Marketing klubu

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Marketing klubu

Postprzez Lars 2021-04-17, 2:02 pm

August napisał(a):Monika Lis


kwestią czasu jest, kiedy wyjdzie czemu Pani prowadząca firmę zajmującą się oprogramowaniem od 2005 roku i będąca dyrektorem centrum doskonalenia zawodowego od 2014 roku miała zarobić na emisji banknotu.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am


Re: Marketing klubu

Postprzez August 2021-04-17, 2:12 pm

Lars napisał(a):
August napisał(a):Monika Lis


kwestią czasu jest, kiedy wyjdzie czemu Pani prowadząca firmę zajmującą się oprogramowaniem od 2005 roku i będąca dyrektorem centrum doskonalenia zawodowego od 2014 roku miała zarobić na emisji banknotu.

Zdaje się że 3kolory prowadzi(ł) niejaki Paweł Lis jeden z licznych Dajrektorów w klubie. Ale to zapewne zbieżność nazwisk :twisted:
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Marketing klubu

Postprzez August 2021-04-17, 3:58 pm

Lars napisał(a):
August napisał(a):Monika Lis


kwestią czasu jest, kiedy wyjdzie czemu Pani prowadząca firmę zajmującą się oprogramowaniem od 2005 roku i będąca dyrektorem centrum doskonalenia zawodowego od 2014 roku miała zarobić na emisji banknotu.


No właśnie podstawowa działalność tejże firmy to: Restauracje i inne stałe placówki gastronomiczne. Pełnomocnikiem w firmie Pani Moniki Lis jest Paweł Lis. Firma w swej działalności ma:
od 2019-08-01 do 2024-07-31 - Zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych do 4,5 % zawartości alkoholu oraz piwa przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży Restauracja 3 Kolory Sosnowiec ul. Kresowa 1
(wprowadzone przez Urząd Miasta Sosnowiec)
od 2019-08-01 do 2024-07-31 - Zezwolenie na sprzedaż napojów alkoholowych powyżej 18% zawartości alkoholu przeznaczonych do spożycia w miejscu sprzedaży Restauracja 3 Kolory Sosnowiec ul. Kresowa 1
(wprowadzone przez Urząd Miasta Sosnowiec)
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Marketing klubu

Postprzez novack 2021-04-17, 4:06 pm

Same przypadki i zbiegi okoliczności, Zagłębie stało się kolejnymi Wodociągami!!!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Marketing klubu

Postprzez August 2021-04-17, 4:14 pm

I jeszcze jedno. Czy wersję banknotu w oprawie podobnej do wersji za 70 zł (ale jako folder notafilijno-filatelistyczny) ze znaczkiem pocztowym i za kwotę 40 zł można było kupić tylko u pośrednika na allegro? Czy klub taką wersję oferował czy nie? :
https://allegro.pl/oferta/banknot-0-mem ... 0598060916
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Marketing klubu

Postprzez August 2021-04-18, 9:15 am

Dzięki uprzejmości jednego ze swoich następców tronu przejrzałem sobie wczoraj media społecznościowe. Znalazłem dzięki temu na fejsie stronę "Memo Euro Polska Sklep kolekcjonerski". Pełno materiałów z klubu czy też prezentowanych przez klubową stronę na fejsie. ale gro informacji dotyczy sprzedaży na allegro w tym serii ze znaczkiem, która była sprzedawana wyłącznie przez pośrednika ale nie w sklepie klubowym czy samym klubie., Na stronie fejsbukowej sklepu klubowego (fanstore) oczywiście żadnej informacji nt. takiej opcji zakupu. Natomiast przy okazji defloracji strony pośrednika dowiedziałem się patrząc na link do zakończonej aukcji, że ktoś wylicytował banknot z nr 1 za 5100 zł. Dlaczego klub, który cały czas sprzedaje na swoje produkty na allegro nie mógł bezpośrednio sprzedać tego banknotu (rzekomo na cele charytatywne) jak i i całej części emisji przeznaczonej do sprzedaży w internecie ? No i na sam koniec. W zakładce informacje podane są informacje: nr tel.: 516 759 753 e-mail: adrian.pietrzyk@zaglebie.eu czyli jak się domyślam namiary na pomysłodawcę emisji i pracownika klubu. Namiarów na siebie pośrednik już nie podaje. No a sęk w tym, że wczoraj usłyszałem informację, że sprzedaż na allegro jest robiona poza Panem Pietrzykiem. No to albo informacja Pana Pietrzyka jest kłamstwem tj. dorabia on sobie przy sprzedaży banknotów klubowych u prywatnego pośrednika albo jest wrobiony przez kogoś (Prezesa) w klubie w naiwnego głupka.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Marketing klubu

Postprzez achter 2021-04-18, 10:30 am

August napisał(a):I jeszcze jedno. Czy wersję banknotu

bez uszczypliwości chciałbym zaznaczyć że, nie jest to żaden banknot (bank- note z angielskiego kwit bankowy) tylko wyrób banknoto podobny i jako banknot nie przedstawia żadnej wartości. Jedynie jako taką wartość sentymentalną dla pewnej grupy ludzi (grona) lub kolekcjonerów tego typu wynalazków.

Jestem niemal pewny że, poważni kolekcjonerzy banknotów nie będą go poszukiwać do swoich zbiorów
Ostatnio edytowano 2021-04-18, 11:36 am przez achter, łącznie edytowano 1 raz
achter
 
Posty: 356
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Re: Marketing klubu

Postprzez August 2021-04-18, 11:18 am

achter napisał(a):bez uszczypliwości chciałbym zaznaczyć że, nie jest to żaden banknot (bank- not z angielskiego kwit bankowy) tylko wyrób banknoto podobny

Nie jestem kolekcjonerem i die na tym nie znam. Natomiast sam klub tak to też nazywa.
achter napisał(a):Jestem niemal pewny że, poważni kolekcjonerzy banknotów nie będą go poszukiwać do swoich zbiorów

Podważasz nie moje wypowiedzi ale sam pomysł pracownika i realizację przez sam klub. Idąc takim tokiem „myślenia” żaden pomysł nie miałby sensu
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Marketing klubu

Postprzez achter 2021-04-18, 11:31 am

August napisał(a):Podważasz nie moje wypowiedzi ale sam pomysł pracownika i realizację przez sam klub. Idąc takim tokiem „myślenia” żaden pomysł nie miałby sensu

nie podważam pomysłu tylko nazywanie tego czegoś banknotem którym nie jest
achter
 
Posty: 356
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Re: Marketing klubu

Postprzez August 2021-04-18, 11:36 am

Tu masz definicję memo euro. Banknot pamiątkowy: https://memoeuro.pl/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Marketing klubu

Postprzez achter 2021-04-18, 11:47 am

August napisał(a):Tu masz definicję memo euro. Banknot pamiątkowy: https://memoeuro.pl/

tak powstają biznesy w celu szybkiego zebrania szmalu i nazywanie czegoś tym czym nie jest, nawet jeśli jest to sygnowane podpisem, wyglądem czy też miejscem produkcji nigdy nim nie będzie i wprowadza w błąd osoby trzecie. Ot, czysty zabieg marketingowy i jeśli o to chodziło to się komuś udało.
achter
 
Posty: 356
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Re: Marketing klubu

Postprzez Adam1906 2021-04-22, 1:05 pm

W związku z wydaniem pamiątkowego banknotu z wizerunkiem Józefa Gałeczki oraz dziwnymi kwasami, które powstały w związku z jego dystrybucją, porozmawiałem sobie z kilkoma "znajomymi znajomych" i dowiedziałem się, że wydanie owego banknotu pamiątkowego (tak, jest to banknot kolego Achter) o nominalnej wartości 0 euro, ale wytworzonego w tym samym miejscu co normalne obiegowe euro, z oryginalnymi zabezpieczeniami, wiązało się z podpisaniem umowy z holenderską mennicą.

Umowa zawierała wiele fragmentów, aby móc w ogóle wydać banknot. Jednym z nich jest konieczność dystrybycji poprzez WYŁĄCZNEGO DYSTRYBUTORA w Polsce, oraz pozostałych WYŁĄCZNYCH DYSTRYBUTORÓW w Holandii, Czechach, Izraelu i USA.

Z ramienia klubu Zagłębie Sosnowiec wyznaczony do tego Adrian Pietrzyk zajmował się jedynie koordynacją sprzedaży banknotów w klubie (czyli puli, która trafiła do klubu), jeśli chodzi o pozostałe umowy to działo się to już poza jego plecami i możliwością jakichkolwiek działań. Rolą Pietrzyka miało być zaplanowanie działań marketingowych, przeprowadzenie emisji i koordynowanie sprzedaży, która odbywała się w POK. Na to, co sprzedaje dany wyłączny dystrybutor na Allegro, Pietrzyk nie miał kompletnie żadnego wpływu.

Z tego co słyszałem do klubu trafiła około 1/3 puli, a reszta rozeszła się po podmiotach, które mają na całym świecie umowę z Holendrami. Klub zarobił całość na sprzedaży swojej puli, oraz zarobił na odsprzedaży do pośredników. Jest to wspomniane wcześniej Allegro, ale są to też liczne sklepy internetowe, sklepy numizmatyczne (Gdańsk, Będzin, Katowice), stoisko na targach w Bytomiu.

Podsumowując: gdyby klub został z całym tym nakładem 5000 sztuk to pewnie zalegałoby to w sklepie przez lata, faktycznie lepiej więc odsprzedać część po niższej cenie dystybutorom i upłynnić cały nakład. Tutaj akurat moim zdaniem żadnego spisku nie ma.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Marketing klubu

Postprzez August 2021-04-22, 2:39 pm

Adam1906 napisał(a):Umowa zawierała wiele fragmentów, aby móc w ogóle wydać banknot. Jednym z nich jest konieczność dystrybycji poprzez WYŁĄCZNEGO DYSTRYBUTORA w Polsce

Wszystko logiczne mimo wszystko nurtuje mnie kwestia tego rodzaju czy aby wyłączny dystrybutor banknotu wydanego przez jakby nie było mennicę nie powinien spełniać określonych warunków. W tym przypadku jest to knajpiany interes ale równie dobrze mógłby być to dom publiczny w Olkuszu i dodawany w ramach bonusu za bzykanie. No i może robić swój narzut ja w naszym przypadku i wydawać wersję której nie można nabyć w klubie. Ja np. czuję się poszkodowany tym, że nie mogłem w klubie nabyć wersji filatelistycznej.
Adam1906 napisał(a):Tutaj akurat moim zdaniem żadnego spisku nie ma.

Jak widać pasuje Ci to, ze ludzie, którzy nie mogli przyjechać do klubu i kupić normalnie banknoty musieli zapłacić więcej za towar o ile oczywiście się nie spóźnili bo sprzedaż trwała krótko.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Marketing klubu

Postprzez Adam1906 2021-04-22, 5:25 pm

Banknot od pierwszego dnia po emisji nadal można nabyć za taką samą kwotę 20 zł., która była podczas emisji. Na Allegro jest 10% drożej i wynika to z prowizji, którą bierze sobie Allegro. W FanStore banknot jest za tyle samo co był na emisji i jeszcze ich zostało tam dość dla każdego. A jeśli ktoś chce kupić na Allegro to płaci 2 zł. więcej + przesyłkę. Piszesz, że ludzie, którzy nie mogli przyjechać osobiście do klubu, byli przez to zmuszeni kupować na Allegro. Otóż nie byli. Pomimo, iż FanStore nie posiada swojego konta na Allegro, do dzisiejszego dnia można zamówić banknot z Józefem Gałeczką poprzez Facebooka lub telefonicznie.

Co do znaczków to wydał je kibic i może być on dystrybuowany tylko przez niego. Zysk ze znaczków został przekazany na cele kibicowskie i klub do tego nic nie miał. Każda emisja na świecie ma tylko trzy warianty - zwykły, silver i premium. Znaczki to wartość dodana, którą wydał jeden z kibiców. W FanStore można kupić i można zapisać się na znaczek - w takiej samej cenie jak na emisji. Od pierwszego dnia po emisji po dziś dzień, nic drożej.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Marketing klubu

Postprzez August 2021-04-22, 7:10 pm

Adam1906 napisał(a):Pomimo, iż FanStore nie posiada swojego konta na Allegro, do dzisiejszego dnia można zamówić banknot z Józefem Gałeczką poprzez Facebooka lub telefonicznie.

Oficjalny sklep klubu piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec "FANSTORE" na allegro
https://allegro.pl/uzytkownik/ZaglebieS ... i-1-2-0415
Adam1906 napisał(a):lepiej więc odsprzedać część po niższej cenie dystybutorom i upłynnić cały nakład

A jeśli ktoś nie ma konta na fejsie podaj mi choćby zwykłą stronę internetową na której znajdę informację, że mogę zamówić banknot ze sklepu. Bo sklep internetowy samego Fanstore nie istnieje

Adam1906 napisał(a):Na Allegro jest 10% drożej i wynika to z prowizji, którą bierze sobie Allegro


Adam1906 napisał(a):lepiej więc odsprzedać część po niższej cenie dystybutorom i upłynnić cały nakład

Czyżby niższa cena była zbyt wysoka aby przerzucać na kibiców marżę allegro?
Adam1906 napisał(a):Każda emisja na świecie ma tylko trzy warianty - zwykły, silver i premium. Znaczki to wartość dodana, którą wydał jeden z kibiców.

To nie była wartość dodany tylko czwarta wariant. Skoro jak piszesz tego typu emisje mogą mieć trzy warianty to czwarta wersja musiała być wydana nielegalnie.
Adam1906 napisał(a):Klub zarobił całość na sprzedaży swojej puli, oraz zarobił na odsprzedaży do pośredników. Jest to wspomniane wcześniej Allegro, ale są to też liczne sklepy internetowe, sklepy numizmatyczne (Gdańsk, Będzin, Katowice), stoisko na targach w Bytomiu

Gdzie o tym informacja?
Adam1906 napisał(a):Co do znaczków to wydał je kibic i może być on dystrybuowany tylko przez niego. Zysk ze znaczków został przekazany na cele kibicowskie i klub do tego nic nie miał.

Znaczek został dołączony do produktu zamówionego przez klub i piszesz, że klub nie miał nic do tego ? To jest wg Ciebie normalne? No i klasyczne zaprzeczenie, klub nibiby nie miał z tym nic wspilnegoale rzekomo znaczek, z którym klub nie miał nic wspólnego w fanstore sprzedaje znaczek. A hak byłem w fanstore to o czymś takim w ogóle nic nie słyszałem.
Adam1906 napisał(a):gdyby klub został z całym tym nakładem 5000 sztuk to pewnie zalegałoby to w sklepie przez lata

No to jak. te 5 tys. to dużo czy mało? Skoro ponosić sami Słowacy byli chętni na tysiąc sztuk.

Jeśli jednak te 5 tys. to dużo to zwracam honor Kol. Achterowi:
achter napisał(a):Jedynie jako taką wartość sentymentalną dla pewnej grupy ludzi (grona) lub kolekcjonerów tego typu wynalazków.

Jestem niemal pewny że, poważni kolekcjonerzy banknotów nie będą go poszukiwać do swoich zbiorów


I na koniec. Nie znam się na sprawach numizmatycznych ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że holenderska mennica nie mogła sobie zastrzec, że oficjalnym dystrybutorem może być każdy, tj. knajpa na Kresowej, burdel w Świętochłowicach czy Kierownik wysypiska śmieci na Chebziu.
Ostatnio edytowano 2021-04-22, 10:28 pm przez August, łącznie edytowano 2 razy
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników