2021-04-10, 16:00 Miejsce rozgrywania meczu:
Stroje: białe (4-4-2)
2:1(1:0)
31. Dawid Pietrzkiewicz 9. Adrian Danek 90. Tomasz Boczek 28. Michal Piter-Bucko 3. Daniel Dziwniel27. Damian Chmiel (59' 11. Dawid Błanik) 33. Bartłomiej Kasprzak (74' 8. Maciej Małkowski) 70. Wojciech Hajda 19. Kamil Ogorzały7. Rubio (59' 14. Rafael Victor) 16. Michał Walski   Rezerwowi: 1. Dominik Budzyński 5. Dawid Szufryn 17. Adrian Basta 20. Armand Ella 22. Robert Prochownik 30. Wiktor Żołądź   Trener: Dariusz Dudek
1:0 - Rubio 21' 1:1 - Dawid Pietrzkiewicz 60' (s.) 2:1 - Dawid Błanik 70'
31' Damian Chmiel 64' Lukáš Ďuriška 64' Michal Piter-Bucko 89' Adrian Danek 90+1' Patrik Mišák 90+2' Dawid Błanik
34. Szymon Frankowski 27. Łukasz Turzyniecki 18. Lukáš Ďuriška 25. Piotr Polczak 94. Dawid Gojny 22. Quentin Seedorf (72' 15. Marcin Pisarek) 14. Filip Karbowy (84' 80. Mateusz Popczyk) 28. Maciej Ambrosiewicz 6. João Oliveira 11. Patrik Mišák 7. Gonçalo Gregório   Rezerwowi: 13. Krystian Stępniowski 3. Patryk Mociak 4. Mateusz Machała 10. Martim Maia 16. Dawid Ryndak 17. Kacper Radkowski 20. Patryk Wiszniowski   Trener: Kazimierz Moskal
Sędziowie: Mariusz Złotek (Stalowa Wola) - Jacek Tokarski (Opole), Sebastian Szczotka (Bielsko-Biała). Techniczny: Paweł Kukla (Tarnów)
90.0000
90+5' gwizdek Po 49 minutach i 17 sekundach gry kończy się druga połowa meczu.
90+4' Dawid Gojny faulowany przez Maciej Małkowskiego.
90+2' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Błanika za grę na czas.
90+1' żóta kartka Żółta kartka dla Patrika Mišáka za faul na Wojciechu Hajdzie.
90' Patrik Mišák przymierzył z rzutu wolnego w krótki róg, ale Dawid Pietrzkiewicz nie dał się zaskoczyć.
89' żóta kartka Żółta kartka dla Adriana Danka za faul na Patriku Mišáku
87' Zagłębie miało wyborną okazję do wyrównania. Gonçalo Gregório uciekł Michałowi Walskiemu i był przed bramkarzem gospodarzy, ale zamiast strzelać, zdecydował się mijać Dawida Pietrzkiewicza i akcja spaliła na panewce.
87' João Oliveira wybija piłkę po dośrodkowaniu Macieja Małkowskiego z rogu.
86' Łukasz Turzyniecki przerywa akcję Dawida Błanika. Róg dla Sandecji.
85' Kazimierz Moskal ma pretensje do Mariusza Złotka o to, że toleruje grę na czas w wykonaniu Dawida Pietrzkiewicza. Zupełnie przypadkowo przed wznowieniem gry bramkarz Sandecji biegnie akurat po tę piłke, do której ma najdalej.
85' Łukasz Turzyniecki w kolejnej akcji prawym skrzydłem, ale tym razem nie udało się dośrodkować.
84' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Mateusz Popczyk za Filipa Karbowego.
83' Łukasz Turzyniecki przy próbie dośrodkowania z prawego skrzydła trafia w Daniela Dziwniela.
81' Rafael Victor znalazł się z piłką w polu karnym Zagłębia, ale nic z tej akcji nie było, bo wywrócił się na murawę.
79' Patrik Mišák dośrodkował na bliższy słupek, a tam interweniował Tomasz Boczek.
79' Róg dla Zagłębia po interwencji Tomasza Boczka.
76' Kontra Sandecji po rogu dla Zagłębia Rafael Victor już składał się do strzału z pola karnego, ale zdołał go powstrzymać Łukasz Turzyniecki.
76' Piłkarze Zagłębia domagali się rzutu karnego, ale będzie tylko róg.
75' Kazimierz Moskal w rozmowie z sędzią technicznym. "Tak, wiem, że zaraz mnie wyjebiecie, dlatego włożyłem już kurtkę".
74' zmiana Trzecia zmiana w Sandecji - Maciej Małkowski za Bartłomieja Kasprzaka.
73' Kamil Ogorzały wdarł się w pole karne i strzelił z około 10 metrów. Piłka odbiła się od Łukasza Turzynieckiego i wyszła na róg.
72' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Marcin Pisarek za Quentina Seedorfa.
72' Quentin Seedorf uderzył z ostrego kąta w krótki róg. Broni Dawid Pietrzkiewicz.
70' gol - piłka nożna 2:1 Michał Walski ograł Piotra Polczaka na skraju pola karnego i dograł do Dawida Błanika, który zwiódł Lukáša Ďuriškę i strzelił lewą nogą z około 6 metrów. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do bramki.
67' Dośrodkowanie Patrika Mišáka z rzutu wolnego. Lukáš Ďuriška dogrywa przed bramkę do Macieja Ambrosiewicza, a ten trafia w Dawida Pietrzkiewicza.
66' Sandecja rusza z kontrą, ale Dawid Błanik nie utrzymał równowagi i upadł na murawę.
66' Rzut wolny dla Zagłębia z lewej strony boiska. Po dośrodkowaniu Patrika Mišáka Dawid Pietrzkiewicz wybija piłkę na róg.
65' Po rozegraniu rzutu wolnego niecelnie uderzał Filip Karbowy.
64' żóta kartka Żółta kartka także dla Lukáša Ďuriški za dyskusję z sędzią.
64' żóta kartka Żółta kartka dla Michala Pitera-Bucko za faul na Gonçalo Gregório.
62' Nie potrafiliśmy strzelić bramki, ale na szczęście wyręczyli nas w tym gracze gospodarzy.
60' gol samobójczy 1:1 João Oliveira z lewej strony boiska dośrodkował w pole karne. Tam był Filip Karbowy, który uderzył prawa nogą w stronę bramki. Interweniujący przed linią bramkową Michal Piter-Bucko trafił w Dawida Pietrzkiewicza i piłka wpadła do siatki.
60' Dawid Błanik strzelił z około 30 metrów, ale wysoko i daleko od bramki Zagłębia.
59' zmiana Dwie zmiany w Sandecji - Rafael Victor za Rubio i Dawid Błanik za Damiana Chmiela.
59' Niecelny strzał Filipa Karbowego z około 25 metrów.
58' Maciej Ambrosiewicz faulowany w środku boiska.
58' Filip Karbowy powstrzymał akcję Michała Walskiego.
57' Quentin Seedorf traci piłkę 25 metrów przed bramką Sandecji.
55' Dawid Pietrzkiewicz łapie piłkę dośrodkowaną przez Łukasza Turzynieckiego z prawego skrzydła.
55' Dawid Gojny i João Oliveira ładnie pograli piłką po lewej stronie boiska, ale potem Portugalczyk niedokładnie dośrodkował.
54' Dawid Gojny dośrodkował z rzutu wolnego, a Lukáš Ďuriška faulował Adriana Danka.
53' Gonçalo Gregório faulowany przez Michala Piter-Buckę.
53' Michał Walski strzelił lekko po ziemi z około 20 metrów. Broni Szymon Frankowski.
52' Patrik Mišák pomagał sobie ręką w opanowaniu piłki.
51' Kontra Zagłębia. Maciej Ambrosiewicz podaje w pole karne do Patrik Mišák, ale Słowak przewraca się jeszcze zanim dotarła do niego futbolówka.
51' Po dośrodkowaniu Michała Walskiego z rzutu wolnego piłkę poza pole karne wybija Filip Karbowy.
50' João Oliveira faulował Wojciecha Hajdę.
49' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego niepewna interwencja Dawida Pietrzkiewicza. Akcja kończy się bardzo złym strzałem Patrika Mišáka.
48' Patrik Mišák zdecydował się na strzał z rzutu wolnego. Zmierzającą pod poprzeczkę piłkę wybił na róg Dawid Pietrzkiewicz.
48' João Oliveira faulowany przez Adriana Danka.
47' Maciej Ambrosiewicz faulowany przez Michała Walskiego.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa meczu.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+1' Quentin Seedorf faulował Wojciecha Hajdę.
45+1' Adrian Danek faulował Gonçalo Gregório.
44' Quentin Seedorf na spalonym.
43' Brat słynnego Carlitosa sfaulował bratanka słynnego Clarence'a Seedorfa.
43' Zdaniem sędziego Quentin Seedorf odpychał Daniela Dziwniela.
41' Łukasz Turzyniecki na spalonym po podaniu Quentina Seedorfa.
38' Zagłębie w kontrze trzech na jednego, ale Filip Karbowy za długo zwlekał z podaniem do Gonçalo Gregório lub Patrika Mišáka. Poczekał aż wrócą gospodarze i zagrał w kierunku Macieja Ambrosiewicza i skończyło się stratą piłki.
37' João Oliveira wybija piłkę z pola karnego po wrzutce Damiana Chmiela
37' Szymon Frankowski nie opanował piłki zagranej przez Lukáša Ďuriškę i gospodarze mają róg z niczego.
35' Patrik Mišák dośrodkował z rzutu wolnego, a Piotr Polczak zablokowany przez Adriana Danka przy próbie dogrania piłki przed bramkę.
35' Łukasz Turzyniecki faulowany przez Kamila Ogorzałego.
34' Gonçalo Gregório faulowany jeszcze na połowie Zagłębia.
34' Dawid Pietrzkiewicz interweniował nogą poza polem karnym i wykopał piłkę poza stadion.
33' Wojciech Hajda faulowany przed własnym polem karnym.
31' żóta kartka Żółta kartka dla Damiana Chmiela za faul na Patriku Mišáku
30' Sędzia Mariusz Złotek nie ogarnia tego meczu. Kazimierz Moskal zły na arbitra, który nie widział, że Gonçalo Gregório był łapany w pół.
28' Michał Walski oddał strzał lewą nogą z około 16 metrów. Trafia do statystyki strzałów celnych, ale nie mógł zaskoczyć Szymona Frankowskiego.
25' Po dośrodkowaniu Michała Walskiego z rzutu wolnego Tomasz Boczek nie sięgnął piłki.
24' Sędzia Mariusz Złotek upomina Kazimierza Moskala.
23' Wrzutka Patrika Mišáka z rzutu rożnego i niecelny strzał głową João Oliveiry.
23' Dośrodkowanie Łukasza Turzynieckiego w pole karne i Tomasz Boczek wybija piłkę głową na rzut rożny.
21' gol - piłka nożna 1:0 Po dośrodkowaniu Daniela Dziwniela z lewej strony boiska, Rubio uwolnił się spod opieki Dawida Gojnego i strzałem prawą nogą w długi róg pokonał sosnowieckiego bramkarza.
19' Bardzo niedokładne dośrodkowanie Rubio z prawego skrzydła.
18' Michał Walski faulował w ataku Piotra Polczaka.
18' Maciej Ambrosiewicz zagrał w pole karne do Patrika Mišáka, który był naciskany przez Daniela Dziwniela i nie zdołał już odegrać futbolówki.
16' Szybie wznowienie gry od rzutu wolnego. Piłka trafiła w pole karne do Quentina Seedorfa, ale nie dał on rady minąć Tomasza Boczka.
16' Filip Karbowy faulowany przez Kamila Ogorzałego.
15' Patrik Mišák dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a piłkę do przodu wybił Michal Piter-Bucko.
14' Filip Karbowy faulowany przy bocznej linii przez Wojciecha Hajdę.
13' Patrik Mišák złapał piłkę w ręce, bo myślał, że był faulowany, ale sędzia miał inne zdanie i odgwizdał zagranie ręką Słowaka.
13' Tomasz Boczek zagrał ręką w środku boiska.
12' João Oliveira przymierzył lewą nogą z około 25 metrów. Broni Dawid Pietrzkiewicz, a my notujemy pierwszy celny strzał w meczu.
11' Dawid Pietrzkiewicz dalekim wykopem zagrał piłkę w kierunku Damiana Chmiela, ale Dawid Gojny blokował prawego pomocnika gospodarzy i piłka opuściła murawę.
11' Gonçalo Gregório faulowany przez Michala Piter-Buckę jeszcze na połowie Zagłębia.
9' Gonçalo Gregório faulował w ataku Bartłomieja Kasprzaka.
8' João Oliveira wrócił na plac gry - gramy w komplecie.
8' Gonçalo Gregório na splaonym.
7' Na razie gramy w dziesięciu, bo João Oliveira zszedł z fizjoterapeutami.
6' João Oliveira zwija się z bólu po starciu z Bartłomiejem Kasprzakiem.
5' Po dośrodkowaniu Adriana Danka z prawego skrzydła w polu karnym Zagłębia interweniował Piotr Polczak.
4' Dawid Gojny faulowany przez Damiana Chmiela.
3' Zza pola karnego strzelal Wojciech Hajda. Piłka odbiła się od Filipa Karbowego i trafiła w ręce Szymona Frankowskiego.
2' Piotr Polczak wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Damiana Chmiela z rzutu wolnego.
1' Wojciech Hajda faulowany przez Gonçalo Gregório
1' gwizdek Gramy! Zaczęli gospodarze.
0' 15:58 Zagłębie dziś w jednolitych czerwonych strojach. Sandecja w pasiastych biało-czarnych koszulkach, białych spodenkach i getrach. Za chwilę zaczynamy!
0' 15:55 W Sosnowcu przed meczami często słychać piosenki Jana Kiepury, tymczasem w Nowym Sączu z głośników leci Michael Jackson, ale to raczej nie dlatego, że pochodził on z tego miasta, tylko dlatego, że w tytule piosenki są barwy Sandecji.
0' 15:50 Oba zespoły już zakończyły rozgrzewkę i udały się do szatni. W Nowym Sączu piękna wiosenna pogoda. Słońce, ciepło i bezchmurnie. Aż chce się grać. Mamy nadzieję, że piłkarze Zagłębia nas dziś nie zawiodą i seria zwycięstw oraz meczów bez porażki będzie kontynuowana.
0' 15:45 W wyjściowej jedenastce zespołu gospodarzy zagra dziś Rubio, który jeszcze wiosną 2020 grał w Zagłębiu i w dwóch meczach miał okazję występować pod wodzą Dariusza Dudka. W pożegnalnym, jak się okazało po prawie dwóch miesiącach, meczu szkoleniowca Hiszpan strzelił dwa gole dla sosnowiczan, ale to nic nie dało i wtedy Zagłębie uległo 3:5 Puszczy Niepołomice. Tydzień temu w Olsztynie Rubio dwukrotnie wpisał się na listę strzelców i wtedy jego drużyna wygrała aż 5:0.
0' 15:40 Zagłębie i Sandecja zagrają dziś ze sobą po raz dziesiąty w historii. Bilans dotychczasowych spotkań jest zdecydowanie na korzyść Zagłębia. Nasz zespół wygrał sześć razy, dwukrotnie zremisował i tylko raz doznał porażki, ale za to bardzo sromotnej. Wiosną 2017 Sandecja pokonała naszą drużynę aż 5:0. Szkoleniowcem gospodarzy był wówczas Radosław Mroczkowski, a Zagłębie prowadził Dariusz Banasik. Ostatnia nasza wizyta w Nowym Sączu zakończyła się podziałem punktów. 30 czerwca 2020 było 1:1. Sosnowiczanie prowadzili po golu Filipa Karbowego, ale nie utrzymali korzystnego rezultatu do końca spotkania, a gdyby nie Krystian Stępniowski, to mogło się zakończyć nawet porażką.
0' 15:30 Brak wielkiego wyboru jeśli chodzi o kadrę, o którym pisaliśmy w jednym z poprzednich wpisów, ma związek z kontuzjami i kartkami, Z powodu urazów do gry niezdolni są Mateusz Szwed, Szymon Pawłowski, Michał Góral i Michał Masłowski. Natomiast za czerwoną kartkę jeszcze jeden mecz musi pauzować Szymon Sobczak. "Sopel" nie pojechał z zespołem na mecz, tylko dziś rano widzieliśmy go jak indywidualnie trenował na Stadionie Ludowym.
0' 15:25 Dariusz Dudek po raz pierwszy po zwolnieniu go z Zagłębia będzie miał okazję poprowadzić swoją drużynę w meczu przeciwko sosnowiczanom. Pod wodzą Dudka Sandecja nie przegrała dwunastu kolejnych spotkań i dziś zapewne w Nowym Sączu liczą na to, że "trzynastka" nie okaże się pechowa. Trener Dariusz Dudek póki co siedzi w swoim gabinecie, który mieści się w budynku klubowym zaraz za trybuną prasową. Przez okno widzieliśmy go przed chwilą jak był skupiony, ale wcześniej był uśmiechnięty i zapraszał do siebie na kawę byłych współpracowników ze swojego sztabu z Zagłębia.
0' 15:15 W pierwszym składzie Zagłębia nie ma żadnych zmian w porównaniu do meczu z Widzewem Łódź, bo i za bardzo nie było co zmieniać. Nie tylko ze względu na to, że sosnowiczanie ostatnio tak dobrze zagrali, ale głównie przez to, że nie ma zbyt wielkiego pola manewru. Na ławce rezerwowych znowu zasiadło aż sześciu młodzieżowców, z których czterech jeszcze nie zagrało w pierwszym zespole Zagłębia. Po raz pierwszy w meczowej kadrze znalazł się Patryk Mociak. Do Nowego Sącza nie pojechał za to Nikolas Korzeniecki.
0' 15:05 Dzień dobry! Witamy z Nowego Sącza i zapraszamy na relację z meczu 24. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy miejscową Sandecją a Zagłębiem Sosnowiec.
Bramki z meczu w Nowym SączuBramki z meczu w Nowym Sączu Na stronie Polsatu Sport można już obejrzeć skrót z bramkami strzelonymi w meczu Sandecji Nowy Sącz z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w Nowym SączuKonferencja prasowa po meczu w Nowym Sączu - Jest mi po prostu przykro, jak czasami w Zagłębiu traktuje się ludzi takich jak ja. Jestem smutny, że muszę się z Zagłębiem włóczyć po sądach - powiedział po meczu Dariusz Dudek. » Czytaj więcej
Porażka w Nowym SączuPorażka w Nowym Sączu Zagłębie przegrało w Nowym Sączu z Sandecją 1:2. Bramki dla gospodarzy strzelili Rubio (21') i Dawid Błanik (70'). Samobójczego gola dla sosnowiczan strzelił w 60. minucie bramkarz Sandecji. » Czytaj więcej