PUCHAR POLSKI 2020/2021

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez achter 2021-02-09, 9:57 pm

Nareszcie Żarko zagrał w Sosnowcu

W rozegranym w Sosnowcu meczu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski Puszcza Niepołomice niespodziewanie wygrała 3-1 (1-1) z Lechią Gdańsk. Gdańszczanie objęli prowadzenie już w 3. minucie po golu Josepha Ceesaya, ale późniejsze bramki padały już tylko dla Puszczy. W pierwszej połowie samobójcze trafienie zanotował Michał Nalepa, a w drugiej części spotkania kolejne gole dołożyli Hubert Tomalski i Erik Čikoš.

9 lutego 2021, 14:30 - Sosnowiec (Stadion Ludowy)
Puszcza Niepołomice 3-1 Lechia Gdańsk
Michał Nalepa 17 (s), Hubert Tomalski 54, Erik Čikoš 62 - Joseph Ceesay 3

Puszcza: 13. Gabriel Kobylak - 2. Erik Čikoš, 3. Michał Czarny, 11. Marcin Stefanik, 28. Michał Mikołajczyk - 10. Hubert Tomalski (90, 9. Łukasz Spławski), 14. Jakub Serafin, 5. Konrad Stępień, 20. Karol Knap (79, 18. Michal Klec), 25. Sebastian Górski (68, 26. Marcel Pięczek) - 21. Szymon Kobusiński (68, 19. Jewhen Radionow).

Lechia: 12. Dušan Kuciak - 19. Karol Fila (78, 8. Omran Haydary), 25. Michał Nalepa, 5. Bartosz Kopacz, 2. Rafał Pietrzak - 22. Joseph Ceesay (63, 20. Conrado), 6. Jarosław Kubicki, 36. Tomasz Makowski, 88. Jakub Kałuziński (55, 17. Mateusz Żukowski), 31. Žarko Udovičić (55, 7. Maciej Gajos) - 18. Jakub Arak (63, 28. Flávio Paixão).

żółte kartki: Serafin, Klec - Fila.

sędziował: Piotr Lasyk (Bytom).

Mecz bez udziału publiczności.

Fortuna Puchar Polski 2020/2021
achter
 
Posty: 359
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście


Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez jls 2021-02-10, 9:37 am

Oglądałem ten mecz, a szczególnie grę trójki zawodników mających coś wspólnego z Zagłębiem.
Arak, Żarko, Pietrzak.
Arak - zaczyna przypominać dawnego, grającego w Legii Tadeusza Nowaka.
Nazywany jeżdziec bez głowy lub pędziwiatr.
Był szybki ale brakło mu zawsze długości boiska, był już za linią końcową a głowa
na linii środkowej. Z żadnej jego akcji nie było korzyści. Dużo biegania mało
efektów.
Żarko - cień tego zawodnika który grał w Zagłębiu.
Pietrzak - Gra na równym, przyzwoitym poziomie.
Arak i Żarko po odejściu z Zagłębia giną w szażyżnie przeciętności.
To nie są wyjątki. Można przypomnieć Fidziukiewicza. Znalazło by się jeszcze kilku innych, którym odejście z Zagłębia nie posłużyło.
jls
 
Posty: 509
Dołączył(a): 2006-06-07, 12:29 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez novack 2021-02-11, 10:23 am

https://sportdziennik.com/kolejna-proba ... a-ludowym/
Nie bardzo rozumiem jakie kompetencje w kwestii wynajmu stadionu ma Jaroszewski, komu i w czyim imieniu on to słowo dawał i co ono znaczy w sytuacji, gdy Klub Zagłębie nie jest właścicielem stadionu?
Czy coś się zmieniło w kalendarzu rozgrywek i pierwszy mecz gramy z Miedzią, a nie z Niecieczą?
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5701
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez Lars 2021-02-11, 10:42 am

novack napisał(a):https://sportdziennik.com/kolejna-proba ... a-ludowym/


"Wierzymy, że oba te mecze przyjdzie nam grać na boisku, którego murawa będzie w dobrym stanie – dodaje z nadzieją prezes sosnowieckiego klubu."

Konkluzja jest taka, że profesjonaliści swoją przyszłość opierają nie na wierze, a na sprawdzonych wzorcach.

Dlatego trudno mi zaufać, że murawa będzie okey.
MOJE SERCE JEST CZERWONO ZIELONO BIAŁE
Lars
 
Posty: 2252
Dołączył(a): 2003-01-15, 9:34 am

Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez NHK12 2021-02-11, 4:10 pm

O ja głupi ostatnio napisałem, że w zamian za to ,że Puszcza rozegra mecz pucharu Polski na stadionie Ludowym pewnie wygramy z Puszcza w ramach rewanżu za goscine. Znając naszego wodza tysiąclecia nie zdziwiłbym sie ,ze chodzi o najblizszy mecz sparingowy na Ludowym i to w nim pokonamy zespół z Niepołomic :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
NHK12
 
Posty: 977
Dołączył(a): 2003-09-29, 1:30 pm

Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez NHK12 2021-02-11, 4:11 pm

oczywiscie wszystko z ;-) oka
NHK12
 
Posty: 977
Dołączył(a): 2003-09-29, 1:30 pm

Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez turku 2021-02-12, 6:34 pm

Znów pokazaliśmy że w Sosnowcu jest szłam i muł jeśli chodzi o poziom kultury:

Kolejna sytuacja to ta przed rzutem karnym wykonywanym przez Tymoteusz Puchacza. Piłkarze Radomiaka rozkopywali miejsce wykonania jedenastki, a najbardziej aktywny był w tym Miłosz Kozak, który w 2014 roku odszedł z Akademii Lecha Poznań do Warszawy

Po strzelonej jedenastce Tymoteusz Puchacz "uciszał" puste trybuny. Wielu kibiców się dziwiło i krytykowało za to piłkarza. Ten postanowił opisać sprawę na swoim Instagramie w InstaStories.


- Dobra, bo męczą mnie komentarze o uciszaniu pustego stadionu. Uciszyłem grupkę ludzi, która była na trybunach. Podejrzewam, że nie sympatyzują z moim klubem ani ze mną. Ale byliśmy w Sosnowcu, więc nie ma co się dziwić. Ta grupa kierowała wyzwiska w moją stronę. Oprócz nich chodziło o zawodników, którzy ryli punkt karny przed moim strzałem w dogrywce oraz obcokrajowca, który dwie minuty mi gadał, że nie strzelę i odpadniemy. Elo - napisał Puchacz.
turku
 
Posty: 1269
Dołączył(a): 2007-04-21, 6:38 pm
Lokalizacja: Pogoń

Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez Adam1906 2021-02-15, 4:42 pm

STACH PL napisał(a):Jestem ciekaw ile te kluby zapłacą za wynajęcie Ludowego ? Rozumiem,że jak Raków miał u nas grać w proponowanym abonamencie, mecze za 33 tyś brutto +koszty organizacji meczu. To w tych warunkach będzie to kwota zdecydowanie wyższa,pewnie jakieś 40-49 tyś.

Ehhhhh. I jak tu mają nas lubić w klubie, skoro dowiadując się takich rzeczy po prostu nie da się nie "szczekać" :redface: Otóż słynne już wróbelki zaćwierkały, że w klubie jest niezła afera związana z tragicznym stanem murawy na Stadionie Ludowym po owych dwóch meczach Pucharu Polski. Z tego co mi przekazano, nazwać to coś kartofliskiem... jest obrazą dla kartoflisk. Podobno Kazimierz trener jest wqrwiony na maxa za wyrażenie zgody na rozegranie tych meczów, bo obecnie lepsze murawy od Zagłębia mają w B klasie. Spytacie się, czy było chociaż warto? Cóż, Termalica krzyknęła Puszczy kwotę grubo ponad 100 tysięcy zł. za możliwość rozegrania meczu na ich stadionie. A my? Otóż zostałem poinformowany, że Zagłębie Sosnowiec miało dostać za umożliwienie rozegrania Pucharu Polski na głównej murawie Ludowego kwotę 40 tysięcy zł... Szkoda tylko, że łącznie - za obydwa te mecze! :lol: Tak, tak, dobrze widzicie. Zgodziliśmy się na 20 tysięcy od meczu :redface: Biorąc dodatkowo pod uwagę wartość zniszczonej podczas ściągania z niej grubej warstwy zmrożonego śniegu plandeki (podobno kosztowała 12 tysięcy zł.) to muszę przyznać, że lepszych interesów od ludzi z Kresowej chyba nikt nie potrafi robić :twisted: Żeby było śmieszniej murawę odśnieżała armia około 200 ludzi, w skład której weszli chłopcy z Akademii. Ciekawe na jakiej podstawie ktoś z klubu wydał decyzję, że zamiast wziąć udział w zaplanowanych treningach młodzi piłkarze Akademii :czerwona: dostali łopaty i jebali nimi przy odśnieżaniu?

STACH PL napisał(a):Teraz pytanie: Czy nasz specjalista od murawy Pan.D.Kozielski i jego firma to ogarnie... ?

Jeżeli chodzi Ci o wystawienie za tą usługę faktury to na pewno radę da :) Jeżeli chodzi jednak o murawę, to z tego co słyszałem nie ma na to żadnych szans. Murawa wygląda jakby przejechała po niej glebogryzarka, trawa jest powyrywana z korzeniami i jak ma się zakorzenić przy tej pogodzie? Tym bardziej, że dzisiaj mamy 15 lutego, ostatni sparing gramy 20 lutego na tej właśnie zdewastowanej murawie, a pierwszy ligowy mecz 27 lutego. Nie ma chooja, nie da rady... :redface:
Avatar użytkownika
Adam1906
 
Posty: 6803
Dołączył(a): 2009-11-13, 8:04 am
Lokalizacja: Dębowa Góra

Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez novack 2021-02-15, 4:51 pm

Ale pobierający pensję prezesa dał słowo, że będą mecze co dwa dni przy minus 12 stopniach i dotrzymał słowa, a w promocji była jeszcze dogrywka i rzuty karne! Czy to nie jest działanie na szkodę klubu? A świadome zniszczenie majątku miasta w postaci murawy, to nie podpada pod jakiś paragraf? No i jeszcze osobna kwestia zmuszenia dzieciaków do odśnieżania, jak mniemam zamiast treningu za który przecież rodzice zapłacili.
Jest taki skarb na dnie duszy polskiej zakopany, jak wierność sprawie z pozoru przegranej...
novack
 
Posty: 5701
Dołączył(a): 2006-08-06, 6:55 pm
Lokalizacja: Śródmieście

Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez August 2021-02-15, 6:00 pm

Adam1906 napisał(a):Jeżeli chodzi Ci o wystawienie za tą usługę faktury to na pewno radę da :) Jeżeli chodzi jednak o murawę, to z tego co słyszałem nie ma na to żadnych szans. Murawa wygląda jakby przejechała po niej glebogryzarka, trawa jest powyrywana z korzeniami i jak ma się zakorzenić przy tej pogodzie? Tym bardziej, że dzisiaj mamy 15 lutego, ostatni sparing gramy 20 lutego na tej właśnie zdewastowanej murawie, a pierwszy ligowy mecz 27 lutego. Nie ma chooja, nie da rady...

Wygląda na to, że wodzisławski piekarz jest jedynym, który na tym (zwłaszcza finansowo) zyskał. Niestety za to wszystko jest odpowiedzialny przede wszystkim Chęciński bo to Miasto jest właścicielem obiektu i klubu. I to jest niestety kolejny przykład na to, że przy takim Gospodarzu to możemy się dalej podniecać inwestycjami ale faktycznie Miasto w tym klub to jest jeden wielki burdel. Dodam, że w tym samy czasie gdy trwały przygotowania do meczów w centrum Miasta arterie były nieodśnieżane na bieżąco a idąc ulicą trzeba było uważać żeby nie strzaskać sobie przysłowiowego ryja. I chyba tylko w Sosnowcu jest możliwe, że w tym samym czasie słyszę że kilkaset osób pracuje na stadionie i to nie dla Zagłębia a dla obcych klubów. A teraz się okazuje, że biorąc pod uwagę i nakład pracy i stan murawy, ani Miasto ani klub nie tylko na tym nie zarobią ale na tym stracą a przede wszystkim sosnowieccy podatnicy bo niezależnie od tego, że dzięki Chęcińskiemu i Jaroszewskiemu klub ma problem to na koszty naprawy murawy będziemy musieli się zrzucić my wszyscy.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez August 2021-02-15, 6:11 pm

Odnośnie pracy dzieci przy odśnieżaniu. To o oczywiście przede wszystkim sprawa rodziców tych dzieci. Natomiast stawiam pytanie. Kto by odpowiadał a to gdyby jakiemuś dzieciakowi coś się stało ? Ktoś o tym pomyślał ?
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez slawekchicago 2021-02-15, 7:33 pm

August napisał(a):Odnośnie pracy dzieci przy odśnieżaniu. To o oczywiście przede wszystkim sprawa rodziców tych dzieci. Natomiast stawiam pytanie. Kto by odpowiadał a to gdyby jakiemuś dzieciakowi coś się stało ? Ktoś o tym pomyślał ?


Przynajmniej trening siłowy i wydolnościowy odbył się na miejscu w Sosnowcu a nie w Wodzisławiu :lol: :lol: :lol:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez Tomcjo 2021-02-15, 8:32 pm

Nie bez powodu trzeci rok z rzędu bronimy się przed spadkiem . Fachowcy patologiczna ich mość
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7034
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez STACH PL 2021-02-17, 10:55 am

STACH PL napisał(a):Teraz pytanie: Czy nasz specjalista od murawy Pan.D.Kozielski i jego firma to ogarnie... ?

Jeżeli chodzi Ci o wystawienie za tą usługę faktury to na pewno radę da :) Jeżeli chodzi jednak o murawę, to z tego co słyszałem nie ma na to żadnych szans. Murawa wygląda jakby przejechała po niej glebogryzarka, trawa jest powyrywana z korzeniami i jak ma się zakorzenić przy tej pogodzie? Tym bardziej, że dzisiaj mamy 15 lutego, ostatni sparing gramy 20 lutego na tej właśnie zdewastowanej murawie, a pierwszy ligowy mecz 27 lutego. Nie ma chooja, nie da rady... :redface:[/quote]

Więc wychodzi że :
-"piekarz z Wodzisławia" i jego firma zarobili
-Drużyna będzie grać na kartoflisku (bo wymiana murawy nie wchodzi w grę)
-Prezes wykonał obietnicę
-Biorąc pod uwagę fakt zaangażowania tylu pracowników,działaczy,i piłkarzy z akademii :!: zarobek jest nie adekwatny do wykonanej pracy i stanu zniszczeń.
-Medialnie też raczej słabo.
STACH PL
 
Posty: 728
Dołączył(a): 2004-03-04, 5:47 pm
Lokalizacja: OSTROWY GÓRNICZE /ŚRÓDMIEŚCIE

Re: PUCHAR POLSKI 2020/2021

Postprzez Tomcjo 2021-02-17, 9:46 pm

Kartoflisko pod patronatem Chęcińsko Jaroszewskim . Janusze dwaj słynni na cały kraj .
Zaorać i zacząć od zera
Tomcjo
 
Posty: 7034
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników