
W najbliższą niedzielę 8 sierpnia o godz. 12:40 w 2. kolejce I ligi sezonu 2021/2022 na Stadionie Ludowym w Sosnowcu zmierzymy się z drużyną Widzewa Łódź. Klub naszego rywala został założony w 1910r. Na poziomie Ekstraklasy Widzewiacy rozegrali 35 sezonów (1948, 1975–1990, 1991–2004, 2006–2008, 2010–2014) zdobywając 4-krotnie Mistrzostwo Polski, 7-krotnie Wicemistrzostwo Polski, Puchar Polski i Superpuchar Polski, natomiast na arenie międzynarodowej czerwowo-biało-czerwoni zdobyli 2-krotnie Puchar Intertoto, byli półfinalistą Pucharu Europy Mistrzów Klubowych, uczestniczyli w fazie grupowej Ligi Mistrzów UEFA, fazie pucharowej Pucharu UEFA oraz Pucharu Zdobywców Pucharów. Widzew jest najbardziej utytułowanym łódzkim klubem piłkarskim i zajmuje 9. miejsce w tabeli wszech czasów Ekstraklasy.
Zagłębie nie przegrało czterech ostatnich meczów z Widzewem. Jesienią 2020 nasz zespół zremisował w Łodzi 1:1, wiosną 2021 rozgromiliśmy Widzew na Ludowym 3:0, a w sezonie 2007/2008, jeszcze w Ekstraklasie, Zagłębie wygrało na wyjeździe 1:0, a "u siebie" w Wodzisławiu Śląskim zremisowało 0:0.
Sobotnie spotkanie będzie 37. ligową potyczką Zagłębia Sosnowiec z Widzewem Łódź. Bilans dotychczasowych meczów jest korzystny dla naszych rywali, którzy triumfowali w 17 spotkaniach. 11 razy padł remis, a sosnowiczanie odnieśli zaledwie 8 zwycięstw nad Widzewem.
Sprzedaż biletów na mecz Zagłębie Sosnowiec - Widzew Łódź prowadzona jest w formie elektronicznej za pośrednictwem platformy internetowej na stronie

Bilety można również kupować stacjonarnie w Fanstorze Zagłębia Sosnowiec (ulica 3 Maja 11), ale wspomniana sprzedaż stacjonarna nie będzie prowadzona w dniu meczu.
Aby wyjść naprzeciw oczekiwaniom kibiców zagłębiowskich, w dniu meczu uruchomiony zostanie punkt konsultacyjny, w których pracownicy Klubu pomogą nabyć bilet poprzez aplikację internetową. Punkt konsultacyjny zlokalizowany będzie w Caffe Zagłębie (ulica Kresowa).
Ceny biletów:
Trybuna kryta
Normalny: 40 PLN
Ulgowy: 20 PLN
Trybuna odkryta
Normalny: 20 PLN
Ulgowy: 10 PLN
Bilety rodzinne
Osoba dorosła normalna cena, pierwsze dziecko cena ulgowa, każde kolejne 1 PLN. Maksymalnie może wejść 9 dzieci z jedną osobą dorosłą. Przy bilecie rodzinnym dziecko liczone jest do lat 16.
Uwaga: bilet ulgowy obejmuje kobiety, dzieci i młodzież do 19 lat włącznie i seniorów, którzy ukończyli 65 rok życia. Dzieci do lat 6 – wejście bezpłatne z opiekunem.
ZESTAW PAR 2. KOLEJKI:

TABELA I LIGI:

ZESTAW PAR 3. KOLEJKI:
