Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2021-09-01, 7:23 pm

Kucyk odszedł . No fajnie tylko czy Polczak jest od niego lepszy ? Mam duże wątpliwości dlatego nie cieszy mnie to bo narazie najlepszy był tak krytykowany ( zasłużenie ) Stanek .
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6982
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez petromar 2021-09-01, 7:31 pm

Kto się tak na Polczaka uparł...... nie sądze żeby on został tak naprawde ...... plotki plotki według mnie ;-)
petromar
 
Posty: 799
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2021-09-01, 7:36 pm

Tak podaje wyborcza Sosnowiec i 100% Zagłębie Sosnowiec na Twitterze
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6982
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2021-09-02, 1:58 pm

Łukasz Walczak wiceprezesem Akademii Zagłębia
2 września 2021

Z dniem 01.09.2021 r. na stanowisko członka zarządu i wiceprezesa Fundacji Akademii Piłki Nożnej Zagłębia Sosnowiec powołany został Łukasz Walczak.

Obrazek

27–letni Łukasz Walczak jest absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach – kierunek Zarządzanie Sportem, na której uzyskał tytuł Menadżera Sportu.

Edukację trenerską rozpoczął w 2016 roku i kończąc trzy pełne kursy trenerskie organizowane przez ŚLZPN, legitymuje się licencją trenerską UEFA A, uprawniającą do pracy na wszystkich szczeblach piłki młodzieżowej oraz na poziomie II Ligi Polskiej.

Trener Walczak jest wychowankiem Zagłębia Sosnowiec i związany jest z naszym Klubem od 2002 roku, będąc najpierw przez wiele lat zawodnikiem i kapitanem swojego rocznika w Akademii Zagłębia, a w ostatnim czasie trenerem grup młodzieżowych.

Jako zawodnik Akademii ze swoją drużyną w 2006 roku zdobył Wicemistrzostwo Śląska Trampkarzy Młodszych oraz kilkukrotnie Mistrzostwo Podokręgu Sosnowiec. Był powoływany na konsultacje kadry śląska i trenował pod okiem legend i byłych piłkarzy naszego Klubu – trenera Jana Ząbczyńskiego, Władysława Szaryńskiego, Wojciecha Sączka oraz Miłosza Miśkiewicza.

Od lipca 2017 roku Łukasz Walczak pracuje w Akademii Zagłębia, w której od początku ubiegłego sezonu z powodzeniem koordynuje pracę projektów Junior Football, Przedszkola Zagłębia oraz Zagłębie Grassroots, którego jest pomysłodawcą i założycielem.

Jest także koordynatorem bloku IV Akademii, trenerem pierwszego zespołu U-11 oraz prowadzi treningi w ramach Zagłębiowskiej Akademii Rozwoju Indywidualnego. Uczestniczył również jako trener w projekcie Zagłębie Dąbrowskie.

Efektem pracy trenera Walczaka z zespołami młodzieżowymi są m. in. liczne medale i puchary przywożone z prestiżowych turniejów, także zagranicznych. Dodatkowo wychowankowie trenera Łukasza Walczaka z rocznika 2009 w minionym sezonie pod wodzą trenera Rzeplińskiego zdobyli tytuł Mistrza Śląska w kategorii D2, a kilku z nich regularnie pojawia się na liście powołanych do kadry Śląska.

https://zaglebie.eu/wpisy/lukasz-walcza ... -zaglebia/

Z uwagi na fakt, iż kompletnie nie kojarzę tego nowego wiceprezesa Fundacji Akademii Zagłębia Sosnowiec porozmawiałem z kilkoma znajomymi rodzicami dzieciaków trenujących w Zagłębiu i... mile się zaskoczyłem, gdyż Walczakowi wystawiono wręcz laurkę ;-) Podobno gość od dawna działa przy Akademii, jest (jak mi dosłownie powiedziano) bardzo rzeczowy oraz oddany swojej pracy, i ogólnie rodzice maja o nim bardzo dobrą opinię :niezle: Mam nadzieję, że będzie trzymał dalej ten sam poziom już jako wiceprezes Fundacji, bo właśnie takich ludzi trzeba w naszym klubie. W każdym razie ode mnie otrzyma kredyt zaufania, no, chyba że wpadnie "w sidła układów i układzików", to nie będzie zmiłuj :twisted:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2021-09-02, 2:14 pm

A z kolei Polczak został Prezesem Akademii
Piotr Polczak Prezesem Fundacji Akademii Zagłębia i dyrektorem skautingu!
Piotr Polczak otrzymał nominację na stanowisko Prezesa Fundacji Akademia Piłki Nożnej Zagłębie Sosnowiec i dyrektora działu skautingu. 5-krotny reprezentant Polski, chłopak z Dąbrowy Górniczej, po zakończeniu bogatej kariery piłkarskiej podjął się nowego, ambitnego zadania.

– Zostaję przy piłce, ale w zupełnie innej roli. To całkowicie nowe wyzwanie, aczkolwiek w profesjonalnej piłce jestem już 17 i zebrane przeze mnie doświadczenie na rynku krajowym i zagranicznym powinno zaprocentować – uważa Piotr Polczak, który w barwach Zagłębia rozegrał 69 ligowych spotkań i strzeli 2 gole.

Nowy Prezes Fundacji Akademii Zagłębia i dyrektor skautingu ma za sobą niezwykle bogate doświadczenie piłkarskie, w koszulce z białym orłem wystąpił 5 razy (pierwsza reprezentacja), ponadto zagrał 9 spotkań w kadrze U-21. Do tego trzeba dorzucić występy w europejskich pucharach i 189 gier oraz 11 bramek w rodzimej ekstraklasie.

Polczak jest wychowankiem MMKS-u Dąbrowa Górnicza, kolejne kluby to:

* GKS Katowice
* Cracovia
* Tieriek Grozny (Rosja)
* Wołga Niżni Nowogród (Rosja)
*Cracovia
* Astra Giurgiu (Rumunia)
* Zagłębie Sosnowiec

Dodajmy, że w minionym sezonie Fortuna I Ligi Piotr Polczak rozegrał 13 spotkań, a jego ostatni występ miał miejsce 13 czerwca 2021 r. w zremisowanym 1:1 meczu wyjazdowym Zagłębia z Miedzią Legnica.

Piotrze – gratulujemy nominacji i życzymy powodzenia w nowej pracy!
https://zaglebie.eu/wpisy/piotr-polczak ... skautingu/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez slawekchicago 2021-09-02, 4:14 pm

Jeszcze niech ktos za Muche i niech zacznie sie w koncu nowy rozdzial
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez novack 2021-09-02, 4:33 pm

Walczak gruntownie wykształcony, z kilkuletnim doświadczeniem, chwalony ze wszystkich stron i jest wice, a Polczak bez żadnego doświadczenia w tej robocie jest jego szefem?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5683
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2021-09-02, 4:53 pm

Takich Walczaków jak najwiecej w klubie a w przyszłości najlepszy powinien zostać prezesem . Za to 11 polczaków na boisku ? To będzie masakra :lol:
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6982
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Lars 2021-09-02, 4:54 pm

novack napisał(a):Walczak gruntownie wykształcony, z kilkuletnim doświadczeniem, chwalony ze wszystkich stron i jest wice, a Polczak bez żadnego doświadczenia w tej robocie jest jego szefem?


doświadczenie życiowe, obycie w świecie, błysk w oku, i tak dalej, i tak dalej.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2246
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez petromar 2021-09-02, 5:44 pm

W skautingu liczą się chyba najbardziej takie rzeczy jak znajomości,doświadczenie, ...taki Piotr niezależnie jakim piłkarzem był na to stanowisko pasuje według mnie idealnie - grał trochę czasu,grał w kilku klubach (nie tylko w PL) zna na pewno realia bo sam był w tej machinie , myślę że to dobre miejsce dla niego ..... :niezle: i pokaże się z bdb strony....
ale najbardziej cieszą posunięcia i czyszczenie klubu z pasożytów !!!
petromar
 
Posty: 799
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Tomcjo 2021-09-02, 6:56 pm

Patrząc po klubach w których grał Polczak to za bardzo to on tego świata nie liznął . Po za tym nigdy nie pracował w tym fachu . Czy Zagłębie to naprawdę taki gowniany klub żeby zatrudniać ludzi po to żeby uczyli się fachu kosztem klubu ? Taki Piekarski to przynajmniej grał w Brazylii a na dodatek ma taką gadane ze z marszu został dobrym agentem piłkarskim . Polczak nie wyglada mi na błyskotliwego intelektualnie i życiowo . Mogę się mylić ale jeśli coś wyglada jak kaczka , kwacze i pływa to jest duże prawdopodobieństwo ze to jest kaczka .
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6982
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez kanciak 2021-09-02, 7:44 pm

Jeżeli chodzi o Łukasza Walczaka, to bardzo dobry wybór wg mnie. :brawo:
Obserwuję chłopaka od 3 lat przy Akademii i jest mega zaangażowany, merytoryczny, ogarnięty, zawsze wysłucha rodziców. No i jest naszym wychowankiem.
Pisze to nie jako kibic, ale tym razem jako rodzić z Akademii, który wystaje setki godzin przy Kresowej.

Ale gdzieś mi się zgubił Michał Farkaś, dalej jest Dyrektorem Akademii?
kanciak
 
Posty: 205
Dołączył(a): 2009-07-10, 9:05 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2021-09-03, 8:13 am

kanciak napisał(a):Jeżeli chodzi o Łukasza Walczaka, to bardzo dobry wybór wg mnie.
Obserwuję chłopaka od 3 lat przy Akademii i jest mega zaangażowany, merytoryczny, ogarnięty, zawsze wysłucha rodziców. No i jest naszym wychowankiem.
Pisze to nie jako kibic, ale tym razem jako rodzić z Akademii, który wystaje setki godzin przy Kresowej.

Nasuwa mi się pytanie dlaczego taki gość, z takimi referencjami jaj powyżej, wykształceniem kierunkowym i doświadczeniem, nie został Prezesem Fundacji, a został nim Polczak, który takiego doświadczenia i wykształcenia nie ma. Bo bycie piłkarzem a kierowanie podmiotem, w tym przypadku Akademią to dwie różne rzeczy.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2021-09-03, 9:32 am

August napisał(a):Nasuwa mi się pytanie dlaczego taki gość, z takimi referencjami jaj powyżej, wykształceniem kierunkowym i doświadczeniem, nie został Prezesem Fundacji, a został nim Polczak, który takiego doświadczenia i wykształcenia nie ma. Bo bycie piłkarzem a kierowanie podmiotem, w tym przypadku Akademią to dwie różne rzeczy.

A bycie dziennikarzem i kierowanie podmiotem to już nie? 8)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Adam1906 2021-09-03, 10:33 am

petromar napisał(a):W skautingu liczą się chyba najbardziej takie rzeczy jak znajomości,doświadczenie, ...taki Piotr niezależnie jakim piłkarzem był na to stanowisko pasuje według mnie idealnie - grał trochę czasu,grał w kilku klubach (nie tylko w PL) zna na pewno realia bo sam był w tej machinie , myślę że to dobre miejsce dla niego ..... :niezle: i pokaże się z bdb strony....

Wszystko cacy i niech będzie, zgadzam się - jako tylko i wyłącznie szef skautingu Piotr Polczak być może się i sprawdzi. Bo przypomnę, czym zajmuje się skaut:


SKAUT to osoba, której zadaniem jest odwiedzanie klubów sportowych i oglądanie zawodów w celu wyszukania utalentowanych, perspektywicznych osób, którym klub korzystający z usług skauta może zaproponować transfer w celu wzmocnienia własnej kadry.


Tylko coś Ci umknęło. Mam przedziwne wrażenie, że w Zagłębiu Sosnowiec mieszają pojęcia Skaut / Dyrektor sportowy. Dlaczego? Bo skaut to nie to samo co Dyrektor sportowy. Dla wielu osób Dyrektor sportowy to tylko i wyłącznie tzw. „Pan od transferów”, a w rzeczywistości:


DYREKTOR SPORTOWY to osoba posiadająca wiedzę prawniczą, m.in. z zakresu prawa sportowego, która kreuje w klubie długofalową wizję sportową, zapewnia ciągłość pewnych rozwiązań sportowych, zajmuje się zarządzaniem pionem sportowym, koordynuje dział skautingu, współtworzy struktury Akademii, odpowiada za transfery i za zatrudnianie trenerów, czyli z założenia Dyrektor sportowy powinien być dla klubu kimś, kto spina w firmie absolutnie wszystko w kwestii sportowej - w sprawach sportowych wszystko powinno podlegać właśnie jemu. Dyrektor sportowy nie jest od jeżdzenia po Polsce i wynajdywania po wsiach i miasteczkach piłkarskich perełek, bo to robota skautów. Dyrektor sportowy:

-> Dostosowuje wizje rozwoju sportowego do możliwości klubu.
-> Zabezpiecza kasę w budżecie.
-> Zajmuje się kreowaniem polityki sportowej klubu, czyli ogólnie mówiąc nadzoruje wszelkie posunięcia dotyczące sfery sportowej w klubie, począwszy od najmłodszej grupy trampkarzy skończywszy na pierwszej drużynie.
-> Układa wszystkie szczeble dotyczące polityki kadrowej w klubie - dotyczy to nie tylko zawodników, ale również trenerów czy osób funkcjonujących w sferze sportowej klubu i na wszystkich jego szczeblach.
-> Zleca obserwacje Działowi skautingowemu (uprzednio go tworząc/organizując).
-> Ocenia przydatność zawodników znajdujących się w orbicie zainteresowania do długofalowej wizji klubu (uprzednio tworząc profile graczy na danych pozycjach), czy mieści się on w strategii klubu, czy jego przyjście niesie za sobą korzyści sportowe i finansowe.
-> Negocjuje umowę z klubem macierzystym zawodnika,
-> Negocjuje kontrakt z piłkarzem.
-> Często kontrakt ten osobiście sporządza.
-> Szacuje wszystkie koszty amortyzacji itp. itd



W związku z powyższym pytanie: czy Piotr Polczak ma kompetencje do zajmowania się skautingiem, czy będzie się również "bawił" w pełnienie obowiązków Dyrektora sportowego? Bo ja mam wrażenie, że będzie musiał to robić, gdyż w klubie NIE MAMY nikogo innego, kto by to ogarnął. A w takim przypadku szczerze wątpię, żeby Polczak dał radę, tak jak nie dał sobie w Zagłębiu rady Tomczyk...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Tom