Strona 1 z 1

ZAGLEBIE - RAKÓW Częstochowa

PostNapisane: 2019-10-07, 7:23 pm
przez Tadeusz Wisniewski
w Sobotę 12.10. - o godz. 11.00 - Zaglebie rozegra mecz sparing
z Rakowem
Pozdrawiam
Tadeusz

Re: ZAGLEBIE - RAKÓW Częstochowa

PostNapisane: 2019-10-07, 7:34 pm
przez Adam1906
Czy coś mi umknęło i w sobotę gramy z Bayernem czy innym Liverpoolem, że jest specjalnie zakładany temat meczowy? :) To tylko najzwyklejszy w Polsce Raków Częstochowa i tylko najzwyklejszy w świecie sparing, więc dyskutować o tak mało istotnym spotkaniu można było TUTAJ ;-)

Re: ZAGLEBIE - RAKÓW Częstochowa

PostNapisane: 2019-10-07, 7:42 pm
przez Tadeusz Wisniewski
Napisałem w ten sposób bo nie było pod reką wątku SPARINGI
Przepraszam
Tadeusz

Re: ZAGLEBIE - RAKÓW Częstochowa

PostNapisane: 2019-10-07, 8:38 pm
przez jackie57
Raków nie prezentuje się w Ekstraklasie tak źle, jak w ubiegłym sezonie ZS.

Re: ZAGLEBIE - RAKÓW Częstochowa

PostNapisane: 2019-10-08, 3:37 pm
przez pete_zs
Raczej logiczne, wygrali I ligę z ogromną przewagą, a Zagłębie było raczej zespołem środka tabeli, który pod koniec miał serię, więc nie da się tu porównywać 1:1. Bardziej już z ŁKS-em, który ostatnio miał taką serię porażek, które nawet nie miało Zagłębie. Zresztą szkoda czasu na te porównania. Nie wiem , jaki masz interes, aby cały czas dowodzić, jakie to Zagłębie słabe i beznadziejne. Jeśli tak wg Ciebie jest, to po co mu kibicujesz ? Nie lepiej się przerzucić np. na Raków ?

Re: ZAGLEBIE - RAKÓW Częstochowa

PostNapisane: 2019-10-08, 7:09 pm
przez jackie57
pete_zs napisał(a):Raczej logiczne, wygrali I ligę z ogromną przewagą, a Zagłębie było raczej zespołem środka tabeli, który pod koniec miał serię, więc nie da się tu porównywać 1:1. Bardziej już z ŁKS-em, który ostatnio miał taką serię porażek, które nawet nie miało Zagłębie. Zresztą szkoda czasu na te porównania. Nie wiem , jaki masz interes, aby cały czas dowodzić, jakie to Zagłębie słabe i beznadziejne. Jeśli tak wg Ciebie jest, to po co mu kibicujesz ? Nie lepiej się przerzucić np. na Raków ?

Nie bo jestem kibicem ZS i wkurza mnie polityka organizacyjna i kadrowa w klubie. Najbardziej jednak denerwowały mnie w ubiegłym sezonie BEZPODSTAWNE wypowiedzi typu "mamy drużynę na pierwszą ósemkę", czy "możemy namieszać w czołówce". Trzeba mieć odrobinę realizmu, a nie żyć w samozadowoleniu i zrzucać niepowodzenia na VAR (w tym sezonie już nieaktualne), sędziów, PZPN i Bońka.

Re: ZAGLEBIE - RAKÓW Częstochowa

PostNapisane: 2019-10-09, 9:05 am
przez pete_zs
To prawda, te wypowiedzi były głupie, ale też Jaroszewski się do błędu przyznał (że błędnie ocenił potencjał drużyny) i przeprosił.

Re: ZAGLEBIE - RAKÓW Częstochowa

PostNapisane: 2019-10-09, 6:30 pm
przez jackie57
pete_zs napisał(a):To prawda, te wypowiedzi były głupie, ale też Jaroszewski się do błędu przyznał (że błędnie ocenił potencjał drużyny) i przeprosił.

:niezle:

Re: ZAGLEBIE - RAKÓW Częstochowa

PostNapisane: 2019-10-12, 8:53 am
przez novack
Będzie w Częstochowie gadabuda, albo inny jutub?

Re: ZAGLEBIE - RAKÓW Częstochowa

PostNapisane: 2019-10-12, 9:20 am
przez Tomcjo

Re: ZAGLEBIE - RAKÓW Częstochowa

PostNapisane: 2019-10-13, 11:22 am
przez Adamek182
Ja tym razem odbiegne od tematu lekko. Kazdy dookola marudzi jakie slabe bylo to Zaglebie w ekstra, a o LKSie jakos cicho. Jak wyglada sytuacja teraz LKSu a jak wygladala na tym etapie Zaglebia? Ile meczy przegralismy zdecydowanie a ile przez frajerskie pomylki czy to sedziego, czy ktoregos stopera? LKS jedzie rowno nie nawiazujac zbytnio walki, ale bolu nie ma. Nasze mecze ogladalo sie ciekawie. W wiekszosci. Choc konczyly sie dla nas slabo.

Re: ZAGLEBIE - RAKÓW Częstochowa

PostNapisane: 2019-10-14, 8:46 pm
przez jackie57
[quote="Adamek182"]Ja tym razem odbiegne od tematu lekko. Kazdy dookola marudzi jakie slabe bylo to Zaglebie w ekstra, a o LKSie jakos cicho. Jak wyglada sytuacja teraz LKSu a jak wygladala na tym etapie Zaglebia? Ile meczy przegralismy
ŁKS nie miał najmniejszych problemów z pokonaniem w Sosnowcu "ciekawie" grającego Zagłębia 3:0 w niedawnym meczu PP. Błędy sędziowskie w ubiegłym sezonie były głównie w oczach komentujących na tym forum, natomiast rozdawano gole na prawo i na lewo (porażająca ilość prokurowanych rzutów karnych), a dorobek punktowy ZS przed przerwą zimową praktycznie przesądzał o spadku do 1 ligi.

Re: ZAGLEBIE - RAKÓW Częstochowa

PostNapisane: 2019-10-15, 10:20 am
przez August
Rozumiem, że po iluśtam porażkach ŁKS-u zaczęto ich porównywać do zeszłorocznego Zagłębia. Nie wiem jak po ich meczu z Koroną ale przed ostatnią kolejką rzeczywiście wypadali gorzej od nas. Natomiast nie do końca idzie porównywać ich z nami. Pomijając fakt, że jest jeszcze cokolwiek trochę za wcześnie na daleko idące wnioski, to oprócz dziadowskich widoków podczas transmisji tv to niewiele nas łączy. Przede wszystkim ŁKS to klub w rękach prywatnych, tam jest dwóch czy trzech akcjonariuszy a nie Miasta, które – o ile się orientuję – na cały 2019 r. na promocje Łodzi, przekazał klubowi całe 500 tys. zł i 400 tys. zł na dofinansowanie utrzymania obiektu (gdzie zdaje się u nas klub żadnych kosztów nie ponosi). A jak mówił w jednym z wywiadów Prezes ŁKS-u, ich budżet w I lidze oscylował w granicach 7 mln zł. Łódzka aglomeracja jest bardzo duża ale nie można zapominać, że mają silnego konkurenta w postaci Widzewa, któremu w pierwszej kolejności Miasto wystawiło nowe estadio. Kolejna sprawa, po tym jak „stary” ŁKS w sumie w dość perfidny sposób (ratowany jeszcze niedawno Ruch był w gorszej sytuacji finansowej a był karany jedynie ujemnymi punktami) został pozbawiony licencji, stworzenie nowego tworu od podstaw i powrót do ekstraklasy zajął im 7 lat natomiast nam po spadku do II ligi – 10 lat. Na ile ich aktualne miejsce wynika z błędów działaczy, którzy być może – jakby to ujął ładnie nasz Prezes – „uczą się ekstraklasy” nie wiem i nawet nie chce mi się analizować bo mi jest klub obojętny tak samo jak wyniki wyborów parlamentarnych na Vanuatu, mimo wszystko jest o tyle zaskakujące bo jak twierdził ich Prezes przed sezonem, gwarantowany budżet na grę w ekstraklasie wynosi co najmniej 17 mln zł, a więc jak na beniaminka niemało. Przy czym, w przeciwieństwie do takiego Rakowa, grają cały czas u siebie. Dlatego też, wcale nie mógł nie mieć przed sezonem racji bodajże kol. Maniek, który dawał większe szanse właśnie łodzianom. Jestem ciekaw w jakim kierunku łodzianie pójdą. Mam tu na myśli wymianę trenerską i kadrową w przerwie zimowej. U nas po takich wynikach Moskala by już dawno nie było natomiast łódzcy działacze zapowiadają, że Moskal zostaje i w razie czego ma budować zespół pod I ligę. Co z takich zapowiedzi wyjdzie, zobaczymy. Mimo wszystko, jak w Łodzi przyznają, tak szybka szansa awansu w pierwszym roku gry w I lidze ich nieco zaskoczyła i ponoć nie zamierzają obić tragedii ze spadku. W każdym razie, jeśli nasi w klubie zamierzają w jakiejśtam przyszłości walczyć o awans to już teraz powinni przyglądać się tegorocznym i kolejnym beniaminkom nie tylko pod kątem same gry ale również od strony organizacyjnej i finansowej.