Arkadiusz Janusz Chęciński- "właściciel" Naszego Zagłębia.

Dyskusje o wszystkim co dotyczy piłkarskiego Zagłębia Sosnowiec
http://zaglebie.sosnowiec.pl

Moderatorzy: flex, turku, Landryn, Smazu, krzysiu, LucasUSA, swiezy52

Re: Arkadiusz Janusz Chęciński- "właściciel" Naszego Zagłębi

Postprzez GrubyPerez 2022-02-18, 3:35 pm

[quote="Adam1906"]

Na koniec powiem jedno: nie mam zamiaru dłużej dyskutować na ten temat ani z Tobą, ani z nikim innym bezmyślnie wierzącym w wypowiedzi kretynów, którzy twierdzą, iż ziemia jest płaska. Twoja brocha, w jaki sposób używasz własnego mózgu

Podsumowując:

"Nie dyskutuj z idiotą. Najpierw sprowadzi Cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem..."
- Mark Twain.
POZDRAWIAM TYCH DLA KTÓRYCH DRUGIM DOMEM JEST LUDOWY



zaprawdę nie wiem jak i gdzie znajdujesz cierpliwość , by naprawiać skrzywione procesy myślowe tak widocznie zaniedbane przez odpowiedzialnych za to ludzi w stosunku do niektórych naszych "braci po szalu"
Za opracowanie szacunek. Myśl taka mnie trawi - żeby na najbliższe spotkanie zaprosić także kilku płaskoziemców. To się jakoś normalnie patrzy w oczy- czy trzeba mieć okulary ochronne??

:niezle:
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec


Re: Arkadiusz Janusz Chęciński- "właściciel" Naszego Zagłębi

Postprzez Blajpios 2022-02-18, 9:30 pm

GrubyPerez napisał(a):(...)
Myśl taka mnie trawi - żeby na najbliższe spotkanie zaprosić także kilku płaskoziemców. To się jakoś normalnie patrzy w oczy- czy trzeba mieć okulary ochronne??

:niezle:

Ale sprecyzujmy tę myśl. Zaprosić, żeby zrobić sobie igrzyska jak w starożytnym Rzymie z nimi na arenie, czy to jednak w tej starożytności zbyt kulturalne były zawody i wolelibyście pójść jeszcze dalej? W moim odczuciu to wręcz obrzydliwe, pisać coś o "kolegach po szalu" i pomiatać tymi ludźmi zarazem jak szmatami. Człowiek napisał kilka punktów, w których w każdym była jakaś myśl, z którą da się dyskutować, choćby obalić. Zamiast merytorycznej odpowiedzi spotkał się z falą rynsztokowych bluzgów - i dopiero po kilku dniach pojawia się czyjaś odpowiedź, którą można rozumieć w kategoriach dyskusji, jakkolwiek, jak mi się wydaje, nie co do wszystkich punktów (ponadto żywcem nie wiem, dlaczego wybrano sobie jakiegoś skrajnego antyszczepionkowca, może nawet chorego człowieka, by w niego w tej odpowiedzi "ładować", podczas gdy chyba w tym zwyzywanym wpisie wcześniejszym Autor bynajmniej go nie wskazywał). Wcześniej, przed tym tekstem "dyskusyjnym" - festiwal poniżań z przekonaniem, może nawet samozadowoleniem, jak gdyby padła odpowiedź. Z wypowiedzi Kolegi Gruby Perez można wnosić, że słownictwo poniżające innych - jak najbardziej pasuje, jak na miłośników niewoli przystało. Stąd zasadne pytanie - po cóż to sobie chcecie zapraszać do zoo, płaskoziemców?
Cóż, w minionych dekadach co rusz musiałem konstatować, że znów "Ameryka umiera", krok po kroku, jak wybierano Clintona, jak wybierano Obamę i w innych momentach. Jednak - ucieszyłem się niedawno: nie umarła jeszcze całkowicie! Wielki kłopot namiętnym wchodzaczom w dyby sprawiał gubernator, o ile dobrze pamiętam, Texasu. Jak najbardziej bowiem pasował "pod sztancę". Człowiek niepełnosprawny, starszy i coś tam jeszcze - jak nabardziej "mus go szczepić". Chyba nawet też faktycznie się zaszczepił. Nie tylko, że Gubernator nie wyzywał myślących inaczej - ale jako jeden z priorytetów swych działań w tym czasie uczynił zdecydowaną obronę wolności, nie dopuszczenia do przymusu w sprawie szczepień.
Cóż. Naprawdę sprawa tej wg obecnej nomenklatury pandemii (pojęcie zmieniono niedługo wcześniej) jest naprawdę dużo bardziej złożoną i byłoby dobrze myśleć, nie wyzywać; tym bardziej, że przecież przez to wyzywanie daje sIę naprawdę podstawy do pytań, czy aby nie mamy do czynienia tu z tłumem naprowadzonym propagandą, nie chcę już snuć domysłów, wg jakich wzorów.
W każdym razie, po kolejnej epoce w Europie, jako sukces cywilizacji, która się obroniła, uważano uchwalenie powszechnego zakazu przymusowych szczepień. Czy tylko już go niektórzy uchylili, czy może już uznano to postanowienie za zdradę słusznych sowchozowych ideałów i słusznie potępiono?
To może na razie tyle z tego "kąta" - i pora faktycznie nawiązać do apeli o koniec, niemniej najpierw przywracając pewną równowagę. Może ktoś się zastanowi, jak wybrnąć z tego sponiewierania niektórych tych, co to nazywa się "kolegami po szalu". To Forum naprawdę już dość jest podzielone i środowisko Zagłębia doświadcza różnych nie za wesołych, delikatnie ujmując, poczynań i wydarzeń. Wystarczy popatrzeć na liczby - tak samo jak i z innymi wymiarami udziału społeczności w życiu Zagłębia: widać gołych okiem zamieranie i tu na Forum. Czy naprawdę wypowiedzi, które w żaden sposób nie przekonają, tylko sponiewierają i wzmogą podział: są tu potrzebne, czy takie prezentacje coś tu budują?
Pozdrawiam wszystkich, chcących jakiegoś wspólnego dobra, jakkolwiek wiadomo, że w niektórych sytuacjach nie da się wszystkich pogodzić. To trzymajmy się chociaż po jakiejś części zakresów, które wyznaczają ramy Forum.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Arkadiusz Janusz Chęciński- "właściciel" Naszego Zagłębi

Postprzez August 2022-02-18, 11:06 pm

Kolego Blajpios. Jeśli chodzi o zdrowie i życie ludzkie to w kwestii szerzenia anarchii odnośnie pandemii to żadna demokracja jakiekolwiek konwenanse czy uprawianie filozofii wyższego rzędu wręcz nie mają prawa wchodzić w grę. Jak mi powiedziała znajoma lekarka pracująca od blisko 2 lat na oddziale covidowym, „każdy szerzący przygłupawej teorie powinien mieć możliwość bezpłatnej wycieczki na oddział. Daję mnie na zmianę zdania”. Wszelkie dyskusje powinny być ucinane szybko, krótko i dosadnie aby ludziom nie mąciły w głowach.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Arkadiusz Janusz Chęciński- "właściciel" Naszego Zagłębi

Postprzez GrubyPerez 2022-02-18, 11:24 pm

cieszyłem się z możliwości powrotu na forum.
Już mi przeszło.


skąd Ty Piotrek takie wnioski wysnuwasz??
Peyotl, Absynt czy zwykłe, codzienne kadzidło?? :-( :-( ;-(
***[czy jesteś wrogiem czy przyjacielem - zawsze możesz na mnie liczyć. Nigdy o Tobie nie zapomnę***
Avatar użytkownika
GrubyPerez
 
Posty: 1369
Dołączył(a): 2007-06-13, 9:54 pm
Lokalizacja: Sielec

Re: Arkadiusz Janusz Chęciński- "właściciel" Naszego Zagłębi

Postprzez MirosławaSmyła 2022-02-19, 6:45 pm

Wszystkie obowiązkowe szczepienia mam, na COVID się nie zaszczepiłem, przechorowałem w domu, żyję. Dlaczego nie chcę się zaszczepić na tę chorobę? Ta szczepionka powstała bardzo szybko, nie jest dokładnie przebadana. Nie zakładam, że może mi zaszkodzić, ale zakładam, że pomoże niewiele. Dlaczego ktoś ma mnie zmuszać bym zaryzykował? Leki bada się latami zanim zostaną wprowadzone na rynek, a tutaj hop-siup i jest dopuszczenie. Do producentów szczepionki popłynęła taka kasiorka, że jest to podejrzane. Niektórym ludziom zależy, by wzbudzić strach i panikę, bo na tym zarabiają.

Jeżeli szczepionka jest taka dobra, to ci co się zaszczepili nie muszą się bać. Dlaczego nie pozwolą tym niezaszczepionym by sobie spokojnie umarli. Analogia niczym do Maksa i Alberta z Seksmisji. Dlaczego nie pozwolą nam umrzeć, tylko siłą chcą nas naturalizować? To jest polityka i podporządkowywanie sobie narodu, aby nie fikał za bardzo, co doskonale widać obecnie w Kanadzie. Władza zablokowała zbiórkę pieniędzy dla protestujących kierowców ciężarówek, a w odniesieniu do samych protestujących coraz częściej słychać głosy, że to... terroryści. W normalnym demokratycznym kraju, gdy wybuchają protesty to się z ludźmi rozmawia, wymienia poglądami, dlaczego protestują, skoro na taką skalę, to problem chyba jest poważny, a tutaj? Protestujących się gazuje, albo pałuje. Demokracja powoli staje się demokracją ludową od której tak chcieliśmy się wyzwolić.

Cała ta pandemia jest, a może była, bo chyba się już kończy powoli, dziwna. Wirus opanował cały świat, tymczasem ogrom zgonów i zakażeń w cywilizowanych krajach. Można by zakładać, że śmiertelne żniwo zbierze w Afryce. Tam dociera mało szczepionek, ludzie w jednej masce przechodzili całą pandemię o ile ją mieli w ogóle. O respiratorze zapomnij, w szpitalach brak personelu, brak leków choćby do leczenia objawowego, a jakoś... dali sobie radę. Nie słychać by całe dzielnice w miastach wymierały na tę groźną chorobę. Najgroźniejsza okazała się w Europie, Stanach, bo tutaj jest kasa którą można wydrzeć od przestraszonego społeczeństwa.

Już niedługo lato. Wirus w magiczny sposób zniknie, by powrócić jesienią na sezon grypowy, pewnie znowu zmutowany z kolejną ciekawą nazwą. Można zakładać, że latem zniesiony zostanie obowiązek noszenia maseczki. Wtedy zobaczymy ile osób dalej chodzi w masce z własnej nieprzymuszonej woli troszcząc się o swoje zdrowie, a ile osób nosiło ją tylko dlatego, że obawiało się mandatu i tak naprawdę uważa, że maska do niczego nie jest potrzebna.

Mnie szokuje jak ludzie szybko dali zabrać sobie wolność. Niektórzy już tak się przyzwyczaili do masek, teleporad i kwarantanny, jakby to miało już tak zostać na zawsze. Już zapomnieli, że można żyć normalnie.

August napisał(a):Kolego Blajpios. Jeśli chodzi o zdrowie i życie ludzkie to w kwestii szerzenia anarchii odnośnie pandemii to żadna demokracja jakiekolwiek konwenanse czy uprawianie filozofii wyższego rzędu wręcz nie mają prawa wchodzić w grę. Jak mi powiedziała znajoma lekarka pracująca od blisko 2 lat na oddziale covidowym, „każdy szerzący przygłupawej teorie powinien mieć możliwość bezpłatnej wycieczki na oddział. Daję mnie na zmianę zdania”. Wszelkie dyskusje powinny być ucinane szybko, krótko i dosadnie aby ludziom nie mąciły w głowach.

To nie jest tak, że ja nie wierzę w istnienie tej choroby. Gdy pandemia się zaczynała nikt nie wiedział czego się można spodziewać. Niektórzy mówili, że nawet trupy mogą na ulicach zalegać, bo to takie straszne cholerstwo. Nawet zabroniono wstępu do lasu bez maseczki, taka była panika.
Wkrótce okazało się jednak, że ludzie się zarażają, chorują, ale nie jest tak, że padają jak muchy. Umierały i dalej umierają głównie starsze i schorowane osoby, których zwykła grypa mogła pokonać. Oczywiście są wyjątki, ale to wyjątki potwierdzające regułę jak powiedział filozof.
Wszystko na świecie ma rachunek zysków i strat. Życie ludzkie jest najwyższą wartością - sprawa bezdyskusyjna. Moje pytanie brzmi: "W czym jest gorszy pacjent który umarł na raka, ponieważ ciągle przesuwano mu termin operacji z powodu przekształcenia szpitala w którym planowano wykonać zabieg w szpital covidowy?"

Dam teraz przykład z własnego życia. Moja mama mocno kaszlała, pierwsza myśl COVID. Zadzwoniła na teleporadę, bo oczywiście do przychodni iść nie mogła, żeby czasami kogoś nie zarazić. Doktor nawet nie pytała o szczegółowe objawy w czasie rozmowy, tylko od razu skierowanie na test. Gdy test okazał się być negatywny, kolejna teleporada. Jak można dobierać leki, gdy nawet nie widzi się chorego pacjenta? Człowiek dostaje receptę na standardowy antybiotyk i syropek, a przecież to może być choroba wirusowa, tylko inna niż COVID. Tak teraz wygląda leczenie, to jest to dbanie o tę najwyższą wartość - życie ludzkie. Trzeba być hipokrytą, by nie dostrzec, że teraz wszystkie choroby są spychane na bok, grypy nie ma liczy się pacjent covidowy, bo za niego dostaje się dodatek. Zachwiana została równowaga i to jest problem. COVID jest demonizowany, a cierpią na tym pacjenci z innymi schorzeniami.
MirosławaSmyła
 
Posty: 243
Dołączył(a): 2014-05-23, 10:58 am

Re: Arkadiusz Janusz Chęciński- "właściciel" Naszego Zagłębi

Postprzez Piotrek34 2022-02-19, 11:04 pm

"...a cierpią na tym pacjenci z innymi schorzeniami."
cierpią przez takich jak ty, którzy nie chcą się zaszczepić bo myślą, że jakoś to będzie. Później się okazuje, że trzeba takiego umieścić w szpitalu i ratować mu życie. Chłopie weź się ogarnij i jedź sobie np. do Austrii czy innego zachodniego państwa i zobacz jak to tam wygląda. A już te twoje argumenty, że firmy farmaceutyczne bogacą się na szczepionkach to jakiś bełkot jest. Idąc tym tokiem myślenia nie kupuj samochodu bo wzbogacasz branże motoryzacyjną, nie lataj samolotem bo dajesz zarobić linią lotniczym, nie kupuj w Biedronce bo bogacisz kapitał zagraniczny a nie polski itd, itd Najlepiej nic nie rób, nie kupuj, a na końcu puknij się w łeb, bo ty przecież wolny jesteś i nikt ci nie może tej wolności zabrać
Piotrek34
 
Posty: 253
Dołączył(a): 2007-04-21, 10:27 am
Lokalizacja: Siem-ce Śl./Sosnowiec

Re: Arkadiusz Janusz Chęciński- "właściciel" Naszego Zagłębi

Postprzez slawekchicago 2022-02-19, 11:24 pm

obiecalem sobie, ze nie dam sie wciagnac w ta dyskusje wiec nie dam. Napisze tylko tyle, ze dziekuje za to gdzie mieszkam :niezle:
CZY WROCA JESZCZE DOBRE CZASY
slawekchicago
 
Posty: 3984
Dołączył(a): 2004-05-10, 4:54 am
Lokalizacja: Newcastle

Re: Arkadiusz Janusz Chęciński- "właściciel" Naszego Zagłębi

Postprzez August 2022-02-20, 12:30 am

MirosławaSmyła napisał(a):Trzeba być hipokrytą, by nie dostrzec, że teraz wszystkie choroby są spychane na bok, grypy nie ma liczy się pacjent covidowy, bo za niego dostaje się dodatek. Zachwiana została równowaga i to jest problem.

Nakładasz człowieku na siebie dwa różne problemy. Pandemia jedynie uwypukliła niewydolny od kilkudziesięciu lat problem niewydolności polskiej służby. Kolejne rządy począwszy od komuchów z SLD przez kanalie z PO po idiotów z PiSu. Do tego należałoby dodać samorządy lekarskie, które właściwie od lat były zainteresowane kasą dla kumpli. A już, jak pisałem wielokrotnie, istnym kuriozum była decyzja rządu Donalda o przekształcaniu placówek służby zdrowia w spółki prawa handlowego. A przypomnę, celem takiej spółki jest zysk. Jak to można łączyć z naczelnym zadaniem lekarzy jakim jest leczenie pacjentów to moja percepcja nie ogarnia. Pomijając oczywiście dużą chęć tamtych rządów do prywatyzacji taki placówek. Nie można też zapominać o własnym podwórku gdzie ekipa obecnie nam panującego imperatora doprowadziła szpital do dużego zadłużenia (placówka cały czas jest wyrokiem sądu w restrukturyzacji, rzecz jasna zadłużenia). Nawet nie zdajesz sobie sprawy ile sprzętu szpitalnego jest w zastawie skarbowym po to aby być zabezpieczeniem spłaty zadłużenia. A to wszystko w tym samym czasie gdy lokalna gawiedź egzaltuje się budowanymi za setki milionów obiektami sportowymi. Przy czym już słyszałem skomlenia niektórych entuzjastów ZPS w kontekście usług naszego szpitala. A moja odpowiedź pozostaje niezmienna. Jedź sobie jeden z drugim na ZPS, tam cię z pewnością szybko i skutecznie wyleczą. Nadmieniam też, że jesienią sam miałem przejść operację w naszym zajefajnym szpitalu, której nie przeszedłem do dziś i nie wiem kiedy przejdę. Ale wiem, że to nie przez covid sam w sobie ale właśnie niewydolność służby zdrowia, o której wspomniałem. A może być jeszcze "ciekawiej" jeśli nie daj Boże wybuchłaby wojna na wchodzie i nagły przypływ setek tysięcy albo miliony uchodźców. To już w ogóle będzie strach chorować.
Piotrek34 napisał(a):"...a cierpią na tym pacjenci z innymi schorzeniami."
cierpią przez takich jak ty, którzy nie chcą się zaszczepić bo myślą, że jakoś to będzie. Później się okazuje, że trzeba takiego umieścić w szpitalu i ratować mu życie.

Dokładnie tak. Zresztą jak pozostała część wypowiedzi Piotrka. Masę antyszczepionkowych idiotów trzeba potem leczyć za ciężkie pieniądze sięgające kilkuset tysięcy czy nawet przekraczających milion złotych za jednego przygłupa. Gdybym miał moc sprawczą , nie miałbym skrupułów aby spowodować aby takie matoły płaciły za takie leczenie z własnej kiesy albo leczenia nie ma.
To tyle. Do reszty się odnoszę bo to jest, jak się kiedyś popularnie mawiało, sralis mazgalis referendus duptus.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Arkadiusz Janusz Chęciński- "właściciel" Naszego Zagłębi

Postprzez MirosławaSmyła 2022-02-20, 12:46 am

Tak jakby zaszczepieni nie chorowali. Mogą tak samo zarazić się i zarażać innych, mogą się rozchorować. Jakaś tam mniejsza szansa jest w zależności od wariantu covida i czasu jaki minął od szczepienia, pytanie tylko czy warto. Certyfikat ważny 9 miesięcy, potem jak nie przyjmiesz kolejnej dawki to cóż... stajesz się antyszczepionkowcem? No tak by z tego wynikało, w każdym razie z wejściem na pokład samolotu niektórych linii lotniczych mogą być kłopoty.
Często jest tak, że sam płacę za swoje leczenie - jak już wspomniałeś służbę zdrowia mamy niewydajną. Niech likwidują składkę zdrowotną, jeżeli nie będą mnie leczyć, po co mam ją płacić. Odwracając kota ogonem, zaszczepieni którzy mieli powikłania po szczepionce również sami powinni potem płacić za swoje leczenie.

Pojechałbym Piotrek34 zobaczyć jak to wygląda w Anglii, Norwegii, Danii, Szwecji, w Szwajcarii też zmierza ku lepszemu. Jakoś Austria, Niemcy czy Włochy mniej mnie interesują. Dziwny zbieg okoliczności, że największy zamordyzm szczepionkowy w Europie jest w byłych państwach osi.
MirosławaSmyła
 
Posty: 243
Dołączył(a): 2014-05-23, 10:58 am

Re: Arkadiusz Janusz Chęciński- "właściciel" Naszego Zagłębi

Postprzez Blajpios 2022-02-20, 1:11 am

August napisał(a):Kolego Blajpios. Jeśli chodzi o zdrowie i życie ludzkie to w kwestii szerzenia anarchii odnośnie pandemii to żadna demokracja jakiekolwiek konwenanse czy uprawianie filozofii wyższego rzędu wręcz nie mają prawa wchodzić w grę. Jak mi powiedziała znajoma lekarka pracująca od blisko 2 lat na oddziale covidowym, „każdy szerzący przygłupawej teorie powinien mieć możliwość bezpłatnej wycieczki na oddział. Daję mnie na zmianę zdania”. Wszelkie dyskusje powinny być ucinane szybko, krótko i dosadnie aby ludziom nie mąciły w głowach.

Kolego August, pisząc poniższą odpowiedź, sprawdzając, co było w wątku - właśnie też zobaczyłem, że Kolega w dalszej dyskusji tu się toczącej, jakby sprowadzał sprawę tego, co w systemach zdrowotnych państw zrobiła pandemia jedynie do tego, że to niewydolność polskiego systemu robi takie spustoszenia; to tak na szybko jeszcze przed główną wypowiedzią dodam, że moim zdaniem owszem, w Polsce nas najbardziej polskie interesuje i słusznie - i niewydolności polskiego systemu pogarszają sytuację, niemniej kwestia tych konsekwencji dotyka wszystkich systemów. Ten akapit jednak, jak napisałem, tak "ad hoc" i na początku wypowiedzi był wtrąceniem, niemniej główna moja teraz wypowiedź jest poniżej.
Jeżeli zaś - że sparafrazuję - chodzi o zdrowie i życie ludzkie i zbawienie, to w kwestii szerzenia anarchii, jakim jest totalitaryzm strachu, za pomocą którego przesuwa się granice zarządu społeczeństwem już na pozycje czynienia z ludzi biomasy zarządzanej centralnie, przez system, "przez nad ludzi", którzy wiedzą co jest dobre i nawet ciałami będą zarządzać, kto i kiedy ma się szczepić — faktycznie należy dawać odpór, lecz jak to zrobić skutecznie i zdecydowanie?
Cóż. Za chwilę może świat wróci do starych metod "zarządzania ciałami", na wojnie. Może uda się uniknąć tego nieszczęścia. Jakkolwiek będzie, to i tak nie znaczy, że rozstrzygnięta zostanie kwestia "nowego sposobu zarządu".
Nachalna propaganda głosiła, jaka to jest pewna droga: zaszczepcie się i będzie już po sprawie, jedna tylko szczepionka do "raju". Naprawdę nikt nie myślał, że wirusy mutują? Że będą następne - "zbawcze szczepionki" konieczne? Uzasadnione jest pytanie się, czy nawet ktoś - z premedytacją o tym nie myślał. Kwestia szczepień jest kwestią zarządzania ryzykiem a nie jak wmawiano jedyną drogą do ocalenia. Dobrze to czują "szczepionkowcy", tylko trudno im to przyznać - bo nie podnosiliby rejwachu jakie to straszne, że inni się nie szczepią, gdyby nie czuli, że szczepionki nie dają tej pewnością, pod hasłem której są promowane.
Cóż. Historia ludzkości co rusz zna przykłady "jedynie słusznej prawdy", w którą "mądrzy" wtłaczali społeczeństwa; to właśnie po jednej z nich, hitlerowskiej, ludzie doszli do sukcesu uznania, że nie można pozwolić na przymusowe szczepienia. Rzecz w tym, że jak od tysiącleci, to Bóg wie więcej aniżeli twórcy tych "powszechnie obowiązujących prawd" - i poruszając się po omacku, jeżeli chodzi o przyszłość, ludzie nie są w stanie dać odpowiedzi totalnej. Postęp, jeżeli ma być uczciwy, musi mieć świadomość, że odbywa się po omacku. Między innymi ciało otrzymaliśmy od Boga - i pozostaje w gestii wolności konkretnego człowieka, jego odpowiedzialności; wszelkie zakusy ze strony "słusznego systemu", by zarządzać wbrew temu masą ludzką, jak słusznie Kolega napisał, powinny być zdecydowanie obalane.
Proszę sobie wyobrazić - o to też toczy się wojna we współczesnym świecie. Proszę zaś przynajmniej to sobie wyobrazić, że w kontekście przytoczonej przez Kolegę August filozofii - do rozważenia jest i taka filozofia. No, chyba że chcemy wyzbyć się daru ludzkiego rozumu w działaniu.
Wróćmy jednak do tego, z czym tu się wpisywałem. Inaczej bowiem, zacznie się faktycznie niekończąca się "wojna", wobec której nie tylko Kolega slawekchicago jest niechętny i nie chce dawać się wciągać - ale także nie widziałem dla niej miejsca tutaj, gdy decydowałem się na poprzedni wpis, sugerując, że akurat niekoniecznie jest to pożądane na tym Forum, które niesie na sobie znamiona problemów Zagłębia, Klubu - i już dość jest naznaczone rozbiciem, że nie trzeba dawać następnego pola do pomnażania tego rozbicia. Sprawy tej bowiem, napięć wokół pandemii, nie pchnie się tutaj - a narastanie rozbicia jest pomnażaniem już istniejącej słabości i rozpadu spraw Zagłębia. Choć więc w sprawie pandemii można by jeszcze dyskutować, jak napisałem - tu czynienie tego ani rozstrzyganiu tej kwestii nie pomoże ani nie przysłuży się sprawom Zagłębia, moim zdaniem. Dlatego też to jest ostatni mój wpis naświetlający sprawy pandemii. Chodziło mi - gdy poprzednio pisałem - o przywrócenie pewnej równowagi, dokładnie tak, jak zaznaczyłem, bo mam nadzieję, że każdy zauważył, iż emocjonalnymi wypowiedziami została zaburzona, czyli szkodząco dodawała jeszcze jeden wymiar rozdarcia między Forumowiczami.
Blajpios
 
Posty: 3073
Dołączył(a): 2004-07-08, 9:54 pm

Re: Arkadiusz Janusz Chęciński- "właściciel" Naszego Zagłębi

Postprzez August 2022-02-20, 1:51 am

C'est effrayant. Cóż, pamiętając o tym, że kakendarz szczepień na inne choroby jest od wielu lat i pamiętając o szczepieniu swoich synów nigdy nie wpadłbym na to, że prowadzone jest jakieś zarządzanie ciałami małych dzieci ( że o kwestii chrztu św. nie wspomnę-dziecko nie ma tu żadnego wyboru). Poza tym na gruźlicę też ludzie umierali, ale dzięki Bogu i postępowi są szczepionki. Porównanie kwestii szczepionek do wojny jest w ogóle kompletnie nietrafione, ponieważ intencją szczepień jest brak lub lekkie zachorowanie, czyli aspekt pozytywny, natomiast wojna jest zdarzeniem zawsze negatywnym. Poza tym jak to stwierdził francuski socjolog Alexis de Tocqueville: „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka". Amen.
Divina favente clementia Romanorum imperator semper Augustus
August
 
Posty: 14656
Dołączył(a): 2005-04-19, 4:48 pm

Re: Arkadiusz Janusz Chęciński- "właściciel" Naszego Zagłębi

Postprzez achter 2022-02-20, 12:31 pm

August napisał(a):Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka"

Doprawdy? A co w przypadku gdy od najmłodszych lat ktoś jest wychowywany w kulturze zdrowego odżywiania, uprawiania sportów, braku nałogów typu palenie papierosów i nadużywanie wysokoprocentowych alkoholi. Unikanie niezdrowej przetworzonej, nafaszerowanej chemią żywności. Poprzez swoje nawyki organizn nabył swoją wysoką odporność przeciw wirusom i chorobom i co, dla czyjejść wolności ma się szprycować chemią w postaci szczepionek?
Ktoś kto nie dba o swoje zdrowie, pali papierosy i nadużywa alkoholu czy innych środków nie może mieć wysokiej odporności ale może decydować i przymuszać innych w imię swojej zagrożonej wolności i życia bo czuje się zagrożony że strony niezaszczepionych czy zdrowych ludzii? Gdzie tu logika kiedy żeby np: wejść do galerii czy kina trzeba okazać się green paszportem. Czyli pracowałeś całe swoje życie nad swoim ciałem aby w zdrowiu funkcjonować a tu wyskakuje zaszprycowany menel z pod monopolowego i nie przepusci cię do np spożywczaka abyś mógł zakupić bułki bo nie legitymujesz się paszportem i stanowisz zagrożenie dla jego osłabionego organizmu.
Mój znajomy opowiadał mi jak to w niemczech aby wziąść prysznic na stacji benzynowej musisz być zaszczepiony lub okazać się negatywnym testem, na szczęście do kibla może jeszcze wejść każdy. Tu niestety wzięli sobie dosłownie słowa francuskiego socjologa i dla jednych skończyła się już wolność bo niby zaczyna się tylko dla zaszczepionych. A w czasach wojny bardzo popularne były napisy: nur für Deutsche
A wracając do naszego Arkadiusza, bo to wątek o nim i od tego jaki zaprowadził porządek w urzędzie miasta to właśnie ograniczanie praw innym, którzy nie założą maski choćby ze względów zdrowotnych bo im lekarz zabronił i mają zaświadczenie w przeciwnym razie nic nie załatwisz ani nie umówisz się na spotkanie z nim.
Czyli witaj nowy porządku świata i ograniczanie wolności innym w imię ochrony swojej wolności!
achter
 
Posty: 356
Dołączył(a): 2007-06-24, 4:09 pm
Lokalizacja: Sosnowiec - śródmieście

Re: Arkadiusz Janusz Chęciński- "właściciel" Naszego Zagłębi

Postprzez MirosławaSmyła 2022-02-20, 2:19 pm

August napisał(a):Poza tym jak to stwierdził francuski socjolog Alexis de Tocqueville: „Wolność człowieka kończy się tam, gdzie zaczyna się wolność drugiego człowieka". Amen.

Czy ja Cię August w czymś ograniczam? Czy ja zabieram Twoją wolność? Sam z niej rezygnujesz i nawet nie zauważyłeś w którym momencie ją oddałeś.
Twierdzenie, że osoba niezaszczepiona zagraża osobie zaszczepionej ma słabe podstawy logiczne. Szczepisz się aby nie chorować, albo przynajmniej jak to w propagandowych mediach mówią uniknąć hospitalizacji. Miliony niezaszczepionych ludzi przechorowały covida, spotykasz ich codziennie. Nie ograniczaj im prawa do życia.
MirosławaSmyła
 
Posty: 243
Dołączył(a): 2014-05-23, 10:58 am

Re: Arkadiusz Janusz Chęciński- "właściciel" Naszego Zagłębi

Postprzez Tomcjo 2022-02-20, 11:53 pm

Fajna ta wasza wojna . Żeby pogodzić wszystkich moim zdaniem kryterium wolności powinno być decydujące . Tylko wyznaczenie granic tej wolności łatwe nie jest i tylko o to powinien iść spór a nie czy się szczepić czy nie . Ja sam zaszczepiłem się trzykrotnie bo taki mam interes . Prawdopodobnie mógłbym nie przeżyć ciężkiej odmiany . Ale jestem też przeciwnikiem zmuszania ludzi do czegokolwiek . Czy to są szczepienia , pasy w aucie czy inne . Każdy jako wolny człowiek ma prawo do rozporządzania sobą w sposób jaki uważa a inna osoba nie ma prawa do zmuszania go . Podoba mi się w pewnej mierze podejście rzadu jego cesarskiej wysokości w Japonii . Rząd prosi o zakładanie masek i np zamykanie lokali z alkoholem o godz 19 . I Japończycy noszą te maski bo to naród karny ale przede wszystkim zaklęty w pewne kulturowe konwenanse . Noszą maski żeby nie urazić drugiej osoby . Natomiast lokale są zamykane prawie wszystkie bo dostają takie zapomogi ze małym knajpkom opłaca się nie otwierać bo to większy zasiłek niż dochód . Reszta ponosi małe straty ale się podporządkowuje a tylko wyjątki gdzieś na uboczu ignorują .
Wszyscy chorzy na covid bez wątpienia ograniczają wolność i dostęp do leczenia chorym na inne choroby . I tu widzę jedyne miejsce gdzie powinna być dyskusja . Chorzy zaszczepieni ograniczają wolność dostępu do służby zdrowia w stopniu mniejszym niż niezaszczepieni . Wiec jeśli już należało by rozważyć czy osoba ceniąca swoją wolność nie powinna cenić wolności innych i ubezpieczyć się dodatkowo prywatnie od zachorowania i korzystać z prywatnych ośrodków leczenia . Mówiąc wprost niezaszczepieni nie byli by leczeni na covid w szpitalach bo wybrali leczenie inne niż stosowane w państwowej służbie zdrowia . Wybierając wolność leczenia należy wybrać odpowiedzialność i ubezpieczyć się . Tak ja to widzę ale mogę się mylić . Po za tym ktoś może mieć dużo lepsze pomysły od moich dlatego nie widzę powodu do wojny . Po za tym ja np nie ufam szczepionkom na zwykłą grypę . Zawsze przechodziłem klasycznie . Około tygodnia leżenia plackiem z czego przeważnie pierwsze trzy to było „umieranie” czyli wypocić i przespać . Leki plus rosołki , malinki i wszystko co poprawiało humor . No i raz dałem się namówić na szczepionkę . I właśnie wtedy miałem tak ciężką grypę jak nigdy . Umierałem dosłownie i przez pierwsze dni nie wiedziałem co się ze mną dzieje . Może dlatego sceptycznie podchodzę zarówno do zwolenników jak i przeciwników szczepionek bo obie strony mocno przesadzają w argumentach . Jakiś lekarz Japończyk który żył bądź jeszcze żyje ponad sto lat napisał taki krótki poradnik . Zapamiętałem ze radzi żeby nie za często chodzić do lekarzy a lekarstw brać pół . Każdy ma swoje podejście do życia i leczenia i każdy ma prawo wyboru . Pozdrawiam
NIE DLA COLLINSA , CHĘCIŃSKIEGO , KSIĄŻKA , JAROSZEWSKIEGO , STANKA , GIRKA W ZAGŁĘBIU !!!
Tomcjo
 
Posty: 6989
Dołączył(a): 2005-07-30, 6:49 pm
Lokalizacja: AYR Scotland

Re: Arkadiusz Janusz Chęciński- "właściciel" Naszego Zagłębi

Postprzez jls 2022-02-21, 5:01 pm

Panowie skończmy ten jałowy spór o to czy szczepić czy nie szczepić.
Dowody za szczepieniem znajdują się w naszych książeczkach zdrowia z dzieciństwa.
Każdy ma swój rozum i głosi poglądy tego rozumu.
Obecny temat to
Arkadiusz Janusz Chęciński- "właściciel" Naszego Zagłębia.
Prosił bym o powrót do dyskusji na ten temat.
Inne tematy - można poruszać na forach społecznościowych i innych plotkarskich.
Zwracam się do moderatorów forum o wymazanie, usunięcie wypowiedzi nie związanych z powyższym tematem.
Acha, jest jeszcze forum PiS-u do wykorzystania.
jls
 
Posty: 509
Dołączył(a): 2006-06-07, 12:29 pm
Lokalizacja: Sosnowiec

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Piłka nożna

Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników