Przyszłość Zagłębia

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez achter 2019-07-04, 9:12 pm

August napisał(a):
achter napisał(a):brak argumentów w odpowiedzi do MirosławaSmyła i już tylko tyle może napisać August,

Podpuszczasz?

nie, chętnie bym wysłuchał drugiej strony w odpowiedzi do MirosławaSmyła aby wyrobić sobie obiektywną opinię w temacie, pozdrawiam
achter
 
Posty: 357
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście


Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez MirosławaSmyła 2019-07-04, 10:05 pm

August napisał(a):Ech Mirusia, nie odróżniasz UKS Ruch, bo tam poszły dzieci, od zdychającej Ruch SA a bardzo się wymądrzasz. Z resztą głupot mi się nie chce nawet dyskutować. Ale niech będzie. Tyś i twoi pryncypałowie mądrzy i jedyni w sobie a ja ostatni kiep.

Jakie to ma znaczenie, UKS, Ruch czy Stadion. Miasto dokłada do tych wszystkich interesów. Jak spłacą długi Ruchu to na UKS i Stadion już tyle hajsu nie dadzą. Budżet miasta z gumy nie jest. Jak w Katowicach - GKS dostaje pieniądze, a nad Rozwojem nie chcą się zlitować. Wszyscy biedni i nie wierzę, że sobie tak szastają kasą, wysysając wszystkie obiecujące talenty z okolicznych klubów.
MirosławaSmyła
 
Posty: 243
Dołączył(a): 2014-05-23, 10:58 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2019-07-04, 10:15 pm

MirosławaSmyła napisał(a):Jakie to ma znaczenie, UKS, Ruch czy Stadion. Miasto dokłada do tych wszystkich interesów. Jak spłacą długi Ruchu to na UKS i Stadion już tyle hajsu nie dadzą.

Ma znaczenie i to duże. Czym innym jest dofinansowanie zawodowych najemników a czym innym dofinansowanie zajęć sportowych dla dzieci.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez maniek-75-75 2019-07-04, 10:39 pm

August napisał(a):
MirosławaSmyła napisał(a):Jakie to ma znaczenie, UKS, Ruch czy Stadion. Miasto dokłada do tych wszystkich interesów. Jak spłacą długi Ruchu to na UKS i Stadion już tyle hajsu nie dadzą.

Ma znaczenie i to duże. Czym innym jest dofinansowanie zawodowych najemników a czym innym dofinansowanie zajęć sportowych dla dzieci.

August to odpowiedź mi co zrobił MU puszczają wychowanka pogbe w świat i za ciężkie pieniądze odkupujac go z juve? I nie pisz mi że nie ta skala porównawcza bo przykłady trzeba brać z najlepszych a nie z koziej wolki. Aha jeszcze mnie się przypomniało a propos fars.. Farsa to było zatrudnienie przez jaroszewskiego niejakiego mandrysza speca od awansow... To było najgorsze gówno jakie mógł zrobić a wg mnie zrobił to na wyraźne ochy i achy między innymi na tym forum... Gosc rozjebal drużynę, która wg mnie miała fajny skład na ex.. Skończyło się to i tak i tak wywaleniem i niesnaskami.. A pamiętam jak dziś jak się tu co niektórzy brandzlowali na temat mandrysza.....
maniek-75-75
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2008-11-23, 10:33 pm
Lokalizacja: srodula

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2019-07-05, 8:14 am

maniek-75-75 napisał(a):August to odpowiedź mi co zrobił MU puszczają wychowanka pogbe w świat i za ciężkie pieniądze odkupujac go z juve? I nie pisz mi że nie ta skala porównawcza bo przykłady trzeba brać z najlepszych a nie z koziej wolki.

W sumie dość podobną jak Legia puszczając młodziutkiego Lewandowskiego do Znicza za całe 5 tys. zł. Z tą różnicą, że Pogba zdaje się sam bardzo chciał odejść z Utd. I nie przedłużył kontraktu a z kolei Legia później nie była w stanie już odkupić Lewego. Jak widać w lepszych od Zagłębia zdarzają koszmarne pomyłki ale co raczej dziś nie rzutuje np. na ocenę pracy tych klubów z młodzieżą. Z kolei z Mandryszem lepszą farsą był fakt, że Prezes na spotkaniu ze sporą liczba kibiców na krytej na pytanie o Mandrysza oświadczył wszem i wobec, że rozmów z nim nie ma przebąkując coś o trudnym charakterze. Po czym po kilkunastu dniach go zatrudnił.
achter napisał(a):chętnie bym wysłuchał drugiej strony w odpowiedzi do MirosławaSmyła aby wyrobić sobie obiektywną opinię w temacie

Ze specjalną dedykacją dla Achtera.
MirosławaSmyła napisał(a):Gdy awansowaliśmy celem było utrzymanie w niej. Gdyby się to nam udało, celem w kolejnym sezonie byłaby grupa mistrzowska, bo czemu nie? A gdyby i to się udało to walka o miejsce pucharowe, a gdyby nawet to się udało jakimś cudem, to celem byłaby walka o mistrzostwo Polski, bo przecież czemu nie??? W końcu kibice żądają!!!

Celem, i jak sezon pokazał całkowicie nierealnym było wyłącznie utrzymanie się. O rzekomej walce o wyższe cele wypowiadali się wyłącznie Prezes z Prezydentem w wypowiedziach prasowych, a niektórzy naiwni to po prostu podchwycili. Rozważań o kolejnych sezonach w ogóle nie było.
MirosławaSmyła napisał(a):to jest Zagłębie Sosnowiec. Klub który jeszcze całkiem niedawno był w niebycie. Klub który nie ma strategicznego sponsora, a w kraju postrzegany jest jako skansen ze zdezelowanym stadionem i niską frekwencją na trybunach

W jeszcze gorszym niebycie był Piast Gliwice, który zaczynał swego czasu od nowa od najniższej klasy rozgrywkowej. Co ciekawe, Gliwice to miasto, w którym większość kibiców od lat to przede wszystkim kibice Górnika a Piast przez lata uchodził za wiecznego 2-ligowca, który przy sąsiedzie wyżej nie podskoczy. A podskoczył. Wcześniej z wicemistrzostwem a teraz wiadomo Jako anegdotę podam, że któryś z dziennikarzy chciał przed decydującym meczem zrobić sondę wśród mieszkańców w okolicach stadionu ale zrezygnował bo co rusz każdy odpowiadał, że jest kibicem Zabrza. Poza tym, Gliwice to klub miejski, bez jakiegoś megasponsora strategicznego a Prezesem jest b. Prezes Śląska. Jedyna zasadniczą różnicą jest to, że mają nowy choć mały i brzydki stadion. Ale tam zamiast gadania magistrat wziął się za robotę. U nas Chęciński jest piąty rok a wszystko się ślimaczy. Przypomnę też, że wcześniej Jose Arkadio był przez jakiś czas Wiceprezydentem i nie pamiętam aby cokolwiek wtedy zrobił dla klubu.
MirosławaSmyła napisał(a):możemy obecnie równać się z Legią, ani Lechem, ani resztą ekstraklasy i jeszcze długo nie będziemy, za to oczekiwania niektórych są bardzo mocno wygórowane

Przykład sukcesów Piasta jest skrajny natomiast myślę, że marzeniem każdego zdroworozsądkowego jest po prostu zadomowić w ekstraklasie i regularnie w niej grać. I to nie są jakieś wygórowane oczekiwania.
MirosławaSmyła napisał(a):Kierował klubem tak, że ten awansował do ekstraklasy i mówienie, że mu się udało przypadkiem, albo, że ktoś nim sterował z drugiego rzędu i mówił co ma robić dzięki czemu awansowaliśmy jest co najmniej śmieszne

Dowiedz się i poinformuj np. co w radzie nadzorczej klubu robią ludzie Leśnego Miterski i Giera. Właściciela czyli Prezydenta reprezentuje tam tylko jeden człowiek.
MirosławaSmyła napisał(a):Fakt zrobił błąd już po awansie, bo bardzo uwierzył w siłę kadry która ten awans wywalczyła i nie zadbał o wystarczające wzmocnienia, ale nie ma ludzi którzy nie robią błędów.

Jak to nie zadbał. Zadbał. Torunarigha, Vokić, Mello, Kokoszka. Tylko do dziś nie wiadomo jakimi kryteriami się kierowano zatrudniając trzech pierwszych. A za czwartego wystarczyło poręczenie Dudka mimo iż gość nie grał bardzo długo.
MirosławaSmyła napisał(a):ciągłe marudzenie przy jednoczesnym żadnym pozytywnym motywie o klubie z twojej strony powoduje, że jesteś postrzegany jako malkontent któremu wiecznie coś nie będzie pasowało

Rudi nie jest postrzegany jako malkontent. Zdziwiłbyś się ja przez bardzo wielu ludzi.
MirosławaSmyła napisał(a): W Chorzowie niejaki Szymon Michałek, zwykły kibic, kandyduje na prezesa klubu

Jeszcze bardziej zabawne jest to, że innym kandydatem jest narodowiec ponoć mieszkający w Sosnowcu. Ruch to dziś patologia i nie ma co tego przyrównywać.
MirosławaSmyła napisał(a):Jak sądzisz, gdzie bylibyśmy teraz, gdyby Sosnowcem rządził, no na przykład dalej Kazimierz Górski przez niektórych "blaszanym" zwany? Wybierz bardziej prawdopodobny scenariusz - gralibyśmy w tej I lidze, czy może bilibyśmy się z Ruchem Radzionków o awans do III ligi? No co jest bardziej prawdopodobne?

Być może w tym samym miejscu ale na pewno nie w III lidze. Przypomnę, że obecny układ z Prezesem wszedł do klubu gdy władcą był jeszcze Górski. I finansował klub tak jak Jose obecnie.
MirosławaSmyła napisał(a):trwonią Twoją kasę z podatków to masz prawo się odezwać. To może złożysz petycję, żeby już nie finansowali klubu z miejskiej kasy. Niech budują za to siłownie pod chmurką, choćby co 100 metrów.

Kwestia finansowania klubów zawodowych przez Gminy powstała po upadku komuny gdy państwowe zakłady przestały finansować kluby spośród których wiele przestało istnieć a wiele pomniejszych w ogóle przeszło do historii. Stan ten w znacznym stopniu utrzymuje się do dnia dzisiejszego bo utarło się, że samorządy muszą to robić. Mimo wszystko jest to patologia ponieważ w praktyce nie jest to zadaniem jednostki terytorialnej. Takim jest w pierwszej kolejności oświata, służba zdrowia, utrzymanie dróg itd… Patologia zaś polega na tym, że na tego typu rzeczy często brakuje odpowiednich środków a z drugiej gminy znajdują miliony na kluby. Obecnie najbardziej patologicznym przykładem jest rzecz jasna wspomniany Chorzów, który jest jeszcze biedniejszy i tez ma dość problemów a ładuje kasę w Ruch. Ale kibice to wyborcy i środowiska posiadające możliwości określonego nacisku. Moje obawy dotyczą tego, że ktoś kiedyś dojdzie do wniosku, że z politycznego punktu widzenia lepiej będzie zakręcić kurek z pieniędzmi. Pieniądze na klub oraz inwestycje w obiekty to duże środki jak na Miasto, które też ma swoje problemy jak np. ze wspomnianym tutaj szybkim procesem wyludniania. A nie każdy mieszkaniec jest tym zainteresowany.
[quote="MirosławaSmyła"]
W razie gdyby okazało się, że nowy prezes jednak będzie lepiej rządził klubem od Jaroszewskiego już nie mogę doczekać się tutaj wpisów Augusta który w samych superlatywach będzie się o nim wyrażał, bo przecież nie samą krytyką człowiek żyje.
Póki co nie wierzę w odejście Jaroszewskiego w najbliższych latach więc to czysto akademickie dywagacje.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez RUDI 2019-07-05, 8:43 am

MirosławaSmyła napisał(a): że jesteś postrzegany jako malkontent któremu wiecznie coś nie będzie pasowało.

A przez kogo tak jestem postrzegany ? przez tych którzy przestali chodzić na Ludowy bo karty trzeba było wyrobić ? przez tych którym "zajmują" ich miejsca ? przez tych którzy nie chodzą na mecze bo wulgaryzmy ? przez tych którzy na Ludowym ostatnio byli na meczu Zagłębia kilka sezonów/rund temu ?a może przez tych którzy na Kresowej pojawiają się gdy gramy np z Wisłą ,Koroną ( :) ) Ja kolego narzekam i przychodzę na mecze bo chodzę na nie ,nie z powodu wielkości Prezesa ,zarządu i nie po to aby im bić pokłony i ich bezgranicznie uwielbiać ,tylko chodzę na mecze Zagłębia ,mojego Zagłębia .A że narzekam ? to przecież preferuję chyba Twoje spojrzenie na dzisiejszy czasy ,idę do przodu ,jak ? płacę i wymagam .
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez maniek-75-75 2019-07-05, 9:06 am

RUDI napisał(a):
MirosławaSmyła napisał(a): że jesteś postrzegany jako malkontent któremu wiecznie coś nie będzie pasowało.

A przez kogo tak jestem postrzegany ? przez tych którzy przestali chodzić na Ludowy bo karty trzeba było wyrobić ? przez tych którym "zajmują" ich miejsca ? przez tych którzy nie chodzą na mecze bo wulgaryzmy ? przez tych którzy na Ludowym ostatnio byli na meczu Zagłębia kilka sezonów/rund temu ?a może przez tych którzy na Kresowej pojawiają się gdy gramy np z Wisłą ,Koroną ( :) ) Ja kolego narzekam i przychodzę na mecze bo chodzę na nie ,nie z powodu wielkości Prezesa ,zarządu i nie po to aby im bić pokłony i ich bezgranicznie uwielbiać ,tylko chodzę na mecze Zagłębia ,mojego Zagłębia .A że narzekam ? to przecież preferuję chyba Twoje spojrzenie na dzisiejszy czasy ,idę do przodu ,jak ? płacę i wymagam .

Nie mój drogi, tobie wydaje się że chodzisz na mecze to możesz, bynajmniej ja tak to rozumiem bo cała reszta twojego postu to ironia....i myślisz że ktoś nie chodzi na ludowy bo ma inne zdanie na temat stricte stadionu to jemu dobro zagłębia na sercu nie leży?
maniek-75-75
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2008-11-23, 10:33 pm
Lokalizacja: srodula

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez MirosławaSmyła 2019-07-05, 11:40 am

August napisał(a):Celem, i jak sezon pokazał całkowicie nierealnym było wyłącznie utrzymanie się

Zgadza się, ale gdybyśmy się utrzymali w przyszłym sezonie celem byłaby grupa mistrzowska w przyszłym, bo kibice żądają spokojnego utrzymania. Tymczasem sytuacja klubu jest tak, że utrzymując się w ekstraklasie powinniśmy skakać pod niebiosa, bo na nic więcej obecnie nas nie stać.
Już widzę te głosy, no utrzymali się, ale Jaroszewski i tak musi odejść bo to taka patologia była, a nie gra. Przyjdzie ktoś inny to lepiej to poukłada. Inaczej znowu spadniemy i to już w przyszłym sezonie.
I znowu byłoby marudzenie, marudzenie, marudzenie.
August napisał(a):W jeszcze gorszym niebycie był Piast Gliwice, który zaczynał swego czasu od nowa od najniższej klasy rozgrywkowej.

Zarówno ja, jak i ty wiemy, że Piast to anomalia, jak powódź z 1997 roku. Mają ten wybudowany po taniości, ale nowy stadion i samo to stawia ich w lepszej sytuacji od nas. Co z tego, że nie mają kibiców, Termalica miała wielu? W sporcie na tym poziomie pieniądze które uda się zebrać na kibicach za bilety i gadżety to i tak kropla w morzu potrzeb. Gliwice to też bogatsze miasto od Sosnowca.
August napisał(a):U nas Chęciński jest piąty rok a wszystko się ślimaczy. Przypomnę też, że wcześniej Jose Arkadio był przez jakiś czas Wiceprezydentem i nie pamiętam aby cokolwiek wtedy zrobił dla klubu.

Miejmy nadzieję, że w końcu ruszy bo to jest warunek podstawowy dla przyszłości klubu. W końcu przeszliśmy od etapu makiet do podpisanej umowy i jeżeli ta budowa nie wystartuje to myślę, że już nigdy nie będziemy mieć stadionu, a jakieś tam awanse będzie można włożyć między bajki.
August napisał(a):Przykład sukcesów Piasta jest skrajny natomiast myślę, że marzeniem każdego zdroworozsądkowego jest po prostu zadomowić w ekstraklasie i regularnie w niej grać. I to nie są jakieś wygórowane oczekiwania.

Do tego trzeba mieć podstawy których my nie mamy o czym wyżej. Gra w ekstraklasie nie jest wygórowanym oczekiwaniem? Do ekstraklasy raczej nie awansują przypadkowe zespoły, tylko takie kluby które już tam kiedyś grały, albo mają solidnych sponsorów. My spełniamy jeden warunek - kiedyś już tam graliśmy.
August napisał(a):Dowiedz się i poinformuj np. co w radzie nadzorczej klubu robią ludzie Leśnego Miterski i Giera. Właściciela czyli Prezydenta reprezentuje tam tylko jeden człowiek.

Jak to co robią? Działają na szkodę klubu, bo ich jedynym celem jest zniszczyć Zagłębie, no i po drodze nachapać się pieniędzy oczywiście, a że Chęciński jest w ciemię bity to pozwala im na to. Mimo, że każdego dnia knują, raz chyba przysnęli i udało nam się awansować do ekstraklasy, ale wtedy Leśny zmobilizował swoich ludzi, żeby knuli więcej i już jesteśmy znowu w I lidze. Trzeba by metodą Stalina, profilaktycznie pozabijać wszystkich wokół, winny czy nie winny, bo nigdy nie wiadomo kto dla kogo pracuje. Mnie również, bo przecież Jaroszewski płaci mi za pisanie tu na forum, a tak w ogóle to też jestem człowiekiem Leśnego. Nie ma to jak dobra teoria spiskowa.
August napisał(a):Jak to nie zadbał. Zadbał. Torunarigha, Vokić, Mello, Kokoszka. Tylko do dziś nie wiadomo jakimi kryteriami się kierowano zatrudniając trzech pierwszych. A za czwartego wystarczyło poręczenie Dudka mimo iż gość nie grał bardzo długo.

Ja tam się domyślam jakimi kryteriami się kierował. Aby tanio było.
Jak pisałem wierzył w siłę drużyny która wywalczyła awans i zrobił transfery jakbyśmy dalej grali w I lidze. To go zgubiło, ale pozytyw taki, że teraz nie muszę czytać artykułów "Zadłużone Zagłębie nie przystąpi do rozgrywek". W Polsce przecież modne jest powiedzenie, zastaw się, a postaw się. Może rozsądek prezesa nas przed tym uchroni.
August napisał(a):Być może w tym samym miejscu ale na pewno nie w III lidze. Przypomnę, że obecny układ z Prezesem wszedł do klubu gdy władcą był jeszcze Górski. I finansował klub tak jak Jose obecnie.

No przyznam, nie sądziłem, że na tym forum przeczytam kiedyś coś pozytywnego o Górskim. Może musi minąć parę lat, by z perspektywy August mógł coś pozytywnego napisać o Jaroszewskim. Po fakcie każdy jest potem mądry.
August napisał(a):Kwestia finansowania klubów zawodowych przez Gminy powstała po upadku komuny gdy państwowe zakłady przestały finansować kluby spośród których wiele przestało istnieć a wiele pomniejszych w ogóle przeszło do historii. Stan ten w znacznym stopniu utrzymuje się do dnia dzisiejszego bo utarło się, że samorządy muszą to robić

Bzdura. Samorządy robią to pod presją kibiców, co potem sam przyznajesz. Masa jest przypadków, gdy miasta zupełnie olały sprawę, pierwsze co mi przyszło na myśl to udupienie Górnika i Zagłębia w Wałbrzychu po zamknięciu tamtych kopalń.
August napisał(a):Moje obawy dotyczą tego, że ktoś kiedyś dojdzie do wniosku, że z politycznego punktu widzenia lepiej będzie zakręcić kurek z pieniędzmi. Pieniądze na klub oraz inwestycje w obiekty to duże środki jak na Miasto, które też ma swoje problemy jak np. ze wspomnianym tutaj szybkim procesem wyludniania.

I ten moment nadchodzi bardzo szybkim krokiem. PO i Chęciński na stołku się długo nie utrzyma, a PiS ma inne pomysły na rozdawanie pieniędzy niż sport. Jeżeli teraz nie powstanie stadion szanse, że powstanie kiedykolwiek będą bardzo małe.
August napisał(a):Póki co nie wierzę w odejście Jaroszewskiego w najbliższych latach więc to czysto akademickie dywagacje.

Ja natomiast myślę, że realny byłby scenariusz w którym po kilku przegranych meczach w nadchodzącym sezonie, presja będzie tak duża, że rzuci to wszystko w pizdu.
MirosławaSmyła
 
Posty: 243
Dołączył(a): 2014-05-23, 10:58 am

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez Blajpios 2019-07-05, 12:00 pm

No, cóż, Szanowni Koledzy. W niniejszym wpisie pierwszą może przykrą rzecz napiszę taką, że od paru dni dni nie czytam dokładnie wpisów ukazujących się (poza paroma "faktograficznymi"), bo w gruncie rzeczy nie ma się co spodziewać czegoś, co posłuży rozwojowi, przemyśleniom, wypracowania czegokolwiek w związku z argumentacją drugiego. Obie strony - ci, którym wystarcza, by Zagłębie tylko gdzieś grało i obdarzają zarządzających takim zaufaniem, że nie będą niczego wymagać, tylko okażą wdzięczność za istnienie drużyny w rozgrywkach - i ci, którzy prócz tego, by grało chcą móc się uspokoić, że jest lepiej niż mogłoby być źle: po prostu w kółko wykazują, że ich stanowisko jest logiczne (ewentualnie dodając, że jest to w przeciwieństwie do stanowiska tych drugich).
Czy to naprawdę ma oznaczać, że taka jest Przyszłość Zagłębia, skoro pisane jest w tym wątku? Taki to "rozwój" jest przed tym Klubem?
Górę w tych autoprezentacjach poglądów chyba obecnie ma ta grupa "zadowolonych z istnienia", co jest sytuacją zapoczątkowaną udaną kontrakcją Kolegi/Koleżanki MirosławaSmyła - za co Prezes chyba powinien odznaczyć tego Forumowicza, nawet jeżeli to on sam by się pod tym nickiem ukrywał: jako że teraz ta wymiana wypowiedzi toczy się właśnie w sposób, który w niczym nie zahacza rzeczywistości, wymiana zdań się sobie kręci zupełnie niezależnie od realnego życia (za to właśnie Prezes mógłby przyznać jaką Złotą Odznakę TPPR, ZBoWiD czy przynajmniej LOK-u, bo sytuacja z punktu widzenia Zarządu, którzy przegrał wielką batalię o utrzymanie jest wymarzona). Patrząc kto ma "inicjatywę w tej wymianie" a kto tylko odpowiada — tak wnioskuję, że teraz górą są nurty Forum, którym wystarcza, by gdziekolwiek Zagłębie grało i mają zaufanie takie, którego przykładem jest np. głos przy ocenie Akademii sugerujący, że jak takie kiepskie wyniki, to "na pewno" kiepski materiał zawodniczy (skąd to wie) ale na pewno nie trenerski, bo o nich pisze ten Forumowicz, że "na pewno starają się jak mogą"; i Forumowicz ten pisze te słowa bez refleksji, czy nie mogliby być tacy, co mogą jako trenerzy dać więcej. Inny obraz to może być - że wdzięczność się należy Zarządowi: nikt w tej grupie nie wpadł na to, że można by się zastanowić, czy jednak w sposób domagający się jakiejś reakcji coś nie tak poszło w Zarządzie, skoro utrzymania nie było? Swego czasu z zaciekawieniem przyglądałem się "przeciekom", które mówiły z oburzeniem, że nawet dymisji po sezonie nie będzie, tylko Zarząd poda się do dymisji "dla pokazania", niemniej nie będzie ona rzecz jasna przyjęta. Hm. A może to było wtedy sondowanie, co trzeba zrobić a co kibicowski lud przełknie w pełnym zaufaniu i w wielkim spokoju?
Z powyższych więc racji napisałem, kto wydaje się być górą w tym wymienianiu się wypowiedziami. Co to jednak ma do Przyszłości Zagłębia? Dlaczego wypowiadacie się w tym wątku?
Przyszłość Zagłębia zależy od szerokości horyzontów widzenia posiadanych przez Zarząd Zagłębia (czy np. przyciągnęło się do Klubu byłych graczy, których horyzonty sięgały góra występów w polskiej ekstraklasie czy też takich, którzy widzieli piłkę międzynarodową a nawet jakieś tam sukcesy reprezentacyjne czy klubowe w kilku ligach nie tylko polskich mieli, jak to parę lat temu pisałem, może paręnaście). Prócz tej kwestii szerokości horyzontów myślowych - Przyszłość ta Zagłębia zależy od wizji, jaką taki Zarząd z większymi horyzontami myślowymi wytworzy - i jakich zatrudni ten Zarząd ludzi umiejących realizować taką wizję, m.in. poprzez przyciąganie do niej odpowiednich współpracowników.
Wolałbym, by w takiej perspektywie - tego też życzę - mógł być widziany ten wątek: nie zaś by oznaczał on realia takie, jak określiłem na początku tego wpisu, z przeplataniem po prostu wypowiedzi a to pokazujących, że jeden nurt ma swoją logikę a to że drugi nurt przecież ma swoją logikę. Nie chciałbym musieć się przyzwyczaić, że tylko w tej drugiej perspektywie może być mowa o przyszłości Zagłębia.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2019-07-05, 1:15 pm

quote="MirosławaSmyła"]
gdybyśmy się utrzymali w przyszłym sezonie celem byłaby grupa mistrzowska w przyszłym, bo kibice żądają spokojnego utrzymania
[/quote]
Gdyby babcia miała wąsy. Jak pokazał sezon, nie było absolutnie żadnych szans na utrzymanie.
MirosławaSmyła napisał(a):Zarówno ja, jak i ty wiemy, że Piast to anomalia, jak powódź z 1997 roku. Mają ten wybudowany po taniości, ale nowy stadion i samo to stawia ich w lepszej sytuacji od nas. Co z tego, że nie mają kibiców, Termalica miała wielu? W sporcie na tym poziomie pieniądze które uda się zebrać na kibicach za bilety i gadżety to i tak kropla w morzu potrzeb. Gliwice to też bogatsze miasto od Sosnowca.

Jeśli chodzi o majstra to prawdopodobnie jest to anomalia. Ale kryzys w Lechu czy Legii też trzeba umieć wykorzystać. Natomiast zważywszy na to, że w przeciągu 3 lat osiągnęli dwa razy podium to już tego anomalią bym nie nazwał. Co do kibiców, Termalica to kaprys bogaczy natomiast w Gliwicach równie dobrze można było dawno temu spasować z uwagi na utytułowanego sąsiada i gro mieszkańców i zarazem kibiców klubu z sąsiedniego miasta. Gliwice mają wyższy budżet to fakt ale to nie jest jakaś olbrzymia różnica jak w przypadku np. Gdańska gdzie przy 3,5 razy większym budżecie tegoż miasta Jose dorzuca kasę na spend polityczny.
MirosławaSmyła napisał(a): W końcu przeszliśmy od etapu makiet do podpisanej umowy i jeżeli ta budowa nie wystartuje to myślę, że już nigdy nie będziemy mieć stadionu

Budowa to ruszy, pytanie tylko jak długo i jakie w rzeczywistości koszty Miasto poniesie. Faktem jest, że powieść z tego cyklu trwa stanowczo za długo.
MirosławaSmyła napisał(a):Do ekstraklasy raczej nie awansują przypadkowe zespoły, tylko takie kluby które już tam kiedyś grały, albo mają solidnych sponsorów

Przede wszystkim solidne podstawy organizacyjne a do czego potrzeba choć części fachowców a nie ludzi z kryterium towadzysko-politycznego-kijwiejakiegojeszcze. Do tego u nas występuje permanentny brak chęci na skonsumowanie choćby awansu poprzez poprzyciąganie większej rzeszy choćby najdrobniejszych sponsorów.

MirosławaSmyła napisał(a):Jak to co robią? Działają na szkodę klubu, bo ich jedynym celem jest zniszczyć Zagłębie, no i po drodze nachapać się pieniędzy oczywiście, a że Chęciński jest w ciemię bity to pozwala im na to. Mimo, że każdego dnia knują, raz chyba przysnęli i udało nam się awansować do ekstraklasy, ale wtedy Leśny zmobilizował swoich ludzi, żeby knuli więcej i już jesteśmy znowu w I lidze. Trzeba by metodą Stalina, profilaktycznie pozabijać wszystkich wokół, winny czy nie winny, bo nigdy nie wiadomo kto dla kogo pracuje. Mnie również, bo przecież Jaroszewski płaci mi za pisanie tu na forum, a tak w ogóle to też jestem człowiekiem Leśnego. Nie ma to jak dobra teoria spiskowa.

Sugerujesz, że chodzi mi o popełnianie przestępstw co nie jest prawdą. Właściciel czyli Urząd Miasta Sosnowca chyba ma na tyle fachowców z uprawnieniami aby reprezentować go w Radzie Nadzorczej klubu. Tymczasem w radzie od lat zasiadają dwie osoby bezpośrednio związane z Leśnym w tym pracownik jego warszawskiej kancelarii. To żadna teoria spiskowa.
MirosławaSmyła napisał(a):Ja tam się domyślam jakimi kryteriami się kierował. Aby tanio było.Jak pisałem wierzył w siłę drużyny która wywalczyła awans i zrobił transfery jakbyśmy dalej grali w I lidze. To go zgubiło, ale pozytyw taki, że teraz nie muszę czytać artykułów "Zadłużone Zagłębie nie przystąpi do rozgrywek". W Polsce przecież modne jest powiedzenie, zastaw się, a postaw się. Może rozsądek prezesa nas przed tym uchroni.

Z pewnością Vokic z Torunarighą grali będą na śmieciówkach a zgodzili się na rozwiązanie kontraktów w zamian za potargane gacie po Chęcińskim. W którymś z oficjalnych raportów za sezon 2017/18 klub miał wysoki poziom kosztów wynagrodzeń.
MirosławaSmyła napisał(a):nie sądziłem, że na tym forum przeczytam kiedyś coś pozytywnego o Górskim. Może musi minąć parę lat, by z perspektywy August mógł coś pozytywnego napisać o Jaroszewskim. Po fakcie każdy jest potem mądry.

Kręcisz jak Prezes na spotkaniach. Stwierdziłem jedynie fakt, że Jaroszewski z obecnym układem rozpoczął rządy za Górskiego.
MirosławaSmyła napisał(a):Bzdura. Samorządy robią to pod presją kibiców, co potem sam przyznajesz. Masa jest przypadków, gdy miasta zupełnie olały sprawę, pierwsze co mi przyszło na myśl to udupienie Górnika i Zagłębia w Wałbrzychu po zamknięciu tamtych kopalń.

No to bzdura czy nie. Przecież wiadomo, że nie 100% miejscowości o statusie miasta finansuje kluby ale ich spora część nadal to robi. Z kolei Wałbrzych po likwidacji przemysłu ciężkiego miał tak duże problemy z bezrobociem że chyba by tam każdego kto myślałby o mln na kluby to by wywieziono. W Bytomiu prezydentem był były Prezes Polonii i co. Miasta nie było nie było już stać na ratowanie klubu. Z drugiej strony słychać coraz bardziej o utyskiwaniach nawet zamożnych miast (np. Wrocław) co do ładowania w kluby. To wcześniej czy później zapewne się skończy i będzie jak na Zachodzie.
MirosławaSmyła napisał(a):PO i Chęciński na stołku się długo nie utrzyma, a PiS ma inne pomysły na rozdawanie pieniędzy niż sport

Póki co formacja w Sosnowcu ma się dobrze co pokazały wyniki eurowyborów i zwycięstwo „grabarza” kopalń w Zagłębiu czyli Buzka. A Malikowa nie jest zbytnio zainteresowana władzą w Mieście. Natomiast wystarczy solidny poślizg finansowy na ZPS o co nie może być trudno.
MirosławaSmyła napisał(a):realny byłby scenariusz w którym po kilku przegranych meczach w nadchodzącym sezonie, presja będzie tak duża, że rzuci to wszystko w pizdu.


Tak szybko Prezes roboty nie rzuci bo nigdzie już nie będzie miał takiej kasy jako Prezes, pozycji, blichtru.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez maniek-75-75 2019-07-05, 9:05 pm

Ja to bym chciał wiedzieć jaka to kasę ma Jaroszewski za prezesure? Kiedyś tu na forum był jego spis i ponoć 4700 jak mnie pamięć nie myli... To ja mam tyle na wozku widłowym.....
maniek-75-75
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2008-11-23, 10:33 pm
Lokalizacja: srodula

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2019-07-05, 9:15 pm

maniek-75-75 napisał(a):a to bym chciał wiedzieć jaka to kasę ma Jaroszewski za prezesure? Kiedyś tu na forum był jego spis i ponoć 4700 jak mnie pamięć nie myli... To ja mam tyle na wozku widłowym..

Tu masz:
http://www.bip.um.sosnowiec.pl/a,528953 ... odzen.html
Co prawda wynagrodzenie Prezesa nie zostało precyzyjnie określone ale spokojnie można przyjąć górną stawkę tj. 3-krotność wynagrodzenia w sektorze przedsiębiorstw bez wypłat z zysku w IV kwartale roku poprzedniego. Zgodnie z ostatnim obwieszczeniem podstawa bazowa wynosi 5071,25 zł. Pomnóż przez trzy.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez maniek-75-75 2019-07-05, 10:01 pm

Drogi Auguscie, w firmie której pracuję w pl ponad 15 tysi ma kierownik magazynu który mnie nawet zwolnić nie może.. 15 tysi to nie całe 4 k E... Tyle zarabia się w inglostadt na Lini montażowej Audi... Więc proszę przestań pisać że to jest jakaś kasa... Mój znajomy, dyrektor oddziału banku mający pod Soba około 15 osób ma przeszło 80 kapci miesięcznie. Więc albo żyjemy w innych światach albo gdzieś tkwi tu błąd... Ja rozumiem że to kasa z naszych podatków, że klub piłkarski w pl jeszcze długo nie będzie przynosił zysków, ale jeśli prezes ZS, w klubie jeszcze miesiąc temu extra masowym miał 15 tysi a prezes np Orlenu bądź spółki węglowej zarabia około banki miesięcznie, więc nie wygafujmy bzdet że to ciepła posada z dobrą kasa......
maniek-75-75
 
Posty: 457
Dołączył(a): 2008-11-23, 10:33 pm
Lokalizacja: srodula

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez August 2019-07-05, 10:30 pm

maniek-75-75 napisał(a):Więc proszę przestań pisać że to jest jakaś kasa..

Chciałeś wiedzieć ile zarabia to podałem Ci dane. Gdzie ja kvrwa mać napisałem, że to konkretna kasa. Nie wmawiajcie mi ludzie czegoś czego nie napisałem.
maniek-75-75 napisał(a):jeśli prezes ZS, w klubie jeszcze miesiąc temu extra masowym miał 15 tysi a prezes np Orlenu bądź spółki węglowej zarabia około banki miesięcznie, więc nie wygafujmy bzdet że to ciepła posada z dobrą kasa

Orlen tylko za I kwartał tego roku miał prawie 900 mln czystego zysku co stanowi 90% procent rocznego budżetu całego Sosnowca. Co Ty porównujesz klub utrzymujący się z publicznej kasy z Orlenem.
Ja rozumiem, żew Polsce operator wózków widłowych - z całym szacunkiem dla zawodu - jest równocześnie znawcą zasad wynagradzania członków zarządu spółek z większościowym udziałem min. gminy i wie, że mowa o tzw. wynagradzaniu stałym (jest jeszcze tzw. zmienne), doskonale zdaje sobie sprawę, że zgodnie z prawem wysokość części stałej wynagrodzenia determinują trzy czynniki,takie liczba pracowników, roczny obrót netto ze sprzedaży towarów i usług oraz operacji finansowych czy też suma aktywów bilansu sporządzonego na koniec roku obrotowego i ile przesłanek musi być spełnionych przynajmniej w jednym z ostatnich dwu lat obrotowych
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Przyszłość Zagłębia

Postprzez RUDI 2019-07-05, 11:43 pm

maniek-75-75 napisał(a):Ja to bym chciał wiedzieć jaka to kasę ma Jaroszewski za prezesure?

Mówisz i masz (bez obrazy ,taki kumaty nie wie gdzie tego szukać?)
Oświadczenia majątkowe pracowników spółek podległych
Oświadczenie majątkowe za rok 2018 -Marcin Jaroszewski -złożone w dniu 27-04-2019
Coby nie wklejać wszystkiego ,pokrótce - osiągnął dochód z tytułu prezesowania Zagłębiu -106,033,47 zł
Inne dochody (odpuszczam szkołę) Legia Warszawa SA przelała na konto Pana Prezesa -26,600 zł (rok wcześniej prawie dwa razy więcej ,obcięcie "pensji" z Legii pewnie wiąże się przepisami o "konflikcie interesów" ,tak myślę ale może się mylę ;-( )
W 2017 roku dochód Prezesa (oświadczenie majątkowe złożone 18-04-2018 za rok 2017) wynosił 86,143,39 zł +45,600,00 z CWKS Legia ,różnica zarobków miedzy 2018 a 2017 to pewnie inflacja albo premia za awans (teraz spadek to wróci do poprzedniego stanu ?)
Dla porównania Prezydent Sosnowca z tytułu sprawowanej funkcji za rok 2018 osiągnął dochód -187,917 ,92 zł .Za rok 2017 dochód Prezydenta wynosił 160,249,50 zł z tytułu sprawowania urzędu .
Zaspokoiłem Twoją ciekawość ? ocenę czy to mało czy dużo zostawiam Tobie .
Ps Podjedź tym widlakiem na najwyższą półkę magazynu to może znajdziesz informację co to jest PKB , kto go "stwarza" i się do niego przyczynia (ORLEN?) i może znajdziesz tam od czego powinno zależeć wynagrodzenie Prezesa S.A .
Ps 1 Ty z Gościem (Augustem) chcesz dyskutować o spółkach ,zarządzaniu,przepisach z tym związanych ? o wypaczeniach które on dostrzega (a czego laik nie widzi) ? Bez obrazy ,ale chociażbyś miał uprawnienia na suwnicę i na niej siedział to i tak mu nie dorównasz (ironia?) ;-)
Ostatnio edytowano 2019-07-06, 10:43 am przez RUDI, łącznie edytowano 4 razy
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników