HOBBY- ZAGŁĘBIE

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

HOBBY- ZAGŁĘBIE

Postprzez tork 2023-03-17, 7:33 pm

Nowy stadion, nowe otwarcie, nowe możliwości. Jednak historia klubu jest fundamentem, której istotną częścią są wartości niematerialne czyli wspomnienia, przekazy, opowieści, anegdoty, ale również te materialne, czyli filmy, fotografie, stroje, bilety, programy meczowe, gadżety, szale, itd. I właśnie temu- w moim zamyśle- ma służyć ten temat. Przypomnę, oddam, pomogę, sprawdzę, poszukam, podzielę się, wrzucę, wkleję. Chciałbym aby te określenia napędzały ten temat. Jako zdiagnozowany gadżeciarz staram się sukcesywnie uzupełniać swoją kolekcję o wszelkie przedmioty sygnowane trójkolorowym trójzębem. Dział marketingu i reklamy nie powinien spać po nocach, żeby tylko zaskoczyć kibica czymś nowym, ku obopólnej korzyści, ale do rzeczy. Podczas wakacyjnej włóczęgi po Pomorzu Gdańskim postanowiłem odwiedzić Puck. Na uliczce prowadzącej do rynku zauważyłem witrynę sklepu z ręcznie wykonanymi przedmiotami i naczyniami ze szkła. A że szklane kształty na wystawie były dziwnie znajome :lol:, postanowiłem osobiście sprawdzić, czy czegoś nie potłukę. Okazało się, że nolens volens trafiłem do warsztatów kreatywnych dla dzieci i dorosłych. Czyli bawiąc uczy. Widząc tysiące kawałków różnokolorowego szkła oraz dzieci i dorosłych z zapałem tworzących swoje szklane pamiątki zaświtał mi pewien pomysł. Żeby nie przedłużać, po kilku chwilach rozmowy otrzymałem od miłej pani kilkanaście kawałków szkła, diament do cięcia, klej i pędzelek. Po półgodzinnym zmaganiu z kruchą materią powstały dla modele do wytopienia w piecu.Ta technika, to tzw. fusing.
Kiedy dwa dni później ponownie odwiedziłem pracownię, aby odebrać swój unikalny medalion kobieta obok skomentowała: piękny kwiat, musi Pan bardzo kochać swoją kobietę...no muszę... ;-)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
tork
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2008-09-04, 9:52 am
Lokalizacja: Zagórze


Re: HOBBY- ZAGŁĘBIE

Postprzez Tomcjo 2023-03-17, 9:07 pm

Posługując się nieudolnie mową hanysów . Kocham Zagłębie hoby gupi . :lol: :lol: :lol: Bo jak inaczej to wytłumaczyć
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: HOBBY- ZAGŁĘBIE

Postprzez tork 2023-03-17, 9:44 pm

Nie bardzo rozumiem, dlaczego rodowitej Kaszubce miałem tłumaczyć w obcym mi kulturowo- i zapewne jej- języku, że to nie kwiat tylko stylizowany symbol polskiego klubu, któremu kibicuję...
tork
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2008-09-04, 9:52 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: HOBBY- ZAGŁĘBIE

Postprzez GrubyPerez 2023-03-18, 3:29 pm

tork napisał(a):Nie bardzo rozumiem, dlaczego rodowitej Kaszubce miałem tłumaczyć w obcym mi kulturowo- i zapewne jej- języku, że to nie kwiat tylko stylizowany symbol polskiego klubu, któremu kibicuję...

"hoby" piękne - a wpis Tomcjo raczej nie był pejoratywny- tylko jak zrozumiałem- chwalący i podziwiający. Do czego i ja się przyłączam :brawo: :brawo:
Temat bajeczka, mam nadzieję że będzie żył - a u wielu naszych kibiców znajdą się pamiątki nie gorsze niż słynny ołtarzyk Guliwera :)
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: HOBBY- ZAGŁĘBIE

Postprzez RUDI 2023-03-18, 4:08 pm

Ja nawet koty wolnobytujące uczę miłości do Zagłębia ;-)
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
> O KIBICOWANIU WIEM NIEWIELE <
Avatar użytkownika
RUDI
 
Posty: 1881
Dołączył(a): 2009-03-16, 9:23 am

Re: HOBBY- ZAGŁĘBIE

Postprzez Tomcjo 2023-03-18, 4:58 pm

Zwrot kocham Zagłębie hoby gupi przetłumaczyłbym na polski jako kocham Zagłębie jak wariat . :lol:
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: HOBBY- ZAGŁĘBIE

Postprzez tork 2023-03-18, 5:33 pm

Wiem co napisałeś. Język wroga warto znać. :niezle:
tork
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2008-09-04, 9:52 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: HOBBY- ZAGŁĘBIE

Postprzez tork 2023-05-09, 10:54 am

Jeśli ktoś z Was posiada i chciałby odstąpić szal tkany z załącznika- najlepiej nowy, ew. w bardzo dobrym stanie, proszę o wiadomość na priv z nr. telefonu. Poprzedni mi skradziono, z samochodem niestety.
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
tork
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2008-09-04, 9:52 am
Lokalizacja: Zagórze


Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników