I liga sezon 2021/2022

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

I liga sezon 2021/2022

Postprzez Adam1906 2021-06-21, 11:45 am

Obrazek

Po wczorajszym finale baraży poznaliśmy ostatniego beniaminka Ekstraklasy, którym okazał się Górnik Łęczna. Tym samym największymi przegranymi ubiegłego sezonu 2020/2021 okazały się drużyny spadkowicza GKS-u Bełchatów, oraz GKS-u Tychy i ŁKS-u Łódź, które zawaliły po całości baraże o awans, a największymi wygranymi, oprócz beniaminków Ekstraklasy, m.in. nasze Zagłębie Sosnowiec, bowiem gdyby nie reforma PZPN-u w nowym sezonie kopalibyśmy się po czołach na drugoligowych boiskach. Nie ma jednak co marudzić, zbliża się start nowego sezonu, więc należy udzielić kredytu zaufania zespołowi Zagłębia i liczyć na to, że na koniec rozgrywek nie będziemy płakać... Liga startuje w ostatni weekend lipca 2021, ostatnia 34. kolejka zostanie rozegrana 21/22 maja 2022 roku, a mecze barażowe odbędą się w terminach 25 i 30 maja 2022. A oto z kim będziemy grać:

Podbeskidzie Bielsko-Biała - spadkowicz
Arka Gdynia
Chrobry Głogów
GKS Jastrzębie
GKS Tychy
Korona Kielce
ŁKS Łódź
Miedź Legnica
Odra Opole
Puszcza Niepołomice
Resovia Rzeszów
Sandecja Nowy Sącz
Stomil Olsztyn
Widzew Łódź
GKS Katowice - beniaminek
Górnik Polkowice - beniaminek
Skra Częstochowa - beniaminek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez novack 2021-06-21, 3:11 pm

No już w dziewiątym sezonie zarabiając z naszych podatków 10 tysięcy miesięcznie, pobierający pensję prezesa na pewno czegoś się nauczy! Tak z grubsza licząc przez te osiem lat, blisko melona z naszych podatków już przytulił, a o "niepopularnych" decyzjach Arkadiusza Janusza wciąż cisza!
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5685
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez Tomcjo 2021-06-21, 3:25 pm

Mój kredyt zaufania do pary Chęciński Jaroszewski wyczerpał się i jest na debecie . Wg mnie ci ludzie niszczą klub i im szybciej odejdą tym lepiej .
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez Adamek182 2021-06-21, 4:01 pm

Wedlug mnie.... Checinski zrobil w chu... dla rozwoju miasta. A i dla klubu zrobil wiecej niz ktokolwiek kogo moglbym pamietac za swojego zycia. Jaroszewski zrobil robote, gdy tej roboty nie mial kto robic. Niestety wraz z uplywajacymi latami zapal i pomysly gasly. Aktualnie musialby naprawde blysnac zeby odkupic winy za ostatnie sezony, a na to sie nie zanosi. Powielamy bledy z przeszlosci. Oczywiscie, moze tym razem to wypali. Ale prezesura powinna sie opierac na pewnych ruchach a nie strzalach w ciemno. Marcin Jaroszewski powinien odejsc.
Ale co do prezydenta, nie wiem o co wam chodzi.
Adamek182
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez Tomcjo 2021-06-21, 4:32 pm

Otóż chodzi mi o to ze to tylko pozory ze Chęciński dużo zrobił . Przede wszystkim zatrudnił gościa nieznającego się na tej robocie który dorabia sobie na transferach ściągając szrot . Kryjąc Jaroszewskiego Chęciński ponosi 100% odpowiedzialności za patologie w klubie . Stadion . Coraz bardziej jestem przekonany ze powstaje tylko po to żeby przy okazji budowy i wydania grubej kasy pare osób też sobie dorobiło . I co z tego ze inny prezydent pewnie by go nie wybudował . Ta para zostawi po sobie spaloną ziemie . Kompletny brak kibiców i piękny stadion który będzie tak samo pusty jak Ludowy . Po pięciu , dziesięciu latach nowe władze dojdą do wniosku ze utrzymanie jest tak drogie ze wyburzą nowy stadion . Tak się stało w paru miastach na zachodzie . Niektóre obiekty były budowane na mistrzostwa . Los klubu będzie opłakany bo po latach hulania z kasą wspomaganie z miasta będzie na poziomie Czarnych i Niwki a podczas krótkiej hossy odganiano potencjalnych sponsorów żądaniem zatrudnienia Jaroszewskiego i Stanka . Teraz pies z kulawą nogą nie zechce nas sponsorować . Czy Chęciński jest dobrodziejem Zagłębia ? Chęciński jest dobrodziejem Checińskiego a my przy okazji pobawiliśmy się przy pańskim stole w ekstraklasę . Byli tacy sponsorzy w piłce którzy przemijali jak komety a ich kluby nisko upadały . Tylko ze oni wydawali swoje . Ten się bawi na koszt miasta dlatego tylko jeszcze to trwa ale tez się skończy . I co potem ? . Poziom typu ROW , Szombierki czy były ekstraklasowicz Ruch Radzionków . Tak się skończą rządy pary Chęciński Jaroszewski
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez Adamek182 2021-06-21, 7:28 pm

No dobrze, masz sporo racji. A teraz pytanie z mojej strony. Gdyby nie Checinski na stanowisku prezydenta to, pomijajac juz duze inwestycje w sosnowcu, od sciezek rowerowych po egzotarium czy w koncu centrum sportowe ze stadionem w centrum. Czy nie bylo by tak ze w Sosnowcu robiono by tyle ile trzeba do funkcjonowania miasta? Ze tak wspomne sprawdzonego gospodarza. Moze z przeciwnej partii jakis lider. Szczerze, boje sie myslec gdzie by szly pieniadze. Na bank w koscioly. Moze w nowe inwestycje, przyszlosciowe. Stosy do palenia niewiernych itd. KurFa, normalnie smiech przez lzy. Prawda jest taka, ze tam gdzie czlowiek dostaje mozliwosci, tam pozalatwia cos znajomym. Pewnie nie do konca prawidlowo. Tylko sa ludzie ktorzy to robia z umiarem i jakas tam doza przyzwoitosci, i jest bydlo ktore robi to jawnie, pelna premedytacja, a okradanym ludziom smieja sie w twarz ( patrz aktualna partia rządząca w Naszym pieknym kraju). Ale wracajac do zaglebia. Nie myslisz ze gdyby nie prezydent wspierajacy klub, owszem, naszymi pieniedzmi to bylibysmy wlasnie na pozuiomie szombierek? W zamian mielismy chwilowo ekstraklase, fakt. Ale tez sezony poprzedzajace gdzie przynajmniej dwa razy juz witalismy sie z gaska.
Podsumowujac. Oczywiscie jezeli znajdzie sie ideal na stanowisko prezydenta to na niego zaglosuje, ale jak pisalem, do Checinskiego pretensji zadnych nie mam. A to ze w potarganych portkach chodzi, mam gleboko. Moze, ze tak zacytuje klasyka "reprezentuje biede". . Za zmiana prezesa jestem, ale jestem tez swiadom tego, ze to moze byc tez kolo fortuny, i mozemy dostac sie pod skrzydla jakiegos wanny li, wtedy nawet pieniazki z miasta nie pomoga.
Adamek182
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez August 2021-06-21, 9:03 pm

Adamek182 napisał(a):No dobrze, masz sporo racji. A teraz pytanie z mojej strony. Gdyby nie Checinski na stanowisku prezydenta to, pomijajac juz duze inwestycje w sosnowcu, od sciezek rowerowych po egzotarium czy w koncu centrum sportowe ze stadionem w centrum. Czy nie bylo by tak ze w Sosnowcu robiono by tyle ile trzeba do funkcjonowania miasta? Ze tak wspomne sprawdzonego gospodarza. Moze z przeciwnej partii jakis lider. Szczerze, boje sie myslec gdzie by szly pieniadze. Na bank w koscioly. Moze w nowe inwestycje, przyszlosciowe. Stosy do palenia niewiernych itd. KurFa, normalnie smiech przez lzy. Prawda jest taka, ze tam gdzie czlowiek dostaje mozliwosci, tam pozalatwia cos znajomym. Pewnie nie do konca prawidlowo. Tylko sa ludzie ktorzy to robia z umiarem i jakas tam doza przyzwoitosci, i jest bydlo ktore robi to jawnie, pelna premedytacja, a okradanym ludziom smieja sie w twarz ( patrz aktualna partia rządząca w Naszym pieknym kraju). Ale wracajac do zaglebia. Nie myslisz ze gdyby nie prezydent wspierajacy klub, owszem, naszymi pieniedzmi to bylibysmy wlasnie na pozuiomie szombierek? W zamian mielismy chwilowo ekstraklase, fakt. Ale tez sezony poprzedzajace gdzie przynajmniej dwa razy juz witalismy sie z gaska.
Podsumowujac. Oczywiscie jezeli znajdzie sie ideal na stanowisko prezydenta to na niego zaglosuje, ale jak pisalem, do Checinskiego pretensji zadnych nie mam. A to ze w potarganych portkach chodzi, mam gleboko. Moze, ze tak zacytuje klasyka "reprezentuje biede". . Za zmiana prezesa jestem, ale jestem tez swiadom tego, ze to moze byc tez kolo fortuny, i mozemy dostac sie pod skrzydla jakiegos wanny li, wtedy nawet pieniazki z miasta nie pomoga.

No. I takie stanowisko jest niezwykle przykre. Pokazuje niestety taki a nie inny poziom świadomości naszej społeczności. No i mamy to co mamy.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez Adamek182 2021-06-21, 10:56 pm

Nie bardzo rozumiem. Wskaz prosze to wlasciwe rozumowanie. Lub choc bledy moje, bo pomimo tego ze troszke od tematu odlecielismy, to rozmowa mi sie spodobala.
Adamek182
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez achter 2021-06-22, 9:58 am

Podbeskidzie Bielsko-Biała - spadkowicz
Arka Gdynia
Chrobry Głogów
GKS Jastrzębie
GKS Tychy
Korona Kielce
ŁKS Łódź
Miedź Legnica
Odra Opole
Puszcza Niepołomice
Resovia Rzeszów
Sandecja Nowy Sącz
Stomil Olsztyn
Widzew Łódź
GKS Katowice - beniaminek
Górnik Polkowice - beniaminek
Skra Częstochowa - beniaminek[/quote]

moje życzenia na awans i spadek to: 1. Podbeskidzie Bielsko-Biała, 2. Zagłębie Sosnowiec, 3. Resovia Rzeszów
1. GKS Jastrzębie, 2. Chrobry Głogów, 3. Miedź Legnica
achter
 
Posty: 356
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez August 2021-06-22, 10:11 am

Adamek182 napisał(a):Nie bardzo rozumiem. Wskaz prosze to wlasciwe rozumowanie. Lub choc bledy moje, bo pomimo tego ze troszke od tematu odlecielismy, to rozmowa mi sie spodobala.


Nie zrozum mnie źle. Nie chodzi mi o to aby się wymądrzać czy tez wytykać czyjeś błędy. Niestety dzisiaj, ponad 30 lat po upadku komuny bardzo widać jak Miasto zostało pozbawione takich elit spośród których można byłoby liczyć na mądrego, sensownego gospodarza miasta z jakąś wizją jego rozwoju. Przez jakiś czas wydawało się, że takim mógł być komuch Czarski ale ten panował dość krótko, dawno temu a inwestycje typu przebudowa centrum, faktyczne rozwalenie patelni woła do dziś o pomstę do nieba. Wybór w 2014 r. pomiędzy Górskim a Chęcińskim był wyborem niejako między dżumą a cholerą z tymże „działalność” tego pierwszego było już dobrze znana i po 16 latach rządów większość miał dość komuchów. Warto jednak przy tym wspomnieć, ze przez ostatnie 4 lata rządów Sprawdzonego był on faktycznie niejako już tylko współrządcą bowiem nie miał większości w Radzie Miasta więc komuchy musiały wejść w sojusz z Platformą, która miała już dość duży wpływ na to co się dzieje w Mieście. Bez akceptacji radnych z tej formacji Górski i tak by nic nie zrobił. No i clou sojusz był fakt, że zastępca Górskiego był Chęciński. W czym zapisała się w mojej pamięci współpraca komuchów z platformersami ? Głównie tym, że ci ostatni poobsadzali sporą część spółek miejskich swoimi ludźmi. Nic więcej.
Z kolei po zwycięstwie w 2014 r. i uzyskaniu większości w Radzie Chęcińskiemu, mającemu – trzeba przyznać – niezły PR, zacząć robić cokolwiek. A o to nietrudno skoro ekipa Górskiego nie robiła kompletnie nic. Natomiast warto się zastanowić czy wszystko co było i jest robione ma sens i czy wcześniej czy później nie będzie miało negatywnych skutków dla Miasta. Ok, na duży plus można zapisać zmiana układu Miasta z likwidacji skrzyżowań na ronda. To usprawniło świetnie układ komunikacyjny. Dobrze również oceniam układ komunikacyjny w centrum choć przy robieniu buspasów miałem wątpliwości. O tych na Zagórzu się nie wypowiadam bo zbyt rzadko tamtędy jeżdżę. To, że zaczęły powstawać ścieżki rowerowe też dobrze choć moim zdaniem ich układ komunikacyjny na razie pozostawia trochę do życzenia. Można parę plusów dorzucić. Można dorzuić parę wątpliwości jak park Fusińskiego (ex-Kruczkowskiego) w obecnej postaci. Nie można jednak zapominać, że są inne ważne zadania Gminy i Miasta na prawach powiatu. To jest m.in. szkolnictwo, transport, rozwój kultury a przede wszystkim przyciąganie inwestorów w celu tworzenia miejsc pracy. Miasto ludnościowo drastycznie się kurczy. Od lat 90 ubyło blisko 70 tys. ludzi. To Chyba prawie jakby cały Będzin zniknął. Tu jest potrzebna mądra strategia, umiejętność zaangażowanie w jej tworzenie mądrych ludzi. Tego niestety nie było i nie ma. Argument, że powodem takiego stanu rzeczy była likwidacja kopalń już jest nieaktualny. Raczej ludzie i to przede wszystkim młodzi stąd wolą uciekać. Bo choćby w Polsce, w innych aglomeracjach, mają perspektywy. Z czego to się bierze ? Ano z tego, że są większe możliwości atrakcyjnej pracy. Kuriozum sytuacji jest np. fakt, że siedziba EC Będzin nie znajduje się w Będzinie tylko w Poznaniu. My dzisiaj jesteśmy nie jesteśmy Zagłębiem przemysłowym a raczej Zagłębiem Biedronek, Lidlów i innych blaszaków. Kilkanaście dni temu miałem zabawna sytuację ze starszym synem pod którego podjechałem odebrać z Będzińskiej. Powiedziałem mu, ze poczekam na niego przy Biedronce a on tymczasem pobiegł pod Biedronkę, która od niedawna stoi po drugiej stronie tego samego bloku. Od jednej do drugiej można dorzucić ziemniakiem. Notabene – mam tu na myśli m.in. niską świadomość mieszkańców Miasta – zabawne są wyniki ostatnich eurowyborów w Sosnowcu czy Zagłębiu gdzie bezapelacyjnie wygrywa Mr Buzek, wspierany zresztą przez Chęcińskiego, który będąc Premierem walnie przyczynił się nie tylko do likwidacji kopalń ale właściwie niemal całego przemysłu nie tylko w regionie ale zwłaszcza w Sosnowcu. Oblicza się, a pisze to poprzez pryzmat mojej pracy zawodowej, że wskutek działań tegoż rządu w Mieście ubyło ok. 20 tys. miejsc pracy. Ten szkodnik powinien być uznany za persona non grata w naszym Mieście, tymczasem zdobywa rzesze wyborców. Rzecz jasna jeszcze inna kwestią ułatwiająca rządy chęcińskiemu jest słabość opozycji. Czy istnieje cichy układ miedzy Arkadiuszem a Madame Malik nie wiem choć takie pogłoski krążą. Faktem jest, że miejscy przedstawiciele układu rządzącego w kraju nie są specjalnie zainteresowani władzą w Mieście a jedyna zauważalna działalność liderki to udział w uroczystościach kościelnych, rocznicach smoleńskich no i oczywiście słynne wkręcenie w ścianę katedry tablicy smoleńskiej co się ma nijak z perspektywy Miasta bo w tragedii nie uczestniczył ani jeden sosnowiczanin. I wierz mi , ze od lat chodzę do świątyni inną drogą bo na paskudztwo nie mogę patrzeć.
Odnosząc się jeszcze do spraw sportowych. Pytanie czy dobrze, że Chęciński ładuje miejską kasę. Można odpowiedzieć: i tak i nie. Tak. Bo dzięki temu klub istnieje, nie – bo pieniądze są marnotrawione na dużą skalę. Przy takim poziomie organizacyjnym i sportowym klubu tak naprawdę całkiem nowy stadion (a nie np. przebudowany Ludowy) nie będzie nam potrzebny. Hala – nie mamy klubu liczącego się jakiejś popularnej dyscyplinie (np. męska siatkówka). Lodowisko ? Hokej jest i będzie dyscypliną niszową tak jak w przypadku piłkarek gdzie ich dublet przeszedł bez większego echa. A ile ludzi w okolicy lubi jeździć na łyżwach ? Koncerty na hali ? W pobliżu jest spora konkurencja. Spodek, Gliwice, Tauron Arena w Krakowie. Tu są i będą wątpliwości, które byłyby znacznie mniejsze gdyby piłkarskie Zagłębie grało regularnie w elicie, męski Płomień był na miejscu jeśli nie Zaksy to Skry a hokejowe Zagłębie uzupełniłoby gabloty o kolejne tytuły. Pozostaje również pytanie co będzie kiedy Chęciński i jego układ odejdzie a kiedyś odejść musi a komuś w politycznej kalkulacji wyjdzie, że ładowanie dużych kwot w zawodowe kluby bez określonych rezultatów będzie nieopłacalne. Czy nie będzie istnieć wtedy groźba skończenia jak Szombierki ? A klub ewidentnie się nie rozwija, nie pozyskuje sponsorów, nie wypuszcza zdolnych wychowanków, za których można dobrze zarobić itd… No i ostatnia kwestia. Będziemy mieć ZPS, Ludowy, hale m.in. w Milowicach, na Żeroma, lodowisko na Sielcu (te ostatnie być może do zburzenia) o innych obiektach nie wspomnę. Czy wyburzeni czy utrzymanie nie będzie kosztować? Będzie i to dużo. Czy to nie może potęgować niechęci tej części mieszkańców Miasta, których sport w takim a nie innym wydaniu nie interesuje ?
Ja te zagrożenia widzę. I nie twierdzę, że się nie pomylę. Ale uważam je za całkiem realne.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez August 2021-06-22, 3:06 pm

achter napisał(a):moje życzenia na awans i spadek to: 1. Podbeskidzie Bielsko-Biała, 2. Zagłębie Sosnowiec, 3. Resovia Rzeszów
Nie masz wystarczających uprawnień, aby zobaczyć pliki załączone do tego postu.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez achter 2021-06-24, 11:05 am

August napisał(a):achter napisał(a):
moje życzenia na awans i spadek to: 1. Podbeskidzie Bielsko-Biała, 2. Zagłębie Sosnowiec, 3. Resovia Rzeszów
ZAŁĄCZNIKI


Dlaczego się śmiejesz? Przecież wyraźnie napisane: moje ŻYCZENIA. Nie proroctwo czy przewidywania bo nas stać, gdyż posiadamy mocny skład i podołamy organizacyjnie. Po prostu tak bym chciał.
achter
 
Posty: 356
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez August 2021-06-24, 1:27 pm

achter napisał(a):Dlaczego się śmiejesz?

Myślałem że żartujesz. Nie tylko z nami ale i z awansem Resovii.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez achter 2021-06-24, 9:27 pm

August napisał(a):
achter napisał(a):Dlaczego się śmiejesz?

Myślałem że żartujesz. Nie tylko z nami ale i z awansem Resovii.


Chciałbym aby sportowo podołali, zrobili psikusa tak jak Skra Częstochowa i Górnik Łęczna, którzy awansowali szczebel wyżej z 6-tych miejsc. A co, niech to będzie i Puszcza Niepołomice i Górnik Polkowice czy wspomniana Skra w Extraklapie. A co!!!!! Wesoło się zrobi :lol: a co, kto zabroni bogatemu, ups sorry: biednemu :lol:
achter
 
Posty: 356
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez MirosławaSmyła 2021-06-27, 10:45 am

Chęciński jest zły, no to kto jest dobry? Adamek182 słusznie zauważa, że kto by nie był przy korycie to najpierw będzie dobrze kombinował dla siebie, potem dla kolegów, a dopiero potem dla mieszkańców. Cudów nie ma. Bo ten był komuch, ten był platformers, a ten Żyd. Dla Polaków ma być Polska, z przybłędami czas się rozstać?
https://www.youtube.com/watch?v=J_7xR2RhTQk

Oczywiście szału w Sosnowcu nie ma, mnie też się nie podoba, że więcej tutaj pawilonów handlowych i magazynów niż firm produkcyjnych, niektóre twoje argumenty są jednak nie do końca celne. Piszesz, że z Sosnowca ubyło tylu mieszkańców. W sąsiednich miastach również ubyło sporo, przykład z górnej półki, porównanie z samym stolcem województwa, czyli Katowicami:
Sosnowiec 1990 - 260 tysięcy, Sosnowiec 2019 - 200 tysięcy (ubyło 60 tysięcy)
Katowice 1990 - 367 tysięcy, Katowice 2019 - 293 tysiące (ubyło 74 tysięcy)

Przypominam, że w Katowicach i kilku innych miastach Śląska kopalnie będą dopiero zamykać, a Ty chyba najwyraźniej tęsknisz za nimi. Znam przypadki jak górnicy pobierali wysokie odprawy, przejadali pieniądze, a potem lądowali na bezrobotnym i wpadali w długi. Dla wielu ludzi to był ciężki czas. Cieszę się, że mamy to za sobą i nie wisi to dalej nad nami, bo węgiel nie ma przyszłości. W Ostrołęce rozbierają niedokończony blok węglowy, mimo, że kupę kasy tam poszło. Nie opłaca się, będzie blok na gaz.

Wytłumaczysz mi co władze miast mają do tego gdzie jest siedziba choćby takiej EC Będzin? Prezydent Będzina ma nakazać, żeby siedziba firmy była w Będzinie, czy mamy wolny kraj i może być tam gdzie chce zarząd firmy?

Wracając do Zagłębia. Setki kibiców ryczało pod Urzędem "Klub regionu bez stadionu", a jak stadion budują to już nagle niepotrzebny? Bo za drogo, bo za długo, bo nie taki, za duży, za mały, bo pewnie nie będzie na jego konserwacje, a może coś innego można było zbudować. HIPOKRYZJAdo potęgi entej. Jeszcze napisz, że nigdy nie chciałeś nowego stadionu dla Zagłębia. Hokej? Niepotrzebny panie August prawda? No niszowy sport przecież, pierdolić tradycję, nie budujemy lodowiska. Piąta kolumna normalnie.

Piszesz, że widzisz zagrożenia, że to się finansowo nie zepnie. Słusznie. W taki razie zlikwidujmy to zagrożenie. Skoro nikt nie chce sponsorować tego klubu i innych klubów w Sosnowcu, nikt nie chce organizować tutaj koncertów, bo woli w Tauron Arenie w Krakowie, nikt nie zorganizuje mistrzostw dywizji w hokeju na nowym lodowisku w Sosnowcu, tylko w Spodku to może trzeba by to faktycznie zaorać, ale tak na grubo. Okręgówka maks, żadnych stadionów, zostawić Żeromskiego, żeby emeryci sobie pykali w halówkę wieczorami, więcej autobusów do Katowic i tyle.
MirosławaSmyła
 
Posty: 243
Dołączył(a): 2014-05-23, 10:58 am

Następna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników