Frekwencja na stadionach

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Frekwencja na stadionach

Postprzez Monti 2003-04-23, 10:36 am

Przenoszę zaporzyczony z innego forum 3ligi remat który wydaje mi sie ciekawy. Chodzi o frekwencje na stadinach . Wiele opini jest takich że za niską frekwencje na stadionach odpowiedzialni są kibice, którzy swoim nagannym zachowaniem odstraszaja szersze rzesze do tego by zasiadać na trybunach . Ja ma niec inne zdanie i moim wpisem przekopiowanym z tamtego forum otwieram tutaj ten temat .

Niska frekwencja . Moim zdaniem przyczyn jest kilka. Zachowanie kibiców owszem także . Nie sądzę jednak by była to podstawowa przyczyna. Przynajmniej nie bezposrednio. Mnie sie wygaje że jednak wina jest po stonie klubów. W Polsce nie ma czegoś takiego jak marketing soprtowy. Jeśli nawet gdzieś jest to szczątkowo . Mam tu na myśłi nastawienie klubów . Brak kasy poszukiwanie sponsorów - owszem . Zarazem przy tym ignorancja możliwości wspomagania kasy klubu z biletów. Wiele klubów w widowni widzi tylko koszty (zabezpieczenie stadionu , uszkodzenie mienia klubu), mało kto chce widzieć w kibicach tego który im płaci za spektakl. Kluby (wiele nie wszystkie - wyjątek na przykład LECH P.) nie chcą wielkich ilości kibiców na stadionach to dla nich problem . Inna sprawa że gdzie te 80 tyś (z Formuły 1) miało by zasiąść na polskim piłkarskim stadionie? Bez urazy ale nie mamy stadionów i te nawet najlepsze są po prostu przecietnymi w skali choćby europy. Kluby nie prowadzą plityki pozyskiwania kibiców integrowania środowiska wokół klubów. Jeśli dokonuje sie taki proces to zazwyczaj samocznnie i bardzo często przeciw czemuś a nie wokół klubu . Mam na myśli integrowanie grup kibiców nastawionych na walke z podobnymi grupami innych miast. Fakt tez że poziom piki nie jest najwyzszy ale moim zdaniem to nie jest powód niskiej frekwencji. Nasze luby są po prostu zakompleksione i za skromne , Nie promują swoich piłkarzy na lokalnych bohaterów . Nie odbywaja sie przy okazji festynów spotkania piłkarzy i trenerów z kibicami , nie ma lub sa rzadkością prezentacje drużyn przed sezonem czy pożegnanie sezonu razem kibice i klub . Kibice sobie a klub sobie . Każdy cieszy sie dla siebie i po swojemu. Jeśli są pomysły na konsolidacje środowiska , kibice , działacze , klub , to zazwyczaj to inicjatywy osób postronnych często kibiców a nie planowe działanie osób zajmująctych sie tym zawodowo. Jestem pewien że przy odpowiedniej atmosferze wokół piłki w srodowiskach naszych klubów wielu ludzi chetnie zasiadło by na trybunac trakujac mecze jako spektakl ciekawszy niż nawet rozgrywki renomowanych lig stojących na wysokim poziomie dlatego że tu wchodzą także w rachubę emocje. Oczywiście trzeba także zadbac by na stadionie nie wiało nudą . By idąc na mecz kibic miał zapewnione różne atrakcje a jeśli naewt trafi sie mecz przegrany czy po prostu kiepski bedzie można potraktować go jako dodatek do mile spędzonego popołudnia.
Monti
Moderator
 
Posty: 451
Dołączył(a): 2002-12-30, 10:11 pm
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza


frekwencja

Postprzez Władek 2003-04-23, 10:59 am

Generalnie zgadzam się z tą opinią, sądzę jednak że w klubach z tradycjami - jak Zagłębie - zabiegi marketingowe nie są konieczne by przyciągnąć kibiców. Mecz z Piastem oglądało 5000 ludzi (choć w tym przypadku swoje zrobiła prasa). I tu chciałbym poruszyć inny temat. Mecz odbywał się w środku tygodnia o godzinie 16.00. Zdążyłem "na styk" więc stałem nad trybunami co pozwoliło mi ocenić ilość kibiców. Pełne trybuny, mnóstwo kibiców siedzących na schodach między trybunami a na górze tłok taki że pełną widoczność mieli kibice mierzący przynajmniej 190 cm. Pomyślałem, że gdyby mecz odbywał się w sobotę, prawdopodobnie dla niektórych zabrakło by miejsca a może nawet biletów co groziło by zamieszkami pod stadionem. Nie wiem czy w perspektywie coraz lepszej gry Zagłębia i prawdopodobnego awansu nie należało by szybko zmodernizować i otworzyć kolejnych sektorów. W każdym razie nie zauważyłem niczego co świadczyło by o posuwających się pracach w tym zakresie
Władek
 
Posty: 93
Dołączył(a): 2003-01-03, 3:08 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Gość 2003-04-23, 12:03 pm

Sadze ze przyda Wam sie opinia jednego z tych co od jakiegos czasu nie chodzi na mecze. Stalo sie tak po kolizji z baranem o ktorych mowa w temacie "picie na meczach", wiec w moim przypadku opinia o zniechecajacym zachowaniu "kibicow" znajduje potwierdzenie.
Gość
 

Postprzez Fan1906 2003-04-23, 12:04 pm

mysle ze waznym elementem wplywajacym na niska frekwencje jest tez to ze ludzie po prostu nie maja pieniedzy. zauwazcie ze gdy czasami jakis klub wpuszczal na mecz za darmo to automatycznie na tym meczu mial 4 razy wiecej widzow niz zwykle. ludziom sie nie przelewa.. nie chodza do kina nie chodza do wesolego miasteczka nie chodza na stadiony proste. swoja droga czy doczekamy chwili w ktorej znow na ludowym zasiadzie 15tys?? mogli by zaczac cos robic z tymi sektorami po obu stronach krytej
Fan1906
 

Postprzez Fan1906 2003-04-23, 12:09 pm

poza tym w Polsce nie ma klimatu dla pilki.. jak tylko jest jakas zadyma to kazda telewizja to naglosni.. pokaze migawki.. jakis tasak.. widly itp itd tvn zrobi pod napieciem a w rozmowach w toku pojawi sie paru kibicow i taki zwykly szary czlowieczek mysli sobie ze na tych meczach to naprawde jest rzeznia i nie chodzi. ale nikt nie powie ze w dany weekend zostaklo rozegranych tysiac meczow na ktorych nic sie nie dzialo.
Fan1906
 

Postprzez voytech 2003-04-23, 12:34 pm

To co IMO najbardziej odstrasza kibicow od stadionow to burdy i chuligani. Sam bym chetnie zabral cala moja rodzine na mecz, ale wiem, ze nie bede w stanie zapewnic jej bezpieczenstwa, dlatego chodze sam.
LET'S KICK DRESIZM OUT OF FOOTBALL!
Druga sprawa to chamstwo, chociazby jezykowe. Plugawa mowa pelna przeklenstw nie powinna byc przeznaczona dla uszu dzieci czy kobiet. A wlasnie to kobiety lagodza obyczaje, wiec dlaczego zarzad klubu nie zdecyduje sie na wpuszczanie ich za darmo na mecz? Czy az tak wielka strate finansowa poniesie? Szczerze watpie, mysle, ze spowoduje to tylko wieksza frekwencje i podniesie poziom kultury na stadionie.

A tak BTW, doskonalym przykladem, ze stadiony w Polsce moga byc pelne jest liga zuzlowa.
voytech
 
Posty: 130
Dołączył(a): 2003-01-06, 12:19 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez fabian 2003-04-24, 2:05 pm

voytech napisał(a):Druga sprawa to chamstwo, chociazby jezykowe. Plugawa mowa pelna przeklenstw nie powinna byc przeznaczona dla uszu dzieci czy kobiet. A wlasnie to kobiety lagodza obyczaje, wiec dlaczego zarzad klubu nie zdecyduje sie na wpuszczanie ich za darmo na mecz? Czy az tak wielka strate finansowa poniesie? Szczerze watpie, mysle, ze spowoduje to tylko wieksza frekwencje i podniesie poziom kultury na stadionie.



He, z tymi kobietami i dziećmi to jest różnie. Pamiętam jak zabrałem kumpla na Schalke i strasznie się dziwił jak laska przed nami dwadzieścia kilka lat z małym synem, ubrani kulturalnie, krzyczeli ze wszystkimi Hajto... Co... Ty itd. ;)

Co do tematu nie sądzę, żeby to podniosło frekwencję. Spójrzmy na mecze Realu, Barcy, Interu i innych wielkich. Przychodzi prawie 90 tys. kibiców, chociaż doping cięzko nazwać kulturalnym a zadymy, wbrew propagandzie polskich mediów są dość częste.

Co oczywiście nie oznacza, że popieram takie zachowania.

Suma sumarum przychylam się do zdania z wypowiedzi otwierającej, że
brakuje nam "marketingu sportowego". Bogactwem klubów są ich kibice,
a wspólnym interesem klubu i kibiców jest, by było nas jak najwięcej.
fabian
 
Posty: 890
Dołączył(a): 2003-04-24, 12:24 pm
Lokalizacja: Warszawa/Sosnowiec

Postprzez Krawiec 2003-04-24, 8:35 pm

Trudno powiedzieć co najbardziej przyciąga społeczeństwo na stadiony ? Czy jest to przede wszystkim sukces, czy tradycja czy też kultura dopingu. Zapewne wszystkie te rzeczy powinny zaisnieć.
Ostatnio jak twierdzi klub i kibice z grupy ultras cos zaczęło się zmieniac na lepsze. Powiem wam jak ja to widzę . Otóż klub chcąc zwiększyc frekwencje powinien umozliwić swobodną obserwację meczy różnym grupom społecznym - co powinno mieć odzwierciedlenie w cenach biletów i zróżnicowania miejsc na stadionie. Ja i wielu moich znajomych zniechęca się do przychodzenia na Ludowy chociażby z tego wzgledu, ze nie mam zamiaru słuchać jak siedzące gdzieniegdzie grupki pijanych żuli koncentruja się na pokazie swojego chamstwa a mecz ich mało obchodzi.
(nie wypowiadam się juz na temat hoolsów bo już na jdnet klawiaturę zdarłem - voytech ok.)
Powiem też że nie jestem zwolennikiem południowego ultrasowego sposobu kibicowania tzn . race, rozwijanie flag, fale itp.
Ja chciałbym siedzieć w sektorze pośród ludzi, których interesuje mecz a nie otoczka ,w sektorze który reaguje na to co dzieje sie na boisku a nie poza nim czyli tak jak to się przeważnie kibicuje na wyspach brytyjskich
(menchester - real i brawa dla ronaldo od kibiców menchesteru - to jest dla mnie wzór kultury i wyrobienia piłkarskiej publiczności).
Oprócz kwestii zachowania kibiców i umozliwienia kulturalnym kibicom przebywania w kulturalnym miejscu na stadionie, chce podkreślić jeszcze jeden aspekt majacy wpływe na frekwencję na stadionie Ludowym.
Mam na mysli nazwę naszego klubu czyli Zagłebie . Nazwa nie wzięła się z nikąd o czym jak mi sie wydaje wielu zapomina. Stal Sosnowiec przyjęła nazwę Zagłębie właśnie po to by reprezentować cały subregion Zagłębia Dąbrowskiego czyli Sosn. DG, B. i Cz.
Monti wspomniał o marketingu w Lechu P. i bardzo słusznie bowiem pierwszym krokiem, który zrobili młodzi kibice-działacze klubu było podkreślenie wielkopolskiego charakteru klubu ( "LP klubem wszystkich Wielkopolan" patrz oficjalna strona www)
Jako osoba , której bardzo zależy na ożywieniu naszej zagłębiowskiej tozsamości chciałbym zeby Zagłębie Sosnowiec było jednym z elementów przywiazania mieszkańców do swojej "małej ojczyzny"
Dlatego też proponuje by autorzy tej strony zwrócili szczególna uwage na marketing poza granicami Sosnowca zwłasza w pozostałych miastach Zagłebia . PIERWSZYM KROKIEM MARKETINGOWYM MOGŁOBY BYĆ WŁAŚNIE UMIESZCZENIE NA STRONIE GŁÓWNEJ HASŁA : "KLUB WSZYSTKICH ZAGŁEBIAKÓW" (możnaby też umieścic herby naszych miast żeby wszystko było jasne)
Myslę ze warto to zrobic by WIARA PRZETRWAŁA - NIE TYLKO W SOSNOWCU!!!
Z poważaniem dla autorów strony Krawiec DG.
Krawiec
 

Liczba krzeselek na ludowym

Postprzez Oin 2003-04-24, 9:13 pm

Ile teraz jest krzeselek na ludowym?. O ile dobrze pamietam 3500. Ciekawe ile byloby krzeselem gdyby zamontowac je na calym stadionie? Policzyl ktos? Bo jak tu ktorys z moich przedmowcow powiedzial w meczu z Piastem bylo ich juz za malo. Duzo kibicow musial stac na gorze. Pozatym jest jeszcze jedna kwestia.......kibice nie chca siedziec na bialych krzeselkach bo tam po prostu nic nie widac. Zaslaniaja rozwieszane napisy. Z jednej strony zle ze kibice nie zajmuja tych krzeselek przez te wlasnie napisy ( a bylby to bardzo fajny efekt wizualny....tym bardziej w przyszlosci widziec calutki stadion pelny ), z drugiej strony tez zle, bo one tez musza wisiec. Ja nie mam pojecia jak ten problem rozwiazac :( A Wy???
Pozdrawiam cale Zaglebie :)
Oin
 

Re: Liczba krzeselek na ludowym

Postprzez ^m@rcin^ 2003-04-24, 9:17 pm

Oin napisał(a):Ile teraz jest krzeselek na ludowym?. O ile dobrze pamietam 3500. Ciekawe ile byloby krzeselem gdyby zamontowac je na calym stadionie? Policzyl ktos? Bo jak tu ktorys z moich przedmowcow powiedzial w meczu z Piastem bylo ich juz za malo. Duzo kibicow musial stac na gorze. Pozatym jest jeszcze jedna kwestia.......kibice nie chca siedziec na bialych krzeselkach bo tam po prostu nic nie widac. Zaslaniaja rozwieszane napisy. Z jednej strony zle ze kibice nie zajmuja tych krzeselek przez te wlasnie napisy ( a bylby to bardzo fajny efekt wizualny....tym bardziej w przyszlosci widziec calutki stadion pelny ), z drugiej strony tez zle, bo one tez musza wisiec. Ja nie mam pojecia jak ten problem rozwiazac :( A Wy???
Pozdrawiam cale Zaglebie :)



Chodzi ci chyba o flagi ??? Na meczu z Myszkowem i Odra flagi postaramy sie powiesci nizej ! Bo juz Krzysiu Tochel nas prosil. A poaztym jakies dziadki dzwonia do klubu ze nic nie widac ! :evil:
^m@rcin^
ULTRAS ZAGŁĘBIE
 
Posty: 4439
Dołączył(a): 2002-12-31, 2:53 pm
Lokalizacja: Sosnowiec-Pogoń

Postprzez grzechu 2003-04-24, 9:24 pm

Jakims tam rozwiazaniem jest powieszenie flag po przeciwnej stronie gdzienikt nie siedzi. :? A najlepszym byloby zamontowanie dodatkowych krzeselek bo na odrze mozebyc jeszcze wiecej widzow niz na piascie.
grzechu
 
Posty: 361
Dołączył(a): 2003-01-04, 4:17 pm

Postprzez mjedrek 2003-04-24, 9:37 pm

Moim zdaniem w tej chwili na Ludowy przyciąga widownie właśnie grupa Ultras, która zajmuje się oprawą meczów. Ludzie chcą zobaczyć jakie widowisko potrafia stworzyć i na co idą ich pieniądze (bo niektórzy pewnie wpłacają na konto kase). Oczywiście kwestia reklamy meczu, jakby tak Zagłębie zrobiło tak jak Płomień i wywieszało transparent z terminem meczu na ślimaku to dało by jakiś efekt, no ale pan R. o tym nie pomyśli.
Jeśli chodzi o kulture kibiców to powinno skończyć się wpuszczanie pijanych osób na stadion, popić to mogą po meczu.
mjedrek
 
Posty: 186
Dołączył(a): 2003-01-01, 3:01 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - Pogoń

Postprzez Gość 2003-04-24, 9:44 pm

Białych krzesełek w ogóle nie powinni zakładać bo gówno stamtąd widać. I nie ma znaczenia czy są flagi czy nie ma. I tak zasłania płot. Moim zdaniem te krzesełka powinni wyjąć i przenieść do sektora stojącego pod zegarem.

Jak na następnych meczach będzie tyle samo ludzi co na Piaście, to może będzie szansa na to, że miasto sypnie kasą na remont sektora między zegarem a trybuną główną. Tam weszłoby jakieś 2000-2500 krzesełek
Gość
 

Postprzez bankier 2003-04-24, 10:20 pm

niech ktos wreszcie pomysli o remoncie stadionu od strony budynku klubowego - tylko nie o prowizorce jaką teraz mamy! qrwa trybuny 40 metrów od linii bocznej (kapa) !!!

bo możemy się obudzić z ręką w nocniku!

ale jak zwykle ktoś zacznie biadolić że miasto nie ma pieniędzy czy inne takie brednie!

TAK - dla budowy nowej trybuny na Ludowym!
NIE - dla prowizorki!

a wtedy i frekwencja sie zwiększy!
bankier
 
Posty: 2519
Dołączył(a): 2003-01-01, 1:26 pm
Lokalizacja: Z LEWICY!!!

Postprzez _sZaDi_ 2003-04-24, 11:27 pm

gadalem z typem z mosiru i gadal mi ze od roku czy dwoch mieli budwac stojace blisko zegara zeby bylo take lajtowe,a tam gdzie loza dla vipow miala byc podwyzszona trybuna taj jak na ruchu,ale panowie nie oszukujmy sie ,mimo iz jestem mlody orietuje sie jescze co jest grane,kazdy obiecuje-nic nie daje,heh a na centrum dali niby 100mln dolcow,gdzie to -konta w szwacjari;]]? ciekawe ja tam widze z 40mln,a tak by mozna stadion pierdolnac ...
_sZaDi_
 
Posty: 234
Dołączył(a): 2003-01-01, 4:57 pm
Lokalizacja: Sosnowiec City

Następna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników