TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

TEMAT O STADIONIE LUDOWYM

Postprzez GrzegorzBorowiecki 2004-04-19, 7:37 pm

Kilka lat temu, wspólnie z nieżyjącym już wiceprezydentem Stefanem Płatkiem, poszukiwaliśmy sposobów finansowania sosnowieckich klubów sportowych w okresie zapaści gospodarczej przemysłu ciężkiego. Wtedy to, korzystając z przychylności inwestującej w Sosnowcu firmy ERGOM, podjęliśmy rozmowy z jej właścicielami. Ich celem było umocnienie finansowe Klubu „Zagłębie” Sosnowiec, a docelowo wejście do pierwszej ligi piłkarskiej.


więcej na mojej stronie :-)))))
Ostatnio edytowano 2005-03-28, 11:23 am przez GrzegorzBorowiecki, łącznie edytowano 1 raz
GrzegorzBorowiecki
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2003-07-04, 7:43 am
Lokalizacja: Sosnowiec


:)

Postprzez ^m@rcin^ 2004-04-19, 7:58 pm

Kilka lat temu, wspólnie z nieżyjącym już wiceprezydentem Stefanem Płatkiem, poszukiwaliśmy sposobów finansowania sosnowieckich klubów sportowych w okresie zapaści gospodarczej przemysłu ciężkiego. Wtedy to, korzystając z przychylności inwestującej w Sosnowcu firmy ERGOM, podjęliśmy rozmowy z jej właścicielami. Ich celem było umocnienie finansowe Klubu „Zagłębie” Sosnowiec, a docelowo wejście do pierwszej ligi piłkarskiej. Niestety, mimo poprawy kondycji finansowej Klubu, drużyna spadła do ligi trzeciej. Potwierdza to tezę, że pieniądze to nie wszystko.

Rosnąca frekwencja na stadionach wymusza jednak kolejne potrzeby inwestycyjne. Podjęliśmy się w tym roku budowy nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego przy alei Mireckiego, gdyż obecny nie spełnia żadnych wymogów lekkoatletycznych. Odkupujemy również obiekty sportowe od mających problemy finansowe klubów AKS „Niwka” i „Czarni” Sosnowiec. Przygotowujemy inwestycję budowy hali szermierczej.

Przedstawione powyżej fakty udowadniają olbrzymi wysiłek inwestorski i finansowy miasta w sport. W stosunku do potencjału ekonomicznego jesteśmy jedną z najbardziej usportowionych gmin. Do tego znacząco finansujemy sportowe szkolenie młodzieży.

Obiecuję, że drugoligowy Klub „Zagłębie” Sosnowiec może również liczyć na przychylność władz w swoich planach odnowienia stadionu. Przypomnijmy chociażby, że miasto nie tak dawno zmodernizowało i uratowało hale sportowe przy ulicach Żeromskiego, Baczyńskiego i Braci Mieroszewskich.

Ze sportowym pozdrowieniem,
Kazimierz Górski

PS. Teren Całorocznego Centrum Narciarskiego, potocznie zwany „górką”, już dzisiaj wykorzystywany jest przez kolarzy górskich, a zamierzenie inwestycyjne, które prowadzimy od kilku lat, zostało bardzo wysoko ocenione przez Unię Europejską. Zaowocowało to przyznaniem dotacji unijnej. W bieżącym roku kończymy I. etap tego przedsięwzięcia. Na zorganizowanej niedawno prezentacji na Słowacji, gmina została doceniona za nowatorskie wykorzystanie terenów poprzemysłowych.

zrodlo : http://www.nowy.sosnowiec.info/modules. ... le&sid=722
^m@rcin^
ULTRAS ZAGŁĘBIE
 
Posty: 4439
Dołączył(a): 2002-12-31, 2:53 pm
Lokalizacja: Sosnowiec-Pogoń

Postprzez DaMi 2004-04-19, 8:00 pm

Marcin cwana bestia z Ciebie :D
DaMi
 
Posty: 2288
Dołączył(a): 2003-01-09, 5:33 pm
Lokalizacja: Sosnowiec 100lecie

Postprzez Gość 2004-04-19, 8:04 pm

Albo ja nic nie rozumiem albo z tego tekstu nic nie wynika jeśli chodzi o nasz stadion. Takie obiecanki że "w przyszłym roku" to już od kilku lat słyszę.

Przynajmniej wiemy na kogo NIE głosować.
Gość
 

Postprzez Asja 2004-04-19, 8:04 pm

:lol: :lol:

Jak żył Płatek to jeszcze powiedzmy że w miare to wyglądało. Natomiast Górski jedyne co robi to pierdzi w stołek i chodzi na widowsiko pt. ''Śląsk".
Ogólnie tzw stosunek - coś tam napisze może im się japy zamkną na jakiś czas.
No ale może się mylę(byłoby to miłe zaskoczenie) i Kazik pokaże że naprawdę możemy liczyć że zaczną coś robić na stadionie..... :?
Asja
Gwiazda
 
Posty: 1735
Dołączył(a): 2004-04-18, 8:25 pm
Lokalizacja: S - c Zagórze

??

Postprzez ^m@rcin^ 2004-04-19, 8:12 pm

Rosnąca frekwencja na stadionach wymusza jednak kolejne potrzeby inwestycyjne. Podjęliśmy się w tym roku budowy nowoczesnego stadionu lekkoatletycznego przy alei Mireckiego, gdyż obecny nie spełnia żadnych wymogów lekkoatletycznych.

:? to gdzie ta frekfencja sie zwieksza ???
Na ludowym sie zwieksza frkfencja a oni maja potrzebe budowania stadionu lekkoatletycznego :?
^m@rcin^
ULTRAS ZAGŁĘBIE
 
Posty: 4439
Dołączył(a): 2002-12-31, 2:53 pm
Lokalizacja: Sosnowiec-Pogoń

zgadzam sie :-) z wami

Postprzez GrzegorzBorowiecki 2004-04-19, 8:15 pm

dla mnie tez same ogólne rzeczy !! i ciągle nie wiem czemu oni tak ten stadion lekkoatkletyczny chca zmienaic :-)) jak dla mnie jest OK !!!

konkretne czyny i konkretne odpowiedzi ... albo beda nowe siedzenia albo nie !!! wysłałem juz kolejnego e-maila z pyatniami !!
GrzegorzBorowiecki
 
Posty: 47
Dołączył(a): 2003-07-04, 7:43 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez Greg1906 2004-04-19, 8:27 pm

Górski powiedział dużo, żeby nic nie powiedzieć. O ile rozumię przebudowę stadionu lekkoatletycznego, o tyle następna w kolejności powinna być pomoc Stadionowi Ludowemu.
Greg1906
Nadzieja białych
 
Posty: 859
Dołączył(a): 2003-08-23, 7:58 pm
Lokalizacja: Lids

Postprzez kwachu 2004-04-19, 8:37 pm

Następna będzie pewnie hala do szermierki... :? :evil: A stadion pewnie poczeka...
kwachu
 
Posty: 916
Dołączył(a): 2003-04-24, 8:44 am
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez fabian 2004-04-19, 8:51 pm

Btw. czym sie rozni hala do szermierki od innych hal? Tzn. czy koniecznie szermierze musza miec osobna sale, czy mozna przystosowac jakas stara? Wie ktos?
fabian
 
Posty: 890
Dołączył(a): 2003-04-24, 12:24 pm
Lokalizacja: Warszawa/Sosnowiec

Postprzez mjedrek 2004-04-19, 9:21 pm

Jasne obiecanki cacanki, jestem tylko ciekaw bo z tego artykułu wynika że uratowali hale na Żeroma, przepraszam bardzo a co tam zrobili bo ja nic szczególnego nie widze, chyba że chodzi im o parkiet? bo jakoś na trybunach nadal ławki które ledwo co zipią, no ale nie o tym tak do końca chciałem. Po co stadion lekkoatletyczny nie rozumiem tego :?: Po co hala na szermierke :?: Skoro tak jak do tej pory szermierze mogą trenować na żeroma :evil: Stadion nie remontować a budować nowy :!: Bo remont nie ma sensu, ten stadion jest już za stary, trzeba nowoczesny stadion postawić u nas jak chcemy powrócić niedługo w szeregi ekstraklasy.
mjedrek
 
Posty: 186
Dołączył(a): 2003-01-01, 3:01 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - Pogoń

Postprzez krzysiu 2004-04-19, 9:22 pm

fabian napisał(a):Btw. czym sie rozni hala do szermierki od innych hal? Tzn. czy koniecznie szermierze musza miec osobna sale, czy mozna przystosowac jakas stara? Wie ktos?


pewnie musi byc odpowiednio mala hala, zeby potem byla propaganda, ze szermierze walcza nowo wybudowanej hali wypelnionej po brzegi :wink:
krzysiu
HONOROWY CZŁONEK FORUM
 
Posty: 638
Dołączył(a): 2002-12-30, 8:36 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez krzysiu 2004-04-19, 9:26 pm

mjedrek napisał(a):Jasne obiecanki cacanki, jestem tylko ciekaw bo z tego artykułu wynika że uratowali hale na Żeroma, przepraszam bardzo a co tam zrobili bo ja nic szczególnego nie widze, chyba że chodzi im o parkiet? bo jakoś na trybunach nadal ławki które ledwo co zipią, no ale nie o tym tak do końca chciałem. Po co stadion lekkoatletyczny nie rozumiem tego :?: Po co hala na szermierke :?: Skoro tak jak do tej pory szermierze mogą trenować na żeroma :evil: Stadion nie remontować a budować nowy :!: Bo remont nie ma sensu, ten stadion jest już za stary, trzeba nowoczesny stadion postawić u nas jak chcemy powrócić niedługo w szeregi ekstraklasy.


co do hali na zeromskiego to odwalili kawal dobrej roboty, chociaz sa rzeczy ktore mogli zrobic bardziej inteligentnie

wyremontowali dach, tak ze juz nie przecieka
parkiet calutki nowy robiony od podstaw
bandy
oswietlenie
szyby w calej hali wkolo

to malo?
krzysiu
HONOROWY CZŁONEK FORUM
 
Posty: 638
Dołączył(a): 2002-12-30, 8:36 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez krzysiu 2004-04-19, 9:35 pm

mjedrek napisał(a):<ciach>
Stadion nie remontować a budować nowy :!: Bo remont nie ma sensu, ten stadion jest już za stary, trzeba nowoczesny stadion postawić u nas jak chcemy powrócić niedługo w szeregi ekstraklasy.


O stadionie budowanym calkowicie od podstaw mozemy tylko pomarzyc.
Po pierwsze za malo kasy, po drugie za malo czasu!

Moim zdaniem trzeba isc tropem lecha i budowac stopniowo. Najpierw kryta trybuna z calym zapleczem pod spodem, potem oswietlenie, a na koncu ewentualnie cos wiecej
krzysiu
HONOROWY CZŁONEK FORUM
 
Posty: 638
Dołączył(a): 2002-12-30, 8:36 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Postprzez mjedrek 2004-04-19, 9:36 pm

Parkiet zgadza się kosztowne i pochłaniające czas, dach nie widziałem o tym okna z tego co pamiętam od zawsze były i nie zauważyłem żeby były jakieś nowsze, choć na okna zwracam najmniejszą uwagę. Co do oświetlenia to zrobili takie że się nie nadaje na Ligę Mistrzów a i naszym zawodnikom przeszkadza bo razi, sam to sprawdziłem. Wolałbym nową halę niż remontowanie starej wkładając w to bardzo dużo kasy, podobnie jak ze stadionem nie remontować ale budować nowy :!:
mjedrek
 
Posty: 186
Dołączył(a): 2003-01-01, 3:01 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - Pogoń

Następna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników