Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Lars 2021-09-03, 2:19 pm

Piotr Polczak:

https://cracovia.pl/aktualnosci/cracovi ... r-polczak/

albo sie uda albo sie nie uda :)
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2246
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez GrubyPerez 2021-09-03, 6:20 pm

Adam1906 napisał(a):
Wszystko cacy i niech będzie, zgadzam się - jako tylko i wyłącznie szef skautingu Piotr Polczak być może się i sprawdzi. Bo przypomnę, czym zajmuje się skaut:

Adam, wybacz ale pojechałeś ostro z marzeniami. może i tak powinno być- ale artykułów na temat funkcji Dyrektora sportowego jest w sieci multum.
Tu masz na przykład tak to opisane: "Jako figurant Poziom władzy i wpływów dyrektora ds. piłki nożnej w codziennej i transferowej działalności klubu może się znacznie różnić. W niektórych przypadkach stanowisko to może być figurantem lub ambasadorem klubu, z transakcjami transferowymi, sprawami zespołowymi, wyborem składu i codziennymi operacjami obsługiwanymi wyłącznie przez menedżera i jego personel. Często stanowisko w tym przypadku obsadzane jest przez znanego byłego gracza. Takim przykładem jest Bobby Charlton z Manchesteru United . W takim przypadku rola dyrektora piłki nożnej ma więcej wspólnego z promocją i marketingiem klubu niż z rzeczywistą kontrolą nad działalnością piłkarską. Zatrudnienie na takim stanowisku znanej osobowości piłkarskiej może również służyć podniesieniu postrzeganego prestiżu klubu, poprawiając pozycję klubu na rynku transferowym. Nawet w tej roli między menedżerem a dyrektorem może pojawić się napięcie, nawet jeśli dyrektor jest tylko figurantem – jeśli rolę tę pełni były (często odnoszący sukcesy) menedżer, obecność tej osoby w klubie może działać podważając autorytet obecnego menedżera i działać, aby zwiększyć presję w okresach słabych wyników (na przykład ze strony fanów, którzy życzą sobie powrotu dyrektora do obowiązków kierowniczych)." Dyrektor sportowy - https://pl.abcdef.wiki/wiki/Sporting_director


nikt też nie urodził się dyrektorem sportowym. Może mieć- i owszem- wykształcenie kierunkowe- ale wtedy nie ma tzw "nazwiska" . A jak ma- to nie ma wykształcenia kierunkowego i koło się zamyka.

jest też taki cytat z Biblii " po owocach ich pracy poznacie ich"
Dajmy więc chłopu popracować- i wtedy go rozliczajmy ( na miarę możliwości forum- tego i innych) .

Piotr Polczak nie jest najgorszą osobą na to ( te?) stanowiska, jaka się mogła nam przytrafić.
Najgorsze już było - no chyba ze nie.
ALe sekowanie go za to , że dostał szansę poprawy swego wizerunku w oczach kibiców Zagłębia - porównał bym do oceny jednego ośmiogwiazdkowca - że np ja Prezesem jakiejkolwiek organizacji sportowej być nie mogę - bo jestem za Gruby :-(
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez jackie57 2021-09-03, 6:27 pm

Dalej kiszenie się w sosie własnym.
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2021-09-03, 9:26 pm

GrubyPerez napisał(a):nikt też nie urodził się dyrektorem sportowym. Może mieć- i owszem- wykształcenie kierunkowe- ale wtedy nie ma tzw "nazwiska" . A jak ma- to nie ma wykształcenia kierunkowego i koło się zamyka.

jest też taki cytat z Biblii " po owocach ich pracy poznacie ich"
Dajmy więc chłopu popracować- i wtedy go rozliczajmy ( na miarę możliwości forum- tego i innych) .

Piotr Polczak nie jest najgorszą osobą na to ( te?) stanowiska, jaka się mogła nam przytrafić.
Najgorsze już było - no chyba ze nie.
ALe sekowanie go za to , że dostał szansę poprawy swego wizerunku w oczach kibiców Zagłębia - porównał bym do oceny jednego ośmiogwiazdkowca - że np ja Prezesem jakiejkolwiek organizacji sportowej być nie mogę - bo jestem za Gruby

Jarek, mam nadzieję, że nie pisałeś tego na poważnie. W naszej sytuacji finansowej, sportowej i organizacyjnej nie możemy sobie pozwolić na eksperymenty z ex-grajkiem, który dopiero co zawiesił buty na kołku i nie ma żadnego doświadczenia w tak naprawdę inne branży. Nie mam nic przeciwko Polczakowi, wręcz przeciwnie, jestem jak najbardziej za tym aby wiązać z klubem naszych byłych piłkarzy, natomiast musi to mieć jakieś ręce i nogi. Mam na myśli np to, że w klubie zatrudnia się kogoś cokolwiek doświadczonego w danym fachu a Polczak czy ktoś inny nabywa przy kimś takim doświadczenia. Zresztą tak jest moim zdaniem z Akademią. Chłop, którego doświadczeniem jest gra w piłkę i zdaje się fakt, że ma syna w Akademii, zostaje jej szefem. To już ciemno mogę zakładać, że od czarnej roboty będzie ogarnięty wiceprezes, który najprawdopodobniej byłby bardziej właściwą osobą na czele Akademii. I dam sobie nie tylko rękę uciąć, że Piotrek, w przeciwieństwie do swego zastępcy, nie ma zielonego pojęcia o jakimkolwiek funkcjonowaniu takiego podmiotu jak fundacja. No bo skąd miałby to wiedzieć skoro zajmował się robieniem baboli w defensywie. A tu nagle otrzymuje nominację na szefa fundacji. No sorry, chyba tylko ktoś o wątpliwym ilorazie inteligencji uważa, że Polczak otrzymał je za zasługi na boisku (brak), za nazwisko (co najwyżej za występy w Gejksie bo w Juve nie grał). W każdym razie ja na tę chwilę uważam, ze Piotrek jest kolejną osobą za panowania Chęcińskiego, która zarówno jako Dajrektor jak i Prezes fundacji będzie ten klub doiła. A, że się to może skończyć gorzej niż jest. Ano może. Na dzień dzisiejszy wydaje się, że Chęciński zrobił "porządki" dla uspokojenia opinii bo gdyby było inaczej już wcześniej rozejrzałby się za zewnętrznym następcą Jaroszewskiego. I dajmy sobie spokój z pitoleniem o marzeniach, romantyzmach itd... Teraz jest czas na walenie pięścią w stół, bo jest źle.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adamek182 2021-09-04, 7:10 am

Checinski nie zrobil porządków, tylko zrobil to, na co wszyscy naciskali. Żądania ludu wysluchane i spelnione!! A od poczatku pisalem/mowilem ze raczej nie przyjdzie tu nikt z zewnatrz, z doswiadczeniem. Zwlaszcza w tak krotkim czasie. Owszem, mogl juz jakis czas temu zebrac ludzi ktozy za zadanie beda mieli wyszukanie odpowiedniego kandydata na stanowiska, bo chyba nie wystarczy ogloszenie na olxie. Tylko tu teraz obserwujemy to co w przypadku kilku transferow. Albo sie uda, albo sie nie uda.
Adamek182
 
Posty: 727
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2021-09-04, 9:30 am

Adamek182 napisał(a): A od poczatku pisalem/mowilem ze raczej nie przyjdzie tu nikt z zewnatrz, z doswiadczeniem.

Prawda. Jakiś megafachowiec tu nie przyjdzie ale też trzeba mieć pomysł i chęć wyłonienia kogoś z potencjałem dla kogo praca w Zagłębiu byłaby jednocześnie awansem.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez paw25 2021-09-04, 2:01 pm

Przyszłości w Zagłębiu nie będzie - temat do zamknięcia...
paw25
 
Posty: 434
Dołączył(a): 2006-03-16, 10:40 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2021-09-04, 5:29 pm

Jeżeli od jutra trenerem Zagłębia będzie Stokowiec, nie powiem jednego złego słowa przez pół roku.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5683
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez jackie57 2021-09-04, 7:18 pm

Lars napisał(a):Piotr Polczak:

https://cracovia.pl/aktualnosci/cracovi ... r-polczak/

albo sie uda albo sie nie uda :)

Song o udach :)
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez kriss68 2021-09-05, 5:23 pm

Może tego Tomczyka zatrudnimy jako dyrektora sportowego :
https://weszlo.com/2021/09/05/pawel-tomczyk-wywiad/
LEPSZY SEZON W EKSTRAKLASIE NIŻ SIEDEM W 2 LIDZE.
kriss68
 
Posty: 264
Dołączył(a): 2006-07-04, 10:55 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2021-09-06, 12:24 pm

kriss68 napisał(a):Może tego Tomczyka zatrudnimy jako dyrektora sportowego :
https://weszlo.com/2021/09/05/pawel-tomczyk-wywiad/

Na ten moment wydaje mi się, że tego rodzaju specjaliści do kvrwidoła jakie panuje na Kresowej raczej nie przyjdą. Abstrahując od tego czy i jakie trupy mogą się znajdować w klubowych szafach, wydaje mi się, że w tak hermetycznym środowisku, jak piłkarskie, wszyscy dużo o sobie wiedzą więc choćby w pozytywną opinię w tymże środowisku po prostu nie wierzę. Zresztą, jakby Chęciński był zdecydowany na to aby do klubu przyszedł ktoś absolutnie z zewnątrz, to wysłałby jasny przekaz. A tak, niby kogoś szukają, ale czy Girek jest tymaczasowo czy na stałe to się jeszcze okaże zatem prawdopodobne, że formalnie nowy "układ" w klubie został klepnięty. A przecież można by było próbować nie tylko ze specami mającymi ekstraklasowe doświadczenie, a może wręcz odwrotnie. Poszukać wśród wyróżniających się działaczy klubów z niższych lig, dla których praca w Sosnowcu byłaby swoistym awansem a jednocześnie posiadających już jakieś doświadczenie w branży. TU przecież mógłby pomóc stary Grząba, który chyba powinien się orientować kto, gdzie, jak itd... No, ale do tego są potrzebne co najmniej chęci i pomysł.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Lars 2021-09-07, 12:36 pm

Adam kogo szykują za Moskala?

Nie wiem czemu mi nazwisko Stawowy przez głowę przeleciało w związku z nowym dyrektorem sportowym... Ale to żadna plotka, wyłącznie mój strzał.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2246
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2021-09-07, 12:42 pm

Boże . Tylko nie Stawowy
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6982
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2021-09-13, 6:25 pm

slawekchicago napisał(a):
Adam1906 napisał(a):Zagłębie rozwiązało umowę z Robertem Tomczykiem!!! :niezle: :brawo: :)


:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
to dla mnie jeszcze Mucha :czerwona: i milkne


no to milkne :lol: :lol: :lol:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2021-09-13, 7:07 pm

slawekchicago napisał(a):
slawekchicago napisał(a):
Adam1906 napisał(a):Zagłębie rozwiązało umowę z Robertem Tomczykiem!!! :niezle: :brawo: :)


:brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo: :brawo:
to dla mnie jeszcze Mucha :czerwona: i milkne


no to milkne :lol: :lol: :lol:

Nie musisz…
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników