ZAGŁĘBIE - GÓRNIK Łęczna / niedziela / 06.06.2021 / 12:40

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: ZAGŁĘBIE - GÓRNIK Łęczna / niedziela / 06.06.2021 / 12:4

Postprzez Adam1906 2021-06-04, 2:51 pm

Przed meczem z Górnikiem Łęczna
JP, 2021-06-04, 15:37

W ostatnim w tym sezonie meczu na Stadionie Ludowym Zagłębie zmierzy się z drużyną, z którą nie wygrało ośmiu poprzednich spotkań.

Obrazek

Dwa kluby spośród siedemnastu, z którymi Zagłębie rywalizuje w tym sezonie w I lidze, mogą pochwalić się serią ośmiu ligowych meczów bez porażki z naszą drużyną. Jednym z nich jest GKS Bełchatów i w tym przypadku wiadomo, że Zagłębie tej serii nie przerwie w nadchodzącym sezonie, bo oba zespoły będą grały w różnych ligach. Drugim z zespołów, który w ośmiu meczach z rzędu nie przegrał z sosnowiczanami jest nasz niedzielny rywal z Łęcznej.

Z Górnikiem Łęczna Zagłębie wygrało tylko raz i zdarzyło się to w pierwszym w historii spotkaniu obu klubów. 14 sierpnia 1988 na stadionie w Łęcznej sosnowiczanie zwyciężyli 3:0. W rewanżowym meczu rozegranym wiosną 1989 na Stadionie Ludowym padł bezbramkowy remis. Na koniec sezonu sosnowiczanie cieszyli się z powrotu do Ekstraklasy, a Górnik spadł na trzeci szczebel rozgrywkowy. Na kolejne spotkania Zagłębia z drużyną z Łęcznej przyszło nam czekać aż do sezonu 2000/2001, kiedy to dwukrotnie górą był zespół z Łęcznej (2:0 jesienią u siebie i 2:1 wiosną na Ludowym). W sezonie 2001/2002 Zagłębie u siebie zremisowało 1:1, a na wyjeździe przegrało 1:2. Swoją pierwszą bramkę w barwach Zagłębia strzelił w tym spotkaniu Tomasz Stolpa.

Po tym sezonie sosnowiczanie pożegnali się z drugą ligą, a Górnik piął się w górę ligowej hierarchii, przez siedem lat grał w Ekstraklasie i dopiero w sezonie 2017/2018 po spadku łęcznian z Ekstraklasy, Zagłębie znowu miało okazję rywalizować z zespołem z Lubelszczyzny. W Łęcznej było 2:1 dla gospodarzy, w Sosnowcu skończyło się remisem 2:2, a rozgrywki zakończyły się tak jak niespełna 30 lat wcześniej - Zagłębie awansowało do Ekstraklasy, a Górnik spadł do II ligi.

Dwa lata trwała drugoligowa banicja Górnika Łęczna. W ubiegłym sezonie łęcznianie okazali się najlepsi w II lidze, a potem jako beniaminek Fortuna I ligi świetnie spisywali się w rundzie jesiennej, w której m.in. pokonali Zagłębie aż 4:1 (była to najwyższa porażka naszej drużyny w tym sezonie). Wiosnę Górnik rozpoczął od trzech wyjazdowych zwycięstw i po 20 kolejkach zajmował drugie miejsce w tabeli. Wydawało się, że podopieczni Kamila Kieresia będą jednym z głównych faworytów do wywalczenia bezpośredniego awansu do Ekstraklasy, ale potem coś się popsuło.

W dwunastu kolejnych spotkaniach Górnik wygrał zaledwie raz. Zdobył w tym czasie dziewięć punktów i w dziewięciu ostatnich meczach nie zaznał smaku zwycięstwa. Na dwie kolejki przed końcem rozgrywek pod dużym znakiem zapytania stoi udział Górnika w barażach. Co prawda zielono-czarni zajmują jeszcze miejsce premiowane grą w dodatkowych meczach o awans, ale przewaga zmalała do zaledwie jednego punktu. Miedź Legnica i Odra Opole naciskają coraz mocniej i mają chrapkę na wyprzedzenie łęcznian w tabeli i awans do pierwszej szóstki na koniec sezonu.

Niedzielny mecz będzie miał więc spore znaczenie dla Górnika, a dla Zagłębia może już nie mieć większego znaczenia. Podobnie jak przed tygodniem, także i w nadchodzącej kolejce sosnowiczanie wyjdą na boisko dopiero w niedzielę i będą znali już wynik GKS-u Bełchatów, który zagra w sobotę. Jeśli bełchatowianie nie wygrają z GKS-em Jastrzębie, to stracą szansę na utrzymanie w Fortuna I lidze. Jeśli natomiast klub z Bełchatowa odniesie zwycięstwo, to Zagłębie, aby już na kolejkę przed końcem być pewne utrzymania, będzie musiało co najmniej zremisować z Górnikiem. Jeżeli jednak GKS Bełchatów wygra, a Zagłębie przegra, to sytuacja się skomplikuje i o wszystkim zadecyduje ostatnia kolejka i tutaj już może się zrobić bardzo ciężko, bo sosnowiczanie pojadą do Legnicy, a GKS wyjedzie do Niepołomic.

W rundzie wiosennej Zagłębie zdobyło tyle samo punktów, ile Górnik (obie drużyny po 18), a do niedzielnego meczu przystąpi po serii dwóch wygranych spotkań bez straconej bramki. Chociaż w tabeli obie drużyny dzieli różnica dziewięciu miejsc i 21 punktów, to biorąc pod uwagę formę w ostatnich meczach, Górnik wcale nie musi być uważany za faworyta.

Niestety, do meczu z Górnikiem Zagłębie nie będzie mogło przystąpić w optymalnym składzie. Po meczu w Niepołomicach z powodu ośmiu żółtych kartek wypadł ze składu Dawid Gojny, a Michał Masłowski doznał kontuzji, która raczej wyeliminuje go z występów w tym sezonie. Do dyspozycji Kazimierza Moskala będzie za to Nikolas Korzeniecki, który pauzował za kartki w meczu z Puszczą, ale nie miał wolnego weekendu, bo wystąpił w spotkaniu rezerw Zagłębia.

http://zaglebie.sosnowiec.pl/aktualnosc ... eczna.html
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: ZAGŁĘBIE - GÓRNIK Łęczna / niedziela / 06.06.2021 / 12:4

Postprzez wojtaszko 2021-06-05, 9:04 am

wojtaszko
 
Posty: 1271
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: ZAGŁĘBIE - GÓRNIK Łęczna / niedziela / 06.06.2021 / 12:4

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2021-06-05, 5:03 pm

Wiadomość z Bełchatowa powinna wplynąć mobilizująco na zawodników Zagłębia
i wygrać jutro mecz z Łęczną - już nie ma obciążen spadniemy -nie spadniemy
Jutro wygramy tak być powinno
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: ZAGŁĘBIE - GÓRNIK Łęczna / niedziela / 06.06.2021 / 12:4

Postprzez NHK12 2021-06-05, 6:00 pm

Panie Tadeuszu wyjął mi to Pan to z ust. Jutro bez zadnego cięzaru psychicznego wygrana z polotem jak z Widzewem 3-0. Taki wynik obstawiam. Pozdrawiam
NHK12
 
Posty: 977
Dołączył(a): 2003-09-29, 1:30 pm

Re: ZAGŁĘBIE - GÓRNIK Łęczna / niedziela / 06.06.2021 / 12:4

Postprzez August 2021-06-05, 9:38 pm

Tadeusz Wisniewski napisał(a):Jutro wygramy tak być powinno

Tu się również zgadzam. Gra bez presji powinna być naszym atutem. Chyba, że Moskal, zaeksperymentuje ze składem np wpuszczając od początku więcej młodych. Łęcznej jednak bym nie lekceważył. Fakt, na wiosnę ugrali tyle samo pkt co my ale mimo wszystko grają o baraże. Będą zdeterminowani,
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE - GÓRNIK Łęczna / niedziela / 06.06.2021 / 12:4

Postprzez Adam1906 2021-06-06, 5:46 am

Stan na dzień 03.06.2021 godz. 7:13 (czwartek):
Dostępnych jest łącznie 830 biletów (na krytą zostało 99 szt., a na odkrytą 731). Mamy czwartek, czyli od poniedziałku zeszło "aż" 370 biletów.

Stan na dzień 04.06.2021 godz. 7:14 (piątek):
Dostępnych jest łącznie 786 biletów (na krytą zostało 88 szt., a na odkrytą 698). Mamy piątek, czyli od poniedziałku zeszło "aż" 414 biletów.

Stan na dzień 06.06.2021 godz. 6:41 (niedziela):
Dostępnych jest łącznie 621 biletów (na krytą zostało 58 szt., a na odkrytą 563). Mamy niedzielę, czyli od poniedziałku zeszło "aż" 579 biletów.


Z nędznej puli 1.200 biletów przez sześć dni sprzedaży nie zeszła nawet połowa. To jest qrwa dramat!... :redface:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: ZAGŁĘBIE - GÓRNIK Łęczna / niedziela / 06.06.2021 / 12:4

Postprzez wojtaszko 2021-06-06, 7:52 am

Nie zeszło i pewnie nie zejdzie raz że cena jest kosmiczna bynajmniej na kryta a reszta to sprawy stanowiskowe regularne pbrzydzanie kibica Zaglebia i zostala garstka tych co mają fioła w tym moja skromna osoba. Wystarczyło zrobic fajna promocje na bilety itp coś od siebie ale Pan prezesik liczy ze dzięki jego super działania skutecznie b3dzie odstraszał tych którzy go krytykują do zobaczenia za niedlugo
wojtaszko
 
Posty: 1271
Dołączył(a): 2009-07-11, 11:26 am
Lokalizacja: Zagórze

Re: ZAGŁĘBIE - GÓRNIK Łęczna / niedziela / 06.06.2021 / 12:4

Postprzez August 2021-06-06, 8:11 am

Adam1906 napisał(a):Stan na dzień 06.06.2021 godz. 6:41 (niedziela):

Podziwiam Cię. No naprawdę w życiu bym nie wpadł na to aby w niedzielę wcześnie rano sprawdzać ilość sprzedanych biletów. Rozumiałbym udział w jutrzni, przebieżkę pod Ludowy i z powrotem, rowerek do parku w Milowicach albo na kolonię Wągródka, hojne chwile ze ślubną ale sprawdzanie frekwencji o 6:41? :) co do frekwencji to ją trochę nadrobią emeryci. Z tego co wiem jest spore grono takich osób, które nie operuje netem, drukarką i nie ma np mieszkającego gdzieś obok syna czy córki bądź kogoś bliższego kto zechciałby założyć konto i za każdym razem kupować i drukować bilet. Skoro teraz można go kupić pod stadionem to z pewnością trochę osób go kupi.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE - GÓRNIK Łęczna / niedziela / 06.06.2021 / 12:4

Postprzez slawekchicago 2021-06-06, 8:27 am

I tu się z Tobą mój serdeczny kolego nie zgodzę (może nawet ku uciesze kolegi z Forum, który wartość dzielnicy ceni bardziej niż swe miasto ;-))otóż, jeśli w takich a nie innych czasach, w momencie gdy kibice są spragnieni stadionów, gdy w sprzedaży jest TYLKO 1200 BILETÓW i jeśli właśnie w tym momencie jaroszewski z tomczykiem nie potrafią powiedzieć do prezydenta "Arek, WYPRZEDALISMY BILETY" to to jest jasny sygnał, że kibice mają DOŚĆ. Widziałeś screenshota, którego Ci wysłałem. Kibic Newcastle, 60-letni Anglik, mój dobry kolega popłakał się jak obejrzał filmik ZAGLEBIE HISTORIA PRAWDZIWA i te słowa,które napisał. Mimo, że to mój dobry kolega wstyd mi powiedzieć mu, ze tak było kiedyś bo teraz tylko wiatr hula po trybunach i nie mówię, że pustki bo wirus.
Masz rację zejdą może i te bilety, ale ich już w zeszly poniedziałek nie powinno byc
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: ZAGŁĘBIE - GÓRNIK Łęczna / niedziela / 06.06.2021 / 12:4

Postprzez August 2021-06-06, 8:58 am

Nie w tym rzecz. Ja się z Tobą zgadzam, a jedynie napisałem, że trochę emerytów z pewnością na ostatnią chwilę nieco polepszy frekwencję. Natomiast od dawna wiadomo, że klubowi kompletnie nie zależy na frekwencji. Jakbym chciał iść całą rodziną na mecz i oglądać z krytej to musiałbym zapłacić 140 zł. No to ile osób na coś takiego się zdecyduje ? Do tego nieciekawa (obiadowa) pora, mecz o nic i ogólny wieloletni marazm. Nie wiem czy zrobiłem wszystko ale na pewno wiele aby moi synowie czuli się związani z regionem, klubem itd... No ale widzą to dziadostwo, które wokół nich się dzieje. A klubem są coraz mniej zainteresowani. Mówiłem Ci chyba, że doszło nawet do tego, że kilka lat temu młodszy będąc jeszcze uczniem szkoły podstawowej (zresztą przenieśliśmy go ze szkoły finansowanej przez Miasto bo syf był coraz większy a kasy brakowało na niemal wszystko) oświadczył, że już na etapie szkoły średniej nie chce kontynuować nauki w Sosnowcu ze względu na na coraz niższy poziom kształcenia. Choć tu jedynym czego żałuję, że zbyt późno mi kol. Blajpios (pozdrawiam - Kolega stal monitoruje forum) podszepnął aby spróbować z kształceniem w Krakowie.
A wczoraj moi następcy tronu oglądając ze mną końcówkę PP i pomeczową festę mieli ubaw z Chęcińskiego, że ten w towarzystwie Baczyńskiego (nie wiem co ma wspólnego z Czarnymi) i Grząby urządził sobie lansik z Bońkiem on tv.
I takie czasy Panie. Myślę, że za parę lat nawet przy nowym obiekcie kolejne pokolenia, dla których sukcesy piłkarskiego Zagłębia są niczym dinozaury chodzące kiedyś po ziemi, nie będą specjalnie zainteresowane klubem.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE - GÓRNIK Łęczna / niedziela / 06.06.2021 / 12:4

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2021-06-06, 10:14 am

Szanowny Auguście - zmartwił mnie kolega tą info o braku poziomu nauczania
w Sosnowcu - to już nie wystarczy "STASZIC - PRUS" to tak nisko już to upadło.
Smutne to ale kiedy my wyfruwaliśmy z Sosnowca to już 60 lat. Przychodzi mi
do głowy doskonałe Technikum Energetyczne no i inne szkoły średnie.
A ja myslałem że ww szkoły formę trzymają. To tak troszkę nie o Zagłębiu.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: ZAGŁĘBIE - GÓRNIK Łęczna / niedziela / 06.06.2021 / 12:4

Postprzez August 2021-06-06, 11:00 am

Staszic jakoś się trzyma. Nawet dochodzą mnie słuchy że obecny dyrektor szkoły ostatnimi czasy wzmocnił kadrę pedagogiczną nawet posiłkami z Krakowa ale reszta szkół to obraz nędzy i rozpaczy. W dużej mierze będący efektem oszczędności stosowanych przez Miasto. Znam osobiście przykłady niezłych nauczycieli, którzy woleli przenieść się np do Katowic. Zresztą w czasie gdy moje dzieci chodziły do szkoły publicznej trzeba było się składać na różne podstawowe rzeczy. A poziom nauczania był naprawdę niski. Dlatego z małżonką woleliśmy aby nasze dzieci na danym etapie kontynuowały naukę na pogońskim, prywatnym katoliku. A jak już wspomniałem, młodszy syn nie chciał kontynuować nauki w Sosnowcu i mimo że dostał się do Staszica wolał iść do Katowic. Gdzie zresztą uczy się sporo dzieci m.in. z Sosnowca. A pamietam czasy gdy było na odwrót.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: ZAGŁĘBIE - GÓRNIK Łęczna / niedziela / 06.06.2021 / 12:4

Postprzez Tomcjo 2021-06-06, 11:06 am

Na chwile przed meczem chciałem zakrakać jak to lubię widząc w czarnych kolorach . Mam jednak inny pomysł . Pan Tadeusz nasz wieczny optymista i ja stary kruk mamy przeciwne podejście . Wiec niech to piłkarze dziś pokażą jakie jest ich podejście do piłki . Czy teraz na luzie podejdą do meczu i tak jak to widzi pan Tadeusz wygrają czy niestety maja wszystko głęboko w d i skoro jest utrzymanie to pozostałe wyniki są bez znaczenia i po co się wysilać . Te dwa mecze niech pokażą czy powinno się wyrzucić blisko 100% obecnie zatrudnionych w klubie czy jednak są osoby na których można odbudować Zagłębie ze zgliszczy po Jaroszewskim
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7028
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: ZAGŁĘBIE - GÓRNIK Łęczna / niedziela / 06.06.2021 / 12:4

Postprzez Tomcjo 2021-06-06, 11:47 am

Czyli grają na luzie :lol:
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7028
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: ZAGŁĘBIE - GÓRNIK Łęczna / niedziela / 06.06.2021 / 12:4

Postprzez NHK12 2021-06-06, 12:15 pm

Łudziłem sie na 3-0 o ja głupi.Panie presidento czekamy na "Niepopularne" decyzje
NHK12
 
Posty: 977
Dołączył(a): 2003-09-29, 1:30 pm

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników