Marketing klubu

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Marketing klubu

Postprzez Blajpios 2023-02-10, 1:26 pm

Lars napisał(a):Dla mnie, po raz kolejny, jesteśmy świadkami klapy organizacyjnej w temacie przygotowań do meczu z giekaesem. Jak to możliwe, że mamy 15 dni do meczu i jeszcze nie ma w dystrybucji biletów na to wydarzenie. Bilety, promocja, gadżety, bilboardy reklamujące otwarcie stadionu. Powinno aż huczeć o tym w całym Zagłebiu Dąbrowskim. Potem będzie szok i niedowierzanie, że nawet na mecz otwarcia nie ma kompletu na trybunach :redface:

Kolego Drogi! Przyznam, że sam się sobie dziwię, że teraz piszę, bo zasadniczo, to co tu nowego można wpisać, jaki jest sens, komu do czego pomoże tu pisanie?
Niemniej, widać, że wierzę, że może choćby w tej kwestii coś pomoże.
Przecież nie ma sensu się i na ten temat marketingu wypowiadać, bo ewidentnie widać, że sprawy rozgrywają się na innym poziomie i co da Kolegi tu wypisywanie się, jak i inych?
Zacznijmy od pytania pierwszego.
1) Jeżeli jest szumnie otwierany - za publiczne pieniądze - stadion dla społeczeństwa, to czyż nie powinno należeć do podstawowych priorytetów zabieganie o przyjście jak największej ilości ludzi, stworzenie wydarzenia ciekawego nawet dla ludzi średnio chętnych na widowiska sportowe, uczęszczających na takie wydarzenia sporadycznie: bo chodzi o stworzenie wydarzenia w mieście, które wzbudzi życzliwość do miejsca znacznej części Sosnowiczan i mieszkańców regionu. Wydaje mi się, że wymaganie tego priorytetu byłoby jak najbardziej zrozumiałe z punktu widzenia oczekiwań od człowieka powołanego do zarządzania wspólną rzeczywistością miejską wg mandatu właścicieli, wspóloty Obywateli Miasta Sosnowca. TO powinno należeć do "podstawowych priorytetów", czy nie?
Dalej.
Jeżeli ktoś uważa, że nie powinno być to wśród istotnych, priorytetowych spraw - to bardzo proszę o przedstawienie argumentacji. (nie ma konieczności próbować dać wywód przekonywujący, jakakolwiek próba, proszę bardzo - to będzie ciekawe).
2) Jeżeli uważamy, że jednak należy do zadań istotnych stworzenie wydarzenia zaciekawiającego większą ilość potencjalnych odbiorców - to jaka jest na to możliwość przed kwietniem, najwcześniej? To już peerelowskie tuzy rozumiały to lepiej, nie przypominam sobie, by w ogóle był rozważany pomysł otwarcia Ludowego w lutym. Może inaczej - da się i w lutym, pewną ilość ludzi można ponad dotychczasowy "żelazny zestaw" wręcz "uzależnionych" jakoś zachęcić do przyjścia. Czy jednak - spełni to zadanie stworzenia interesującego wielu wydarzenia?
Wobec powyższego, jeżeli nie ma sensu przed kwietniem organizować wydarzenia w perspektywie zaproponowania czegoś po prostu społeczeństwu Miasta i Regionu: to w grę wchodzą inne powody "ważniejsze". Dla nich - i te pozostałe sprawy marketingowe, jak i wiele innych: są drugorzędne. Co tu do rozumienia więcej?
Dla jasności. Bynajmniej nie krytykuję treści, które Kolega, jak i niektórzy inni, tu wpisał. To są racje. Tyle - że "patrz wyżej".
Przy okazji jeszcze, choć to trochę "spozatemacenie", jako "przeniesienie piętro wyżej niż marketing" - ale choćby i powyższa moja odpowiedź w sprawie marketingu bazuje na tej perspektywie.
Pojawiają się w innych też wątkach wypowiedzi, mówiące o aktualnych przekształceniach. Cóż. Powiedziałbym, że może w moim odczucie jest i jakaś zmiana, zresztą miałem nadzieję, gdy pojawiał się w klubie obecny Prezes, że te jakieś jego osiągnięcia, które miał, może i wykorzystać i coś wnieść. Widziałbym te plusy. Łącznie - kto wie czy to nie jego zasługa - choćby z pojawieniem się nowego sponsora, niegdyś związanego z Wisłą. Może to i perspektywa, że wręcz "pokocha Zagłębie"? Tu dopiero otwierałaby się ewent. szansa. Nie wystarczy, że "nie kocha już Wisły" - tylko, że zaangażować by tak samo chciał się tutaj (o ile sprawdziłoby się, że wystarczająco sensownie wcześniej włączał się, ma doświadczenie - gdy był w Wiśle).
Tyle, że to jeszcze nie wszystko. Ten określony styl - do którego nawiązałem w pierwszej części wypowiedzi - tu już obowiązuje od lat. Cały czas, gdy stworzyłem tu konto, czyli te niespełna 19 lat, piszę o "wizji zarządzających", że jest decydująca, że nie elementy dalsze, jak m.in. marketing: tylko "jaka wizja". Ewentualny sponsor coraz większego znaczenia, jak i nawet ewentualny (znowu) przyszły właściciel, czy nawet to moje ulubione, "żeby wreszcie ludzie naprawdę uwierzyli, że nie jest Prezydent Miasta właścicielem": to są wszystko elementy. Pytanie - jak zostaną w całości "rozumienia Zagłębia" wpuszczone. Po części to zbieżne z tym, co niektórzy od niedawna, lub trochę dawniej, też już kilkanaście lat, też piszą, wskazując np. normalność funkcjonownia (ostatnio) w Rakowie. I moim zdaniem - pisząc także o marketingu warto to pamiętać. Nie twierdzę, że nawet nie warto pisać o marketingu (tak ktoś mógłby odczytać pierwszą część) - jak i o innych elementach, typu dobór prezesa, dobór trenera, rozwój drużyny, dobór zawodników itd. Być może jest jakiś sens pisać w perspektywie ograniczonej możliwości rozwoju (jak pozytywiści, gdy w warunkach rozbiorów trzeba było ratować, żeby zrywy patriotyczne niezbędne dla zachowania ducha i tożsamości, jednak nie przekroczyły granicy nieskuteczności w tym względzie a przyczyniania się do wykrwawiania). Chodzi mi tylko o to, żeby - choćby w perspektywie ograniczonych możliwości rozwoju - jednak pisać w tych kwestiach zdając sobie sprawę z całości, poruszając się w zakresie tych realiów, nie mrzonek i wywnętrzania się, dowodów emocji i przywiązania, które jednak dużo dalej nie pójdą. Taki raczej sens bym podpowiadał. Jakkolwiek, summa summarum - wyładowanie się w emocjach, wykazanie przywiązania, pomoc do strawienia porażek, wzmocnienie przeżyciem jakiegoś sukcesu: też są na pewno jakimś sensem, uzasadnieniem, dla nich też można rozumieć tu wypowiedzi na Forum. To zresztą jest chyba sens - który przez "owo klubowe centrum zarządcze" w jakiejś mierze jest przewidywany. Może nawet więcej, niż przewidywany - oczekiwany? akceptowany? pożądany?
Pozdrawiam serdecznie Kolegę - jak i pozostałych Kolegów Forumowiczów.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm


Re: Marketing klubu

Postprzez kriss68 2023-02-10, 6:53 pm

Lars napisał(a):Dla mnie, po raz kolejny, jesteśmy świadkami klapy organizacyjnej w temacie przygotowań do meczu z giekaesem. Jak to możliwe, że mamy 15 dni do meczu i jeszcze nie ma w dystrybucji biletów na to wydarzenie. Bilety, promocja, gadżety, bilboardy reklamujące otwarcie stadionu. Powinno aż huczeć o tym w całym Zagłebiu Dąbrowskim. Potem będzie szok i niedowierzanie, że nawet na mecz otwarcia nie ma kompletu na trybunach :redface:


Nie rozumiem czemu tak włodarzom spieszy się z otwarciem stadionu (pewnie liczą na kasę z wpływów)
Dla mnie najlepszym terminem był by mecz z Ruchem w kwietniu.
Temperatura przyjemniejsza więc i widzów więcej.
Murawa po zimie jest osłabiona i oby po pierwszym meczu nie wyglądała jak buchtowisko.
Będzie tylko kompromitacja oraz dodatkowe koszty.
Tym bardziej że mówi się że zespół do meczu przystąpi bez treningu i zapoznania z boiskiem.
Byłby również czas ja pisze kol. Lars na odpowiednią promocję wydarzenia a nie na łapu capu
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM W 2 LIDZE.
kriss68
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2006-07-04, 10:55 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Marketing klubu

Postprzez Adam1906 2023-02-10, 7:05 pm

kriss68 napisał(a):Nie rozumiem czemu tak włodarzom spieszy się z otwarciem stadionu

Po pierwsze: budowa ZPS miała być ukończona do dnia 28 maja 2022, więc z tym "czemu się tak włodarzom spieszy" to trafiłeś jak kulą w płot. Po drugie: chyba sobie żarty stroisz, że z meczem otwarcia ukończonego stadionu piłkarskiego będzie ktoś czekał do połowy kwietnia? To co, przez 3 miesiące nowy stadion będzie stał pusty, bo na dworze jest zimno a trawka nie jest zielona? Inne kluby Ekstraklasy i 1 ligi aktualnie też grają i jakoś nie ma w tym nic dziwnego.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Marketing klubu

Postprzez Tomcjo 2023-02-11, 12:01 am

Nikt chyba nie liczy kosztów używania stadionu . Optymistycznie licząc koszty przeprowadzenia meczu będą zrównoważone jeśli sprzeda się 7000 biletów . Ja obawiam się ze trzeba sprzedać jeszcze więcej żeby wyjść na zero . Czyli jak na GKS przyjdzie 5 tys a na kolejnych będzie 2 - 3 tys to będziemy mieć straty które znowu będzie musiało pokryć miasto .
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Marketing klubu

Postprzez tork 2023-02-14, 6:39 pm

Ciekaw jestem, czy rzutki marketingowiec czy ktokolwiek inny w klubie pomyślał i wymyślił na ostatnie spotkanie na Ludowym coś więcej, niż tylko świstki z kasy fiskalnej i dwa czynne kołowrotki? Od czasów wymyślenia ruchomej czcionki i druku offetowego minęło w sumie 600 lat. Może warto przygotować na pamiątkę do każdej wejściówki program meczu, syntezę historii klubu, folder, lub wersji dla "zamożnych" breloczek do kluczy z herbem za 5 złotych, itp.?
tork
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2008-09-04, 9:52 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Marketing klubu

Postprzez Tomcjo 2023-02-14, 8:16 pm

Jak będzie herbata plujka i kiełba z musztardą to szczyt możliwości Chęciński Team . No chyba ze załatwi banany z wrocławskiego Zoo . Biedne małpy :lol:
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Marketing klubu

Postprzez Adam1906 2023-02-16, 2:07 pm

W dniu 25 lutego 2023 dojdzie do bezprecedensowego dla klubu Zagłębie Sosnowiec wydarzenia, jakim będzie oficjalne otwarcie nowego stadionu piłkarskiego ArcelorMittal Park oraz mecz z GKS-em Katowice. Pozostało tylko 9 dni do inauguracji i wielu kibiców zadaje pytanie dlaczego Klub Zagłębie Sosnowiec i miasto Sosnowiec nie robią nic w kierunku reklamy tego wydarzenia? Oprócz akcji "Spotkajmy się w M1 Czeladź / Plejadzie Sosnowiec / Pogorii DG" zarówno w Sosnowcu, jak i w okolicznych zagłębiowskich miastach nie dzieje się kompletnie nic. Przykro mi to mówić, ale czy wydaje się Wam, że 25 lutego nowy stadion sam zapełni się po brzegi kibicami? Patrząc na trwającą od wielu lat mizerię związaną z frekwencją na Ludowym niestety nie można być tego pewnym. Rozumiem, że pewne działania kosztują, ale istnieje wiele sposobów na bezkosztowe lub też stosunkowo niewiele kosztujące rozreklamowanie faktu otwarcia ZPS Sosnowiec i meczu z odwiecznym rywalem z Katowic. Wykorzystajcie swoją oficjalną stronę internetową, media społecznościowe w postaci Facebooka, Twittera, Instagrama, YouTube! Przy pomocy Prezydentów miast Sosnowiec, Będzin, Czeladź, Dąbrowa Górnicza i innych można rozwiesić plakaty na mieście, wykorzystując do tego choćby znajdujące się na przystankach komunikacji miejskiej gabloty reklamowe, bilbordy i gabloty miejskie. Istnieją przecież lokalne media (prasa/TV). Naprawdę istnieje wiele możliwości na promocję zarówno otwarcia ZPS-u, jak i samego meczu otwarcia Zagłębie Sosnowiec - GKS Katowice, więc dlaczego z tego nie korzystacie już tu i teraz? Nie ma co czekać na ostatnią chwilę, bo zastanówcie się, co będzie, gdy okaże się, że na pierwszym historycznym meczu... nie będzie kompletu publiczności?!? :redface:

Czasy mamy, jakie mamy, i niestety nadal jest aktualne przysłowie: "Reklama dźwignią handlu"...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Marketing klubu

Postprzez Tomcjo 2023-02-17, 12:16 am

Przy takim marketingu to nie zdziwię się jak więcej kibiców przyjedzie z Katowic jak z Sosnowca
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Marketing klubu

Postprzez Inż. Mamoń 2023-02-17, 9:06 am

A propos sprzedaży/promocji biletów na mecze Zagłębia. Poniżej zamieszcza maila jakiego wysłałem do klubu ponad tydzień temu. Myślicie, że coś odpowiedzieli? Nawet nie napisali żebym ich pocałował w dupe :niezle:

Dzień dobry.

Nazywam się Tomasz ............... i od 10 lat jestem inżynierem w firmie .............. Od 25 lat jestem fanem Zagłebia Sosnowiec. Moja firma zatrudnia ok. 800-900 pracowników i dlatego mam dla Państwa propozycję. Mógłbym się zająć sprzedażą biletów na domowe mecze piłkarskie Zagłębia Sosnowiec na terenie mojej firmy. Osobiście znam dyrektora i myślę że zgodziłby się na przedmeczowe wysyłanie wiadomości e-mail do wszystkich pracowników jak również na umieszczanie plakatów przedmeczowych w gablotach poszczególnych wydziałów produkcyjnych. Istotne są dwie rzeczy: wszystkie bilety musiałyby być na jednym sektorze najlepiej obok siebie, sektor środkowy na wysokości linii środkowej boiska lub sektory sąsiednie, miejsca w górnych rzędach. Druga sprawa to zniżka dla zachety 5 zł na bilecie. Myślę, że na początek czyli na pierwszy mecz z GKS Katowice mógłbym spróbować sprzedać ok. 300 biletów. Oczywiście sprzedaż poprowadzę za darmo i rozliczę sie z każdego biletu. Proszę rozważyć moją propozycję.

Pozdrawiam
Tomasz .............

Bez tytułu.jpg
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Inż. Mamoń
 
Posty: 182
Dołączył(a): 2005-08-27, 2:23 pm
Lokalizacja: D.G.

Re: Marketing klubu

Postprzez Tom 2023-02-17, 10:48 am

[quote="Inż. Mamoń"]A propos sprzedaży/promocji biletów na mecze Zagłębia. Poniżej zamieszcza maila jakiego wysłałem do klubu ponad tydzień temu. Myślicie, że coś odpowiedzieli? Nawet nie napisali żebym ich pocałował w dupe :niezle:

Dzień dobry.

Nazywam się Tomasz ............... i od 10 lat jestem inżynierem w firmie .............. Od 25 lat jestem fanem Zagłebia Sosnowiec. Moja firma zatrudnia ok. 800-900 pracowników i dlatego mam dla Państwa propozycję. Mógłbym się zająć sprzedażą biletów na domowe mecze piłkarskie Zagłębia Sosnowiec na terenie mojej firmy. Osobiście znam dyrektora i myślę że zgodziłby się na przedmeczowe wysyłanie wiadomości e-mail do wszystkich pracowników jak również na umieszczanie plakatów przedmeczowych w gablotach poszczególnych wydziałów produkcyjnych. Istotne są dwie rzeczy: wszystkie bilety musiałyby być na jednym sektorze najlepiej obok siebie, sektor środkowy na wysokości linii środkowej boiska lub sektory sąsiednie, miejsca w górnych rzędach. Druga sprawa to zniżka dla zachety 5 zł na bilecie. Myślę, że na początek czyli na pierwszy mecz z GKS Katowice mógłbym spróbować sprzedać ok. 300 biletów. Oczywiście sprzedaż poprowadzę za darmo i rozliczę sie z każdego biletu. Proszę rozważyć moją propozycję.

Pozdrawiam
Tomasz .............

[attachment=0]Bez tytułu.jpg[/attachment][/quote]

SKANDAL!!! :czerwona: :kiepsko:
Tom
 
Posty: 210
Dołączył(a): 2003-01-02, 11:42 am

Re: Marketing klubu

Postprzez Adam1906 2023-02-17, 11:58 am

Inż. Mamoń napisał(a):A propos sprzedaży/promocji biletów na mecze Zagłębia. Poniżej zamieszcza maila jakiego wysłałem do klubu ponad tydzień temu. Myślicie, że coś odpowiedzieli? Nawet nie napisali żebym ich pocałował w dupe

Ehhhhh, kolejny kwiatek do kożucha :redface: Kibic chce bezkosztowo dla klubu (powtarzam: BEZKOSZTOWO) pomóc przy dystrybucji biletów, a na Kresowej nie raczą nawet przeczytać jego maila. No, chyba, że czytacie tam tego typu maile, ale z jakimiś tam kibicami, zawracającymi wam doopę takimi "pierdołami", nie macie w ogóle zamiaru dyskutować i tracić swojego cennego czasu? A później jesteście wielce zdziwieni, że porusza się tego typu sprawy na forach i w mediach społecznościowych, które jednak odbieracie nie jako konstruktywną krytykę, ale nazywacie to "hejtem" i "szczekaniem kundli". Dziwi Was ta krytyka? Bo mnie i wielu kibiców niestety nie... :redface:

Ps. Swoją drogą to w sekretariacie ktoś pracuje i otwiera klubowego maila? Bo to nie pierwszy raz jak słychać głosy ludzi, na których maile w ogóle nie odpowiadacie.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Marketing klubu

Postprzez picku 2023-02-17, 12:49 pm

A czy nie jest tak, że każdy bilet jest imienny i wymaga podania numeru PESEL? Raczej musiało by to działać w ten sposób, iż kolega Tom zbiera listę: imię, nazwisko PESEL (nie każdy chce takie dane komuś przekazywać) i udaje się z nią do klubu lub w jakiś bezpieczny sposób wysyła do klubu mailem i na tej podstawie klub drukuje bilety, nabijając każdy na kasę fiskalną, a kolega Tom bilety odbiera. Pozostawało by jeszcze ustalić w którym momencie tego procesu jest dokonywana zapłata. Z punktu widzenia klubu pewnie przed wydrukowaniem biletów.
Reasumując, chociaż idea super, to nie jest to wg mnie tak łatwe jak by się mogło wydawać.
picku
 
Posty: 180
Dołączył(a): 2008-11-08, 8:52 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Sielec

Re: Marketing klubu

Postprzez Inż. Mamoń 2023-02-17, 1:04 pm

Zgadza się to może być skomplikowane ponieważ bilety są imienne. Ale wszystko można omówić i dogadać, wybrać najlepszy sposób dla obu stron. Najgorsze jest w tym wszystkim totalne olanie sprawy.

10 lat temu marzyłem o takim stadion dla Zagłębia jaki jest teraz, zazdrościłem innym klubom. Teraz zapowiada się smutny obrazek z super stadionem i pustymi trubunami. :-(
Inż. Mamoń
 
Posty: 182
Dołączył(a): 2005-08-27, 2:23 pm
Lokalizacja: D.G.

Re: Marketing klubu

Postprzez Adam1906 2023-02-17, 2:05 pm

Inż. Mamoń napisał(a):A propos sprzedaży/promocji biletów na mecze Zagłębia. Poniżej zamieszcza maila jakiego wysłałem do klubu ponad tydzień temu. Myślicie, że coś odpowiedzieli? Nawet nie napisali żebym ich pocałował w dupe

Może jednak nie będzie tak źle?...

Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Marketing klubu

Postprzez petromar 2023-02-17, 4:37 pm

niestety ale to jest TRAGICZNE !!! jak klega pisał to że nie jest to tak łatwa sprawa to jedno ale OLANIE tematu to drugie , odpowiedź Aleksandra - pewnie będzie odpowiedź :lol: :lol: k***a - dzisiaj po tej odpowiedzi już wiem że Pan nie nadaje się na swoje stanowisko :czerwona:
dostajemy mnóstwo zapytań i ta minka ...... w mojej pracy nie wyobrażam sobie komuś tak odpisać nawet a daleko mi do funkcji Pana Aleksandra....
smutne to niestety.
PEWNIE się Pan przekona że nawet na meczu otwarcia stadion będzie pustkami świecił .
ehhhhhh
petromar
 
Posty: 800
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników