2021-03-13, 16:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
0:2(0:0)
Odra Opole
13. Krystian Stępniowski 27. Łukasz Turzyniecki 18. Lukáš Ďuriška 17. Kacper Radkowski 94. Dawid Gojny 11. Patrik Mišák (86' 9. Mateusz Szwed) 14. Filip Karbowy (46' 22. Quentin Seedorf) 28. Maciej Ambrosiewicz 6. João Oliveira (46' 26. Michał Masłowski) 8. Szymon Pawłowski (66' 30. Patryk Małecki) 77. Szymon Sobczak   Rezerwowi: 34. Szymon Frankowski 10. Martim Maia 16. Dawid Ryndak 21. Nikolas Korzeniecki 25. Piotr Polczak    Trener: Kazimierz Moskal
0:1 - Konrad Nowak 49' 0:2 - Szymon Drewniak 60'
3' Mateusz Wypych 32' João Oliveira 33' Mateusz Kamiński 62' Szymon Sobczak 90' Tomáš Mikinič
69. Mateusz Kuchta 80. Kacper Tabiś 27. Mateusz Kamiński 3. Mateusz Wypych 18. Łukasz Winiarczyk 94. Konrad Nowak (77' 7. Krzysztof Janus) 66. Miłosz Trojak 25. Szymon Drewniak 5. Rafał Niziołek (86' 11. Dawid Czapliński) 20. Adam Żak (14' 9. Tomáš Mikinič) 28. Arkadiusz Piech   Rezerwowi: 23. Kacper Rosa 15. Konrad Kostrzycki 21. Konrad Matuszewski 24. Jakub Szrek 10. Dawid Kort 32. Maciej Wróbel    Trener: Dietmar Brehmer
Sędziowie: Paweł Malec - Michał Gajda, Jakub Jankowski (Łódź). Techniczny: Jacek Lis (Katowice)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu. Przegrywamy z Odrą 0:2 i spadamy na ostatnie miejsce.
90+3' Mateusz Kuchta wypiąstkował piłkę dośrodkowaną przez Patryka Małeckiego. Dopadł do niej Mateusz Szwed i jego uderzenie z 18 metrów zostało zablokowane.
90+2' Maciej Ambrosiewicz blokowany przy próbie strzału z pola karnego. Kolekny róg.
90+2' Z rogu wrzucał Patryk Małecki. Goście wybili piłkę poza szesnastkę.
90+2' Mateusz Kamiński uprzedził Mateusza Szweda i wybił piłkę na róg.
90' żóta kartka Tomáš Mikinič ukarany żółtą kartką za faul na Quentinie Seedorfie.
86' zmiana Czwarta zmiana w Zagłębiu - Mateusz Szwed za Patrika Mišáka
86' zmiana Ostatnia zmiana w Odrze - Dawid Czapliński za Rafała Niziołka
84' Tomáš Mikinič faulował w ataku Dawida Gojnego.
83' Mateusz Kuchta łapie piłkę dośrodkowaną przez Patryka Małeckiego.
81' Lukáš Ďuriška sfaulował Arkadiusza Piecha na połowie Odry. Sędzia najpierw zastosował prawo korzyść, a potem, ku zdziwieniu graczy gości przerwał akcję.
79' Patryk Małecki opanował piłkę już za końcową linią boiska.
77' zmiana Druga zmiana w Odrze - Krzysztof Janus za Konrada Nowaka.
76' Zamieszanie pod bramką Odry po dośrodkowaniu z rogu. Piłka wpadła do opolskiej bramki, ale wcześniej był gwizdek arbitra, bo na spalonym był Szymon Sobczak.
76' Łukasz Turzyniecki zablokowany przy dośrodkowaniu przez Łukasza Winiarczyka. Róg dla Zagłębia.
75' Quentin Seedorf zwiódł w polu karnym Łukasza Winiarczyka i zagrał lekko po ziemi w ręce opolskiego bramkarza.
74' Patrik Mišák dośrodkował prawą nogą z lewego skrzydła, a Quentin Seedorf nieudanie składał się do przewrotki.
73' Arkadiusz Piech na spalonym.
71' Szymon Drewniak nie sięgnął piłki dośrodkowanej przez Rafała Niziołka z rzutu wolnego.
71' Lukáš Ďuriška faulował Arkadiusza Piecha.
70' Nieporozumienie pomiędzy Łukaszem Turzynieckim i Michałem Masłowskim.
68' Fizjoterapeuci Zagłębia wezwani na murawę, bo Quentin Seedorf ucierpiał w zderzeniu z Szymonem Sobczakiem.
66' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Patryk Małecki za Szymona Pawłowskiego.
64' Gramy już ponad godzinę, a nadal nie udało nam się oddać celnego strzału.
62' żóta kartka Żółta kartka dla Szymona Sobczaka za próbę wymuszenia rzutu karnego.
62' Strzał Quentina Seedorfa z 16 metrów zablokowany przez Mateusza Kamińskiego.
60' gol - piłka nożna 0:2 Po dośrodkowaniu Rafała Niziołka z rogu piłkę głową zagrał Mateusz Wypych, a akcję na dalszym słupku zamknął Szymon Drewniak i z bliska pokonał Krystiana Stępniowskiego.
59' Tomáš Mikinič dopadł na 14. metrze do piłki, która została za krótko wybita po dośrokowaniu z rzutu rożnego. Jego strzał został zablokowany i kolejny korner.
59' Rzut rożny dla Odry po fatalnym przyjęciu piłki przez Kacpra Radkowskiego.
56' Szymon Sobczak na spalonym.
54' Resovia zremisowała z Miedzią Legnica, a więc jeśli przegramy z Odrą Opole, to spadniemy na ostatnie miejsce.
53' Dawid Gojny faulowany przez Kacpra Tabisia.
52' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego kilka powietrznych pojedynków w polu karnym, aż w końcu Michał Masłowski przymierzył prawą nogą z powietrza z około 18 metrów i minimalnie chybił.
51' Quentin Seedorf faulowany przez Łukasza Winiarczyka.
49' gol - piłka nożna 0:1 Odra obejmuje prowadzenie po strzale Konrada Nowaka. Piłkę na własnej połowie stracił Kacper Radkowski. Przejął ją Tomáš Mikinič, zagrał do Arkadiusza Piecha, który podał do Rafała Niziołka, a ten odegrał do Konrada Nowaka, który przymierzył prawą nogą z pola karnego i umieścił piłkę obok słupka.
49' W środku boiska Szymon Sobczak faulował Szymona Drewniaka.
48' Po dośrodkowaniu Szymona Drewniaka z rzutu rożnego piłkę wybija Lukáš Ďuriška. Dobijający zza pola karnego Kacper Tabiś posyła piłkę obok bramki.
47' Arkadiusz Piech uderzył z około 18 metrów. Piłka odbiła się od Lukáša Ďuriški i wyszła na róg.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
46' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu przed drugą połową - Michał Masłowski za João Oliveirę i Quentin Seedorf za Filipa Karbowego.
45+2' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu Zagłębia z Odrą. Szału nie było. Nasz zespół w pierwszych 45 minutach nie oddał ani jednego celnego strzału.
45+1' Arkadiusz Piech faulowany przez Kacpra Radkowskiego.
45' doliczony czas +2
44' Filip Karbowy strzelił nad bramką z około 25 metrów.
43' Tomáš Mikinič zacentrował z narożnika boiska, a gracze Zagłębia wybili piłkę do przodu.
43' Po dośrodkowaniu Rafała Niziołka z prawego skrzydła piłkę na róg wybił Lukáš Ďuriška.
41' Zza pola karnego uderzał Rafał Niziołek i Krystian Stępniowski ze sporymi kłopotami wypiąstkował piłkę, która nieprzyjemnie skozłowała. a potem jeszcze bilard w obronie. Lukáš Ďuriška trafił w João Oliveirę. Na szczęście Kacper Radkowski wyjaśnił sytuację.
40' Mateusz Kamiński interweniuje w polu bramkowym i wybija piłkę po dośrodkowaniu Łukasza Turzynieckiego.
39' Szymon Sobczak sfaulował w ataku Szymona Drewniaka.
39' Prostopadłe podanie João Oliveiry zamiast do Szymona Sobczaka trafiło w ręce Mateusza Kuchty.
36' Na spalonym Szymon Sobczak.
36' Mateusz Kamiński wybił piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Łukasza Turzynieckiego.
35' Filip Karbowy niecelnie strzelił z rzutu wolnego z około 27 metrów, a na dodatek sędzia dopatrzył się jeszcze jakoś przewinienia jednego z graczy Zagłębia w okolicy muru.
34' João Oliveira obejrzał czwartą żółtą kartkę w rozgrywkach i zabraknie go za tydzień w meczu w Łodzi. To dopiero pierwszy zawodnik Zagłębia, który w tym sezonie pauzuje za kartki.
33' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Kamińskiego za faul na Szymonie Sobczaku.
32' żóta kartka João Oliveira ukarany żółtą kartką za faul na Miłoszu Trojaku.
31' Patrik Mišák faulowany w środku boiska przez Rafała Niziołka.
30' Szymon Pawłowski z lewej strony pola karnego mierzył w długi róg, ale przestrzelił.
28' Po dośrodkowaniu Szymona Drewniaka z rzutu wolnego Arkadiusz Piech z około 8 metrów główkował wysoko nad poprzeczką.
27' Filip Karbowy faulował Kacpra Tabisia.
24' Na spalonym Arkadiusz Piech.
23' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu rożnego piłkę z pola bramkowego wybija Miłosz Trojak.
23' Sosnowiczanie wywalczyli drugi rzut rożny.
21' Pod stadionem pojawiły się tzw. białe kaski. Wizyta tych smutnych panów zakończyła doping kibiców Zagłębia. Jak to dobrze, że policja jest tak czujna i wspaniale zorganizowana. Dzięki temu możemy czuć się bezpieczni.
20' Filip Karbowy przejął piłkę na połowie Zagłębia i podał do Szymona Sobczaka, który ruszył z futbolówką pod pole karne Odry i zdecydował się na strzał z około 13 metrów. Niestety, skiksował.
19' Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego i wybiciu piłki przez Łukasza Turzynieckiego obok bramki strzelił Szymon Drewniak.
18' Dawid Gojny starł się w polu karnym Zagłębia z Rafałem Niziołkiem. Kończy się rogiem dla gości, choć goście sygnalizowali, że mógłby być rzut karny
17' Maciej Ambrosiewicz przejął piłkę na połowie Odry, ale potem źle zagrał Szymon Sobczak.
15' Kompletnie nieudane dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego.
14' zmiana Tomáš Mikinič wszedł na boisko za kontuzjowanego Adama Żaka.
14' Dawid Goiny faulowany przez Konrada Nowaka.
13' W zespole Odry konieczna będzie zmiana, bo Adam Żak nie jest w stanie kontynuować gry.
12' Na murawie leży jeden z zawodników Odry, a pod stadionem słychać śpiewy kibiców Zagłębia, m.in. znaną piosenkę o tym jaka zawsze i wszędzie będzie policja.
12' Bardzo złe dośrodkowanie Dawida Gojnego.
11' Szymon Drewniak faulował Filipa Karbowego na połowie Zagłębia.
8' Z prawego skrzydła dośrodkował Szymon Pawłowski, a João Oliveira z 10 metrów strzelił obok bramki.
8' Szymon Pawłowski dośrodkował z rzutu rożnego na skraj pola karnego, a stamtąd uderzał Patrik Mišák. Piłka trafiła w stojącego w polu karnym Mateusza Kamińskiego.
8' Sosnowiczanie z pomocą narożnej chorągiewki wywalczyli pierwszy rzut rożny.
6' Z prawej strony pola karnego strzelał Arkadiusz Piech. Do odbitej piłki dobiegł Łukasz Winiarczyk i z jego strzałem poradził sobie Krystian Stępniowski.
5' Po dośrodkowaniu Szymona Drewniaka z rzutu wolnego niecelnie główkował Miłosz Trojak.
4' Konrad Nowak faulowany przez Dawida Gojnego.
4' Na trybunie krytej słychać doping kibiców zgromadzonych pod stadionem.
3' żóta kartka Mateusz Wypych ukarany żółtą kartką za faul na Szymonie Sobczaku.
2' Po podaniu Kacpra Tabisia Arkadiusz Piech pomagał sobie ręką przy opanowaniu piłki.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Odra!
0' 15:58 Piłkarze obu zespołów już na murawie. Sosnowiczanie zagrają dziś w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i białych getrach. Odra na niebiesko.
0' 15:55 Kibice Zagłębia nie mogli wejść na trybuny, ale widzimy, że pewna grupka zgromadziła się w okolicy Stadionu Ludowego. Niestety, widać też policyjne "bomby", więc niewykluczone, że "stróże prawa" postanowią zaraz coś zrobić z tym "nielegalnym zbiegowiskiem". Oby nie.
0' 15:50 Mecz na Stadionie Ludowym jest drugim dzisiejszym spotkaniem pomiędzy zespołami z Sosnowca i województwa opolskiego. W południe na Mireckiego rozpoczęło się spotkanie Ekstraligi kobiet, w którym Czarni Sosnowiec wygrali 9:0 z Rolnikiem Biedrzychowice. Nie jesteśmy zbyt pazerni i mecz z Odrą nie musi się zakończyć tak wysoką wygraną. Wystarczy nawet skromne 1:0.
0' 15:40 Wiosenny mecz z Odrą Opole był pierwszym spotkaniem po wznowieniu rozgrywek, na którym na Stadionie Ludowym pojawili się kibice. Dzisiaj, niestety, kibice będą mogli obserwować mecz Zagłębia z Odrą tylko w relacji na IPLA. Jak długo to jeszcze potrwa? Kiedy rząd zechce otworzyć stadiony?
0' 15:30 Na zwycięstwo nad Odrą Opole czekamy od 8 kwietnia 2018, gdy po bramce Vamary Sanogo pokonaliśmy opolan 1:0. W sezonie 2018/2019 Zagłębie grało w Ekstraklasie, więc oba zespoły nie miały okazji się spotkać. W sezonie 2019/2020 w Opolu był remis 1:1 uratowany w końcówce przez Matko Perdijicia, który obronił "jedenastkę" a w rewanżu na Stadionie Ludowym Odra triumfowała 3:1. Bohaterem meczu był Arkadiusz Piech, który strzelił dwa gole. W rundzie jesiennej obecnego sezonu na stadionie przy Oleskiej gospodarze wygrali 1:0 po trafieniu Dawida Korta.
0' 15:20 Dzisiejszy mecz jest dziesiątym występem Zagłębia pod kierownictwem trenera Kazimierza Moskala. Bilans szkoleniowca nie wypada zbyt okazale. Sosnowiczanie wygrali tylko jedno spotkanie - 2:0 z Puszczą Niepołomice. Do tego remisy 0:0 z Radomiakiem Radom i 1:1 z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Sześć pozostałych meczów zakończyło się porażkami - 0:2 w Gdyni, 1:2 z Chrobrym Głogów, 1:2 w Jastrzębiu, 1:4 w Łęcznej, 0:2 z Miedzią Legnica i 1:3 w Tychach.
0' 15:10 Dwóch zmian w składzie Zagłębia dokonał trener Kazimierz Moskal w porównaniu do meczu w Tychach. Na ławce rezerwowych usiedli Nikolas Korzeniecki i Quentin Seedorf. Do pierwszego składu wrócili João Oliveira i Filip Karbowy. Wygląda na to, że zajmą oni miejsca w środku pomocy, a na prawą stronę pomocy najprawdopodobniej przesunięty został Patrik Mišák
0' 15:00 Dzień dobry! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na mecz 20. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Odrą Opole.
Druga galeria zdjęć z meczu z OdrąDruga galeria zdjęć z meczu z Odrą Zapraszamy do obejrzenia drugiej, obszerniejszej, galerii zdjęć wykonanych podczas meczu Zagłębia Sosnowiec z Odrą Opole. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu Zagłębie - OdraZdjęcia z meczu Zagłębie - Odra Zapraszamy do obejrzenia pierwszej porcji zdjęć z meczu Zagłębia z Odrą, a głównie z tego, co miało miejsce poza boiskiem. » Czytaj więcej
Bramki z meczu Zagłębie - Odra Bramki z meczu Zagłębie - Odra Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny krótki film z bramkami straconymi przez Zagłębie Sosnowiec w meczu z Odrą Opole. » Czytaj więcej
Kazimierz Moskal: Jedna wielka kompromitacjaKazimierz Moskal: Jedna wielka kompromitacja Trener Zagłębia Kazimierz Moskal na konferencji prasowej wziął winę za porażkę z Odrą na siebie i nie owijał w bawełnę, nazywając postawę Zagłębia wielką kompromitacją. » Czytaj więcej
Na dnieNa dnie Beznadziejnie grające Zagłębie przez 90 minut nie oddało ani jednego celnego strzału, przegrało z Odrą Opole 0:2 i po raz pierwszy w tym sezonie spadło na ostatnie miejsce w tabeli Fortuna I ligi. » Czytaj więcej