Miedź Legnica - ZAGŁĘBIE / sobota / 16.10.2021 / 18:00

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Miedź Legnica - ZAGŁĘBIE / sobota / 16.10.2021 / 18:00

Postprzez petromar 2021-10-16, 9:13 pm

Dramaturgia im się z dramatem popierdoliła chyba :) :) Skowronek chyba się teraz skapnął że się na początku co do oceny naszych graczy pomylił .....i to jest k***a dramat.......dramat który ciągnie się od dawien dawna a jak dla mnie początek tego wszystkiego zaczął się jak jeden klub z Warszawy jak to za dawnych czasów miał w zwyczaju zajebał nam fajnego trenera (którego zresztą potem wywalił )..... wygląda to na dzień dzisiejszy na tyle tragicznie że nadziei upatrywać możemy tylko w następnym okienku transferowym bo na nic wcześniej ja już nie liczę , a na teraz .........,najbardziej liczę :lol: na Stomil i naszych sąsiadów z dołu...... :lol:
tylko kur... kto tu będzie chciał przyjść ? ? ?
petromar
 
Posty: 799
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm


Re: Miedź Legnica - ZAGŁĘBIE / sobota / 16.10.2021 / 18:00

Postprzez Tomcjo 2021-10-17, 7:37 am

Jończy Man of The Match
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6982
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Miedź Legnica - ZAGŁĘBIE / sobota / 16.10.2021 / 18:00

Postprzez paw25 2021-10-17, 9:32 am

Skowronek dalej twierdzi że w tej drużynie jest potencjał? To niech wyciągnie coś z tego" potencjału".Robotę ma także może dalej jechać na konferencjach tymi formułkami i udawać że da się te błędy wyeliminować.Wymienie tych co mają ten potencjał na pierwszą ligę: Bielikow,Ryndak,Jończy,Duriśka,Pawłowski... Śmiem twierdzić że ten "potencjał" miał by spore problemy znaleźć się w środku tabeli LIGĘ NIŻEJ.Wszystko na to wskazuje że na otwarcie nowego stadionu zagramy z Puławami lub Radunią Stężyca i nie będziemy faworytami.Dno , dno i jeszcze raz dno.Panowie A.Ch ,M.J i R.T zniszczyli ten klub.
paw25
 
Posty: 434
Dołączył(a): 2006-03-16, 10:40 am

Re: Miedź Legnica - ZAGŁĘBIE / sobota / 16.10.2021 / 18:00

Postprzez August 2021-10-17, 10:38 am

petromar napisał(a):dla mnie początek tego wszystkiego zaczął się jak jeden klub z Warszawy jak to za dawnych czasów miał w zwyczaju zajebał nam fajnego trenera (którego zresztą potem wywalił ).....

Nigdy nie byłem zwolennikiem sprowadzenia klubu do roli satelity natomiast patrząc na okres prezesury Jaroszewskiego można naprawdę domniemywać, że pierwszym okresie do momentu awansu do esa ktoś - zapewne z kręgu Leśnego lub/i on sam - cokolwiek maczał palce w doradzaniu Jaroszewskiemu z zarządzaniu klubem. Trudno bowiem przypuszczać, że w pierwszych latach gdy klub się piął sportowo w górę , chłop. który nie miała bladego pojęcia o zarządzaniu choćby miejskim żłobkiem potrafił dźwignąć klub by od momentu awansu podejmować tragiczne decyzje bądź być bezradnym wobec kryzysu finansowego i sportowego. Zgadzam się z tym, że z Magierą prawdopodobnie awansowalibyśmy wcześniej ale też i wcześniej zlecielibyśmy w dół. Dlatego to już nie ma znaczenia i to nie tylko ze względu na to, że to już przeszłość ale ze względu na to czy z Magierą czy z kimś innym klub nie był przygotowany na awans a życie to brutalnie zweryfikowało. Ciekawe natomiast co teraz zrobi Gi(e)rek. Wszak jeszcze kilka dni temu zapowiadał, że za jego rządów nie żadnych rewolucji transferowych plus konieczność utrzymywania całego Tomczykowego zaciągu. Zanik sponsorów bardzo widoczny więc pozostaje miejska kasa. Ciekawe czy wobec szalejącego i w Polsce i w Europie kryzysu w postaci wyższej inflacji, coraz wyższych cen, Chęciński będzie skory do łożenia wysokich kwot z miejskiej kasy na zasypywanie finansowej dziury plus kasy na kolejną rewolucję kadrową c
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Miedź Legnica - ZAGŁĘBIE / sobota / 16.10.2021 / 18:00

Postprzez petromar 2021-10-17, 11:34 am

Zgadzam się z tym, że z Magierą prawdopodobnie awansowalibyśmy wcześniej ale też i wcześniej zlecielibyśmy w dół. Dlatego to już nie ma znaczenia i to nie tylko ze względu na to, że to już przeszłość ale ze względu na to czy z Magierą czy z kimś innym klub nie był przygotowany na awans a życie to brutalnie zweryfikowało

teoretycznie tak,ale jednak niekoniecznie ...może z TYM trenerem szło by całkiem inaczej - lepsze wyniki sportowe może WTEDY pozwoliły by nam znaleźć jakiegos sponsora ...wiem wiem można gdybac.....ja tak naprawdę dostałem wtedy mega nerwa jak nas potraktowali - jak k***a jakąś własność zabawkę - niestety w drugą stronę nie za bardzo już byli tak szybcy w działaniu i sam szrot nam wysyłali....

Po prostu ale poprzednicy rozwalili klub totalnie na każdym froncie - wizerunkowym,finansowym:(
jak na moje lata lata lata żeby wrośić do jakiejkolwiek normalności, a jak wspomniałeś szaleństw w transferach nie ma się co spodziewać - jak tak samo zrozumiałem słowa Girka że kasa się nie przelewa.niestety :-( :-(
petromar
 
Posty: 799
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Re: Miedź Legnica - ZAGŁĘBIE / sobota / 16.10.2021 / 18:00

Postprzez Tomcjo 2021-10-17, 11:43 am

Tez o tym myślałem skąd sukces w pierwszych latach fujary Jaroszewskiego i dlaczego taki zjazd . I chyba wymyśliłem . To to co MJ nazywał dobrą atmosferą w klubie . Wszyscy którzy tu przychodzili wierzyli w mit ze przychodzą tu świetni piłkarze do bogatego klubu zarządzanego przez zawodowców . Oni w to wierzyli i to działało . Wszystko zmienił awans do ekstraklasy . W zetknięciu z klubami z topu które przecież nie wszystkie są idealne okazało się ze Jaroszewski zbudował domek z kart który został zdmuchnięty ze sceny przy pierwszym podmuchu . Wtedy należało wymienić amatorów na zawodowców . Tymczasem fanfaronada z Ivanauskasem i zaciągiem szrotu z zza granicy spowodowała efekt spalonej ziemi . Po spadku klub jako organizacja przestał istnieć i nie odbudował się aż do dziś . Na tym ugorze już nic nie urośnie i Skowronkowe zaklęcia nic nie pomogą . Obawiam się ze nawet spadek do II ligi nie otrzeźwi Checińskiego . Przez najbliższe 10 lat będzie to samo . Sytuacja jest identyczna jak po spadku z Ekstraklasy za korupcję . Tkwiliśmy w marazmie aż do przyjścia Chęcinskiego z Jaroszewskim . Teraz to oni stanowią całe zło . Dopóki klubu nie przejmą zawodowi biznesmeni ( wiem ze o takich bardzo trudno ) to będziemy pośmiewiskiem . Miasto musi się ograniczyć do roli wspierającej i będącej gwarantem istnienia klubu .
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6982
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Miedź Legnica - ZAGŁĘBIE / sobota / 16.10.2021 / 18:00

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2021-10-17, 12:25 pm

Od początku rundy nie udzielałem się na Forum w sprawie meczy - powód był
taki ze ufałem trenerowi Moskalowi to fachowiec i i poukłada tych grajków i
stworzy drużynę która będzie grała w miarę przyzwoity footbal.
Stało się inaczej trenera Moskala już nie ma - jest trener Skowronek człowiek
o którym moja wiedza jest bardzo mała - oczywiście mam na myśli footbolowy
profesjonalizm.
To co Zagłębie zagrało w Legnicy to był żart z trenera, Kibiców i oni sami z siebie
żartowali grając ten mecz. Wedle moich standardów daje trenerowi Skowronek
jakies 6 meczy na poukładanie tych grajków aby stanowili drużynę która gra i
punktuje - do tej pory tego brak.
Na Forum czytam wiosenne okno transferowe - nowi zawodnicy - obsewrwuję te
piłke kopaną w naszych ligach - nie widzę zawodników wartościowych którzy dadzą
dobrą skuteczność - pozostaje import
Nie wiem czy mamy dobrych handlowców którzy zaimportują skutecznych grajków
mamy brazylijczyka moim zdaniem kaszana. Problem jest duży a czy będzie w
Zagłębiu rozwiązany na miarę AWANSU tego nie wiem. Mam na myśli otwarcie
nowego Stadionu i gre w Extra.
Jedno co wiem to ta grupa zawodników Zagłebia nie powinna grac takiej Kaszany
Nadzieja ze się zmieni gra naszych zawodników
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Miedź Legnica - ZAGŁĘBIE / sobota / 16.10.2021 / 18:00

Postprzez August 2021-10-17, 4:25 pm

Mam nadzieję, że wszystkie te osoby, które tak ochoczą mówią i piszą o kolejnej wymianie grajków równie ochoczą dokonają przy najmniej samoopodatkowania się na rzecz klubu a konkretnie na rzecz przyszłych transferów i będzie to tak duża liczba chętnych, że Chęciński wręcz nie będzie musiał z budżetu Miasta kolejnych milionów. A tylko w okresie od grudnia do maja br. przekazano na koub co najmniej 4,8 mln zł. Tę kwotę można by było spożytkować np. na remont Przelotowej na Pogoni bo jechać w XXI w. slalomem gigantem ulicą położoną w w jednej z centralnych ulic to wstyd. Również mam nadzieję, że takiego samoopodatkowania się dokonają wszyscy ci, którzy wraz z terminem otwarcia ZPS-u mają coraz większą biegunkę i chcą się zesrać na samą myśl o tych obiektach bo jakby w normalnym Mieście przy normalnym włodarzu miejskie środki czy kredyty przeznaczano na coś naprawdę służącego mieszkańcom to przez wiele lat wszelkie podatki, opłaty byłyby na naprawdę minimalnym poziomie, z kolei przedsiębiorcy wiedząc, że będą mieli wsparcie Miasta tworzyliby chętnie nowe miejsca pracy, czy też więksi gracze rynkowi chętnie lokowaliby w Sosnowcu choćby część swojej działalności. W każdym razie mam głęboką nadzieję, że dożyje czasów gdy w Sosnowcu nastanie ktoś kto będzie miał po prostu jaja aby zakręcić kurek z miejską kasą na tę całą sportową patologię. Bo na cokolwiek normalnie działający klub odnoszący sukces z prawdziwego zdarzenia szans nie ma. A na pewno czegoś takiego ja nie dożyję.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Miedź Legnica - ZAGŁĘBIE / sobota / 16.10.2021 / 18:00

Postprzez slawekchicago 2021-10-17, 7:45 pm

ja Marku opodatkuje sie u Ciebie juz niebawem :lol: :lol: :lol: oj bedzie sie dzialo :brawo:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Miedź Legnica - ZAGŁĘBIE / sobota / 16.10.2021 / 18:00

Postprzez novack 2021-10-18, 1:52 pm

Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5683
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Miedź Legnica - ZAGŁĘBIE / sobota / 16.10.2021 / 18:00

Postprzez MrCricket 2021-10-18, 2:44 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Na Forum czytam wiosenne okno transferowe - nowi zawodnicy - obsewrwuję te
piłke kopaną w naszych ligach - nie widzę zawodników wartościowych którzy dadzą
dobrą skuteczność - pozostaje import
Nie wiem czy mamy dobrych handlowców którzy zaimportują skutecznych grajków
mamy brazylijczyka moim zdaniem kaszana. Problem jest duży a czy będzie w
Zagłębiu rozwiązany na miarę AWANSU tego nie wiem. Mam na myśli otwarcie
nowego Stadionu i gre w Extra.


Niestety ci z importu są tragiczni. Od czasu spadku z ekstraklasy nie potrafimy nikogo dobrego sprowadzić. Wcześniej byli Sanogo, Pribula, Żarko i paru innych, którzy dawali drużynie jakość. Owszem zdarzały się pojedyncze niewypały, ale teraz już niewypały stały się naszą codziennością. Nikt tych gości nie testuje, tylko biorą ze skrótów na youtube. Potem rozwiązują kontrakty za porozumieniem za które trzeba słono płacić z publicznej kasy. To musi się zmienić !
Skra skazywana na pożarcie (sam tak myślałem) ma nad nami 3 pkt przewagi i 2 zaległe mecze. Grają same wyjazdy, bo stadion mają taki jak u nas przy Al. Mireckiego , całkowicie krajowym składem złożonym z młodzieży i odpadów z innych klubów.
Pisanie o ekstraklasie w naszej ciężkiej sytuacji nie ma żadnego sensu, bo w tej chwili trzeba zrobić wszystko, żeby uratować 1 ligę.
MrCricket
 
Posty: 1155
Dołączył(a): 2005-05-19, 2:18 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Miedź Legnica - ZAGŁĘBIE / sobota / 16.10.2021 / 18:00

Postprzez jackie57 2021-10-18, 5:08 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Od początku rundy nie udzielałem się na Forum w sprawie meczy - powód był
taki ze ufałem trenerowi Moskalowi to fachowiec i i poukłada tych grajków i
stworzy drużynę która będzie grała w miarę przyzwoity footbal.
Stało się inaczej trenera Moskala już nie ma - jest trener Skowronek człowiek
o którym moja wiedza jest bardzo mała - oczywiście mam na myśli footbolowy
profesjonalizm.
To co Zagłębie zagrało w Legnicy to był żart z trenera, Kibiców i oni sami z siebie
żartowali grając ten mecz. Wedle moich standardów daje trenerowi Skowronek
jakies 6 meczy na poukładanie tych grajków aby stanowili drużynę która gra i
punktuje - do tej pory tego brak.
Na Forum czytam wiosenne okno transferowe - nowi zawodnicy - obsewrwuję te
piłke kopaną w naszych ligach - nie widzę zawodników wartościowych którzy dadzą
dobrą skuteczność - pozostaje import
Nie wiem czy mamy dobrych handlowców którzy zaimportują skutecznych grajków
mamy brazylijczyka moim zdaniem kaszana. Problem jest duży a czy będzie w
Zagłębiu rozwiązany na miarę AWANSU tego nie wiem. Mam na myśli otwarcie
nowego Stadionu i gre w Extra.
Jedno co wiem to ta grupa zawodników Zagłebia nie powinna grac takiej Kaszany
Nadzieja ze się zmieni gra naszych zawodników
Pozdrawiam
Tadeusz

Na miarę awansu? Panie Tadeuszu, chyba Pan się naczytał za dużo literatury utopijnej.
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Re: Miedź Legnica - ZAGŁĘBIE / sobota / 16.10.2021 / 18:00

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2021-10-18, 6:03 pm

Szanowni Koledzy - to co piszę to są moje spostrzeżenia lub info które pochodzą
z Kresowej - tu nie ma w tym pisaniu złośliwości to jest tylko to co jako Kibic
chciałby aby Zagłębie wróciło na należne miejsce i tyle
Opodatkować się można ale czy to wystarczy aby Klub funkcjonował - czy zapełniony
Stadion wystarczy aby Klub funkcjonował - NIE wystarczy - to musi być inna forma
finansowania - temat obszerny i trudny do zrealizowania. To by było na tyle.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3201
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Poprzednia strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników