Kogo kupic,a kogo sprzedac

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez lu82kasz 2021-06-10, 6:52 pm

Doskonale zdaje sobie sprawę że nasze Zagłębie nie jest milionerem, niestety. Ale stać nasze Zagłębie było na gwiazdy typu Thorunariga, Toth, Gresak itp. a nie stać nas na sfinansowanie operacji zawodnika który coś pokazał w barwach Naszego klubu??
lu82kasz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2008-06-03, 6:02 pm


Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2021-06-10, 6:56 pm

lu82kasz napisał(a):Adamie1906, bardzo lubię czytać Twoje wpisy na forum ponieważ widzę że masz dobrych informatorow i Twoje informacje są w większości prawdziwe. Ale w sprawie Masłowskiego, przeczytałem to co napisałem i mam inne zdanie niż Twoje, bo mogę mieć inne, ale Ty też nie jesteś Alfa i omega...moim zdaniem przyzwoitość nakazuje przedłużyć kontrakt z Masłowskim (być może na takich warunkach aby sfinansować tylko planowane operacje). I nie ważne jest to jakim samochodem jeździ...

Po pierwsze: bardzo Ci dziękuję za opinię o moich postach. Po drugie: oczywiście, że nie musisz się zgadzać z moją opinią. Po to jest forum, żeby każdy wyraził swoje zdanie i ja również szanuję Twoje, a jeżeli zrozumiałeś mój post jako atak na Ciebie to sorry, nie to było moim zamiarem. Po trzecie: mimo wszystko podtrzymuję moje zdanie, że nie powinniśmy robić z klubu Domu Spokojnej Starości, tym bardziej, że fajnie się to robi za nie swoje pieniądze. To jest klub zawodowy, więc dlaczego zawodnik, który w wywiadzie sam stwierdził, że nie przyszedłby w ogóle do Sosnowca, gdyby nie wcześniejsza kontuzja, ma zasługiwać na lepsze traktowanie, niż piłkarz, który zostawił w Sosnowcu serce, a po kontuzji został potraktowany jak nikomu niepotrzebny śmieć. Pamiętasz te słowa?

- Dziękuję serdecznie Martinowi za grę w Zagłębiu. Przez 2 lata był naszym bardzo ważnym piłkarzem. Po kontuzjach i operacjach wracał do zdrowia i formy, ale piłka nożna rządzi się swoimi prawami i musieliśmy się rozstać. Martin, życzę ci powodzenia w nowym klubie – mówi Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia Sosnowiec.


I porównaj do tych:

- Na pewno nie zostawimy Michała samego w tym trudnym dla niego momencie kariery. Będziemy go wspierać w każdy możliwy sposób i czekać na jego powrót na boisko – zapewnia Marcin Jaroszewski, prezes Zagłębia Sosnowiec.


Dlaczego ma być lepszy Michał Masłowski, który rozegrał dla nas 11 meczów strzelając 1 gola, chcąc się u nas tylko odbudować po kontuzji, od Martina Pribuli, który zagrał dla Zagłębia 69 meczów i strzelił 19 goli, zostawiając serce na boisku, szanując klub i jego kibiców?
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez lu82kasz 2021-06-10, 7:21 pm

Pytanie do zarządu dlaczego tak potraktowali, można powiedzieć "legendę" Zaglebia czyli Martina Pribule?? Czy trzeba kontynuowac takie decyzje?
lu82kasz
 
Posty: 4
Dołączył(a): 2008-06-03, 6:02 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2021-06-10, 8:16 pm

lu82kasz napisał(a):Pytanie do zarządu dlaczego tak potraktowali, można powiedzieć "legendę" Zaglebia czyli Martina Pribule??

No, przy całych zasługach Martina to nazywanie go legendą jest troszkę przesadzone. Jakby w takim razie nazwać np. Mazura, Rudego, Jarosika czy Uznańskiego. Natomiast co do Pribuli tyle słyszałem, że faktycznie był opłacany przez firmę Książka a nie przez klub. Czy przez cały okres pobytu w Sosnowcu to nie wiem. Ale może tu tkwi sedno sprawy. Ale też podjąłeś mimo wszystko kwestię, która mnie zaciekawiła. A mianowicie, abstrahując od Masłowskiego, zastanawiam się czy piłkarze mają możliwość i z niej korzystają, jeśli chodzi o ubezpieczanie się od tego rodzaju kontuzji. Są przecież możliwości prywatnego, dodatkowego ubezpieczania. Zresztą sam z czegoś takiego korzystam w takim zakresie na jaki mnie stać i jaki jest mi potrzebny. I nie mam tu na myśli ubezpieczeń grupowych w firmach.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tomcjo 2021-06-10, 8:54 pm

Gdyby Masło nie miał kontuzji i zakończył sezon w Legnicy to moja ocena byłaby taka sama . Do natychmiastowego odstrzału . To samo Pawłowski i Polczak którym kończą się kontrakty . Z tą różnica w stosunku do tej trójki ze Pawłowski zasłużył na piękne pożegnanie . Np jakaś impra na bogato całej drużyny ze szczególnym uhonorowaniem Pawłowskiego . Takie imprezy miały by dobry wpływ na drużynę i pokazanie ze szanujemy ludzi którzy szanują klub . No i koszt mniejszy niż takie nowobogackie gesty Jaroszewskiego .
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7035
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2021-06-10, 8:59 pm

Tomcjo napisał(a):Pawłowski i Polczak którym kończą się kontrakty

Szymon ma kontrakt ważny do 30 czerwca 2022...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tomcjo 2021-06-10, 10:10 pm

Kurcze dziś coś czytałem o tej trójce i nie potrafię znaleźć gdzie . Pewnie błąd co się zdarza albo ha zle zrozumiałem
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7035
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tomcjo 2021-06-10, 10:13 pm

Umowa Masłowskiego z Zagłębiem jest ważna tylko do końca czerwca. W tej sytuacji klub niekoniecznie musi chcieć przedłużać kontrakt z zawodnikiem pozyskanym w styczniu.
Masłowski zagrał wiosną w 11 meczach Fortuna I ligi i strzelił gola.
Futbol.pl
Piszą rozsądnie
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7035
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez August 2021-06-11, 6:55 am

Adrian Troć został zgłoszony przez Zagłębie Sosnowiec do rozgrywek Fortuna I ligi.

18-letni pomocnik dotychczas występował w drużynie rezerw Zagłębia.

http://www.90minut.pl/news/312/news3124 ... owiec.html
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2021-06-11, 9:56 am

W Sosnowcu muszą szukać nowego napastnika


Wszystko wskazuje na to, że przygoda Goncalo Gregorio z Zagłębiem dobiega końca. Tym razem nie chodzi o sprawy sportowe, ale rodzinne.


Obrazek
Mecz z Miedzią Legnica najprawdopodobniej będzie ostatnim spotkaniem Goncalo Gregorio w koszulce Zagłębia.


Z nieoficjalnych informacji wynika, że Portugalczyk musi wrócić w rodzinne strony, aby opiekować się mamą. Goncalo był w tej sprawie u trenera Kazimierza Moskala, przedstawił powody, dla których musi wrócić do Portugalii. Z naszych informacji wynika, że wszystko powinno się rozstrzygnąć w ciągu najbliższych dni.

Szkoleniowiec Zagłębia nadal widzi w składzie gracza z Półwyspu Iberyjskiego mimo, że ten po raz ostatni wpisał się na listę strzelców jesienią ubiegłego roku. Jeśli Gregorio faktycznie zdecyduje się przedwcześnie rozwiązać umowę z sosnowieckim klubem, to Zagłębie będzie musiało jak najszybciej znaleźć jego następcę.

Gregorio trafił do Zagłębia przed rozpoczęciem bieżących rozgrywek. Podpisał wówczas z klubem dwuletnią umowę z opcją przedłużenia o kolejny rok. Sezon rozpoczął jako joker. W czterech pierwszych meczach wchodził na boisko z ławki rezerwowych, strzelił w nich dwie bramki. Z czasem „wygryzł” ze składu Olafa Nowaka. Kolejną bramkę zdobył w meczu 7. kolejki przeciwko Sandecji Nowy Sącz.

Wydawało się, że Portugalczyk godnie zastąpi Fabiana Piaseckiego, który w poprzednim sezonie w barwach Zagłębia został królem strzelców, a po zakończeniu rozgrywek przeniósł się do Śląska Wrocław. Niestety, im dalej w las…

6 grudnia w wyjazdowym meczu z Górnikiem Łęczna Portugalczyk trafił po raz ostatni. W przegranym 1:4 meczu skutecznie wyegzekwował rzut karny. Była to druga „jedenastka”, którą zamienił na bramkę. Wiosną przegrał rywalizację o miejsce w ataku z Szymonem Sobczakiem, ale były mecze, w których wychodził w podstawowym składzie sosnowiczan. Niestety, w meczu z GKS-em Bełchatów nabawił się kontuzji i kilka tygodni był poza grą. W trzech ostatnich meczach wchodził do gry z ławki rezerwowych. Blisko powiększenia dorobku bramkowego był w ostatnią niedzielę w starciu z Górnikiem Łęczna, ale w dogodnej sytuacji trafił piłką w słupek…

W niedzielę w meczu kończącym sezon z Miedzią Legnica Gregorio być może wystąpi po raz ostatni w barwach Zagłębia. To oznacza, że choć trener Moskal nie planował na gwałt wzmacniać ataku sosnowiczan, najprawdopodobniej będzie musiał się za kimś rozejrzeć.

Niewykluczone, że w tej sytuacji sosnowiczanie sięgną po kolejnego Chorwata, a konkretnie po Marko Dabro. To podobnie jak obrońca Vedran Dalić, który w środę podpisał kontrakt z Zagłębiem, zawodnik grający ostatnio w ekipie Bijelo Brdo, zespole chorwackiej 2. ligi. Dabro w 32 meczach zdobył 30 bramek. Ma 24 lata, za sobą występy w reprezentacji Chorwacji do lat 20 i pobyt w juniorskiej drużynie Fiorentiny. Piłkarzowi z końcem czerwca kończy się umowa z klubem, ale problem w tym, że Zagłębie to nie jedyny klub, który chciałby ściągnąć go do siebie.

Poza Gregorio w składzie Zagłębia z nominalnych napastników jest jeszcze Szymon Sobczak – do tej pory jedna bramka w sezonie – młodzieżowiec Mateusz Popczyk oraz Michał Góral, który w tym sezonie nie zagrał żadnego meczu w związku z kolejną kontuzją kolana. W trakcie rundy wiosennej trener Moskal ratował się wystawiając w ataku innego Portugalczyka, Martimo Maię, który w jednym ze spotkań wpisał się na listę strzelców.

Potwierdziło się najgorsze, w meczu z Puszczą Niepołomice Michał Masłowski zerwał więzadło krzyżowe w lewym kolanie. Piłkarza Zagłębia czekają teraz dwie operacje i około 9 miesięcy przerwy w treningach. 31-letni pomocnik, który zimą dołączył do Zagłębia, w rundzie wiosennej zagrał w 11. spotkaniach Fortuna I ligi i zdobył jedną bramkę.

https://sportdziennik.com/w-sosnowcu-mu ... apastnika/
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tomcjo 2021-06-11, 1:35 pm

To nie pierwszy przypadek że „sprawy rodzinne” a jeszcze w tym samym tygodniu kontrakt z nowym klubem . Ja go rozumiem .
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7035
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Tomcjo 2021-06-12, 9:18 pm

Robak z Widzewa jest do wzięcia . Kucyk z Jaroszewskim lubią doświadczonych piłkarzy :lol: :lol: :lol:
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7035
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Piotrek34 2021-06-12, 9:32 pm

Myślę, że zażąda te 35 tyś żeby się prowizja u kucyka i prezesa zgadzała. Bo za mniej się nie opłaca
Piotrek34
 
Posty: 253
Dołączył(a): 2007-04-21, 10:27 am
Lokalizacja: Siem-ce Śl./Sosnowiec

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez wojtaszko 2021-06-13, 7:45 pm

wojtaszko
 
Posty: 1272
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Kogo kupic,a kogo sprzedac

Postprzez Adam1906 2021-06-13, 8:00 pm

Od dawna było widać, że Moskal nie lubi Martima Mai, stąd jego obecność na liście transferowej. Szkoda...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników