Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez Lars 2022-02-17, 5:44 pm

Mówi o ogromnych prowizjach dla agentów, dziesiątkach nietrafionych transferów, po czym dodaje że to nie wina Jaroszewskiego, który wiele dobrego zrobił dla klubu. Skoro prezes nie odpowiada za funkcjonowanie klubu w okresie w którym pełni funkcję prezesa to w Sosnowcu mamy cyrk na kółkach. To je cirkus panie Girek i panie Chęciński. Kłamcy Kłamcy.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am


Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez slawekchicago 2022-02-17, 5:50 pm

2.szalona polityka transferowa, prowizje dla menago i do tego chwalenie jaro$zewskiego :lol: KTOS QRWA NA TO ZGODE DAWAL !!! JA ? ADAM ? AUGUST ? NIE QRWA DO CHOLERY....JARO$ZEWSKI TO PODPISYWAL !!!

3.To nie jest klub kolegow, hmmm to co robi w klubie kolega jaroszewskiego p.Mucha. podobno zwolniony a tak po prawdzie przesuniety na nowe miejsce. KLAMSTWA KLAMSTWA KLAMSTWA

4. TYB WYPOWIADANIA SIE AGRESYWNY swiadczy tylko o tym, ze niezle cieplo musi byc i tracona jest kontrola
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez August 2022-02-17, 6:24 pm

No niestety głupi ten Girek jak but. TO jego kilkudziesięciominutowe ględzenie z różnymi stanami zmian emocjonalnych to jedna aberracja. Oczywiście, że za klub, jego politykę , ludzi, działania w okresie sprawowania funkcji Prezesa odpowiada Jaroszewski. A nawet jakaś nieznajomość sytuacji w klubie i tak jest obciążeniem dla jego działalności bo to on odpowiadał za klub. Zresztą o tym szeroko rozpisuje się polskie orzecznictwo cywilne i administracyjne. Inną sprawą jest to, że chłop się przyznał, że klub stracił płynnośc finansową. Oj, dużo będzie znów kosztować ta zabawa sosnowieckiego podatnika....
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez GrubyPerez 2022-02-17, 7:42 pm

"pozbyłem się ludzi , którzy niszczyli - którzy zabijali ten klub"

czyli kogo? konkretnie i personalnie- a nie okrągłe słówka....!

chciałem ten "wzór profesjonalizmu" obejrzeć raz jeszcze...ale:

Film niedostępny
Ten film jest prywatny

edit: na fb ciągle można obejrzeć
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez novack 2022-02-17, 8:01 pm

Uuuuuuu i po godzinie film się "popsuł" :))) Czy bez filmu będziemy w stanie rozliczyć Prezesa z obietnic?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez slawekchicago 2022-02-17, 8:19 pm

Panowie nie siejcie bzdur
Film jest dostepny........ dla posiadaczy karnetow :lol: :lol: :lol:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez Tomcjo 2022-02-17, 11:14 pm

Teraz należałoby złożyć doniesienie do prokuratury na Jaroszewskiego a głównego świadka podać Girka . To jedyny wniosek słowotoku tego E-bila .
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez novack 2022-02-22, 8:37 am

https://sportdziennik.com/zaglebie-ma-problem/

Kiedy wyniki obiecanego audytu?!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez slawekchicago 2022-02-22, 11:34 am

novack napisał(a):https://sportdziennik.com/zaglebie-ma-problem/

Kiedy wyniki obiecanego audytu?!


no coz, Robert Tomczyk ;-). Czemu to nie dziwi :lol:
Na "Zebraniu Zarzadu" ;-) bedzie o czym dyskutowac :niezle:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez August 2022-02-22, 4:19 pm

Po pierwsze to należałoby uwypuklić poniższy fragment artykułu: https://sportdziennik.com/zaglebie-ma-problem/
(...)
Niszczą klub

– Po drodze musimy się zmierzyć z wszystkimi problemami zafundowanymi nam przez osoby pracujące wcześniej w pionie sportowym i dziale sponsoringu. Pewne granice zostały przekroczone i zostaliśmy zaatakowani. Ci ludzie się z nas śmieją, cieszą się z naszych kłopotów. Do zadłużenia, które ma wpływ na to, że wynagrodzenia się opóźniają, miało wpływ wiele rzeczy, w tym szalona polityka transferowa, nieodpowiedzialne zarządzanie budżetem transferowym, wypłacanie agentom piłkarskim gigantycznych prowizji, wymiana co pół roku połowy kadry, wymiana trenerów. To wszystko kosztuje i musimy to teraz spłacać. Na szkodę klubu działają ludzie niedawno zatrudnieni w klubie. Ludzie, którzy mówili, że mają Zagłębie w sercu, teraz chcą niszczyć ten klub. Od kilku miesięcy są oni poza strukturami klubu, ale niszczą go w mediach społecznościowych, a także spotykają się z naszymi sponsorami i namawiają do tego, żeby zrezygnowali ze współpracy z Zagłębiem. Ci ludzie narazili klub na stratę 109 tys. złotych. Ci ludzie śmieją się nam w twarz. Walczymy z ludźmi, którzy niszczą klub, ale sobie z tym poradzimy, bo jesteśmy Zagłębiem Sosnowiec . Były w klubie osoby, które go niszczyły i zabijały. Teraz za to wszystko cierpimy. Ci ludzie teraz mogą iść do sądu, bo takie groźby usłyszałem z ich strony, gdy rozwiązałem z nimi umowy. Klub to nie jest miejsce dla kolegów i znajomych, tylko dla profesjonalistów – nie kryje emocji prezes Zagłębia.
O kogo chodzi?

Tajemnicą poliszynela jest fakt, że osobami, o które najprawdopodobniej chodzi są Robert Tomczyki i Artur Sypniewski, bo to właśnie z nimi klub rozwiązał umowy o pracę. Przypomnijmy, że Tomczyk był w ostatnim czasie odpowiedzialny za politykę transferową klubu.

Łukasz Girek w swoim wystąpieniu wspomniał także o byłym prezesie klubu, ale Marcina Jaroszewskiego nie obwiniał za zaistniałą sytuację.

– Prezes Jaroszewski zrobił bardzo dużo dla tego klubu, wywalczył awans do ekstraklasy, był w półfinale Pucharu Polski i wykonał fantastyczną pracę, z której wszyscy się cieszyliśmy i możemy być dumni – powiedział prezes Girek.

Najbliższe dni – w piątek piłkarze Zagłębia inaugurują rundę wiosenną – pokażą, czy zamieszanie organizacyjne wpłynie na postawę sportową zespołu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez August 2022-02-22, 4:50 pm

Po drugie. Bo sprawa est bardziej bulwersująca niż się wydaje. Dokładnie te nazwiska "chodziły" po Mieście w zeszłym tygodniu. O Tomczyku napisano już wiele i jest bardziej znany publiczności. Natomiast ten drugi jest znany nielicznym. Gość przyszedł za Jaroszewskim i jeśli można było przystawić przysłowiowe ucho do ściany budynku klubowego to się słyszało, że jest to bardzo dobry kolega Jaroszewskiego zajmujący sie nie wiadomo czym pobierający bardzo dobrą jak na warunki klubu pensję. Można było też usłyszeć, że jego firma również miała jakieś dodatkowe umowy z klubem. Poniżej wrzucam (po raz kolejny) zrzut ekranu fragmentu strony oficjalnej strony klubu, na której jako partner widnieje firma "Sypart Marketing Artur Sypniewski. " Być może sprawa nie jest w sama w sobie niezgodna z prawem ale z pewnością co najmniej nieetyczna zważywszy na to, że klub żyje za pieniądze miejskie. a tu mieliśmy do czynienia z pracownikiem klubu i prowadzoną przez niego działalnością gospodarczą, w ramach której występuje on jako partner klubu. Oczywiście wątpię abyśmy kiedykolwiek uzyskali odpowiedź ale po prostu nasuwają się pytania: czym się zajmować i pensję w jakiej wysokości pobierał Myster Sypniewski jako pracownik klubu ? Czy jego firma była beneficjentem jakichkolwiek umów z klubem ? Jakie z kolei beneficja miał klubem umieszczając firmę Pana Sypniewskiego jako partnera klubu ? Co również interesujące, firma rozpoczęła swoją działalność w lipcu 2014 r. a zawiesiła ją w październiku 2021 r. czyli niejako mniej więcej w tym samym czasie gdy Pan S. zakończył pracę w klubie. Nie posiada(ła) strony internetowej, brak telefonu a siedziba to mieszkanie w bloku przy ul. Będzińskiej w Sosnowcu. Czy to nie wygląda na brud a przy tym śmierdzący?
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez Lars 2022-02-23, 10:58 am

August napisał(a):firma rozpoczęła swoją działalność w lipcu 2014 r. a zawiesiła ją w październiku 2021 r. czyli niejako mniej więcej w tym samym czasie gdy Pan S. zakończył pracę w klubie.



Dobrze byłoby gdyby jakis dziennikarz podjął ten temat... bo inaczej skończy się jak zwykle w tym kraju, czyli pieniądze z klubu wyprowadzone a winnych nie ma. Trzeba nazwać wprost, czym to śmierdzi. A smród w kontekście opisanych zdarzeń dotyczy działania na szkodę klubu i wyprowadzaniu z niego pieniędzy przy pomocy fikcyjnych umów.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez slawekchicago 2022-02-23, 11:26 am

hmmm, warto byloby sie tym zainteresowac.
Jak przy okazji w jakis to sposob zaszkodzilo to MJ tym bardziej
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez August 2022-06-03, 1:37 pm

Girek zanim został prezesem klubu bylbnie tylko wiceprezesem akademii ale również jak się okazuje skautem klubu. Z tego tytułu w klubie zarobił w zeszłym roku 23 089, 2 zł. Tak wynika z jego oświadczenia majątkowego
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez August 2022-06-09, 3:03 pm

Łukasz Girek: Spadku nie brałem pod uwagę
9 czerwca 2022 Krzysztof Polaczkiewicz I liga, Kacper Smoleń, piłka nożna, Zagłębie Sosnowiec, Łukasz Girek

Rozmowa z Łukaszem Girkiem, prezesem Zagłębia Sosnowiec.

Poczuł Pan uczucie ulgi po ostatnim gwizdku meczu ze Stomilem, po którym zagwarantowaliście sobie utrzymanie w I lidze?

Łukasz GIREK: – Tak, bo wiem, że teraz będzie już tylko lepiej. Mamy dobrego, pracowitego i bardzo ambitnego trenera, otoczonego asystentami, którzy w ostatnich miesiącach zebrali niesamowite doświadczenie. To wszystko powinno zaprocentować już w nowym sezonie. Mam świadomość, że na razie wyniki temu przeczą, ale również piłkarze Zagłębia Sosnowiec dysponują naprawdę sporym potencjałem. Ja w nich bardzo wierzę. Dodatkowo, co równie ważne, a podkreślają to ludzie będący bardzo blisko drużyny, tak zintegrowanej ekipy nie było przy Kresowej od lat. To dobry fundament pod stworzenie zespołu, który powalczy o coś więcej niż utrzymanie. Mamy najlepsze na południu Polski centrum treningowe, niedługo otwarty zostanie piękny, nowy stadion, organizacyjnie wszystko zmierza we właściwym kierunku, więc nie mamy wyboru, po prostu musi być lepiej!
Łukasz Girek. Fot. zaglebie.eu

Przejął Pan stery w Zagłębiu we wrześniu ubiegłego roku i już wtedy było wiadomo, że o więcej niż utrzymanie w sezonie 2021/2022 nie powalczycie. Był moment w trakcie rozgrywek, kiedy przeszła przez głowę myśl, że jednak nie uda się utrzymać zespołu na zapleczu ekstraklasy?

Łukasz GIREK: – To jest futbol i wszystko może się zdarzyć, ale nie brałem pod uwagę spadku. Liczyłem jednak, że dużo wcześniej zapewnimy sobie ligowy byt. Walczyliśmy do samego końca, ale najważniejsze, że zagramy w przyszłym sezonie w Fortuna I lidze. Wisła Kraków, Ruch Chorzów, GKS Katowice, GKS Tychy, Podbeskidzie Bielsko-Biała, Arka Gdynia, ŁKS Łódź i inni, a w tym gronie Zagłębie Sosnowiec. Obsada jest po prostu znakomita. Będzie bardzo ciekawie. Zresztą chociaż rozgrywki zaczynają się w lipcu, to rywalizację z taką Wisłą rozpoczęliśmy już kilka dni temu… Biała Gwiazda chętnie widziałaby w swoim składzie Szymona Sobczaka, ale ja jakoś tego nie widzę (śmiech). To powinien być niezwykle emocjonujący sezon!

Zastanawiał się Pan w trakcie rozgrywek po co mi ta prezesura?

Łukasz GIREK: – To dla mnie zaszczyt i ogromne wyróżnienie, że mogę być prezesem tak wspaniałego klubu jak Zagłębie Sosnowiec. Dzięki temu mogę też realizować pomysły, które już dawno chodziły mi po głowie. Budujemy Zagłębie naszych marzeń, dobre sportowo, transparentne, stabilne, integrujące region, promujące zdrowy i aktywny tryb życia. Przed nami mnóstwo pracy, pewnie jeszcze nie raz się potkniemy, ale zebrała się dzisiaj w Zagłębiu Sosnowiec grupa ludzi – przyjaciół, kibiców, sponsorów, piłkarzy, trenerów i pozostałych pracowników, którzy dzięki swojej pasji, umiejętnościom i miłości do klubu pomogą te marzenia zrealizować.

Gdyby mógł Pan cofnąć czas…

Łukasz GIREK: – Nie popełnia błędów tylko ten co nic nie robi. Jednak, chociaż nie złamaliśmy żadnego regulaminu i zrobiliśmy wszystko zgodnie z przepisami, to zawaliliśmy sprawę z Kacprem Smoleniem. Dzisiaj w imieniu zarządu mogę tylko wszystkich za to przeprosić, ale daję również słowo, że w taki sposób na pewno nie będziemy już walczyli o punkty w Pro Junior System. W nowym sezonie, w kadrze znajdzie się ośmiu młodzieżowców, z czego sześciu, to wychowankowie akademii Zagłębia Sosnowiec. Mamy ambitne plany, które chcemy zrealizować i mamy zamiar to zrobić ze znaczącym udziałem naszej młodzieży.
https://sportdziennik.com/lukasz-girek- ... pod-uwage/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników