I liga sezon 2021/2022

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez tork 2022-05-10, 9:38 am

Kultowa akcja na "kultowym Ludowym". Jeżeli Zagłębie Sosnowiec zarobi na kabarecie, to powinno zainwestować w kubeł i mydło.

Zagłębie Sosnowiec pokazało, jak w pogoni za kasą można wypaczyć ideę fajnej rywalizacji.

Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu.

Wojciech Todur

Zagłębie Sosnowiec to od czterech sezonów klub porażka. Kibice najpierw przeżyli męczącą rolę outsidera i 22 porażki w ekstraklasie. Potem miał nastać czas odbudowy, ale przyszła frustracja i walka o utrzymanie. W tym sezonie jest tak samo. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek klub z Sosnowca nadal nie może być pewny pozostania w I lidze.

Trudno przesądzić, ile osób ściska kciuki za Zagłębie, ale po numerze, jaki wywinęli w poniedziałek działacze do spółki z trenerami, na pewno jest ich mniej. Wystawienie w podstawowym składzie niezdolnego do gry po kontuzji kolana Kacpra Smolenia i zmienienie go po 16 sekundach od pierwszego gwizdka to takie Zagłębie w pigułce.

Niby tak dobrze zarządzane, z ambicjami, wypłacalne (też nie zawsze) i jeszcze zgodnie z regulaminami, a jednak cwaniakujące, pouczające innych, a samo potykające się o własne nogi, czasami – co widać na ostatnim przykładzie – uciekające się też do prostackich zagrywek.
Trener Artur Skowronek pomaga "dźwigać" budżet klubu

Zagłębie wysłało na boisko Smolenia dla pieniędzy. Żeby znaleźć się wyżej w klasyfikacji Pro Junior System. To program Polskiego Związku Piłki Nożnej, którego celem jest promowanie i wspieranie jakości szkolenia w klubach poprzez premiowanie występów młodzieżowców, a w szczególności wychowanków, w rozgrywkach seniorów. Im wyższa pozycja w klasyfikacji, tym większe pieniądze dla klubu. Smoleń, żeby zdobyć punkty, musiał "zagrać" jeszcze w trzech meczach. Jeden ma już za sobą... Zagłębie tym samym pokazało, jak w pogoni za kasą można wypaczyć ideę tej fajnej przecież rywalizacji.

Trener Artur Skowronek mówił po meczu, że to była "bardzo mocno przemyślana decyzja". – Wiedzieliśmy, że będzie wylana masa krytyki za tę zmianę. Tę krytykę przyjmujemy, bo to jest prawda. Tak nie powinno się funkcjonować. Rozumiemy tę krytykę, bo jest ona zasłużona. Jest to wspólna decyzja klubu. Kacper Smoleń zaliczył nam sporo meczów i minut, dzięki czemu możemy dźwigać budżet klubu. To było dla pieniędzy, dla klubu. Taka jest prawda. Nie mogłem tego jako trener zrobić w ostatniej minucie i bardziej ryzykować, ale też ryzykowaliśmy dużo, bo straciliśmy zmianę – mówił.
PZPN może ukarać Zagłębie Sosnowiec

Nawet jeżeli to działacze wymyślili tę szopkę, to trener też jest winny. Pokazał bowiem, że nie ma pełnej kontroli nad składem i to w chwili, gdy toczy się walka o utrzymanie. Po meczu szkoleniowiec nie wykluczył również, że w ostatnich dwóch meczach zagrają niebędący w pełni sił Filip Borowski i Nikolas Korzeniecki, którym też brakuje dwóch spotkań, żeby zapunktować w Pro Junior System.

Zagłębie już przegrało wizerunkowo i dla wielu stało się pośmiewiskiem. "Janusze zarządzania" nie przewidzieli jednak, że PZPN może ukarać klub i wtedy Zagłębie nie dostanie za ten kabaret nawet złotówki.

Jeżeli ten skok na kasę jednak się uda, to prosimy, żeby zainwestować w kubeł z gorącą wodą oraz mydło i do spółki z MOSiR-em, który zarządza Stadionem Ludowym, sprawić, żeby na części stadionowych krzesełek nie siadać z obrzydzeniem. No, chyba że znaleźliście kibica, który lubi się upaprać za 50 zł za mecz...

https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec ... owiec.html
tork
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2008-09-04, 9:52 am
Lokalizacja: Zagórze


Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez Inż. Mamoń 2022-05-10, 10:27 am

Pośmiewisko na całą Polskę. Totalny wstyd i kompromitacja. Zabierz małe dziecko na mecz które już pomału rozumie o co chodzi w tej grze i mu wytłumacz taką zmianę. Debile i nieudacznicy zarządzają naszym klubem hańbiąc jego barwy i wszystko co z nim związane.
Inż. Mamoń
 
Posty: 182
Dołączył(a): 2005-08-27, 2:23 pm
Lokalizacja: D.G.

Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez Adam1906 2022-05-10, 10:31 am

Lars napisał(a):Niech spierd... z tą szyderą. Ja z tą decyzją zgadzam się i notabene uważam, że była to pierwsza od kilku lat decyzja władz Zagłębia na korzyść a nie na szkodę spółki. Wpuścić zawodnika 3x16 sekund i wykorzystać jedną zmianę by mieć 600 tys pln, lub odpuścić i mieć 0 pln. Dla mnie wybór jest prosty do momentu aż działamy w granicach prawa, które obejmuje regulamin.

Poza tym, nigdy w klubie nie mówią prawdy, a nagle Skowronek w takim momencie wychodzi na konferencje i prawdę mówi, wyznaje szczerą skruchę, że to decyzje finansowe. A nie mógł po prostu powiedzieć, że gdy zobaczył faktyczne ustawienie Sandecji na boisku, zdecydował się na korektę w ustawieniu? i nie było by tematu.

Ty tak na poważnie? Naprawdę uważasz tą debilowatą decyzję za korzystną dla klubu??? Ta decyzja to był wizerunkowy strzał w kolano nie tylko dla samego Klubu, ale również dla tego młodego piłkarza, bo smród osoby biorącej udział w takim wałku będzie się za nim ciągnąć do końca kariery. W związku z tą, jak to piszesz "korzystną decyzją władz Zagłębia", futbolowa Polska jest jednak odmiennego zdania i z tego co słyszę między innymi mówi się tam o tym, że:


1. Zerwanie więzadeł kolanowych jest leczone operacyjnie i, razem z późniejszą rehabilitacją, trwa około 6 miesięcy. Przyznał to zresztą sam Klub -> https://zaglebie.eu/wpisy/dluga-przerwa ... -smolenia/
Kacper uszkodził więzadła w stawie kolanowym i w przyszłym tygodniu zostanie poddany operacji, a na boisku zobaczymy go nie wcześniej niż za pół roku.

Więc dlaczego Klub naraża zdrowie kontuzjowanego piłkarza dla zdobycia co najwyżej 200 tysięcy zł?

2. Każdego piłkarza musi dopuścić do gry lekarz klubowy, wypisując i podpisując swoim nazwiskiem zaświadczenie, iż piłkarz jest już w pełni zdrowy i zdolny do występowania w treningach i meczach Klubu. Ciekawe, który z lekarzy Zagłębia trzęsie teraz doopą, że swoim nazwiskiem i pieczątką poświadczył nieprawdę w dokumentach i naraził tym samym zdrowie piłkarza?

3. Jeżeli Smoleń według lekarza klubowego jest już w pełni zdrowy i zdolny do gry, to jak się na powyższe zapatruje ubezpieczelnia, która pewnie już wypłaciła, ewentualnie dopiero wypłaci odszkodowanie Kacprowi?

4. Kontuzję Kacper Smoleń odniosł podczas sparingu Zagłębie Sosnowiec - Resovia, czyli podczas oficjalnych przygotowań drużyny do rundy wiosennej, a pomimo tego Prezes Girek miał odmówić choćby współfinansowania kosztów operacji, leczenia i rehabilitacji swojego piłkarza, argumentując to "brakiem pieniędzy w kasie Klubu", oraz podobno mówiąc, iż "kasy nie ma, bo wszystko roztwonili Jaroszewski z Tomczykiem".

5. Trener Skowronek oraz drużyna Zagłębia Sosnowiec mieli wyrazić zgodę na powyższy wałek, bo podobno otrzymali zapewnienie ze strony prezesa, że ich zaległości finansowe zostaną spłacone "z pieniędzy wywalczonych w ten sposób z PJS."

6. Piłkarz, pomimo niedoleczenia poważnej kontuzji, miał wyrazić zgodę na powyższy wałek, bo podobno również otrzymał zapewnienie ze strony prezesa, że Klub zwróci mu część poniesionych kosztów związanych z operacją "z pieniędzy wywalczonych w ten sposób z PJS". Przypomnę tylko, że operacja taka kosztuje około 20 tysięcy zł.


Powyższe informacje uzyskałem podczas rozmów ze znanymi mi trenerami piłkarskimi, działaczami oraz dziennikarzami sportowymi. Jak więc widzisz w polskim światku futbolowym owa chwalona przez Ciebie "korzystna decyzja władz Zagłębia" w rzeczywistości jest dla klubu Zagłębie Sosnowiec bardzo niekorzystna przynajmniej wizerunkowo, ponadto może mieć swoje wyżej wymienione konsekwencje wizerunkowe oraz finansowe wobec samego piłkarza i lekarza klubowego, nie mówiąc o właścicielu klubu, czyli mieście Sosnowcu i Prezydencie Chęcińskim. Bo pytanie jest, czy Pan Arkadiusz Chęciński wiedział o powyższym, a jeżeli nie i cały ów "misterny plan" został przygotowany za jego plecami (a tak właśnie słyszałem), to co łaskawie raczy w tej sprawie zrobić???
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez jackie57 2022-05-10, 11:37 am

Lars napisał(a):Niech spierd... z tą szyderą. Ja z tą decyzją zgadzam się i notabene uważam, że była to pierwsza od kilku lat decyzja władz Zagłębia na korzyść a nie na szkodę spółki. Wpuścić zawodnika 3x16 sekund i wykorzystać jedną zmianę by mieć 600 tys pln, lub odpuścić i mieć 0 pln. Dla mnie wybór jest prosty do momentu aż działamy w granicach prawa, które obejmuje regulamin.

Poza tym, nigdy w klubie nie mówią prawdy, a nagle Skowronek w takim momencie wychodzi na konferencje i prawdę mówi, wyznaje szczerą skruchę, że to decyzje finansowe. A nie mógł po prostu powiedzieć, że gdy zobaczył faktyczne ustawienie Sandecji na boisku, zdecydował się na korektę w ustawieniu? i nie było by tematu.

A dlaczego trener ma kłamać na swoją niekorzyść, kryjąc czyjeś decyzje, którym musiał się podporządkować?
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez slawekchicago 2022-05-10, 2:17 pm

kiedys szanowalem Michala Grzyba, teraz widze ze przesiakl tym dziadowstwem.

Nie ma chyba juz nikogo w tym klubie o ktorym mozna cos nawet nie zeby napisac, nawet zeby pozytywnie pomyslec
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez Lars 2022-05-10, 3:16 pm

PZPN mogło wpisać w regulamin, że każdy piłkarz powinien rozegrać w tych 10 meczach conajmjiej 15 minut i nie było by sprawy.
Ja nigdy nie chwaliłem i wydaje mi się mało prawdopodobne żebym kiedykolwiek pochwalił działalność obecnych ludzi zarzadzajacych Zagłębiem, ale takie rzucanie się za każdym razem pazurami na swój klub i sugerowanie, jak to zrobiło 100% korupcji i gry w zakładach bukmacherskich jest nie lepsze. Może najlepiej zaproponować jako kibice Zagłębia Sosnowiec degradację klubu z ligi z tego powodu i tym samym utrzymanie się ostatniego spadkowicza z ekstraklasy - Wisły Kraków, bo tam są tradycje i wogole a u nas to syf, gnój i wodorosty. Niektórzy mylą kibicowanie z opierdalaniem.
Co do tej sytuacji, powtarzam raz jeszcze, Zagłębie nie zrobiło nic, co byłoby niezgodne z prawem czy regulaminie. Nie było to jedynie zgodne z zasadami etyki. Na codzien tak postępują politycy i wszyscy to akceptują. Więc w czym problem? Życzę Zagłębiu utrzymania i wygrania kilkuset tysięcy złotych w PJS bo to mój klub, bo jestem kibicem Zagłębia Sosnowiec.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez slawekchicago 2022-05-10, 3:45 pm

Lars nikt nie jest tu przeciwko swojemu klubowi, tylko staramy sie tepic patologie.
Dawno nie bylo afery ? Dopiero co jaroszewski zostal dyrektorem ZPS teraz niesmak po wczorajszym meczu.

Jeszcze raz napisze, szykuje sie mecz na noze ze Stomilem i teraz patrz: 80 minuta Stomil strzela na 1:2 i trzeba gonic i bez mozliwosci wprowadzenia zawodnika jako drugiego napastnika bo limit zmian wykorzystany. A tak moze byc bo trener/lider juz zapowiedzial ze podobne zmiany beda w dwoch ostatnich meczach
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez Lars 2022-05-10, 3:55 pm

Sławek, po pandemii jest tych zmian tyle że połowę składu, dokładnie połowę składu można wymienić w trakcie meczu. To jest mój klub i nie będę jechał po nim bo Stanowiski i Todur złapali temat do dziennikarskiego wyżywania się. Szkoda, że Stanowskiemu nie przeszkadza brak etyki w optymalizacji podatkowej jego firmy. Ta sytuacja, stanowi nauczkę dla PZPN że należy poprawić regulamin. Jaroszewskiego w ZPSie i całokształtu polityki personalnej w spółkach miejskich nie będę komentował, bo po co. Każdy widzi, kto ma oczy.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2249
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez MirosławaSmyła 2022-05-10, 4:42 pm

Jeżeli się utrzymamy w przyszłym sezonie mało kto będzie pamiętał jak Zagłębie zdobyło dodatkowe pieniążki. Jak czytam te wszystkie tytuły "patologia itp.", od razu widać, że to jest dziennikarskie żerowanie na sensacji, trzeba rozdmuchać aferę, aby artykuły miały więcej kliknięć. Ciekawe, że wszyscy w całym kraju tacy święci, a jak kamera nie patrzy to jeden drugiemu by nóż pod żebro włożył.
Ile to już klubów było w korupcję umoczonych, ile kupowało sobie miejsce w lidze przejmując licencję innego klubu i też darli ryja, że patologia, a po latach to już nie wiadomo czy w ekstraklasie gra w końcu Lech Poznań czy Amica Wronki.
MirosławaSmyła
 
Posty: 243
Dołączył(a): 2014-05-23, 10:58 am

Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez GrubyPerez 2022-05-10, 5:00 pm

"W związku z licznymi artykułami prasowymi dotyczącymi występu Kacpra Smolenia w meczu Fortuna 1. Ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Sandecją Nowy Sącz Klub informuje, że:

1. Najważniejsze w rywalizacji sportowej zawodników jest ich zdrowie.

2. Priorytetem Klubu jest zrealizowanie celu sportowego – utrzymanie zespołu w rozgrywkach Fortuna 1. Ligi.

3. W ramach projektu Pro Junior System Zagłębie Sosnowiec zamierza powalczyć o wysoką pozycję gwarantującą wypłatę środków z tytułu zajętego miejsca.

4. Zagłębie Sosnowiec nie złamało regulaminu PJS, obowiązującego w sezonie 2021/22.

5. Występ Kacpra Smolenia w żaden sposób nie naraził jego zdrowia. Wejście na plac gry zawodnika było poprzedzone konsultacją i badaniami medycznymi, zgodnie z którymi nie było przeciwwskazań do pojawienia się zawodnika na boisku. Aktualnie Kacper Smoleń jest w treningu piłkarskim.

6. Decyzja o występie Kacpra Smolenia została podjęta przez Zarząd Zagłębie SA i pion sportowy po konsultacji z lekarzem, sztabem szkoleniowym oraz samym zawodnikiem.

Zarząd Zagłębie SA".

https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec ... 2&do_a=712
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez Adam1906 2022-05-12, 7:25 pm

Utrzymanie w Fortuna I lidze

Poznaliśmy dwóch spadkowiczów z Fortuna I ligi - są to GKS JASTRZĘBIE i GÓRNIK POLKOWICE. O uniknięcie trzeciego miejsca spadkowego walczą trzy zespoły.

-> ZAGŁĘBIE zapewni sobie utrzymanie w Fortuna I lidze w najbliższej kolejce, jeśli:

- nie przegra.

-> PUSZCZA zapewni sobie utrzymanie w Fortuna I lidze w najbliższej kolejce, jeśli:

- wygra, a Stomil nie wygra,
LUB
- zremisuje, a Stomil przegra.

-> STOMIL spadnie z Fortuna I ligi w najbliższej kolejce, jeśli:

- przegra, a Puszcza nie przegra,
LUB
- zremisuje, a Puszcza wygra.

Ryzyko spadku z Fortuna I ligi

Górnik Polkowice i Jastrzębie po 100%
Stomil 72,3%
Puszcza 19,9%
Zagłębie 7,8%

http://www.90minut.pl/news/319/news3194 ... lejce.html
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6778
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez NHK12 2022-05-12, 8:29 pm

Ostatnie 5 meczy w S cu z druzyną z Warmii to 4 zwyciestwa i 1 remis. Wiec nastroje powinny byc optymistyczne
NHK12
 
Posty: 976
Dołączył(a): 2003-09-29, 1:30 pm

Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez tork 2022-05-12, 11:25 pm

NHK12 napisał(a):Ostatnie 5 meczy w S cu z druzyną z Warmii to 4 zwyciestwa i 1 remis. Wiec nastroje powinny byc optymistyczne


A moje 5 ostatnich wizyt w pewnej knajpie, to- dwie pizze wyglądające na niedopieczone, dwie kelnerki wyglądające na niedopieszczone i jeden remis przy stole bilardowym. Zatem mój nastrój przed ponownym pójściem do tego lokalu jest mocno niezdecydowany ;-).
tork
 
Posty: 191
Dołączył(a): 2008-09-04, 9:52 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez GrubyPerez 2022-05-14, 1:09 pm

tork napisał(a):A moje 5 ostatnich wizyt w pewnej knajpie, to- dwie pizze wyglądające na niedopieczone, dwie kelnerki wyglądające na niedopieszczone i jeden remis przy stole bilardowym. Zatem mój nastrój przed ponownym pójściem do tego lokalu jest mocno niezdecydowany .

Nie obawiaj się drogi przyjacielu :) Idź śmiało- poproś o wstawienie pizzy do pieca, w tym czasie dopieść kulami obie kelnerki (może być na stole, remis wskazany) - po spuście surówki w piecu obie pizze i kelnerki powinny dojść w . :lol:
Ostatnio edytowano 2022-05-14, 1:44 pm przez GrubyPerez, łącznie edytowano 1 raz
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: I liga sezon 2021/2022

Postprzez Tomcjo 2022-05-26, 9:27 pm

Chrobry leje Arkę . Będą jaja jak awansują do Ekstraklasy . Co ciekawe zwolnili już trenera
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: zbych