Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez slawekchicago 2021-09-08, 10:37 am

nie chce cytowac Adama w calosci, ale bedac ojcem mlodego zawodnika w Zaglebiu tez zastanawialbym sie czy to dobre miejsce dla niego do rozwoju pilkarskiego. Niestety tez dochadza do mnie takie sluchy ze tracimy duzo mlodego narybku ;-(
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle


Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez picku 2021-09-08, 11:20 am

Niby oglądaliśmy ten sam materiał, ale jak widać każdy odebrał go inaczej :) Ja np widziałem człowieka, który się denerwował przed kamerą, ważył słowa, a dopiero jak na sam koniec był temat Akademii to poczuł się swobodnie i zaczął dużo mówić. Nie mam odczucia po obejrzeniu wywiadu, że od tego człowieka bije megalomania. Jeśli już to raczej miałem odczucie, że został rzucony na głęboką wodę. Pytanie czy wypłynie, czy się utopi...
picku
 
Posty: 180
Dołączył(a): 2008-11-08, 8:52 pm
Lokalizacja: Sosnowiec/Sielec

Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez August 2021-09-12, 1:05 am

Ł. GIREK: “ZAGŁĘBIE BĘDZIE MOCNE, JAK CAŁE ZAGŁĘBIE DĄBROWSKIE BĘDZIE MOCNE…”
11 wrz. 2021


Łukasz Girek został kilka dni temu nowym Prezesem Zagłębia Sosnowiec. Zastąpił na tym stanowisku Marcina Jaroszewskiego. Podczas obchodów 100-lecia Unii Dąbrowa Górnicza udało nam się porozmawiać z nowo wybranym Prezesem Zagłębia Sosnowiec.



Rafał Sacha: Panie Łukaszu, na początek gratulacje z okazji zostania nowym Prezesem Zagłębia Sosnowiec. I od razu zapytam, jaki ma Pan plan na Zagłębie Sosnowiec, żeby wróciło tam, gdzie wszyscy kibice Zagłębia by chcieli, czyli do Ekstraklasy?

Łukasz Girek: Dziękuję za gratulacje. Tak jak już kilka dni temu mówiłem, w takim wstępie do mojej pracy, chcemy wrócić do Ekstraklasy, bo tam jest nasze miejsce, natomiast w chwili obecnej celem głównym jest stworzenie odpowiednio mocnych fundamentów organizacyjno – finansowych. Na bazie tego chciałbym zadbać o rozwój pozostałych obszarów funkcjonowania klubu. Oczywiście najważniejszy ostatecznie będzie efekt sportowy, ale żeby to osiągnąć i na stałe zagościć w elicie, musimy zadbać o podstawy.

RS: Powiedział Pan, że Zagłębie będzie mocne, jak i całe Zagłębie Dąbrowskie będzie mocne. To chyba dobry sygnał dla drużyn grających w niższych ligach i sygnał też dla zawodników, że teraz pod Pana sterami rozpocznie się współpraca z innymi, mniejszymi klubami z Zagłębia Dąbrowskiego i ten skauting będzie rozszerzony o niższe ligi w poszukiwaniu nowych zawodników.

ŁG: Bardzo na to liczę. Jestem z pokolenia, które pamięta bardzo mocny region Zagłębia Dąbrowskiego. Zagłębie było w Ekstraklasie, mieliśmy w 2, 3 lidze Niwkę, CKS Czeladź, Górnik Wojkowice. Tak jak już mówiłem wcześniej, im mocniejszy będzie cały region Zagłębia Dąbrowskiego, tym mocniejsze będzie Zagłębie Sosnowiec. Mówiłem już o tym będąc wiceprezesem Akademii, więc nie zamierzam rzucać słów na wiatr i zrobię wszystko, żeby ten cel zrealizować. Takie też rozmowy przeprowadziłem z dyrektorem skautingu Piotrem Polczakiem. Będziemy skupieni przede wszystkim na naszym regionie. Będziemy monitorowali bardzo dokładnie rynek lokalny. Chcemy dać chłopakom z takich klubów jak Unia Dąbrowa Górnicza, Warta Zawiercie, Przemsza Siewierz, RKS Grodziec, Sarmacja Będzin, Górnik Wojkowice, CKS Czeladź, Niwy Brudzowice, Tęcza Błędów, Cyklon Rogoźnik wyraźny sygnał, że obserwujemy Was, patrzymy na Was, dbajcie o siebie i swój rozwój, bo będziemy chcieli Was sprawdzić w Sosnowcu. Jestem przekonany, że mamy tutaj mnóstwo utalentowanych chłopaków, którzy mogą nam przysporzyć sporo radości. Byłem naocznym świadkiem, jak moi koledzy z Sarmacji Będzin – Adam Bała, Andrzej Kubica, Wojtek Nowak i Darek Całka rozwijali się, a następnie trafili na szczebel centralny, więc jestem przekonany, że takie historie znowu mogą mieć miejsce.

RS: W programach wyborczych polityków kandydujących na stanowisko prezydenta, posła, czy senatora jest zawsze “kiełbasa przedwyborcza”, czyli obiecują wiele, a mało potem realizują. Ja zadam Panu proste pytanie. Kiedy Zagłębie Sosnowiec wyląduje pod Pana sterami w Ekstraklasie? Może Pan to obiecać kibicom?

ŁG: Chciałbym oczywiście, żeby stało się to jak najszybciej. Być może będziemy tam w przyszłym roku, być może później. Natomiast na pewno, w końcu na nowym Stadionie Ludowym pojawi się ekstraklasa. Tak jak mówiłem wcześniej, dla mnie priorytetem w tym momencie jest coś innego. Zależy mi, żeby zbudować bardzo mocne fundamenty finansowo organizacyjne i bardzo mocną Akademię, która zapewni nam stały dopływ świetnie wyszkolonych młodych piłkarzy.

RS: Reasumując to wszystko. Czego Panu Prezesie życzyć na tej nowej drodze…

ŁG: Ja już udowodniłem w Akademii, że jeśli założę sobie jakiś cel, jeśli mam jakiś plan, to ja go zrealizuję, więc to samo mam zamiar zrobić teraz na nowym stanowisku. Natomiast najważniejsze jest zdrowie. Z racji swoich wieloletnich doświadczeń w sporcie, z racji swojego wykształcenia, doświadczenia zawodowego, jestem dobrze przygotowany do wszelkich wyzwań na stanowisku prezesa Zagłębia Sosnowiec, natomiast jeśli zdrowie bo OK, to z resztą sobie poradzimy!

RS: Życzę w takim razie zdrowia i zbudowania tego fundamentu finansowo organizacyjnego, oraz dobrego skautingu w niższych ligach. Zatem czekamy na Zagłębie w Ekstraklasie ! Dziękuję bardzo za rozmowę.


źródło: własne, Rafał Sacha
https://lokalnapilka.pl/i-l-girek-zagle ... -zaglebie/
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez Lars 2021-09-12, 8:23 am

Skromny jak Girek :)
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2246
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez petromar 2021-09-12, 9:47 am

Wczoraj widziałem foto Girka z prezesem PZPN - i dobrze tam też trzeba mieć układy :)))) :)
petromar
 
Posty: 799
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez August 2021-09-12, 9:54 am

petromar napisał(a):Wczoraj widziałem foto Girka z prezesem PZPN - i dobrze tam też trzeba mieć układy :)))) :)

Możesz mi wytłumaczyć zależność pomiędzy wspólnym zdjęciem Gi(e)rka z Kuleszą a dobrymi układami w PZON j na czym te układy mają polegać?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez petromar 2021-09-12, 10:27 am

Napisałem ten post w formie żartobliwej ;-)
petromar
 
Posty: 799
Dołączył(a): 2007-06-13, 7:13 pm

Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez MrCricket 2021-09-12, 10:34 am

August napisał(a):Ł. GIREK: “ZAGŁĘBIE BĘDZIE MOCNE, JAK CAŁE ZAGŁĘBIE DĄBROWSKIE BĘDZIE MOCNE…”
11 wrz. 2021



ŁG: Chciałbym oczywiście, żeby stało się to jak najszybciej. Być może będziemy tam w przyszłym roku, być może później. Natomiast na pewno, w końcu na nowym Stadionie Ludowym pojawi się ekstraklasa. Tak jak mówiłem wcześniej, dla mnie priorytetem w tym momencie jest coś innego. Zależy mi, żeby zbudować bardzo mocne fundamenty finansowo organizacyjne i bardzo mocną Akademię, która zapewni nam stały dopływ świetnie wyszkolonych młodych piłkarzy.



źródło: własne, Rafał Sacha
https://lokalnapilka.pl/i-l-girek-zagle ... -zaglebie/



A co w takim razie z nowopowstającym stadionem ? Skoro w ekstraklasie będziemy dalej grać na Ludowym :lol:
MrCricket
 
Posty: 1155
Dołączył(a): 2005-05-19, 2:18 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez Tomcjo 2021-09-12, 12:40 pm

Przygotowują nas na kilkuletnią obsuwę w budowie stadionu
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6982
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez slawekchicago 2021-09-12, 2:58 pm

a podobno przeciez finanse sa ok, tak zawsze mowil jaro$zewski. To w koncu jak jest ? :lol:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez Adam1906 2021-09-12, 3:12 pm

slawekchicago napisał(a):a podobno przeciez finanse sa ok, tak zawsze mowil jaro$zewski. To w koncu jak jest ? :lol:

Jak jest z finansami? Jest zajebiście :niezle: W końcu było nas stać zapłacić w tym tygodniu Moskalowi 200 tysięcy z tytułu zerwanej z nim umowy, a drugą ratę w wysokości 200 tysięcy obiecaliśmy mu wypłacić do końca grudnia 2021, więc o co Ci chodzi? Jak widać kasę mamy... :)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez August 2021-09-12, 4:04 pm

August napisał(a):iedy Zagłębie Sosnowiec wyląduje pod Pana sterami w Ekstraklasie? Może Pan to obiecać kibicom?

ŁG: Chciałbym oczywiście, żeby stało się to jak najszybciej. Być może będziemy tam w przyszłym roku, być może później.

Chyba raczej później. A z pewnością bez Pana, Prezesie Gi(e)rek.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez novack 2021-09-12, 4:09 pm

Jak to rudy opowiadał miesiąc temu, że mamy dwa punkty do baraży i trzy mecze u siebie?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5683
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez Tomcjo 2021-09-12, 5:18 pm

Musiał to słyszeć Derbin bo zaczęli fatalnie a po dzisiejszym laniu Arki są na pozycji barażowej . Może przezuce się na Tychy bo przecież wg Checinskiego to te same barwy .
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6982
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Prezes Łukasz Girek -Życie i Twórczość

Postprzez August 2021-09-16, 11:12 pm

Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników