TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez Piotrek34 2019-07-09, 11:54 am

Niestety ale pod względem sportowym, organizacyjnym i zarządzania miastem jesteśmy daaaaleko za "gumofilcami". W ciągu paru miesięcy potrafili zorganizować wszystkie sprawy związane z rozbudową stadionu. A u nas tylko kolesiostwo się liczy. Chęciński, Stanek, Jaroszewski i inne wynalazki żerujące na miejskiej kasie WON :czerwona: Łapy precz od Zagłębia
Za chwilę się okaże, że obiekt będą mieli skończony przed naszym
Piotrek34
 
Posty: 253
Dołączył(a): 2007-04-21, 10:27 am
Lokalizacja: Siem-ce Śl./Sosnowiec


Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez August 2019-07-09, 12:06 pm

Piotrek34 napisał(a):W ciągu paru miesięcy potrafili zorganizować wszystkie sprawy związane z rozbudową stadionu

Bo rozbudowa jest szybsza. U nas sprawa dot. zupełnie nowego obiektu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez Piotrek34 2019-07-09, 1:37 pm

Gwarantuję Ci że nawet gdyby chodziło w Cz-wie o nowy stadion to zostałby on wybudowany wcześniej niż nasz. Niektórzy ludzie po prostu mają inne podejście do tematu i tyle.
Oczywiście mowa tutaj o sytuacji w momencie podejmowania decyzji. Przypominam, że u nas o stadionie tylko się mówiło, a nie działało.
Piotrek34
 
Posty: 253
Dołączył(a): 2007-04-21, 10:27 am
Lokalizacja: Siem-ce Śl./Sosnowiec

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez Tomcjo 2019-07-09, 1:55 pm

[quote="Piotrek34"]Niestety ale pod względem sportowym, organizacyjnym i zarządzania miastem jesteśmy daaaaleko za "gumofilcami". W ciągu paru miesięcy potrafili zorganizować wszystkie sprawy związane z rozbudową stadionu. A u nas tylko kolesiostwo się liczy. Chęciński, Stanek, Jaroszewski i inne wynalazki żerujące na miejskiej kasie WON :czerwona: Łapy precz od Zagłębia
Za chwilę się okaże, że obiekt będą mieli skończony przed naszym[/quote]

Też tak pomyślałem w pierwszej chwili ale to nie jest nowy stadion tylko remont starego . Gdyby taki zrobić na Ludowym to wszyscy by zaczęli protestować ze to pudrowanie trupa . To się nie da zrobić . To znaczy da tylko koszty byłyby zbliżone do budowy nowego stadionu a efekt dużo gorszy . Ludowy nie jest jakimś cudem i zabytkiem żeby go restaurować za wszelka cenę . Bardziej mnie martwi ze stadion będzie budowany bardzo oszczędnie co oznacza tanie materiały budowlane . Patrząc po budynkach w Zagłębiu to świeżo odnowione budynki po kilku latach wyglądają obskurnie . Brudna farba , wypłowiały kolor . Przyglądałem się budynkom trzymającym fason . Drogie szkło . Konstrukcje metalowe powlekane , kafelki ceramiczne . Często przejeżdżam obok stadionu Glasgow Rangers. Nie jest to obiekt szczególnie piękny . Raczej typ fabryka z cegieł . Zważywszy jednak ze zabytkowa fasada powstała jeszcze w 1899 a przebudowana w 1929 to jest to fragment zabytkowy warty zachowania . Na dodatek wciąż świetnie się trzyma w brudnym , przemysłowym Glasgow . Nasz obiekt nie będzie miał ani jakichś charakterystycznych wież czy innych elementów . Przy słabych materiałach po 10 latach będzie się prezentował jak krzesełka na Ludowym a po kolejnych 10 potrzebny będzie remont kapitalny .
Tomcjo
 
Posty: 6982
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez August 2019-07-09, 2:00 pm

Piotrek34 napisał(a):Gwarantuję Ci że nawet gdyby chodziło w Cz-wie o nowy stadion to zostałby on wybudowany wcześniej niż nasz

Biorąc pod uwagę miejscową mentalność to faktycznie, nie upierałbym się aż tak przy tej szybkości.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez RUDI 2019-07-13, 12:51 pm

Jest dobrze ,gdzie nie gdzie przy krzakach na Górce Środulskiej pojawiły się tabliczki "teren budowy ,wstęp wzbroniony" to znaczy -budowa ruszyła :)
Ostatnio edytowano 2019-07-17, 9:04 pm przez RUDI, łącznie edytowano 2 razy
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1879
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez Tomcjo 2019-07-13, 1:41 pm

Wkrotce stanie tam makieta z dykty i bedzie podswietlana :lol:
Tomcjo
 
Posty: 6982
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez RUDI 2019-07-17, 9:06 pm

Świeże foto z postępu prac na budowie ;-)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1879
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez novack 2019-07-18, 11:47 am

http://www.90minut.pl/news/297/news2974 ... gosci.html
Ciekawe czy wiedzieli o tym podpisując umowę? Z drugiej strony organizacja meczu będzie tańsza, a pewnie o to chodzi Medalikom. Co na to Buniek, można tak? A gdzie interes kibica?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5683
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez RUDI 2019-07-18, 12:02 pm

Miałem też to wkleić ,ale stwierdziłem że nie "nasza" sprawa ;-) Pytanie czy Raków wiedział że takie coś może zaistnieć ? jeżeli tak, to sobie zrobią wrogów z kibiców innych klubów ,ale może im nie zależy ?
Interes kibica ? się nie liczy .Sorry za politykowanie ale nasuwa się pytanie gdzie jest RPO ,tak aktywny gdy zakazuje się marszów LGBT, tak samo argumentując -"Tak duże zgromadzenie kibiców(słowo to zamienić na uczestników) antagonistycznie nastawionych do siebie może stanowić realne niebezpieczeństwo dla mieszkańców zamieszkujących najbliższe okolice stadionu w Bełchatowie, jak i może utrudnić codzienne funkcjonowanie innym mieszkańcom miasta" wtedy protestuje a sądy uznają zakazy za niezgodne z prawem .Kuźwa czy jakieś działające Stowarzyszenia Kibiców nie mają dostępu do prawników aby zaskarżać takie decyzje łamiące prawa obywatelskie i zrobić precedens ?
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1879
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez novack 2019-07-18, 12:10 pm

A ja czekam, czy komisja licencyjna nie nakaże im zgłoszenie stadionu na który kibice mają wstęp, pod groźbą cofnięcia licencji i gdyby wtedy mieli czelność zgłosić się do nas...
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5683
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez RUDI 2019-07-18, 12:24 pm

novack napisał(a):A ja czekam, czy komisja licencyjna nie nakaże im zgłoszenie stadionu na który kibice mają wstęp, pod groźbą cofnięcia licencji i gdyby wtedy mieli czelność zgłosić się do nas...

No o tym nie pomyślałem ,masz rację ,toby dopiero mieli "orzech do zgryzienia" ,prezes Rakowa musiałby założyć jakiś worek pokutny ,włożyć gumofilce i przydreptać pieszo do Sosnowca a także oddać poddańczy pokłon władzom miasta :) (po drodze się samobiczując)
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1879
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez Tomcjo 2019-07-18, 2:44 pm

Bońki uchwaliły ze kluby mogą zakazać wstępu kibicom gości .
Tomcjo
 
Posty: 6982
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez Tomcjo 2019-08-07, 8:20 pm

https://m.sportowefakty.wp.pl/pilka-noz ... w-tym-roku

Wisła Płock jeszcze w tym roku może rozpocząć budowę stadionu na 15 tys kibiców za 130 mln zł . Stadion ma spełniać wymogi dla meczów międzynarodowych . Co ciekawe sporo spraw już ogarnęli i szykują się do budowy .
Tomcjo
 
Posty: 6982
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez termos 2021-10-08, 6:24 pm

Tomcjo napisał(a):https://m.sportowefakty.wp.pl/pilka-nozna/836592/pko-ekstraklasa-budowa-stadionu-wisly-plock-moze-ruszyc-jeszcze-w-tym-roku

Wisła Płock jeszcze w tym roku może rozpocząć budowę stadionu na 15 tys kibiców za 130 mln zł . Stadion ma spełniać wymogi dla meczów międzynarodowych . Co ciekawe sporo spraw już ogarnęli i szykują się do budowy .


Stadion w Płocku
https://www.youtube.com/watch?v=oQ6qeV786zo

Sosnowiec:
https://www.youtube.com/watch?v=Epmidzbiy7Y&t=9s
termos
 
Posty: 53
Dołączył(a): 2011-07-15, 9:55 am

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników