Korona Kielce - ZAGŁĘBIE / sobota / 01.05.2021 / 17:00

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Korona Kielce - ZAGŁĘBIE / sobota / 01.05.2021 / 17:00

Postprzez Adam1906 2021-04-30, 6:08 am

Obrazek

Transmisja na żywo meczu Korona Kielce - Zagłębie Sosnowiec -> LINK TUTAJ


Mecz w Kielcach będzie trzecim spotkaniem Zagłębia w ciągu ośmiu dni. Zaczęło się w sobotę od wygranego 2:1 meczu w Rzeszowie, w środę przyszło nam przełknąć gorycz porażki 2:3 z Arką Gdynia. Na szczęście czasu na rozpamiętywanie tego niepowodzenia nie ma zbyt wiele, bo już po trzech dniach sosnowiczanie zagrają na Suzuki Arenie z Koroną Kielce.

Do kadry Zagłębia po pauzie za cztery żółte kartki wraca Szymon Sobczak i do dyspozycji Kazimierza Moskala wreszcie będzie nominalny napastnik. Czy jednak trener Zagłębia zdecyduje się wystawić Sobczaka od pierwszej minuty? Liczby na razie nie przemawiają za sprowadzonym z Jagiellonii napastnikiem. W ciągu 578 minut nie strzelił on ani jednej bramki i zaliczył jedną asystę. Zastępujący go w meczu z Arką Martim Maia w trakcie spędzonych na boisku 68 minut strzelił gola i asystował przy bramce Patrika Mišáka. Czy można więc spodziewać się, że szkoleniowiec sosnowiczan ponownie da szansę występu w ataku Portugalczykowi?

Korona Kielce jest jednym z trzech spadkowiczów z Ekstraklasy. W przeciwieństwie do Arki Gdynia i ŁKS-u Łódź, które liczą się w walce o powrót do elity, kielczanie już praktycznie nie mają szans na włączenie się do rywalizacji choćby o strefę barażową. Korona traci aż 14 punktów do szóstej w tabeli Arki Gdynia i odrobienie tej straty w ośmiu pozostałych do rozegrania meczach (kielczanie mają jeszcze zaległe spotkanie z klubem z Niecieczy) wydaje się niemożliwe. Z kolei przewaga nad ostatnim w tabeli Bełchatowem wynosi 15 punktów i - w przeciwieństwie do Zagłębia - może być spokojny o zachowanie pierwszoligowego bytu.

Drużyna z Kielc ma już trzeciego w tym sezonie trenera. Po spadku z Ekstraklasy w klubie pozostał Maciej Bartoszek, który został zwolniony po zaledwie trzech meczach w rundzie wiosennej. Bartoszka zastąpił jego asystent Kamil Kuzera, pod którego wodzą Korona zdobyła 10 punktów w czterech spotkaniach i nie straciła w nich ani jednej bramki. Niestety, z powodu stanu zdrowia Kamil Kuzera nie mógł dalej pracować i na stanowisku szkoleniowca kieleckiego zespołu zatrudniono Dominika Nowaka.

Nowy trener kielczan, delikatnie mówiąc, nie zaliczył udanego startu. Prowadzona przez Dominika Nowaka Korona doznała trzech porażek - 0:1 w Opolu z Odrą, 1:2 u siebie z Łódzkim Klubem Sportowym i 0:2 w Olsztynie ze Stomilem, gdzie straciła obie bramki już w doliczonym czasie drugiej połowy. O pierwszą wygraną w pracy z zespołem z Kielc Dominik Nowak będzie więc walczył w sobotę z Zagłębiem. Trzeba jednak zauważyć, że szkoleniowiec ten nie ma najlepszej serii w spotkaniach przeciwko sosnowiczanom.

Zagłębie nie przegrało żadnego z pięciu ostatnich spotkań z zespołem prowadzonym przez Dominika Nowaka. Na tę serię składają się mecze z Miedzią Legnica w sezonach 2018/2019 i 2019/2020. W poprzednim sezonie, w I lidze Zagłębie dwukrotnie pokonało "Miedziankę" (2:0 na wyjeździe i 1:0 u siebie), a rok wcześniej, w rozgrywkach Ekstraklasy sosnowiczanie dwa razy wygrali (3:1 w Sosnowcu i 2:0 w Legnicy) i raz zremisowali (2:2 w wyjazdowym meczu w grupie spadkowej) z drużyną Dominika Nowaka.

Po raz ostatni Dominik Nowak mógł się cieszyć ze zwycięstwa nad Zagłębiem 9 marca 2018, kiedy to w meczu I ligi Miedź wygrała na Stadionie Ludowym 2:0, a jedną z bramek strzelił przyszły król strzelców I ligi w barwach Zagłębia, Fabian Piasecki. Sobotni mecz będzie już dwunastym starciem Zagłębia z drużyną prowadzoną przez Dominika Nowaka. Do tej pory Zagłębie siedem razy mierzyło się Miedzią Legnica i po dwa razy z Wigrami Suwałki i Górnikiem Polkowice, w których pracował Nowak. Sześć tych spotkań zakończyło się zwycięstwami Zagłębia, w dwóch doszło do podziału punktów i trzy razy triumfowały drużyny Dominika Nowaka.

Kielczanie strzelili najmniej bramek spośród wszystkich zespołów występujących w I lidze. W 26 meczach ekipa z Kielc zdobyła tylko 19 goli. Zaledwie trzy razy Korona strzelała więcej niż jedną bramkę w meczu. Oprócz listopadowego spotkania w Sosnowcu, wygranego przez kielczan 3:1, taką skutecznością złocisto-krwiści popisali się w jesiennym meczu z GKS-em Jastrzębie (3:2). Dwa gole Korona strzeliła w lutowym spotkaniu z Chrobrym Głogów. W pozostałych 23 potyczkach zawodnikom kieleckiego zespołu nie udało się zdobyć więcej niż jednej bramki.

Zagłębie i Korona zagrają ze sobą po raz trzynasty. 10 razy obie drużyny walczyły o ligowe punkty (5 razy w Ekstraklasie i 5 razy w I lidze) i dwukrotnie spotkały się w Pucharze Polski. Sosnowiczanie wygrali tylko dwa spotkania, jeden mecz zakończył się podziałem punktów, a Korona była górą aż dziewięć razy (siedem razy w meczach ligowych i dwa razy w PP).

W każdym z ostatnich czterech meczów pomiędzy Zagłębiem a Koroną padły co najmniej cztery bramki. W pierwszym z meczów Ekstraklasy w sezonie 2018/2019 rozegranym w Kielcach gospodarze wygrali 3:1. W rewanżu na Ludowym Zagłębie triumfowało 4:1, a w meczu grupy spadkowej, w którym Stadion Ludowym żegnał Ekstraklasę, kielczanie wygrali 4:2. Z kolei w rundzie jesiennej obecnego sezonu, o czym już wyżej wspomnieliśmy, Korona wygrała 3:1. Pierwszy gol dla gości padł już po 30 sekundach gry. Własnego bramkarza pokonał Mateusz Grudziński i był to pierwszy kontakt z piłką sosnowiczan w tym spotkaniu. Jedyną bramkę dla naszej drużyny strzelił w tym spotkaniu Patryk Małecki, którego z wiadomych przyczyn w Kielcach zabraknie. Obowiązki pierwszego trenera Zagłębia pełnił w tym meczu Łukasz Matusiak. Dwa dni wcześniej z pracy zwolniono Krzysztofa Dębka, a Kazimierz Moskal jeszcze nie został zatrudniony i oglądał mecz z trybun).
http://zaglebie.sosnowiec.pl/aktualnosc ... lcach.html


ZESTAW PAR 28. KOLEJKI I LIGI:

Obrazek


Oprócz sobotniego meczu Korona Kielce - Zagłębia Sosnowiec będziemy szczególnie obserwować spotkania, które odbędą się dzień później, czyli w niedzielę 2 maja, tj. Resovia - GKS Bełchatów oraz GKS Jastrzębie - Odra Opole.


TABELA I LIGI PO 27. KOLEJKACH:

Obrazek


ZESTAW PAR NASTĘPNEJ 29. KOLEJKI:

Obrazek
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra


Re: Korona Kielce - ZAGŁĘBIE / sobota / 01.05.2021 / 17:00

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2021-04-30, 9:51 am

Po tym środowym meczu z Arką jest trudno myśleć co się wydarzy w Kielcach. Czy drużyna będzie
chciała rozegrać ten mecz normalnie jak należy czy będą znowu jakieś wygłupy w stylu bramkarza
Co będzie to będzie -niech się dzieje wola nieba AMEN
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Korona Kielce - ZAGŁĘBIE / sobota / 01.05.2021 / 17:00

Postprzez Adam1906 2021-04-30, 10:04 am

Nie wiem co jest przyczyną tego, że Maia praktycznie od 5 miesięcy siedzi bezproduktywnie na ławce rezerwowych. Śmierdzi mi tu jakimś konfilktem wewnątrz klubu, bo przecież to, że Portugalczyk grać w piłkę potrafi, pokazał w ostatnim meczu z Arką Gdynia, gdzie przez niecałą godzinę dał drużynie więcej, niż napastnik Sobczak od początku swojej kariery w Zagłębiu Sosnowiec. A że na chwilę obecną kadrę mamy taką a nie inną, może warto byłoby z Koroną zagrać w ten sposób?...

Obrazek

Ps. Oczywiście do dyskusji pozostaje ewentualna zmiana na bramce Frankowskiego na Stępniowskiego, lub wystawienie Sobczaka w ataku, Maia zagrałby wówczas na prawym skrzydle ;-)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Korona Kielce - ZAGŁĘBIE / sobota / 01.05.2021 / 17:00

Postprzez Tadeusz Wisniewski 2021-04-30, 10:31 am

Szanowny Adamie - ja się zgadzam z twoimi propozycjami zawodników - mnie brakuje
w tej drużynie odpowiedzialności za wynik meczu - przecież w środę po pierwszej
połowie Zagłębie winno wchodzić do szatnie z wynikiem 4-1 - Zagłębie nie potrafi
przeciwnika dobić - położyć na dechy bo taka jest sytuacja w Tabeli. A druzyna ma
potencjał aby wygrywać.
Pozdrawiam
Tadeusz
Tadeusz Wisniewski
 
Posty: 3202
Dołączył(a): 2004-08-31, 2:59 pm
Lokalizacja: Zalesie Dolne k/Warszawy

Re: Korona Kielce - ZAGŁĘBIE / sobota / 01.05.2021 / 17:00

Postprzez Adam1906 2021-04-30, 12:29 pm

Na drugim kibicowskim forum głos w sprawie Portugalczyka zabrał znany wielu Kolega "Blaszany":

Blaszany napisał(a):3 grosze ode mnie. Widzę tu 3 warianty:
1. Maia ustawiony niby w ataku. Niech tam biega, absorbuje, piłka mu nie przeszkadza, na pewno coś wniesie.
2. Maia na jednym ze skrzydeł. W takim wypadku do ataku przesunięty byłby Sobczak.
3. Gramy bez Mai. Wtedy Kaziu udowodni, że jest uparty i tyle. Wystawianie go na pozycji defensywnego pomocnika jest moim zdaniem bez sensu z 2 powodów. Jego warunki fizyczne nie predestynują go do gry w tłoku to raz. Dwa grając na tej pozycji imponował tym, że przewracał się przy praktycznie każdym kontakcie z przeciwnikiem, bo waży 20 kilo razem z łóżkiem. Znajdźmy mu pozycje na której będzie miał więcej miejsca, to coś nam może dać, bo piłka to mu nie przeszkadza. Druga ważna kwestia. Robimy zmianę w bramce czy nie, bo jeśli tak to musi być roszada w polu. Ja bym młodemu dał ostatnia szanse, jeśli zawali coś ze scyzorami to już nie ma się jak obronić. Ale sympatyczny grubcio nie jest lepszym bramkarzem i kończy mu się w czerwcu kontrakt. Zdziwiłbym się gdyby został przedłużony. Ale skoro komuś wpadło do głowy myślenie o przedłużeniu kontraktu z Polczakiem to może i Stępniowski jest królem w naszej talii gwiazd. ;-)
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Korona Kielce - ZAGŁĘBIE / sobota / 01.05.2021 / 17:00

Postprzez jackie57 2021-04-30, 2:37 pm

Adam1906 napisał(a):Nie wiem co jest przyczyną tego, że Maia praktycznie od 5 miesięcy siedzi bezproduktywnie na ławce rezerwowych. Śmierdzi mi tu jakimś konfilktem wewnątrz klubu, bo przecież to, że Portugalczyk grać w piłkę potrafi, pokazał w ostatnim meczu z Arką Gdynia, gdzie przez niecałą godzinę dał drużynie więcej, niż napastnik Sobczak od początku swojej kariery w Zagłębiu Sosnowiec. A że na chwilę obecną kadrę mamy taką a nie inną, może warto byłoby z Koroną zagrać w ten sposób?...

Obrazek

Ps. Oczywiście do dyskusji pozostaje ewentualna zmiana na bramce Frankowskiego na Stępniowskiego, lub wystawienie Sobczaka w ataku, Maia zagrałby wówczas na prawym skrzydle ;-)

Ad. Maia wygląda to na przepychanie protegowanych ad. skład wydaje mi się, że jednak należy zmienić bramkarza
jackie57
 
Posty: 1482
Dołączył(a): 2009-02-15, 10:33 pm

Re: Korona Kielce - ZAGŁĘBIE / sobota / 01.05.2021 / 17:00

Postprzez Tomcjo 2021-04-30, 6:58 pm

Średnio mnie kręcą mecze Zagłębia bo już wiem ze wyżebramy pozostanie w lidze i pozostaniemy na miejscu spadkowym w zwykłym sezonie . Bez klasy , bez stylu , bez honoru jak prezes i jego przydupasy . Rok trzeci
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7033
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Korona Kielce - ZAGŁĘBIE / sobota / 01.05.2021 / 17:00

Postprzez Adam1906 2021-05-01, 3:00 pm

Prawie trafiłem ze składem ;-)

Frankowski – Turzyniecki, Duriska, Polczak, Gojny – Seedorf, Ambrosiewicz, Oliveira, Maia, Misak – Sobczak.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Korona Kielce - ZAGŁĘBIE / sobota / 01.05.2021 / 17:00

Postprzez novack 2021-05-01, 3:09 pm

Frankowski niestety w składzie, ale tym razem jako jedyny młodzieżowiec i to można zrozumieć.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5701
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: Korona Kielce - ZAGŁĘBIE / sobota / 01.05.2021 / 17:00

Postprzez Adam1906 2021-05-01, 3:23 pm

novack napisał(a):Frankowski niestety w składzie, ale tym razem jako jedyny młodzieżowiec i to można zrozumieć.

Masz rację, bo w przypadku zmiany w bramce Moskal musiałby wstawić do składu młodzieżowca w polu, a niestety wydaje mi się, że dzisiejszy skład jest optymalnym jak na mizerię panującą na ławce. Oczywiście jeżeli Frankowski w trzecim meczu ponownie zjebie jakąś bramkę to chyba już nic go nie ochroni przed odpoczynkiem na rezerwie. Ja jednak jestem bardziej ciekaw postawy Mai. Mam nadzieję, że mecz z Arką nie był jednorazowym przebłyskiem tego piłkarza i dzisiaj, tym bardziej że znowu ma grać ofensywnie, pokaże na co go stać. Maia w rundzie jesiennej był wystawiany jako drugi defensywny pomocnik a tam to nadawał się tak, jak swego czasu Żarko Udovicić na lewą obronę.
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Korona Kielce - ZAGŁĘBIE / sobota / 01.05.2021 / 17:00

Postprzez slawekchicago 2021-05-01, 4:00 pm

Szybkie pytanko
Czy na Kresowej istnieje zasada " Nie chwali prezesa nie jedziesz na wyjazd ?"
Gdzie chłopaki z Gada Budy, którzy po prostu próbują być neutralni ?
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Korona Kielce - ZAGŁĘBIE / sobota / 01.05.2021 / 17:00

Postprzez Tomcjo 2021-05-01, 4:08 pm

Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7033
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Korona Kielce - ZAGŁĘBIE / sobota / 01.05.2021 / 17:00

Postprzez slawekchicago 2021-05-01, 4:11 pm

Tomcjo napisał(a):https://www.radio.kielce.pl/playerm/

Dzięki.
GDZIE CHŁOPAKI Z GADA BUDY, ZA DUŻO DUPOWLAZOW POJECHAŁO Z pREZESEM ?
:czerwona: :czerwona: :czerwona:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Korona Kielce - ZAGŁĘBIE / sobota / 01.05.2021 / 17:00

Postprzez Adam1906 2021-05-01, 4:13 pm

Jak się okazało Sobczak jednak poszedł na lewe skrzydło a Maia gra w ataku...
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: Korona Kielce - ZAGŁĘBIE / sobota / 01.05.2021 / 17:00

Postprzez Adamek182 2021-05-01, 4:28 pm

Sobczak w ostatnich akcjach troche mnie irytuje. Za duzo holowania pilki. Do irytujacych mnie rzeczy musze dodac jeszcze brak drugiej nogi u Gojnego. Reszta ok. Czekam.
Adamek182
 
Posty: 747
Dołączył(a): 2007-11-11, 12:11 am

Następna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: novack, Tomcjo