Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Adam1906 2022-06-30, 9:29 am

Žarko Udovičić znalazł nowy-stary klub. Nasz były zawodnik wrócił do drużyny, której barwy reprezentował w latach 2008-2012, a mianowicie serbskiego FK Mladost Lucani:

Obrazek


A tak wczoraj pożegnał się z Polską:

Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez wojtaszko 2022-07-01, 9:40 am

Konrad Wrzesinski odszedł z Mielca na miejscu naszym asów bym się pokusił o podpisanie umowy
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Lars 2022-07-01, 2:58 pm

Jesteście za bardzo sentymentalni, powtarzam po raz kolejny. Piłkarzy jest jak lodu na Arktyce, powroty są nie potrzebne, bo zwykle kończą się jak ten Sanogo
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez GrubyPerez 2022-07-01, 5:06 pm

Lars napisał(a):Jesteście za bardzo sentymentalni, powtarzam po raz kolejny. Piłkarzy jest jak lodu na Arktyce, powroty są nie potrzebne, bo zwykle kończą się jak ten Sanogo


przypadkiem nie byłeś zwolennikiem jego powrotu?
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Lars 2022-07-01, 5:42 pm

GrubyPerez napisał(a):
Lars napisał(a):Jesteście za bardzo sentymentalni, powtarzam po raz kolejny. Piłkarzy jest jak lodu na Arktyce, powroty są nie potrzebne, bo zwykle kończą się jak ten Sanogo


przypadkiem nie byłeś zwolennikiem jego powrotu?



Nie, nie byłem. Jarek kurcze po co nam tacy piłkarze. Trzeba inwestować w młodzież, na której można zarobić i której zależy by wypracować albo lepszy kontrakt albo transfer. Kosa rozumiem, bramkarz - specyficzną pozycja. Ale po co nam powroty Udoviciciow, Wrzesińskich itp. Ich czas w Zagłębiu dobiegł końca. Czas na następców.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez GrubyPerez 2022-07-01, 5:58 pm

Lars napisał(a):Nie, nie byłem

a to sorry, tak mi się jakoś wydawało.


jeśli o mnie chodzi - to grałbym samą młodzieżą plus 2- 3 - 4 filary z doświadczeniem, ale takim by się im jeszcze chciało ...cokolwiek, a nie tylko "kopać po czołach.
Ostatnio edytowano 2022-07-01, 9:08 pm przez GrubyPerez, łącznie edytowano 1 raz
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Adam1906 2022-07-01, 9:03 pm

Łukasz Turzyniecki został nowym zawodnikiem Olimpii Elbląg, z którą związał się rocznym kontraktem z opcją przedłużenia.

28-letni obrońca w ubiegłym sezonie w barwach Zagłębia Sosnowiec rozegrał w I lidze jedno spotkanie.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez wojtaszko 2022-07-02, 2:17 pm

Stanek trenerem Czarnych Sosnowiec. Biedne dziewczyny widać że układy prezydenta zaczynają
ingerować w ten klub
wojtaszko
 
Posty: 1260
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Blajpios 2022-07-07, 9:05 am

Ostatni ślad Sosnowca w piłce europejskiej (na razie)?
Tak może ku pokrzepieniu serc, czy też - by odwrócić tendencje, coś pozytywniej. Tak przy okazji przeglądania innych spraw, wyszukiwarka wyrzuciła Rafała Pietrzaka - i pierwszym odkryciem było, że... nie ma on żadnego menagera, sam prowadzi swoje sprawy; hm - a swego czasu zastanawiałem się, dlaczego tak bardzo ostro Zagłębie odcięło się od niego, deklarując, że nie ma żadnych szans na jego kontakty z klubem?
W każdym razie - jest bardzo prawdopodobne, że wybiegnie w pierwszym składzie Lechii ledwo w eliminacjach i to Ligi Konferencji, niemniej to byłby ten właśnie na chwilę obecną ostatni ślad Sosnowca w piłkarskiej Europie? (nota bene - trenerem Lechii jest ten trener z Niemiec, który kiedyś - tak mówiono - miał przejąć Zagłębie, by wejść na polski rynek ale jak zobaczył sytuację, szybko się wycofał).
W dodatku "wyrzuciło mi" dwa wywiady związane z R. Pietrzakiem, bardzo pozytywnie brzmiące. Nie wklejam całych, bo to i historia i nie wprost związana z Zagłębiem, ale podam odsyłacze.
Najpierw nowszy, sprzed paru miesięcy, w których po powrocie do Wisły Zdeněk Ondrášek w wywiadzie wspomina z sympatią R. Pietrzaka. No, świetnie, p. Rafał w niezłym towarzystwie ląduje, z ostatnimi gwiazdami Wisły w jednym szeregu...
Z. Ondrášek w wywiadzie udzielonym M. Midze (TVPSport) 18 lutego br. napisał(a):– Kogo najbardziej ci brakuje z tamtej drużyny?
– Jako człowieka do życia to Rafała Pietrzaka. A w szatni, na treningu dwóch ludzi – Głowy i Brozia. Wszystko bym dał, by ta trójka znów była z nami.
– A więc z tą trójką, może o te parę lat młodszą, szybko znów dałoby się zbudować drużynę w pełnym słowa znaczeniu?
– Nawet nie musieliby być młodsi! Wszyscy trzej to niesamowici ludzie do treningu. Bardzo nie lubiłem grać przeciwko Głowie podczas gierek wewnętrznych, ale dzięki niemu bardzo dużo się nauczyłem. Arek był jak maszyna, a jak przegrywał to zasuwał jeszcze mocniej i ciągnął za sobą innych. Brozio to świetny napastnik, super treningi, wielka jakość. Bardzo dobrze nam się współpracowało. I Rafał, też zawsze mocno zaangażowany. Zostawał po treningu, ćwiczył wrzutki, które mogłem wykańczać. Dbał też o atmosferę w szatni. Przyszedł, włączył muzykę i od razu było lepiej. Powtarzam – za tę trójkę dałbym dziś wszystko.
Całość wywiadu: https://sport.tvp.pl/58601676/pko-ekstraklasa-zdenek-ondrasek-o-kryzysie-wisly-krakow

To odniesienie do Wisły sprzed paru lat koresponduje z tym, co w wywiadzie udzielonym M. Rafalskiemu (też TVPSport) - bodaj dwa lata temu - mówił R. Pietrzak. Być może to jeden z większych ostatnio wywiadów, w którym "nasz z pochodzenia" piłkarz prezentuje się więcej odsłaniając swą sylwetkę, więc też dołączam odsyłacz, gdyby ktoś chciał odświeżyć sobie coś na temat tego jednego z bardziej znanych wychowanków Zagłębia ostatnich lat, ocierających się nawet o reprezentację. I powodzenia w dzisiejszym występie życzę!
https://sport.tvp.pl/50534620/pko-ekstraklasa-rafal-pietrzak-przed-meczem-wisla-krakow-lechia-gdansk
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez GrubyPerez 2022-07-16, 12:49 pm

(*)
Krzysztof Smulski nie żyje. Był wieloletnim działaczem Zagłębia Sosnowiec, szefem komisji licencyjnej PZPN

Krzysztof Smulski zmarł w piątek wieczorem w wieku 69 lat. Sosnowiczanin był przez długie lata związany z Zagłębiem Sosnowiec.
Krzysztof Smulski od lat zmagał się z ciężką chorobą. Mimo to wciąż pracował najpierw jako członek, a z czasem przewodniczący Komisji ds. licencji klubowych PZPN.

O Zagłębiu – szczególnie tym z lat 70. i 80. – mógł opowiadać godzinami. Znał masę anegdotek na temat piłkarzy, który stanowili wtedy i o sile zespołu ze Stadionu Ludowego. Jako działacz PZPN dbał również o to, żeby podczas meczów pracowali profesjonalni spikerzy. Rok do roku organizował dla nich specjalny kurs.


Jego wielką pasją był polski bigbit. Był przed wszystkim wielkim fanem legendarnych Czerwono-Czarnych, pionierów polskiego rock and rolla. Doprowadził do reaktywacji tej grupy. Pomagał organizować koncerty. Ostatni jesienią minionego roku w Krakowie. – Zbierałem afisze i plakaty zespołów. No i dużo czytałem o bigbicie. Pewnie mógłbym wygrać „Wielką grę" w tej dziedzinie... – opowiadał nam. Informację o pogrzebie podamy w poniedziałek.

https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec ... lebia.html
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez August 2022-07-17, 12:00 pm

Bardzo smutna wiadomość dot. śmierci Krzysztofa Smulskiego. Chyba mało kto zdaje sobie sprawę że był niezwykle zasłużony działacz naszego klubu zwłaszcza w czasach reaktywacji klubu: https://zaglebie.eu/wpisy/nie-zyje-krzy ... -zaglebia/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez novack 2022-08-05, 10:53 am

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez NHK12 2022-08-05, 4:20 pm

Co z niejakim Bykovem naszym nowym nabytkiem? Czy o sie łapie do kadry meczowej ? Czy zeslany do ZS 2 ?tak tylko pytam z ciekawosci.pozdrawiam i mam nadzieje na szampanski humor jutrzejszego wieczoru 8)
NHK12
 
Posty: 976
Dołączył(a): 2003-09-29, 1:30 pm

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez Tomcjo 2022-08-12, 8:15 pm

Opuścił nas Alex Tanque ! ;-( . Za porozumieniem stron . Ciekawe ile znowu kosztuje klub takie po rozum ie nie
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Wieści dotyczące naszych bylych pilkarzy i trenerów

Postprzez NHK12 2022-08-12, 11:55 pm

Tomcjo , pytanie powinno byc , ile klub kosztuje to ( czytaj A. Tanque) nieporozumienie ;-)
NHK12
 
Posty: 976
Dołączył(a): 2003-09-29, 1:30 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: pyla