Przegląd prasy

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przegląd prasy

Postprzez tork 2024-01-18, 2:14 pm

wojtaszko napisał(a):https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/7,93867,30604105,rafal-collins-zapowiada-powazne-wzmocnienia-zaglebia-sosnowiec.html

Jakby mogl ktoś wrzucic całość



Rafał Collins zapowiada "poważne wzmocnienia" Zagłębia Sosnowiec. Zaciąg zza wschodniej granicy
Rafał Collins
17.01.2024, 16:08
Agnieszka Nowak

Rafał Collins, nowy udziałowiec Zagłębia Sosnowiec, wydał oświadczenie, prosząc kibiców klubu o kredyt zaufania. Zapowiedział wzmocnienia i walkę o utrzymanie w I lidze.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Rafał Collins został udziałowcem Zagłębia, po tym jak przejął 0,74 procent akcji. Tak skromna liczba akcji wystarczyła do przejęcia odpowiedzialności za pion sportowy klubu.

Aleksandr Chackiewicz został nowym trenerem klubu, a Michaił Zalewski objął funkcję dyrektora sportowego. Pierwszy to były reprezentant Białorusi, który jako trener prowadził już m.in. kadrę tego kraju oraz Dynamo Kijów. Zalewski to były dyrektor generalny FC BATE Borysów, który uciekł przed reżimem Łukaszenki.

Rafał Collins Sosnowiec Zagłębie Sosnowiec

„Odczuwam zarówno ogromny entuzjazm, jak i ciężar odpowiedzialności. Zgadzam się, nie posiadam doświadczenia w „wielkiej piłce" i nie zamierzam udawać że tak jest. Mogę Was jednak zapewnić, że gdybym nie czuł, że mogę pomóc, nie śmiałbym wstąpić w szeregi tak zasłużonego klubu jakim jest Zagłębie Sosnowiec, w tak ważnym dla niego momencie i w tak ważnej, odpowiedzialnej roli. Właśnie dlatego, mam nadzieję, że czyny, a nie słowa, będą definiować nasze pierwsze dni" – czytamy w oświadczeniu Rafała Collinsa.
Rafał Collins: Znam swoje miejsce

„Mam nadzieję, że sztab jaki udało nam się skompletować, mimo pozycji drużyny w lidze [ostatnie miejsce w I lidze], pokazuje jakość mojej inwestycji oraz fakt, że mimo braku doświadczenia w pewnych sektorach, pomagają mi ludzie z sukcesami w branży. Znam swoje miejsce, wiem jak mogę przyczynić się klubowi i nie zamierzam wchodzić w kompetencje specjalistów. Chcę pracować z profesjonalistami, dlatego tym kieruje się w dobieraniu współpracowników. Moje słabe strony i brak doświadczenia wypominają dziś wszyscy, ale zamierzam udowodnić, że to nie jest tak, że nie mam nic do zaoferowania" – zaznacza Collins w oświadczeniu.
Zagłębie gotowe na ewentualny spadek

Zagłębie jest w bardzo trudnej sytuacji. Sosnowiczanie zajmują ostatnie miejsce w Fortuna 1. Lidze, tracąc osiem punktów do 15. w tabeli Polonii Warszawa, a zarazem miejsca gwarantującego utrzymanie.

„Działamy dwutorowo, zarówno krótko i dalekowzrocznie. Priorytetem jest dla nas utrzymanie w pierwszej lidze i będziemy o to walczyć już w nadchodzących tygodniach. Zamierzamy wzmocnić zespół [w klubie usłyszeliśmy o wzmocnieniach zza wschodniej granicy] oraz dać mu wszelkie niezbędne narzędzia do uzyskania jak najlepszych rezultatów. Zdajemy sobie jednak sprawę z położenia w lidze, które jest wynikiem wielu decyzji, nie tylko tych podejmowanych w szatni" – zaznacza Collins.

Jednocześnie nowy udziałowiec w klubie przyznaje, że jest gotowy także na to, że w tym sezonie drużynie nie uda się pozostać na zapleczu Ekstraklasy.

„Jesteśmy gotowi także na ewentualny spadek do drugiej ligi, jednak jeśli to tylko po to, aby w spokojnych warunkach odbudować zespół – zarówno ten na boisku, jak i ten na zapleczu klubu. Tak, aby całe Zagłębie Sosnowiec działało jak dobrze naoliwiony szwajcarski zegarek" – mówi.
„Nie od razu Rzym zbudowano"

„Obecność w Ekstraklasie tylko po to, aby znaleźć się w strefie spadkowej mnie nie satysfakcjonuje. Na obecność w Ekstraklasie musimy być przygotowani i sobie na to zapracować, a jeśli przygotowania te mają mieć miejsce w drugiej lidze, to niech tak będzie. Bądźmy realistami – nie od razu Rzym zbudowano" - dodaje.

Collins odpowiedział także na komentarze dotyczące gry Zagłębia w Ekstraklasie, przypominając o długiej historii Zagłębia.

„Zagłębie Sosnowiec to klub, który nie tylko ma infrastrukturę do gry w Ekstraklasie, ale jest to przede wszystkim ponad stuletni klub z historią. Klub, który ma wszelkie składniki na sukces. Klub, którego kibice po prostu na to zasługują" – podkreśla.
Rafał Collins prosi kibiców o wsparcie

Nowy udziałowiec zaapelował do kibiców o wsparcie. „Na dzień dzisiejszy prosimy przede wszystkim o Wasze wsparcie. Znajdujemy się w strefie spadkowej i morale nie są najlepsze, ale z Waszym wsparciem możemy osiągnąć nie tylko brak spadku, ale być może w perspektywie czasowej awans do Ekstraklasy, a w niej możliwość rywalizacji o kilka naprawdę pięknych chwil (...) Frustracja i gniew są uzasadnione, ale wierzymy, że źle już było i teraz nadszedł czas na działanie. My ze swojej strony doprowadzimy do restrukturyzacji, której finałem mają być poważne wzmocnienia zespołu przed wznowieniem sezonu" – zapewnia.

„Obiecuję Wam pracę dzień i noc. Nie spojrzałbym sobie w lustro wiedząc, że nie dałem z siebie 110%, ale na ile to wystarczy, szczerze nie wiem. Jedno wiem na pewno, do nowego sezonu wyjdą piłkarze inni pod wieloma względami, a Zagłębie Sosnowiec będzie innym klubem. Prosimy o kredyt zaufania i o wsparcie, bo przyjaciół poznaje się w biedzie, a nas czeka bardzo ciężki sezon. Mam wiarę w nowego trenera, w sztab, w naszych piłkarzy. Mam wiarę w kibiców, którzy wspierają ten klub od dekad. Wspólnie zróbmy wszystko, aby klubowi pomóc. Jeśli mamy spaść do drugiej ligi to spadnijmy, ale po cholernie ciężkiej walce. Mogę zrozumieć brak szczęścia w meczu. Mogę zrozumieć, że będziemy mierzyć się drużynami lepszymi, ale nigdy nie zrozumiem wyjścia na boisko bez wiary, bez walki do ostatniego gwizdka, do ostatniej kolejki. Ja zamierzam walczyć. Wierzyć wbrew okolicznościom, do ostatniego gwizdka. A Was proszę o kredyt zaufania" – zakończył.

https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec ... owiec.html

Piękne przemówienie Pana Collinsa. Ileż podobnych deklaracji już czytałem i słyszałem...
tork
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2008-09-04, 9:52 am
Lokalizacja: Zagórze


Re: Przegląd prasy

Postprzez krysteksc 2024-01-18, 2:38 pm

Piękne słowa, póki co puste i bez pokrycia. Za miesiąc zaczynamy rundę wiosenną i pierwsze 3 kolejki prawdopodobnie zdecydują o tym jak ona będzie wyglądać. Oby nie skończyło się zamianą odpadków Polskich na te z zaa wschodniej granicy. Czas wszystko zweryfikuje, ale jakoś temat pana Leszczyńskiego bardziej do mnie przemawiał.
krysteksc
 
Posty: 365
Dołączył(a): 2009-03-07, 8:20 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2024-01-18, 6:25 pm

Ja tylko jednego nie rozumiem . Te wszystkie ładne słówka to w ramkę i na ścianę w gabinecie prezesa ale niech mi nowy właściciel wytłumaczy dlaczego będzie korzystał z agencji jednego gościa z Ukrainy a nie czterech którzy będą zabiegać i rywalizować ze może podeślą młodych piłkarzy na dorobku ale niech zostaną tylko ci co wygrają rywalizację . Nie potrzebujemy nowego Messiego z Bałkanów jak ta gwiazdka podesłana z Legii którego nawet nazwiska nie pamietam . Strzelił bodaj jednego gola a poza tym miał problem załapać się do 11 a na boisku nie istniał . Jakoś nie wierzę ze przyśle najlepszych bo tych już upchał w klubach Europy a pozostali pewnie zostaliby obici przez drużynę Maliny z końca poprzedniego sezonu . To proces naturalny ze najlepszych się sprzedaje a pozostali albo potrzebują jeszcze dużo czasu albo nigdy nie będą gwiazdami . Stad się przecież wzięły wojny z agentami w Zawiszy czy Arce .
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
Tomcjo
 
Posty: 7056
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez novack 2024-01-18, 6:44 pm

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5714
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2024-01-18, 8:07 pm

Tak . To ta wielka gwiazda i nadzieja Legii . Wrócił do siebie i non stop zmienia kluby . U nas od początku nikt z kibiców nie wierzył w jego talent
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
Tomcjo
 
Posty: 7056
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez GrubyPerez 2024-01-18, 10:31 pm

Tomcjo napisał(a):Tak . To ta wielka gwiazda i nadzieja Legii . Wrócił do siebie i non stop zmienia kluby . U nas od początku nikt z kibiców nie wierzył w jego talent



ten sam.
i błyszczała jego gwiazdka

w "Spiżu" :lol:
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2024-01-19, 10:47 am

ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
Tomcjo
 
Posty: 7056
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2024-01-23, 11:41 pm

Ciekawe ze w necie rozpaczają nad Podbeskidziem bo mają 6,2 mln długu . A my oficjalnie wg Arkadio mamy 4 mln
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
Tomcjo
 
Posty: 7056
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2024-01-24, 1:00 am

https://www.youtube.com/live/1VjXtKp5L9 ... aSOQbJVTSY
Na meczyki.pl mówią o Zagłębiu około 41.50
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
Tomcjo
 
Posty: 7056
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez Tomcjo 2024-01-26, 1:25 am

Co Kowal i Smokowski sadzą o naszym sprzedawcy starych garnków .
https://www.youtube.com/live/04qE30zAIc ... -N1JGwwO4Q
41.35
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
Tomcjo
 
Posty: 7056
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przegląd prasy

Postprzez wojtaszko 2024-01-26, 8:00 am

Tomcjo napisał(a):Co Kowal i Smokowski sadzą o naszym sprzedawcy starych garnków .
https://www.youtube.com/live/04qE30zAIc ... -N1JGwwO4Q
41.35

,,ZAJEBIS.. JEST MIEC KLUB PILKARSKI" TYLKO POGRATULOWAC INWESTORA PANIE CHECINSKI
wojtaszko
 
Posty: 1282
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adam1906 2024-01-26, 11:01 am

wojtaszko napisał(a):
Tomcjo napisał(a):Co Kowal i Smokowski sadzą o naszym sprzedawcy starych garnków .
https://www.youtube.com/live/04qE30zAIc ... -N1JGwwO4Q
41.35

,,ZAJEBIS.. JEST MIEC KLUB PILKARSKI" TYLKO POGRATULOWAC INWESTORA PANIE CHECINSKI

Czegoś tu naprawdę nie rozumiem. Przecież w kwietniu są wybory samorządowe, więc po co, qrwa, PO CO prezydent strzela sobie w ten sposób w kolano? Po cholerę był robiony ten ruch z jakimś kompletnym amatorem futbolowym? Przecież Rafał Chmielewski vel Collins najzwyczajniej w świecie myśli, że gra sobie w FIFA 2024, ponadto jego nie jest stać na prowadzenie klubu piłkarskiego, bo tu jest potrzebny gruby hajs w postaci co najmniej 10 milionów złotych?!? Panie prezydencie, po co to Panu było??? :redface:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6812
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przegląd prasy

Postprzez hanson 2024-01-26, 11:46 am

nie mieć 10 mln, tyko mieć 10 mln rocznie :)
hanson
 
Posty: 150
Dołączył(a): 2009-04-12, 10:29 pm

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adamek182 2024-01-26, 1:12 pm

Bo...O tym głośno krzyczeli kibice tacy jak Ty? Bo tego chcieli kibice jak Ja? Bo..moze zauważył że sam nie jest w stanie tego upilnować? A może zwyczajnie chce zeby winy i obelgi leciały już na inne konto? Fakty są takie że każdy chciał sprzedaży. Kolejnym faktem jest to że sprzedaż klubu zawsze jest loteria. Sam pisalem, oby tylko nam się wanna nie trafił. A wracając do Collinsa. W dalszym ciągu jestem w stanie dać mu szanse. Gosc dopiero zaczyna. Patrzcie na pierwszą lige, są druzyny które nie podpisały żadnego kontraktu z żadnym piłkarzem (nie liczac wychowanków z drugich drużyn czy zaprzyjaznionych klubikow zza między np katowice. ) Nie mówię żeby nie było że wszystko jest pięknie ale odnosze wrazenie ze kibice by się uspokoili dopiero po transferach z Barcelony, realu czy innych bayern ów. Sprzedać, sprzedać i jeszcze raz sprzedać. Jeszcze do końca nie sprzedali a już czytam po ck było sprzedawać. Kufa.
Adamek182
 
Posty: 752
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Re: Przegląd prasy

Postprzez Adamek182 2024-01-26, 1:19 pm

Resovia, Miedź, Chrobry, Łęczna, czy też nawet Wisla.
Dojechał kolejny wagon? Tak przy okazji bo jestem ciekaw kolejnych sprawdzanych.
Jak pisaliście, trener dostał gorączki a to jest gość z którego zdaniem beda się liczyć wiec raczej nie dopuści do tego żeby miał gorszych kopaczy niż tych których wywala. Dlatego czekam na kolejne testy.
Adamek182
 
Posty: 752
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników