We Frankfurcie nad Menem odbyło się losowanie eliminacji Mistrzostw Europy 2024, które zostaną rozegrane w Niemczech. Reprezentacja Polski trafiła do grupy E, w której zmierzy się z Czechami, Albanią, Wyspami Owczymi i Mołdawią.W eliminacjach zagrają 53 reprezentacje, które zostały rozlosowane do dziesięciu grup - siedmiu pięciozespołowych (A-G) i trzech z sześcioma drużynami (H-J). Niemcy, gospodarz turnieju finałowego, są zwolnione z udziału w eliminacjach. Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy awansują do turnieju finałowego, pozostałych trzech finalistów wyłonią baraże dla najlepszych drużyn Ligi Narodów.
Grupa A: Hiszpania, Szkocja, Norwegia, Gruzja, Cypr
Grupa B: Holandia, Francja, Irlandia, Grecja, Gibraltar
Grupa C: Włochy, Anglia, Ukraina, Macedonia Północna, Malta
Grupa D: Chorwacja, Walia, Armenia, Turcja, Łotwa
Grupa E: Polska, Czechy, Albania, Wyspy Owcze, Mołdawia
Grupa F: Belgia, Austria, Szwecja, Azerbejdżan, Estonia
Grupa G: Węgry, Serbia, Czarnogóra, Bułgaria, Litwa
Grupa H: Dania, Finlandia, Słowenia, Kazachstan, Irlandia Północna, San Marino
Grupa I: Szwajcaria, Izrael, Rumunia, Kosowo, Białoruś, Andora
Grupa J: Portugalia, Bośnia i Hercegowina, Islandia, Luksemburg, Słowacja, Liechtenstein
TerminarzKolejka 1 - 23-25 marca 2023
Kolejka 2 - 26-28 marca 2023
Kolejka 3 - 16-17 czerwca 2023
Kolejka 4 - 19-20 czerwca 2023
Kolejka 5 - 7-9 września 2023
Kolejka 6 - 10-12 września 2023
Kolejka 7 - 12-14 października 2023
Kolejka 8 - 15-17 października 2023
Kolejka 9 - 16-18 listopada 2023
Kolejka 10 - 19-21 listopada 2023
Losowanie ME - grudzień 2023 (Hamburg)
Baraże - półfinały - 21 marca 2024
Baraże - finały - 26 marca 2024
Turniej finałowy - 14 czerwca - 14 lipca 2024 (Niemcy)
- Berlin (Olympiastadion)
- Dortmund (Signal Iduna Park)
- Düsseldorf (Merkur Spiel-Arena)
- Frankfurt nad Menem (Deutsche Bank Park)
- Gelsenkirchen (Veltins-Arena)
- Hamburg (Volksparkstadion)
- Kolonia (RheinEnergieStadion)
- Lipsk (Red Bull Arena)
- Monachium (Allianz Arena)
- Stuttgart (Mercedes-Benz Arena)