skutki takie były, jak bardzo sytuacja jest zagmatwana.
Tom napisał(a):Czyli co? Nic się nie da zrobić nikomu się nie chce tylko pozostaję się łudzić ,że kiedyś w niedalekiej przyszłości znajdzie się bogaty sosnowiczanin jak w Częstochowie i może dożyje normalności i jakiegoś sukcesu na krajowym podwórku. (...)
Jeżeli miałoby się móc coś zrobić - to musiałoby to być oparte na realistycznej analizie, na uwzględnieniu realnych uwarunkowań, powiązań, zależności, choćby wskazywanych np. przez Kolegę GrubyPerez — i musiałoby to znajdowanie rozwiązań polegać wobec tych realiów na znalezieniu faktycznie możliwych perspektyw. Czy to możliwe? M. Świerczewski zresztą - jak się wydaje - bynajmniej w miejskich układach nie ma oparcia: wręcz przeciwnie, ale ponieważ jest na tyle silny, że sobie radzi niezależnie od nich - to rzecz u niego działa. Z drugiej strony jednak, zagmatwanie się w bluzgach i bezsilności bynajmniej niczego nie poprawia, jak pisałem poprzednio, wręcz szkodzi samym piszącym. W gruncie rzeczy o to mi chyba tylko chodziło. Jeżeliby bowiem miało być jakieś sensowne wyjście rozwojowe, to jak napisałem, zasadzać się musi na realistycznej analizie, czyli m.in. możliwości skoordynowania skutecznych działań. Samo zauważenie, że inni mają pomysły, nie wystarczy - jak tego dowodzi choćby te kilkanaście lat, co do których nawiązywałem, wskazując, co przed tymi kilkunastu laty tu pisałem, po tej właśnie linii.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm


Re: Przegląd prasy

Postprzez Tom 2022-07-10, 10:23 am

Blajpios napisał(a): Tom napisał(a):
(...) Blajpios czy uważasz , że nie wyłonilibyśmy przedstawiciela co wnosiłby coś na radzie nadzorczej? (...)

A co zostało wyłonione przez ostatnich kilkanaście lat?


Nic nie zostało wyłonione ale kilkanaście lat temu ja i jak podejrzewam większość tutejszych forumowiczów miałem 20 parę lat teraz mam 4 z przodu i myślę , że w takim gronie może być nam łatwiej... Na tą chwilę jedynie zaczepiam do dyskusji w temacie a zwróciłem na to uwagę szczerze mówiąc dlatego że mnie kolega z drugiej strony Brynicy (właśnie niebieski) ze zdziwieniem zapytał "dlaczego Wy nic nie działacie w tym kierunku macie przecież teoretycznie większe możliwości niż my a historie też dobrą?"
Tom
 
Posty: 210
Dołączył(a): 2003-01-02, 11:42 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2022-07-10, 8:19 pm

Istnieje możliwość pogodzenia interesów jeśli takie stowarzyszenie rozpocznie nie od bezpośrednich spraw kibicowskich a takich organizacyjno promocyjnych . Nie będzie konfliktu jak rozpocznie się od działań u podstaw a dopiero stopniowo po 10 a może 20 latach sięgnie po pełnie ruchu kibicowskiego . Zresztą mogłoby to nastąpić wcześniej jak po kilku latach działania wszyscy przekonają się ze nie ma konfliktu a są miejsca na współpracę .
Jakie działania na start ?
- zajęcie się dziećmi żeby coraz liczniej przychodziły na mecze
- opieka i pomoc jeśli jest potrzebna seniorom co można tez połączyć z opieką nad dziećmi
- reklama meczy we wszystkich środowiskach bo Zagłębie ma opinie albo złą albo wręcz ludzie nie wiedzą o istnieniu
-promocja klubowych gadżetów już produkowanych a w przyszłości własnych . To wstyd ze wszyscy kibice nie chodzą w koszulkach Zagłębia . Trzeba stworzyć modę . Zawsze się uśmiecham jak widzę babcie i dziadków w Niemczech czy Anglii wręcz obwieszonych barwami .
- ciagle pytanie kibiców o ich potrzeby , braki bo klub ma na to wywalone . Żeby krzyczeć Zagłębie to my to trzeba na to zasłużyć .
Takich spraw u podstaw jest multum i nie potrzeba zaraz się nazywać stowarzyszeniem kibiców jedynym i słusznym . Na początek każda nazwa jest dobra . Np Klub Wspierający Zagłębie Sosnowiec . Im nazwa prostsza tym mniej konfliktowa a dopiero działania pokażą czy jest to coś warte
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Lars 2022-07-11, 6:32 am

Tomcjo napisał(a):Nie będzie konfliktu


A założymy się?
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez GrubyPerez 2022-07-11, 11:32 am

Lars napisał(a):
Tomcjo napisał(a):Nie będzie konfliktu


A założymy się?


Zagoiło Ci się już? bo mnie nie- i nigdy chyba nie zagoi.
A miało być tak pięknie...miał nam w oczy nie wiać wiatr...
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tom 2022-07-11, 1:02 pm

GrubyPerez napisał(a):Zagoiło Ci się już? bo mnie nie- i nigdy chyba nie zagoi.
A miało być tak pięknie...miał nam w oczy nie wiać wiatr...


Jakieś niemiłe doświadczenia?
Tom
 
Posty: 210
Dołączył(a): 2003-01-02, 11:42 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez django 2022-07-11, 1:09 pm

Przy układzie interesów kibicowsko-miejsko-klubowym, który trwał w czasie prób stworzenia SKZS i trwa nadal nie ma żadnej możliwości stworzenia niczego bez narażenia się na trwały uszczerbek na zdrowiu
django
 
Posty: 4014
Dołączył(a): 2007-01-09, 12:27 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2022-07-11, 4:40 pm

Tom napisał(a):
Blajpios napisał(a): Tom napisał(a):
(...) Blajpios czy uważasz , że nie wyłonilibyśmy przedstawiciela co wnosiłby coś na radzie nadzorczej? (...)

A co zostało wyłonione przez ostatnich kilkanaście lat?


Nic nie zostało wyłonione ale kilkanaście lat temu ja i jak podejrzewam większość tutejszych forumowiczów miałem 20 parę lat teraz mam 4 z przodu i myślę , że w takim gronie może być nam łatwiej... Na tą chwilę jedynie zaczepiam do dyskusji w temacie a zwróciłem na to uwagę szczerze mówiąc dlatego że mnie kolega z drugiej strony Brynicy (właśnie niebieski) ze zdziwieniem zapytał "dlaczego Wy nic nie działacie w tym kierunku macie przecież teoretycznie większe możliwości niż my a historie też dobrą?"

Nawiązuję bezpośrednio do tej wypowiedzi, bo właśnie po jej przeczytaniu wczoraj zaczęły mi się rodzić odpowiednie reakcje, choć z pytaniem, czy jeszcze warto coś dodawać - i to jednak te późniejsze odpowiedzi Kolegów dodają obserwacji, że temat wzbudza jakąś reakcję, stąd są to takie refleksje, do których też chcę się odnieść; tyle że z kolei wszystkie wypowiedzi cytować, jeszcze dzielić na wątki - to mogłoby być zadanie zbyt komplikujące.
Zaczynając zaś od pierwszego zdania. Cóż. Można i tak rzecz ująć, że np. wyłoniło się i to, iż niektórzy - być może choćby po części i z racji takich blokad, o których zdaje mi się, że piszą tu Koledzy - to przeszli do działalności o szerszym zakresie regionalnym, wnosząc swój ciekawy wkład w rozmaite promocje i poznawanie po prostu regionu Zagłębia, co jest przecież działalnością jeszcze szerszą. Niemniej, w tej perspektywie, o której tu mowa, Zagłębia Sosnowiec, to faktycznie, jest jak jest, sam Kolega podsumował.
Tyle, że wracam do tego choćby, co napisałem, że może właśnie w tym problem, że nie zna się choćby kibicowskich odniesień? Jak napisałem - nie znając ich, oraz pozostałych - trudno, by powstały realne pomysły. Faktycznie, z kolei Kol. Tomcjo przedstawia konkretne pomysły, o których trzeba powiedzieć, że to są jakieś realne pomysły, możliwe kierunki działań nie dążące wprost do wojny czy konfrontacji z innymi środowiskami. Tyle, że rzecz nie jest taka prosta i wskazują na konkretne chyba blokady po kolei Koledzy Lars, GrubyPerez, django; wraca więc kwestia tych przyczyn, z racji których np. ludzie poodnajdywali się w innej prozagłębiowskiej działalności a tu nic nie wyniknęło... Tymczasem, jak mi się wydaje, sprawy jeszcze szersze mają odniesienia, bo nie tylko czysto wewnątrzzagłębiowskie, ale nawet choćby w grę wchodzi to, jak w Polsce "się sobie radzi" z kwestią choćby w każdym silnym ośrodku kibicowskim obecną, czyli co na styku kibicowanie zagorzałe / chuligaństwo / przestępczość? Tak więc, choćby tego kolegę "od Niebieskich" można by zapytać, czy on to co mówi jakby dopingując Zagłębiaków do działania, to mówi z pozycji kogoś, kto sam się udziela? Jeżeli tak, to warto zapytać, czy w tych ich działaniach udało się przyblokować przemożny wpływ, kontrolę ze strony już stricte przestępczych odniesień, bo przecież i pod hasłem Ruchu Chorzów i takie działania miały miejsce. Jeżeli przyblokowane zostały możliwości wpływu już takich środowisk - to jak z chuligaństwem, czy jest tylko ograniczone przyzwolenie, czy wręcz "po tej ścieżce" nie przewiduje się żadnych blokad, bądź wręcz się oczekuje swobodnej działalności?
Tymczasem - warto by wiedzieć jeszcze więcej: jak to się dzieje i u innych jeszcze? Ot, choćby w Lechu, Arce, Legii itp. Jeżeli zaś w Wiśle, gdzie jest prywatny właściciel, po stronie właścicielskiej zaczyna być zrozumienie, otwartość np. na przedstawiciela w radzie nadzorczej - to czy to znak, że faktycznie znaleziono tam sposoby skutecznego postawienia barier przestępczości, która kiedyś, przynajmniej "po Cupiale", wyraźnie miała wpływ, czy też może raczej jest to przemożna próba wdarcia się koni trojańskich? Może raczej drogą jest budowanie jak u M. Świerczewskiego (Raków) czy jeszcze bardziej u W. Kwietnia (Wieczysta), gdzie środowisko kibicowskie silnie obciążone przeszłością de facto nie występowało? Zauważmy - nawet u prywatnych właścicieli, "łatwiej to idzie" właśnie u takich, już dużo trudniej u tych, co "poprzejmowali" rozmaite tradycje, szacowne, jak i te będące "obciążeniem inwentarza". Co więc powiedzieć w Sosnowcu, gdzie akcja niegdyś "ku prywatnemu właścicielowi", który decydował się zaangażować, bo syn jego grał w Zagłębiu - została skutecznie "odbita" i klub wrócił do miejskich układów?
Jeszcze zaś trzeba dodać - nie tylko siłę oddziaływania takiej historii, "dziedzictwa otrzymanego", jak to widać choćby po klubach, które tu przywołałem. Jest przecież pytanie - a jaki jest wybór ze strony tych, którzy tworzą formalne "centrum decyzyjne" dla Zagłębia Sosnowiec, sprawują oficjalną władzę w obecnym układzie (w którym w dodatku trudno o jednoznaczność, choćby na miarę taką, jak w wypadku spółki 3 właścicieli prywatnych, jak obecnie w Wiśle Kraków). Kol. django zdaje się jednoznacznie oceniać m.in. właśnie to nastawienie centrów decyzyjnych - a ono jest decydujące, bo to jednak od siły formalnej zależy rozwój, zależy on od tego, jak drogę "rozwoju dziedzictwa" widzą ci decydenci, to oni wybierają, z kim im po drodze, z kim chcą się liczyć, jakie wpływy dopuścić, jakie przyblokować i czy chcą i jaką chcą wprowadzić transparentność, jednoznaczność i co definiują jako przyszłość, na której im zależy.
Jakkolwiek - jest też i kwestia z drugiej strony. Choćby bowiem przy najlepszych dobrych pomysłach inicjatorów, nie tylko od strony realiów perspektyw realizacji za chwilę zaczną oni sami też oceniać, czy "dalej po drodze" z takim odzewem z drugiej strony, czy jednak różnice mentalności są za duże? Czy taka koncepcja klubu da się pogodzić z patrzeniem tych pomysłodawców czy nie? Czy chcą się podpiąć pod taki obraz klubu, jakie jest obecnie postrzeganie Zagłębia w kraju, czy nie? Czy warto do tej "obecnej marki" dołożyć swój wizerunek, czy nie? To dużo złożonych pytań. Tak więc, wydaje mi się, że naprawdę rozstrzygnięcie, co da się zrobić i czy da się coś zrobić jest jakby nawet węzłem gordyjskim - i nie wiem, jakie są perspektywy, jeżeli chodzi o przyjście kogoś, kto będzie w stanie z tego zagmatwania wyjść. Nie chcę rozstrzygać, bo cóż mogę w tej kwestii powiedzieć gdzieś tam z oddali? Pewnie bowiem też nie chcę gasić zapału - tyle, że jeżeli on ma jakieś realne podstawy. Pewnie tylko wrócić mogę do wcześniejszego stworzenia - jeżeli ktoś chce skutecznie tutaj się odnaleźć, to wszystkie te sprawy musi realistycznie rozważyć.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Lars 2022-07-12, 4:53 am

GrubyPerez napisał(a):
Lars napisał(a):
Tomcjo napisał(a):Nie będzie konfliktu


A założymy się?


Zagoiło Ci się już? bo mnie nie- i nigdy chyba nie zagoi.
A miało być tak pięknie...miał nam w oczy nie wiać wiatr...



Nie, bo Zagłębie to mój klub i zrobiłbym dla niego dużo. Cenne doświadczenie pokazujące o co chodzi w tej grze.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2022-07-12, 4:27 pm

Nie jestem pewien jak wyglada sytuacja w Ruchu bo tam przecież policja zrobiła dużą czystkę a donosicielstwo i współpraca z policja wśród tych najprawdziwszych była spora . Być może dzięki rozbiciu struktur przestępczych ruch kibiców zyskał nowe pola do działania
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez August 2022-07-12, 5:24 pm

GrubyPerez napisał(a):
Lars napisał(a):
Tomcjo napisał(a):Nie będzie konfliktu


A założymy się?


Zagoiło Ci się już? bo mnie nie- i nigdy chyba nie zagoi.
A miało być tak pięknie...miał nam w oczy nie wiać wiatr...


A wiecie, że stowarzyszenie formalnie nadal istnieje, ma siedzibę w Milowicach no i zarząd z Prezesem Starczewskim, Wice- Hylą i Skarbnikiem Opiłką. Istnieje nawet komisja rewizyjna z moją sympatią Sławomirem na czele. Ale są też Michał J. oraz Piotr P. Nieprzerwanie od 10 lat.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez GrubyPerez 2022-07-12, 7:23 pm

August napisał(a):ma siedzibę w Milowicach


koleżanka użyczyła wtedy swego adresu na siedzibę i pomimo uzyskania pokoju i biura na Ludowym - do dziś pomimo próśb wielokrotnych nie może się doczekać zmiany.
Przez to nawet już chyba nie jest moja koleżanką. :(

dużo by pisać i opowiadać- sam wiesz.
Nazwisko prezesa lekko przekręciłeś ;) - reszta się zgadza.
SKZS zamieszał nieco w interesach- ale pozwolił w moich - ale też wielu innych oczach utrzymać Zagłębie na powierzchni - często za własne i ich członków pieniądze- realizując m.in. te podstawy , o których pisał Tom.
Żeby jasność była- gdy mówię o interesach to nie o przychody mi chodzi- tylko o niecny plan Kazia "sprawdzonego gospodarza" .
Potencjał bezpowrotnie utracony- i zmarnowany wcale nie przypadkiem jak sądzę.
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Przegląd prasy

Postprzez Blajpios 2022-07-12, 7:52 pm

GrubyPerez napisał(a):
August napisał(a):ma siedzibę w Milowicach


koleżanka użyczyła wtedy swego adresu na siedzibę i pomimo uzyskania pokoju i biura na Ludowym - do dziś pomimo próśb wielokrotnych nie może się doczekać zmiany.
Przez to nawet już chyba nie jest moja koleżanką. :(

dużo by pisać i opowiadać- sam wiesz.
Nazwisko prezesa lekko przekręciłeś ;) - reszta się zgadza.
SKZS zamieszał nieco w interesach- ale pozwolił w moich - ale też wielu innych oczach utrzymać Zagłębie na powierzchni - często za własne i ich członków pieniądze- realizując m.in. te podstawy , o których pisał Tom.
Żeby jasność była- gdy mówię o interesach to nie o przychody mi chodzi- tylko o niecny plan Kazia "sprawdzonego gospodarza" .
Potencjał bezpowrotnie utracony- i zmarnowany wcale nie przypadkiem jak sądzę.

Mam nadzieję, że nadal nie tylko jest Koleżanką, ale i nie więcej jak trochę boczy się aktualnie co najwyżej na Kolegę ;-) niemniej gdy uda się ją wyłączyć ze sprawy, zgodnie z jej wolą, to i z powrotem do Kolegi się uśmiechnie :-) Czy nie da się użyć formalnych nacisków, wezwać do opłat za użyczanie adresu od najbliższych już miesięcy, względnie jakimś oficjalnym aktem, np przez oświadczenie woli - poinformować sąd rejestrowy o odstąpieniu od użyczania siedziby, choćby w związku z nie przeprowadzaniem przez Stowarzyszenie statutowych spotkań bądź przez przeprowadzanie ich poza siedzibą? To tak na zasadzie burzy mózgów sobie piszę - ale jak najbardziej na serio z punktu widzenia dbałości o dobre relacje w gronie dobrego koleżeństwa, bo rozprzestrzenianie strat na coraz dalsze kręgi warto ograniczać, zwłaszcza blokować tam, gdzie niedobre relacje przenosiłyby się na to, co uprzednio było przecież zdrowe i budujące (dobre koleżeństwo).
To tak, przy okazji nawiązując jeszcze do wcześniejszego wpisu, Kol. Tomcjo, który podzielił się sugestiami, jak to może być np w Ruchu, że otworzyła się być może lepsza perspektywa takiego pozytywnego działania kibicowskiego, myślę, że cieszy fakt, iż zaczyna się zauważać różne podskórne aspekty, które mogą warunkować działalność - i że skoro nie zawsze jest różowo u innych, to warto zadać sobie pytanie, jakie są szanse na ominięcie tych meandrów na swoim podwórku, czy też raczej ich układ wręcz sprawę blokuje i czy są szanse, by nie uniemożliwiał?
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tom 2022-07-12, 9:03 pm

Blajpios napisał(a):Jeżeli tak, to warto zapytać, czy w tych ich działaniach udało się przyblokować przemożny wpływ, kontrolę ze strony już stricte przestępczych odniesień, bo przecież i pod hasłem Ruchu Chorzów i takie działania miały miejsce.


Działania stowarzyszeń rozwinęły skrzydła u nich przy prawie upadku klubu a i zbiegło się to z głośnymi aresztowaniami paru osób z "grupy" o których pewnie większość z nas słyszała. Działa tam kilka stowarzyszeń ja uważam , że najlepsze jest to tzw ich "socios" czyli Ci co wnieśli do klubu kapitał i teraz mają miejsce w radzie nadzorczej.
Tom
 
Posty: 210
Dołączył(a): 2003-01-02, 11:42 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2022-07-27, 5:00 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników