Marketing klubu

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Marketing klubu

Postprzez achter 2021-04-22, 10:07 pm

Adam1906 napisał(a):że wydanie owego banknotu pamiątkowego (tak, jest to banknot kolego Achter)

nazwanie czegoś banknotem wcale nie sprawi że, będzie to banknot. Emitent banknotów to tylko i wyłącznie Bank, natomiast ich produkcją zajmuje się mennica w tym przypadku drukarnia mennicy holenderskiej. W Polsce emitentem jest Narodowy Bank Polski a produkcją (drukowaniem) zajmuje się Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych (PWPW)
Oprócz banknotów PWPW produkuje dokumenty identyfikacyjne: blankiety dowodów osobistych, polski paszport biometryczny – książeczka paszportowa z wszytym w okładkę mikroprocesorem, legitymacje, dokumenty dla cudzoziemców (np. karta pobytu). PWPW jest producentem paszportów także dla Litwy, Armenii i Bangladeszu.
Dokumenty komunikacyjne: prawa jazdy, dowody rejestracyjne, karty pojazdu, nalepki legalizacyjne na szyby i tablice rejestracyjne, zaświadczenia ADR, karty do tachografów cyfrowych oraz system Tachograf Cyfrowy – dla Polski, Armenii, Gruzji i Azerbejdżanu.
Oprócz produktów poligraficznych PWPW oferuje również usługi elektroniczne: e-podpis, jest operatorem systemów Pojazd i Kierowca, Info-car, Paszportowy System Informacyjny czy Centralny System Identyfikacji kibiców piłkarskich zrealizowany dla polskiej Ekstraklasy.
PWPW produkuje również znaczki dla Polskiej Poczty
Wracając do drukarni Mennicy Holenderskiej to oprócz drukowania Banknotów euro dla swojego Banku Holenderskiego produkuje na takim samym papierze co banknoty to coś co też nazywa banknotem w celach komercyjnych i aby to coś lepiej się sprzedawało ale jednocześnie wprowadza w błąd osoby trzecie. Aby tylko interes dobrze szedł. Ale nie ma to nic wspólnego z Bankiem i nie jest środkiem płatniczym!
Abstrahując od tego zbierać można wszystko a będzie to miało jakąkolwiek wartość wtedy i tylko wtedy jak będą na to chętni i nazwanie to banknotem ma zapewnić 100 procentową sprzedaż tego co wyprodukowali. Przecież lepiej brzmi: Banknot okolicznościowy 0 Euro niż np: Papierek okolicznościowy 0 Euro, nieprawdaż?
achter
 
Posty: 356
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście


Re: Marketing klubu

Postprzez achter 2021-04-22, 10:28 pm

August napisał(a): Nie znam się na sprawach numizmatycznych ale jakoś nie chce mi się wierzyć, że holenderska mennica nie mogła sobie zastrzec

Uwierz mi na słowo to nie jest walor numizmatyczny w żadnym poważnym katalogu (np Picka/Krause) nie znajdziesz tego typu pozycji. To są parabanknoty. W mniej popularnych katalogach też nie ma żadnej wzmianki o tego typu marketingowych produkcjach
achter
 
Posty: 356
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Re: Marketing klubu

Postprzez August 2021-04-22, 10:34 pm

achter napisał(a):Uwierz mi na słowo to nie jest walor numizmatyczny

Teraz wierzę i przyznaję Ci rację. I przyjmuję Twoje argumenty. od dziś jest to dla mnie kawałek lepszego papieru toaletowego dla naiwnych na dodatek dystrybuowanego w niejasny sposób sygnowanego pomysłem niejakiego Pietrzyka, który z dystrybucja nie miał nic wspólnego ale którego namiary widnieją na info dystrybutora, który już zresztą nie dystrybuuje produktu, którego nie sprzedał w całym nakładzie. Marketing dla frajerów. Ps. Postaram się już tego czegoś nie nazywać banknotem
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Marketing klubu

Postprzez achter 2021-04-22, 10:44 pm

August napisał(a): Marketing dla frajerów. Ps. Postaram się już tego czegoś nie nazywać banknotem

:brawo:
achter
 
Posty: 356
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Re: Marketing klubu

Postprzez slawekchicago 2021-04-23, 7:17 am

Pytanko.
Czy marketingowo będzie dobrze jak w końcu zgarniemy 3pkt na wyjeździe czy lepszą opcją dla wizerunku klubu i całego marketingu będzie to, że do końca sezonu będziemy jedyną drużyna bez 3pkt na wyjeździe ? ;-) ;-) ;-)
Mam na myśli, że to ZERO zwycięstw było by nawiązaniem do tego "banknotu"
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Marketing klubu

Postprzez achter 2021-04-23, 7:30 am

slawekchicago napisał(a):Mam na myśli, że to ZERO zwycięstw było by nawiązaniem do tego "banknotu"

zero zwycięstw, zero euro, trafne porównanie :-)
achter
 
Posty: 356
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Re: Marketing klubu

Postprzez Adam1906 2021-04-23, 8:22 am

Cóż, widzę, że jak w tym dziadostwie panującym w klubie pojawił się wreszcie jakiś młody człowiek, któremu się chce coś robić, to na forum nastąpił wysyp marud, którym już nic nie pasuje :lol: Jak Wam nie podoba się ten banknot kolekcjonerski to najprościej w świecie: nie kupujcie go. Mnie jak się coś nie podoba, to nie będę pierdolił innym, którzy akurat to coś kupują i uważają za dobry marketingowo pomysł, że jest to chujowe a oni są frajerami, że dali się nabrać. Wiele osób w Polsce uważa, że był to fajny strzał marketingowy, wiele osób w naszym kraju (a pewnie i za granicą) z czystej ciekawości zainteresowało się, co to za klub, który jako pierwszy w Polsce wydał coś takiego, ale oczywiście Wam NIC qrwa się nie podoba. Mnie się nie podoba to, co od lat dzieje się w klubie i chodzi zarówno o "fahofcuf" zarządzających Zagłębiem Sosnowiec, jak i o grę piłkarzy. Idąc Waszym tokiem rozumowania powinieniem chyba każdemu polecać nie chodzenie już nigdy w życiu na mecze i ogólnie olanie kibicowania Naszemu klubowi? :redface:

Podsumowując: idzcie w chooj.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Marketing klubu

Postprzez slawekchicago 2021-04-23, 9:42 am

Ok, wiec wyjaśnię moj wpis. Przyznam rację Adamowi, że akcja super, ale jak dobrze zrozumiałem 5000 sztuk to za dużo dla klubu na rozprowadzenie ? No cóż to przynajmniej dla mnie oznacza porażkę. Wracając konkretnie do mojego wpisu, większym problemem jest teraz dla Nas sytuacja Naszego Zagłębia w tabeli niż zajmowaniem się sprawą banknotu czy też "banknotu".
Jeżeli, chodzi o same mecze to ostatnio bardziej chodzi mi o spotkanie się z niektórymi z Was przed meczem i na meczu niż na samym występie kopaczy w koszulkach Zagłębia.
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Marketing klubu

Postprzez GrubyPerez 2021-04-23, 12:03 pm

Adam1906 napisał(a):
Podsumowując: idzcie w chooj.

no i zaye.ałeś forum :lol:
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Marketing klubu

Postprzez Adam1906 2021-07-02, 8:13 pm

Wrzucę tutaj, bo nareszcie Zagłębie Sosnowiec zrobiło to, co działa bardzo korzystnie zarówno dla wizerunku klubu, jak i dla osoby potrzebującej pomocy :niezle: :brawo: :)

Już raz Kibice Zagłębia Sosnowiec pomogli temu niepełnosprawnemu chłopakowi w zebraniu pieniążków na zakup specjalistycznego łóżka. Teraz do akcji pomocy przy zebraniu kwoty umożliwiającej remont łazienki celem przystosowania jej dla osoby niepełnosprawnej włączył się Klub:

Obrazek

Tutaj macie LINK do akcji - wysłuchajcie w całości nagrania z apelem Kamila. Warto mu pomóc czy to przez wpłacenie symbolicznej złotówki, lub choćby tylko poprzez udostępnienie tego postu na swojej tablicy, grupie itp., bo w taki sposób również temu chłopakowi PomagaMy :niezle:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Marketing klubu

Postprzez August 2021-07-26, 5:54 pm

Zastanawiam się czy fakt, ze nasi (nie po raz pierwszy zresztą) będą korzystać m.on. z czarnych kompletów koszulek i spodenek oznacza, że będą skupiać się na rozgrywkach I ligi czy też będą wykonywać np. usługi pogrzebowe: https://www.youtube.com/watch?v=QVYNjdb8SUI
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Marketing klubu

Postprzez NHK12 2021-07-26, 6:14 pm

Jakby miał klub na tym zarabiac to dlaczego nie ,wracajac do czarnego kompletu, calkiem fajny , juz gralismy w podobnych strojach w ekstraklapie. Dla.mnie na.plus
NHK12
 
Posty: 976
Dołączył(a): 2003-09-29, 1:30 pm

Re: Marketing klubu

Postprzez August 2021-07-26, 6:19 pm

NHK12 napisał(a):wracajac do czarnego kompletu, calkiem fajny , juz gralismy w podobnych strojach w ekstraklapie. Dla.mnie na.plus

W sam raz na trumienny ubiór dla wiernych kibiców. Dlatego zgadzam się, czemu klub miałby na tym nie zarabiać
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Marketing klubu

Postprzez Lars 2021-07-31, 8:52 am

Czekam, aż znowu będziemy grać w swoich czerwono-zielono-białych strojach, bo dla mnie takie są właśnie barwy i skojarzenia związane z Zagłębiem - czerwień, zieleń, biel.
Niestety od pewnego czasu jakiś cymbał uparł się na czerń, jakbyśmy stawali się polonią warszawa i teraz jeszcze wogole brak czerwieni i bieli w strojach tylko jednolita zieleń jak gks tychy.
Co za pojeb za te stroje odpowiada?
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2246
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Marketing klubu

Postprzez achter 2021-07-31, 10:18 am

Lars napisał(a):Czekam, aż znowu będziemy grać w swoich czerwono-zielono-białych strojach, bo dla mnie takie są właśnie barwy i skojarzenia związane z Zagłębiem - czerwień, zieleń, biel.
Niestety od pewnego czasu jakiś cymbał uparł się na czerń, jakbyśmy stawali się polonią warszawa i teraz jeszcze wogole brak czerwieni i bieli w strojach tylko jednolita zieleń jak gks tychy.
Co za pojeb za te stroje odpowiada?

totalny brak poszanowania tradycji i barw klubowych
achter
 
Posty: 356
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników