2021-04-03, 16:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Stroje: żółty (4-4-2)
34. Szymon Frankowski 27. Łukasz Turzyniecki 18. Lukáš Ďuriška 25. Piotr Polczak 94. Dawid Gojny 22. Quentin Seedorf (83' 16. Dawid Ryndak) 14. Filip Karbowy (72' 21. Nikolas Korzeniecki) 28. Maciej Ambrosiewicz 6. João Oliveira 11. Patrik Mišák (90' 17. Kacper Radkowski) 7. Gonçalo Gregório (90' 80. Mateusz Popczyk)   Rezerwowi: 13. Krystian Stępniowski 4. Mateusz Machała 10. Martim Maia 15. Marcin Pisarek 20. Patryk Wiszniowski    Trener: Kazimierz Moskal
1:0 - Quentin Seedorf 22' 2:0 - Quentin Seedorf 25' 3:0 - João Oliveira 57'
44. Jakub Wrąbel 95. Patryk Stępiński 2. Michał Grudniewski 27. Daniel Tanżyna 20. Kacper Gach 7. Mateusz Michalski (81' 70. Merveille Fundambu) 16. Bartłomiej Poczobut (60' 30. Mateusz Możdżeń) 19. Patryk Mucha (60' 25. Marek Hanousek) 29. Michael Ameyaw (60' 97. Piotr Samiec-Talar) 8. Paweł Tomczyk (38' 22. Dominik Kun) 9. Marcin Robak   Rezerwowi: 98. Vjaceslavs Kudrjavcevs 3. Filip Becht 5. Caique 23. Łukasz Kosakiewicz   Trener: Enkeleid Dobi
Sędziowie: Sebastian Krasny (Kraków) - Marcin Ciepły (Kraków), Dominik Wrona (Kielce). Techniczny: Daniel Kruczyński (Żywiec)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu!
90+4' João Oliveira wywalczył rzut rożny.
90+3' Merveille Fundambu faulował w ataku.
90+2' Dawid Ryndak blokuje wrzutkę Kacpra Gacha. Róg dla Widzewa.
90+1' Na spalonym Dawid Ryndak.
90' Zamieszanie przy bocznej linii boiska. Jeden sędzia pokazywał, że zacznie Widzew, drugi, że rzut wolny będzie miało Zagłębie i ostatecznie dośrodkował Dawid Gojny, a nad bramką główkował João Oliveira.
90' Podwójna zmiana w Zagłębiu - Kacper Radkowski za Patrika Mišáka i Mateusz Popczyk za Gonçalo Gregório.
88' Krótkie rozegranie rzutu rożnego. Dośrodkowanie Dawida Gojnego i po główce Gonçalo Gregório piłka trafia w poprzeczkę, a potem Mateusz Możdżeń uniemożliwia dobitkę Maciejowi Ambrosiewiczowi.
88' Daniel Tanżyna wybije piłkę na róg po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka.
85' Marek Hanousek uderzył wysoko nad bramką z pola karnego.
85' Lukáš Ďuriška wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Patryka Stępińskiego.
83' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Dawid Ryndak za Quentina Seedorfa.
81' zmiana Ostatnia zmiana w Widzewie - Merveille Fundambu za Mateusza Michalskiego.
81' Złe dośrodkowanie Patryka Stępińskiego z rzutu wolnego.
80' Piotr Samiec-Talar faulowany przez Nikolasa Korzenieckiego.
80' Gonçalo Gregório zagrał w pole karne w kierunku Quentina Seedorfa, a Daniel Tanżyna w ostatniej chwili wślizgiem przerwał akcję sosnowiczan.
79' Gonçalo Gregório ostro atakowany przez Michała Grudniewskiego, ale sędzia nie dopatrzył się faulu.
79' Łukasz Turzyniecki łatwo odebrał piłkę Dominikowi Kunowi.
78' Łukasz Turzyniecki wybija piłkę z pola karnego po rogu Mateusza Michalskiego.
78' Nikolas Korzeniecki blokuje strzał Marka Hanouska w polu karnym Zagłębia, a po chwili goście wywalczyli róg.
75' Po dośrodkowaniu Mateusza Michalskiego z rzutu rożnego nad bramką główkował Marek Hanousek, który jednak chyba trochę przeszkodził w tej sytuacji Danielowi Tanżynie.
74' João Oliveira musi skorzystać z pomocy fizjoterapeutów Zagłębia.
73' Lukáš Ďuriška blokuje dośrodkowanie Piotra Samca-Talara i Widzew ma róg.
73' Mateusz Możdżeń faulowany przez Macieja Ambrosiewicza.
72' zmiana Pierwsza zmiana w Zagłębiu - Nikolas Korzeniecki za Filipa Karbowego.
71' Prawą stroną piłką pograli Quentin Seedorf i Łukasz Turzyniecki. Po dośrodkowaniu "Turzyka" piłkę łapie Jakub Wrąbel.
70' Marcin Robak na spalonym.
69' Dośrodkowanie Łukasza Turzynieckiego z prawego skrzydła, ale Filip Karbowy nawet nie wyskoczył do piłki.
67' Goście złapani na spalonym.
66' Gonçalo Gregório faulowany przez Daniela Tanżynę.
65' Rzut wolny dla Widzewa fatalnie wykonany przez Piotra Samca-Talara.
64' Piotr Polczak interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Kacpra Gacha, a potem piłkę do przodu wybija Dawid Gojny.
63' Dawid Gojny leży na murawie po starciu z rywalem.
60' zmiana Potrójna zmiana w Widzewie. Mateusz Możdżeń za Bartłomieja Poczobuta, Marek Hanousek za Patryka Muchę i Piotr Samiec-Talar za Michaela Ameyawa.
59' Lekki strzał głową w wykonaniu Michaela Ameyawa i pewna obrona Szymona Frankowskiego.
57' gol - piłka nożna 3:0 GOOOL!!! Po podaniu Dawida Gojnego z lewej strony boiska trzecią bramkę dla Zagłębia strzałem lewą nogą z około 8 metrów zdobył João Oliveira.
57' Gonçalo Gregório przymierzył z ostrego kąta. Piłkę odbił przed siebie Jakub Wrąbel. Z kilku metrów dobijał jeszcze Quentin Seedorf ale został zablokowany przez Michała Grudniewskiego.
55' Łukasz Turzyniecki przedarł się w pole karne Widzewa i został powstrzymany wślizgiem przez Daniela Tanżynę.
54' Z rzutu wolnego dośrodkował Kacper Gach. Małe zamieszanie w polu karnym Zagłębia. Po strzale głową Daniela Tanżyny broni Szymon Frankowski.
54' Michael Ameyaw faulowany przez Filipa Karbowego.
53' Dominik Kun faulował Dawida Gojnego w polu karnym Zagłębia.
53' Szymon Frankowski w polu bramkowym złapał piłkę zagrywaną po ziemi przez Mateusza Michalskiego
52' Piotr Polczak pewnie interweniuje głową w polu karnym po dośrodkowaniu Patryka Stępińskiego.
52' Michael Ameyaw faulowany przez Quentina Seedorfa.
51' Dawid Gojny trochę za mocno dośrodkował i Lukáš Ďuriška zagrywał futbolówkę już za końcową linią.
51' Maciej Ambrosiewicz faulowany przez Bartłomieja Poczobuta.
48' Patrik Mišák z rogu do Filipa Karbowego. "Karbo" w pole karne, a Lukáš Ďuriška sfaulował Michała Grudniewskiego.
47' Rykoszet po strzale Patrika Mišáka i mamy róg.
47' Daniel Tanżyna zagrywał ręką.
46' Maciej Ambrosiewicz faulowany w środku boiska.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania. Teraz dla odmiany zamiast wiatru i deszczu mamy słońce.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu. Rzadko to piszemy w tym sezonie, ale jest dobrze!
44' Dawid Gojny ucierpiał w walce z Patrykiem Stępińskim i goście wybijają piłkę na aut.
43' Po dośrodkowaniu po rozegranym rzucie wolnym piłka trochę przypadkowo trafia w polu karnym do Michaela Ameyawa, który przy próbie strzału trafił w plecy swojego kolegi z zespołu i mamy aut.
41' Patrik Mišák dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego, a Mateusz Michalski interweniował nogą w powietrzu i nie pozwolił na oddanie strzału Piotrowi Polczakowi.
40' Filip Karbowy faulowany przez Patryka Muchę.
40' Porywisty wiatr porwał "jamnika" z reklamą Fortuny na kilkanaście metrów.
39' Dawid Gojny faulowany przez Dominika Kuna.
38' Na Ludowym wieje wiatr i deszcz pada poziomo.
38' Pierwsza zmiana w Widzewie - Dominik Kun za Pawła Tomczyka.
37' Po rzucie rożnym dla Widzewa z pola karnego strzelał Paweł Tomczyk. Piłkę zablokował Piotr Polczak.
36' Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Lukáš Ďuriška bliski samobója, ale czujny jest Szymon Frankowski.
36' Gonçalo Gregório pomagał sobie ręką i sędzia przerwał kontrę Zagłębia.
35' Gramy pod wiatr i po wykopie Szymona Frankowskiego piłka zgasła na 30. metrze.
34' Żaden z graczy gości nie zamknął akcji po dośrodkowaniu Kacpra Gacha z rzutu wolnego.
34' Maciej Ambrosiewicz faulował Patryka Muchę.
33' Paweł Tomczyk wybija piłkę dośrodkowaną z rogu przez Patrika Mišáka
32' Wrzutka Patrika Mišáka i piłkę na róg wybija Patryk Stępiński.
32' Dawid Gojny strzelił lewą nogą z 20 metrów. Piłkę na róg odbił Jakub Wrąbel.
31' Patrik Mišák podał z rzutu wolnego do Filipa Karbowego, a ten trafia w Pawła Tomczyka.
31' Patrik Mišák faulowany przez Bartłomieja Poczobuta.
30' Filip Karbowy faulowany na własnej połowie.
29' Krótko rozegrany rzut rożny przez gości. Piłka trafiła do Patryka Stępińskiego, który dośrodkował i piłka wylądowała na górnej części siatki.
28' Mateusz Michalski uderzył po ziemi zza pola karnego. Piłka zmierzała w długi róg, ale wcześniej dotknął ją Filip Karbowy i będzie róg dla Widzewa.
27' Quentin Seedorf dziś - 2 gole, 1 celny strzał i 2 niecelne strzały. Potwór!
25' gol - piłka nożna 2:0 GOOOOL!!!!!!!! João Oliveira podał w pole karne do Quentina Seedorfa, a ten uciekł Kacprowi Gachowi, minął Jakuba Wrąbla i strzelił lewą nogą do pustej bramki.
25' Michael Ameyaw faulował Dawida Gojnego.
22' gol - piłka nożna 1:0 GOOL!!! Quentin Seedorf skorzystał z błędu Kacpra Gacha, który dał się ośmieszyć w polu karnym, niemal przy końcowej linii boiska, a potem wpakował piłkę z ostrego kąta do bramki Jakuba Wrąbla.
20' Patrik Mišák z rzutu wolnego zagrał w poprzek do Quentina Seedorfa, a akcję zakończyło dośrodkowanie Łukasza Turzynieckiego po którym piłkę wybił z pola karnego Patryk Mucha.
19' Patrik Mišák faulowany przez Patryka Stępińskiego.
17' Piotr Polczak wybija piłkę z pola karnego Zagłębia.
16' Krótko rozegrany rzut rożny przez Zagłębie. Piłka ostatecznie stracona w przeciwległym narożniku boiska.
15' Łukasz Turzyniecki wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
12' João Oliveira przerwał akcję gości w polu karnym Zagłębia, a potem Michał Grudniewski faulował Gonçalo Gregório.
11' Dośrodkowanie Dawida Gojnego z lewego skrzydła i nieudana próba strzału głową w wykonaniu Quentina Seedorfa.
10' Po dośrodkowaniu Patrika Mišáka wybita z pola karnego piłka trafia na 30. metr do Quentina Seedorfa, który strzelił wysoko nad bramką.
9' Ależ okazja! Patrik Mišák wymanewrował dwóch rywali i świetnym prostopadłym podaniem uruchomił Gonçalo Gregório, który znalazł się w sytuacji sam na sam, uderzył prawą nogą w długi róg. Piłka minęła Jakuba Wrąbla i trafiła w słupek, a potem Daniel Tanżyna wybił futbolówkę na róg.
8' Rajd Filipa Karbowego zatrzymany przez Bartłomieja Poczobuta.
7' Jakub Wrąbel łapie piłkę dośrodkowaną z rogu przez Patrika Mišáka.
6' João Oliveira wywalczył rzut rożny.
4' W środkowej trójce Zagłębia Filip Karbowy najbliżej prawej strony boiska. W środku Maciej Ambrosiewicz, a najbliżej lewej gra João Oliveira.
3' Dawid Gojny faulowany przez Mateusza Michalskiego.
3' Filip Karbowy przymierzał się do strzału z około 25 metrów, ale jeszcze zagrał na prawo do Łukasza Turzynieckiego, który podał na 8. metr do Quentin Seedorfa, a Holender obrócił się z piłką i uderzył na bramkę. Piłkę nogą odbił Jakub Wrąbel.
2' W środku boiska Bartłomieja Poczobuta sfaulował Filip Karbowy.
2' Na razie Patrik Mišák gra na lewej pomocy, a Quentin Seedorf na prawej.
0' 15:58 Piłkarze obu zespołów już na murawie. Sosnowiczanie zagrają dziś w jednolitych czerwonych strojach, a goście w żółtych koszulkach czarnych spodenkach i żółtych getrach.
0' 15:55 GKS Jastrzębie przegrał z Puszczą Niepołomice 1:2, a Resovia zremisowała 1:1 z Odrą Opole. Takie wyniki oznaczają, że w przypadku zwycięstwa nad Widzewem wyprzedzimy te dwie drużyny w tabeli Fortuna I ligi.
0-' 15:50 Na zwycięstwo w Wielką Sobotę czekamy w Sosnowcu od 2014 roku, kiedy sosnowiczanie pokonali Ruch Zdzieszowice 4:2. Później nie było już tak dobrze - w 2015 wyszarpaliśmy remis 2:2 z Rozwojem Katowice (do 87. minuty przegrywaliśmy 0:2), rok później ulegliśmy 2:3 Pogoni w Siedlcach. W 2017 w meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała padł bezbramkowy remis, a w 2018 przegraliśmy z GKS-em Katowice 0:1. Rok temu z wiadomych względów liga nie grała w okresie wielkanocnym, a w Ekstraklasie przed dwoma laty graliśmy w Legnicy w świąteczny poniedziałek.
0' 15:40 Widzew Łódź jest niepokonany w siedmiu kolejnych spotkaniach, łodzianie wygrali trzy poprzednie mecze i w czterech meczach z rzędu nie stracili bramki. Te statystyki nie wróżą zbyt dobrego przed dzisiejszym spotkaniem, ale z drugiej strony, warto wziąć pod uwagę, że Zagłębie nie przegrało trzech kolejnych spotkań z Widzewem. Jesienią 2020 w Łodzi było 1:1, a w sezonie 2007/2008, jeszcze na boiskach Ekstraklasy, wiosną Zagłębie wygrało 1:0 na stadionie Widzewa, a jesienią w Wodzisławiu Śląskim było 0:0.
0' 15:30 Piłkarze obu drużyn pojawili się już na rozgrzewce. Zarówno piłkarze Zagłębia, jak i Widzewa wyszli w okolicznościowych koszulkach z duchowym wsparciem dla kontuzjowanych kolegów z zespołu. Goście mają czerwone T-shirty z napisem "Kitek wracaj do zdrowia", a sosnowiczanie "Szymon, Mateusz, Michał, trzymajcie się, jesteśmy z wami!.
0' 15:20 Czterech piłkarzy nie może dziś grać z powodu kontuzji (Szymon Pawłowski, Mateusz Szwed, Michał Masłowski i Michał Góral). Za kartki pauzuje Szymon Sobczak, zawieszony przez klub został Patry Małecki. Żeby więc zapełnić ławkę rezerwowych dziewięcioma zawodnikami, trzeba było sięgnąć po rezerwy. Mateusz Machała, Marcin Pisarek i Mateusz Popczyk znaleźli się więc wśród graczy, którzy ewentualnie będą mogli wejść na boisko jako rezerwowi. Mamy dziś więc na rezerwie aż sześciu młodzieżowców.
0' 15:10 Aż czterech zmian dokonał trener Kazimierz Moskal w porównaniu do zwycięskiego meczu ze Stomilem Olsztyn. Z powodu kontuzji nie ma w składzie Szymona Pawłowskiego. Szymon Sobczak musi pauzować z powodu czerwonej kartki, a Michał Masłowski, choć wczoraj jeszcze normalnie trenował z drużyną, dziś znalazł się poza meczową kadrą. Na ławce znalazł się za to Dawid Ryndak, który tydzień temu zastąpił pauzującego za kartki Dawida Gojnego. Dziś "Gojo" zagra od pierwszej minuty, a ponadto w wyjściowym składzie znaleźli się Quentin Seedorf, Filip Karbowy oraz Gonçalo Gregório, których przed tygodniem nie było w pierwszej jedenastce.
0' 15:00 W Wielką Sobotę witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 23. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Widzewem Łódź.
Galeria zdjęć z meczu z WidzewemGaleria zdjęć z meczu z Widzewem Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć wykonanych podczas meczu Zagłębia Sosnowiec z Widzewem Łodź. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z WidzewemKonferencja prasowa po meczu z Widzewem Na konferencji prasowej po meczu 23. kolejki Fortuna 1. Ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Widzewem Łódź pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Skrót meczu z WidzewemSkrót meczu z Widzewem Polsat Sport na swojej stronie internetowej opublikował skrót dzisiejszego meczu Zagłębia z Widzewem, wygranego przez naszą drużynę 3:0. » Czytaj więcej
Wielka Sobota ZagłębiaWielka Sobota Zagłębia Zagłębie było dziś o klasę lepsze od najlepszego w rundzie wiosennej Widzewa Łódź i pokonało gości 3:0 po golach Quentina Seedorfa (22' i 25') i João Oliveiry (57'). » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z WidzewemZdjęcia z meczu z Widzewem Zapraszamy do oglądania zdjęć z pierwszej połowy meczu Zagłębie - Widzew » Czytaj więcej