Sparingi

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Sparingi

Postprzez Adam1906 2020-01-19, 1:33 pm

Blajpios napisał(a):Ależ, Koledzy, przypomnę

No to ja też przypomnę, że zanim Dudek raczył wstawić Udovicicia na lewą pomoc, o wiele wcześniej domagali się tego kibice, którzy zauważyli, że Żarko ma niesamowity ciąg na bramkę i może być strzałem w dziesiątkę na tej pozycji. Dudek miał to w doopie, bo twierdził iż Udovicić jest obrońcą i tam będzie grał. A wstawił go nie przez swój cudowny zmysł trenera, tylko i wyłącznie dlatego, iż z lewej pomocy wypadł mu kontuzjowany Martin Pribula.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: Sparingi

Postprzez novack 2020-01-19, 1:36 pm

Adam1906 napisał(a):
Blajpios napisał(a):Ależ, Koledzy, przypomnę

No to ja też przypomnę, że zanim Dudek raczył wstawić Udovicicia na lewą pomoc, o wiele wcześniej domagali się tego kibice, którzy zauważyli, że Żarko ma niesamowity ciąg na bramkę i może być strzałem w dziesiątkę na tej pozycji. Dudek miał to w doopie, bo twierdził iż Udovicić jest obrońcą i tam będzie grał. A wstawił go nie przez swój cudowny zmysł trenera, tylko i wyłącznie dlatego, iż z lewej pomocy wypadł mu kontuzjowany Martin Pribula.

A na lewej obronie z niezrozumiałych powodów cały sezon dostał Puchacz.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Sparingi

Postprzez Adam1906 2020-01-19, 2:53 pm

novack napisał(a):A na lewej obronie z niezrozumiałych powodów cały sezon dostał Puchacz.

O, na przykład ;-) Przypomnę również, że podczas spotkania z kibicami, na którym podobno przepraszał za swoje zachowanie kopacz o nazwisku Sulewski (chociaż ten szmaciarz w ogóle wtedy nie przeprosił, a kłamliwą wersję o tym podała oficjalna), na pytanie jednego z kolegów "Co tak słaby piłkarz jak Sulewski robi w Zagłębiu?" wyżelowany oburzył się i odpowiedział, że "to ON jest tu trenerem i Sulewskiego uważa za świetnego piłkarza, więc prosi o nie podważanie jego (czyli Dudka) fachowości". Jak to się skończyło z tym Sulewskim chyba każdy pamięta... :lol:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Sparingi

Postprzez Blajpios 2020-01-19, 3:02 pm

Koledzy, naprawdę proponujecie formułę, że żadnego ruchu dobrego nigdy nie jest w stanie wykonać D. Dudek, czy M. Jaroszewski a jedyna prawda i mądrość, to tylko tu? Co do krytyki za brak myślenia, co do domagania się, by centrum decyzyjne miało strategię, co do podkreślania, że szerokość horyzontów zarządu jest decydująca - ktoś zaprzeczy, że piszę od samego początku tutaj? Już więcej nie chcę wypominać. Chyba jest więc oczywiste, że nie jestem "przyd***sem zarządu", lub trenera, gdyby ktoś chciał taką łatkę ubrać.
Czy naprawdę muszę więc za wszelką cenę zawsze wykazywać, że we wszystkim Dudek czy zarząd za przeproszeniem, głupi?
W każdym razie - tego, że D. Dudek nie zaproponował przejścia Ż. Udovicić'a do przodu jeszcze nim to mówili kibice - to chyba nie on winien, bo jeszcze go wtedy nie było w klubie. Napisałem zresztą, że chyba jeszcze ktoś przed nim ten pomysł miał - czy nie napisałem? Nadal zresztą mam wrażenie, że któryś z trenerów też tego próbował, ale tu już się nie będę upierać, może to tylko faktycznie kibice postulowali. W każdym razie - nie piszcie, że nie wiadomo z jakich powodów wystawiał T. Puchacza, bo obecnie już nad wyraz dobrze widać z jakich powodów. Można, owszem, dyskutować, czy powinien tak robić w Zagłębiu, na takich warunkach wypożyczenia - czyli czy z punktu widzenia Zagłębia widać było jakiś powód; trudno jednak twierdzić ogólnie, że nie wiadomo z jakiego powodu.
O ile pamiętam - to jednak wyraźnie mówił i D. Dudek, że Udovicić lepszy w ofensywie - i wciąż mam wrażenie, że wcześniej też nie tylko kibice, ale i inny trener. Tyle, że uparcie Ż. Udovicić mówił, że właściwą jego pozycją jest obrona i to mógł D. Dudek na początku podjąć jak najbardziej. Żeby było jasne - mocno jestem zawiedziony postawą D. Dudka, zwłaszcza ostatnio: układowymi jego wystąpieniami. Niemniej - to nie znaczy, że będę naginał fakty.
No i z dzisiaj forum fakty przypomnę. Moje przypomnienie nastąpiło przed napisaniem tutaj przez kogoś o debilizmie wystawiania Ż. Udovicić'a na obronie czy po tym wpisie? Cóż, ten debilizm - to oczywiście najpierw dotknął, jak już, wszystkich trenerów kształtujących wcześniej tego piłkarza, także i jego samego, który się upierał, że jest obrońcą - czy tylko D. Dudka, który początkowo ustawiał go zgodnie z papierami i upieraniem się zawodnika? Jakkolwiek - to jednak bez D. Dudka zresztą by to przesunięcie nie zaistniało, zwłaszcza przy oporze zawodnika. To nie kibiców rugał w prasie Ż. Udovicić za to, że został z obrony przesunięty do przodu, tylko D. Dudkowi te fochy odstawiał.
Cóż. Naprawdę myślę, że ciekawsze było zająć się tym, co pod koniec pisałem, sugerując rolę służb prasowych w czasie "ogórkowym" - czyli myślę, że naprawdę ciekawsze byłoby naciskanie na te służby, by więcej materiałów dostarczały zgłodniałym kibicom codziennie w czasie przerwy... No, ale cóż. Jak kto woli.
Jeżeli jednak naprawdę wolicie w kółko międlić się w tym sosie, w którym na przykład podstawowym aksjomatem jest, że nigdy nic dobrego nie można powiedzieć o drugiej stronie a zawsze i wszędzie musi i może być uwielbiana racja tylko określonej strony... to bawcie się tak dobrze dalej... To nawet całkiem łatwa zabawa. Przecież wiadomo, kto debil a kto gieroj, nawet jeżeli zrobią pozornie to samo. Nie trzeba więc męczyć się analizą faktów. "Kali ukraść krowę to dobrze - a jemu ukraść to źle", czy jak też kto woli "stop kapela, szwagra biją" ale "grać kapela, szwagier bije".
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Sparingi

Postprzez August 2020-01-19, 4:12 pm

Adam1906 napisał(a):Przypomnę również, że podczas spotkania z kibicami, na którym podobno przepraszał za swoje zachowanie kopacz o nazwisku Sulewski (chociaż ten szmaciarz w ogóle wtedy nie przeprosił, a kłamliwą wersję o tym podała oficjalna), na pytanie jednego z kolegów "Co tak słaby piłkarz jak Sulewski robi w Zagłębiu?" wyżelowany oburzył się i odpowiedział, że "to ON jest tu trenerem i Sulewskiego uważa za świetnego piłkarza, więc prosi o nie podważanie jego (czyli Dudka) fachowości". Jak to się skończyło z tym Sulewskim chyba każdy pamięta...

A teraz o tym nawet w prasie przypominajÄ…: https://sportdziennik.com/pilkarza-nie- ... -pozostal/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Sparingi

Postprzez achter 2020-01-19, 11:57 pm

Blajpios napisał(a):Jeżeli jednak naprawdę wolicie w kółko międlić się w tym sosie, w którym na przykład podstawowym aksjomatem jest, że nigdy nic dobrego nie można powiedzieć o drugiej stronie a zawsze i wszędzie musi i może być uwielbiana racja tylko określonej strony... to bawcie się tak dobrze dalej... To nawet całkiem łatwa zabawa. Przecież wiadomo, kto debil a kto gieroj, nawet jeżeli zrobią pozornie to samo. Nie trzeba więc męczyć się analizą faktów. "Kali ukraść krowę to dobrze - a jemu ukraść to źle", czy jak też kto woli "stop kapela, szwagra biją" ale "grać kapela, szwagier bije".
Blajpios
 
Posty: 3021
Dołączył(a): 08 lip 2004 22:54
GóraOznacz jako nieprzeczytany

Re: Sparingi

Jak to Å‚adnie napisane a niewielu zrozumie
achter
 
Posty: 357
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Re: Sparingi

Postprzez August 2020-01-20, 10:37 am

Kwestie Sulewskiego i Udovicicia były swego czasu poruszane na spotkaniach kibiców z Dudkiem.
Na podniesioną przez jednego z kibiców kwestię odnośnie paradowania z szalikiem Arki oraz ocenę iż
grajek ten jest za słaby, Dudek podniesionym głosem oznajmił wszem i wobec, że to nasz "best of the best" naszych obrońców. Była też zadane Dudkowi pytanie odnośnie przesunięcia Udo na lewe skrzydło. Bez echa. Udovicić zmienił pozycję gdy się zmienił trener.
Odnośnie Nawotki. Tomek już kilkakrotnie i to publicznie sam alarmował, że jego nominalną pozycja jest prawe skrzydło. Ktokolwiek bywał na meczach i widział Tomka w akcji, nie potrzebuje żadnej licencji, aby po prostu zrozumieć, że to prawda. Rozumiem, że jesienią były braki na prawej
obronie i z braku laku występował tam Nawotka. Ale teraz, klub powinien załatać dziurę na tej pozycji natomiast rzucania Nawotki jeszcze na inne pozycje ma taki sens jak zbieranie pieczarek na Czomolungmie.
Ogólnie Dudek jest fajny gość. Miły, uśmiechnięty, nie jest wyniosły, można z nim pogadać. Ale pewne decyzje go nie bronią. A awans 1,5 roku temu to już przeszłość.
Ostatnio edytowano 2020-01-20, 11:42 am przez August, Å‚Ä…cznie edytowano 1 raz
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Sparingi

Postprzez novack 2020-01-20, 10:51 am

Obawiam się, że Nawotka wiosną bęzie skazany na eksperymenty. Na prawą obronę MUSIMY zakontraktować chłopa, więc tam już nie zagra, na prawym skrzydle jest młodzieżowiec Szwed, a on na żadnej innej pozycji nie będzie nawet średniakiem, więc prawe skrzydło zajęte, a Nawotka jest na tyle wartościowym zawodnikiem, że powinien być w pierwszej 11. Ostatnia szansa, to lewe skrzydło i tam miałby szanse pokazać to co potrafi najlepiej, ale sztab coś przebąkuje o poszukiwaniach młodzieżowca na skrzydło i jeśli będzie to lewoskrzydłowy, to zapewne będą bezkosztowo "przerabiać" Nawotkę na lewego obrońcę. ;-(
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Sparingi

Postprzez Adam1906 2020-01-20, 11:50 am

To teraz koledzy achter i Blajpios niech przeczytają powyższe posty Augusta i novacka zamiast z taką tkliwoscia bronić w koło Macieju Dudka, Jaroszewskiego i pozostałych niezastąpionych i nieomylnych w klubie. Zrozumcie wreszcie, że na Kresowej co chwilę twierdzą, iż uczą się na własnych błędach, a gdy dochodzi do podobnej sytuacji to te błędy znowu powtarzają :twisted:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Sparingi

Postprzez novack 2020-01-20, 12:14 pm

W kontekście Zagłębia moim wielkim marzeniem jest, żeby w końcu nauczyli się, nawet już na własnych błędach. Dla mnie sztandarowym przykładem oby tylko błędów Dudka, jest mecz z Legią w Warszawie. Każdy kto choć troszkę interesuje się piłką nożną wiedział i wie, że w zeszłym sezonie absolutnie najlepszymi piłkarzami Zagłębia byli Żarko, Pawłowski i Sanogo (kolejność przypadkowa) i nie było też tajemnicą dla nikogo, że najsłabszymi w Zagłębiu byli Melo i Turnariga, i co robi Dudek przed meczem w Warszawie z najsłabszą wtedy od lat Legią? Na trybunach ląduje Żarko i Sanogo, a Pawłowski na ławce, jednocześnie w pierwszej jedenastce wychodzi Turnariga za Sanogo (tak wiem, że był zapis w umowie, ale Dudek w wywiadzie przed meczem wyjaśnił, że aktualnie Turnaliga jest lepszy od Sanogo) i Melo za Żarko. Jednocześnie na antenie na żywo tuż przed meczem Dudek ogłasza publicznie, że marzy żeby być trenerem Legii. Niech już więcej takich błędów nie popełnia!!!
Tu link do składu z tego meczu:
http://www.90minut.pl/mecz.php?id_mecz=1405958
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Sparingi

Postprzez August 2020-01-20, 12:33 pm

Sanogo w Warszawie bez zapłaty karty umownej grać nie mógł. Zaś Pawłowski był dopiero co po podpisaniu kontraktu. Choć tu właściwie Dudek instynktem trenerskim się też nie popisał. Natomiast brak Udovicicia był ewidentny. Nie zamierzam wysnuwać jako takich teorii spiskowych mimo wszystko na myśl przychodzi patologiczna sytuacja zatrudnienia Prezesa również w Legii. W każdym razie szkoda tego meczu. Legia była niemiłosiernie słaba w związku z czym była do ogrania a przynajmniej mecz byl do zremisowania. Tydzień później Płock rozjechał Legię 4-0. A przez większość sezonu też słabo grała.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Sparingi

Postprzez August 2020-01-22, 11:13 am

Z Jastrzębiem na razie 0:1
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Sparingi

Postprzez novack 2020-01-26, 3:00 pm

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Sparingi

Postprzez novack 2020-01-29, 8:43 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Sparingi

Postprzez RUDI 2020-01-29, 1:46 pm

-"84' Pierwszy celny strzał Zagłębia w meczu. "
Jak widać ,jest moc.
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przeglÄ…da forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników