Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2024-02-26, 9:42 am

Do wczorajszego meczu w Rzeszowie z Resovią niektórzy z nas jeszcze się łudzili, że jest szansa na włączenie się do walki o utrzymanie. Po przegranym meczu chyba już tylko niepoprawni optymiści mogą liczyć na coś więcej, niż zajęcie ostatniego miejsca w tabeli I ligi, bo już sam rzut oka na tabelę jasno pokazuje, że jeżeli wczoraj przegraliśmy z drużyną, która obecnie zajmuje ostatnie bezpieczne miejsce w tabeli i ma aż dwa razy więcej punktów niż Zagłębie, to jakie są podstawy do optymizmu? Nie to jest jednak najgorsze, bo pozostaje pytanie: co po spadku? Patrząc, jakie celebryta Rafał Chmielewski vel Collins "zrobił" transfery do klubu, ściągając do Zagłębia jeszcze słabszych piłkarzy, niż ci, którzy po rundzie jesiennej zajęli ostatnie miejsce w tabeli I ligi, aż strach pomyśleć, co będzie, gdy ten gość wygra przetarg i stanie się właścicielem klubu. Weźmy pod uwagę, że z tego co słychać, Collins miał tylko "nagrać" swoich Ukraińców do Zagłębia, ale już pensje nowych piłkarzy, jak i wynagrodzenia oraz koszty zakwaterowania sztabu trenerskiego, są podobno płacone przez klub, czyli de facto przez miasto Sosnowiec. Jeżeli prawdą jest, że obecny właściciel 0,74% akcji Zagłębia Sosnowiec kupił je za oszałamiającą kwotę 5 tysięcy złotych, lecz pieniędzy tych nie przelał na konto pana Kozielskiego, to jak i za co ów Collins chce kupić aż 50% akcji klubu, a następnie zbudować skład na II ligę, który będzie gwarantował przynajmniej utrzymanie się w następnym sezonie na trzecim poziomie rozgrywkowym w Polsce?!? Bo nie wiem, czy zdajecie sobie sprawę, że w dniu 30 czerwca bieżącego roku z 35 piłkarzy wykazanych przez serwis Transfermarkt jako zawodnicy Zagłębia Sosnowiec aż 27 kończą się kontrakty, więc do nowego sezonu w II lidze przystąpimy z tylko 8 piłkarzami, którymi będą:

Bramkarz:
1. Kacper SIUTA (18 lat)

Pomocnicy:
2. Maksymilian ŚLIWIŃSKI (18 lat)
3. Hubert MATYNIA (28 lat)
4. Paweł SZOSTEK (19 lat)
5. Igor DZIEDZIC (18 lat)
6. Joel VALENCIA (29 lat)
7. Kamil BĘBENEK (19 lat)

Napastnik:
8. Antoni KULAWIAK (19 lat)

czyli dwoma doświadczonymi zawodnikami (Matynia, Valencia) i 6 młodymi chłopakami z rezerw. Oczywiście nie mówcie, że dobrze, byśmy grali naszymi z rezerw, bo weźcie pod uwagę, iż nasze rezerwy grają w IV lidze i będą tam bronić się przed spadkiem, więc tym bardziej nie uratują nam II ligi.

Obrazek
Obrazek

Patrząc na "jakość" obecnych wzmocnień aż strach się bać, jakie "wzmocnienia" załatwiłby nam w trwającej tylko dwa miesiące przerwie letniej pan celebryta :redface: Przecież my naprawdę możemy wówczas zaliczyć spadek po spadku, tym bardziej, że wątpię, iż taki zawodnik jak Valencia zostanie u nas grać w zapyziałej II lidze!!! :redface:

Podsumowując: oby niejaki Rafał Chmielewski vel Collins nie stanął w ogóle do tego przetargu, bo jeżeli miałby go wygrać i, z uwagi na fakt iż sam kasą nie śmierdzi, bawić się w prowadzenie naszego klubu za pieniądze będące własnością miasta Sosnowiec (czyli nas - wszystkich mieszkańców), to ja dziękuję. Zresztą uważam, że przed przystąpieniem do przetargu UM Sosnowiec powinien postawić identyczne warunki jak UM w Zabrzu postawił każdemu podmiotowi stawającemu do przetargu na Górnika, tj.:

1. Wskazanie sposobu i źródła finansowania nabycia akcji klubu oraz planowanych nakładów z oświadczeniem, że Spółka nie będzie refinansować tych operacji.

2. Wskazać program rozwoju Spółki oraz planowane nakłady i zobowiązania inwestycyjne dla klubu na okres 10 lat, z rozbiciem na poszczególne lata (2024-34).

3. Przedstawić propozycję zabezpieczenia wykonania wspomnianych zobowiązań.

4. Dołączyć sprawozdanie za poprzedni rok obrotowy.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6813
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2024-02-26, 10:04 am

A Pan trener na konferencji prasowej po 7 porażce z rzędu powiedział, że zostało 13 spotkań i do zdobycia jest 39 punktów. To ja dodałem te 11 które mamy i daje to 50 punktów, czyli ciągle jeszcze mamy szanse na baraże o ekstraklasę. Na dodatek wróbelki ćwierkają, że wzmocniony zostanie sztab o Pana Stanka, okienko transferowe jeszcze trwa i do drużyny przymierzany jest syn trenera z którejś tam ligi gdzieś tam, a Pan Collins nie śpi po nocach, więc głowa do góry Panowie.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5714
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez wojtaszko 2024-02-26, 10:26 am

Ważne że taki fachowiec jak Stanek pracuje I swoim cennym doświadczeniem wspiera nieudolność kolegów.
wojtaszko
 
Posty: 1282
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2024-02-26, 12:34 pm

Myśle ze Stanek zostanie prezesem . Zwłaszcza gdyby nie wypaliła sprzedaż akcji . Chęciński szykuje się na wybory i wariant ze to on będzie zbawcom a nie cudak Collins . Winni będą kibice bo naciskali na zbawcę Zagłębia żeby sprzedać klub .
ZAGŁĘBIE SOSNOWIEC
Tomcjo
 
Posty: 7056
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2024-02-26, 12:49 pm

http://www.90minut.pl/news/330/news3307 ... ie-S-.html

Mocno niepokojące komentarze internauty o nicku Sprawa dla
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5714
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez wojtaszko 2024-02-26, 12:50 pm

Tomcjo napisał(a):Myśle ze Stanek zostanie prezesem . Zwłaszcza gdyby nie wypaliła sprzedaż akcji . Chęciński szykuje się na wybory i wariant ze to on będzie zbawcom a nie cudak Collins . Winni będą kibice bo naciskali na zbawcę Zagłębia żeby sprzedać klub .

Z takim prezesem to tylko do pucharów umiejętności menadżerskie aparycja doświadczenie oby nam tylko Barcelona go nie zabrala
wojtaszko
 
Posty: 1282
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2024-02-26, 1:03 pm

Komentarze za 90 minut
http://www.90minut.pl/news/330/news3307 ... ie-S-.html

Sprawa dla - 26 lutego 2024, 9:41:49 - *.consumer-pool.prcdn.net
Prezydencie Sosnowca czas na konkretne odpowiedzi. Bzdury to ty opowiadasz, w internecie pisza prawde i cie to boli cyniku. Nie masz wstydu i honoru, odwracaja sie od ciebie wszyscy oprocz slugusow na twoim garnuszku. Bialorus w klubie, Bialorus w miescie ? Wydajesz publiczne pieniadze i przypomne, iz dla Alka Dlugopisa i Giermka Wpadki od 2022 roku dajesz od 6 do 8 mln wiecej niz dla bylego prezesa Jaroszewskiego, ktory ( nikt o tym nie wie, bo to tuszujesz slizgaczu) za wynik finansowy w ostatnich latach prezesury zostal przez rade nadzorcza wyrozniony i nie bylo to wyroznienie ala republika sosnowiecka, ktore sam sobie mecenasie przyznajesz, ale wynikalo z uchwaly.
Pytania sa do ciebie, bo tym wladasz i na to dajesz nieswoje pieniadze:
1. Mamy mlodych z akademii lub rezerw, ktorzy pokazali, iz na poziom centralny juz sie nadaja i zostali dziwnym trafem odsunieci: Bebenek, Troc( nie przedluzyl kontraktu i trudno sie dziwic), Uchnast . W ich miejsce ogrywani sa zawodnicy dla Zabrza i Gliwic, ktorzy nie sa lepsi i nie punktuja w PJS razy 2 tak jak trojka wczesniej wymienionych. Dlaczego dajesz aprobate na takie ruchy zwlaszcza, iz w PJS Zaglebie ma ostatnie miejsce?


Sprawa dla - 26 lutego 2024, 9:45:21 - *.consumer-pool.prcdn.net
2. Co robi dalej w Akademii Giermek, ktory psychicznie neka pracownikow, wyrzucil wiekszosc trenerow z Zaglebia Dabrowskiego, od czasow jego panowania Akademia nie ma nowego sprzetu i pilek, podniosl skladki, mianowal sie dyrektorem zarzadzajacym bez odpowiedzialnosci, zatrudnil wczesniej dyr Lisa , ktory kilkukrotnie zostal znaleziony w sprzecie Zaglebia jak ucinal sobie drzemke w krzakach obok bocznego boiska, ktory na oboz do Chorwacji wzial kilka tys euro aby zaplacic organizatorom, lecz organizatorzy wyslali na sekretariat nieoplacona fakture? Giermek korzysta z klubowego auta, klub placi mu za paliwo, poniera sowita pensje, prawda? Mozna zapytac ostatnio usunietych z Akademii co to za osoba i jak dziala.
3. Co robi dalej na stanowisku prezesa Alek Dlugopis? Czy nie wystarcza ci kompromitacje sportowe, finansowe, wyparowanie alkoholu na stadionie z loz nie nalezacych do Zaglebia, brak kompetencji?
4. Co z dlugiem dla pana Ksiazka, ktory od czasow wymienionych panow nie jest splacany, a pieniadze na klub dajesz duzo wieksze?
5. Jest jeszcze sprawa ze sprzetem, o ktorej sie nie mowi.
6. Dlaczego Giermek zerwal wspolprace z Warta Zawiercie ? Czyzby dlatego, iz zostal tam zatrudniony trener Tomsia i byla to kolejna prywata Giermka ? Dodam, iz swego czasu Giermek pod klubem podniosl reke na bylego pracownika Zaglebia, obecnie trenera duzej akademii i nie byl to jednorazowy przypadek, konsekwencji znowu brak.

7. W normalnie zarzadzanej spolce, powtarzam normalnie, pracodawca wyciagnalby daleko idace konsekwencje do Alka i Giermka, ale ty tego nie robisz z jakiegos powodu. Oby prasa doszla dlaczego tak jest i oby prawda wyszla na swiatlo dzienne.
O cyrku, ktory jest rozgrywany od stycznia juz zostalo wiele napisane, a twoje odpowiedzi sa jak twoj styl ubierania sie czyli nijakie i bez ladu.
% tys pln za 0,74% akcji juz przelane czy jeszcze przelew idzie ?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5714
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2024-02-26, 1:26 pm

novack napisał(a):Komentarze za 90 minut

Właśnie miałem wrzucić ;-)

Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6813
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2024-02-26, 1:35 pm

A wiecie, że wróbelki z okolic Al. Zwycięstwa i Kresowej ćwierkają, że do przetargu prawdopodobnie stanie tylko Collins, który szczególnie zainteresowanym takim załatwieniem sprawy osobom miał podobno obiecać, że nie będzie robił w klubie swojego audytu?

Nie wiem, czy to prawda, czy fejk, ale ciekawe dlaczego tak bardzo miałoby komukolwiek na tym zależeć?...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6813
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Piotrek34 2024-02-26, 2:47 pm

Pójdziesz siedzieć Arkadiuszu CH.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Piotrek34
 
Posty: 253
Dołączył(a): 2007-04-21, 10:27 am
Lokalizacja: Siem-ce Śl./Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Lars 2024-02-26, 3:56 pm

Adam1906 napisał(a):A wiecie, że wróbelki z okolic Al. Zwycięstwa i Kresowej ćwierkają, że do przetargu prawdopodobnie stanie tylko Collins, który szczególnie zainteresowanym takim załatwieniem sprawy osobom miał podobno obiecać, że nie będzie robił w klubie swojego audytu?

Nie wiem, czy to prawda, czy fejk, ale ciekawe dlaczego tak bardzo miałoby komukolwiek na tym zależeć?...



Być może tak jest, że jest to zakup kontrolowany by się wyczyścić z trupów w szafie bez poniesienia jakiejkolwiek odpowiedzialności.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2254
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez wojtaszko 2024-02-26, 4:43 pm

Oświadczenie naszej akademi ma tyle wspólnego z prawdą i rzetelnością jak to ze bylem czarny gdy byłem maly
wojtaszko
 
Posty: 1282
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2024-02-26, 5:52 pm

wojtaszko napisał(a):Oświadczenie naszej akademi ma tyle wspólnego z prawdą i rzetelnością jak to ze bylem czarny gdy byłem maly

Ale Michael Jackson był czarny gdy był mały... :)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6813
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez GrubyPerez 2024-02-26, 6:06 pm

Adam1906 napisał(a):
wojtaszko napisał(a):Oświadczenie naszej akademi ma tyle wspólnego z prawdą i rzetelnością jak to ze bylem czarny gdy byłem maly

Ale Michael Jackson był czarny gdy był mały... :)


"Czy ty wiesz, jak ja byłem młody to też byłem Murzynem i grałem w kosza?" :lol: :lol:
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1383
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Lars 2024-02-26, 6:20 pm

GrubyPerez napisał(a):
Adam1906 napisał(a):
wojtaszko napisał(a):Oświadczenie naszej akademi ma tyle wspólnego z prawdą i rzetelnością jak to ze bylem czarny gdy byłem maly

Ale Michael Jackson był czarny gdy był mały... :)


"Czy ty wiesz, jak ja byłem młody to też byłem Murzynem i grałem w kosza?" :lol: :lol:


Same czarnuchy na tym forum. Potem się dziwicie że chęciński madafaka nie bierze was na poważnie ;-)
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2254
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników