2021-03-07, 12:40 Miejsce rozgrywania meczu: Tychy
GKS Tychy
Stroje: czarne (4-5-1)
3:1(1:1)
91. Konrad Jałocha 5. Maciej Mańka 6. Nemanja Nedić 3. Łukasz Sołowiej 20. Bartosz Szeliga 77. Kacper Piątek (65' 34. Łukasz Norkowski) 4. Oskar Paprzycki (65' 13. Łukasz Moneta) 25. Wiktor Żytek 8. Łukasz Grzeszczyk (88' 24. Dominik Połap) 14. Bartosz Biel (79' 17. Sebastian Steblecki) 32. Szymon Lewicki (79' 10. Damian Nowak)   Rezerwowi: 1. Adrian Odyjewski 7. Jakub Piątek 9. Dawid Kasprzyk 30. Kamil Szymura    Trener: Artur Derbin
0:1 - Szymon Pawłowski 10' 1:1 - Bartosz Biel 39' 2:1 - Bartosz Szeliga 55' 3:1 - Damian Nowak 86'
13. Krystian Stępniowski 27. Łukasz Turzyniecki 18. Lukáš Ďuriška 17. Kacper Radkowski 94. Dawid Gojny 22. Quentin Seedorf (59' 30. Patryk Małecki) 28. Maciej Ambrosiewicz 21. Nikolas Korzeniecki (59' 14. Filip Karbowy) 11. Patrik Mišák 8. Szymon Pawłowski (90' 9. Mateusz Szwed) 77. Szymon Sobczak   Rezerwowi: 34. Szymon Frankowski 10. Martim Maia 16. Dawid Ryndak 20. Patryk Wiszniowski 25. Piotr Polczak 26. Michał Masłowski    Trener: Kazimierz Moskal
Sędziowie: Wojciech Myć (Lublin) - Krzysztof Nejman (Płock), Wojciech Szczurek (Bielsko-Biała). Techniczny: Piotr Lasyk (Bytom)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 6 sekundach gry sędzia kończy drugą połowę meczu. Przegrywamy w Tychach 1:3. Zasłużenie, proszę pana, zasłużenie.
90+2' Strzał Łukasza Monety zablokowany przez Kacpra Radkowskiego.
90+1' Filip Karbowy po podaniu Patryka Małeckiego uderzył zza pola karnego. Broni Konrad Jałocha.
90' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Mateusz Szwed za Szymona Pawłowskiego.
88' zmiana Ostatnia zmiana w Tychach - Dominik Połap za Łukasza Grzeszczyka.
86' gol - piłka nożna 3:1 Damian Nowak przyjął piłkę zagraną z własnej połowy, z łatwością minął Kacpra Radkowskiego, uciekł Lukášowi Ďurišce a następnie przymierzył lewą nogą z około 25 metrów i pokonał Krystiana Stępniowskiego.
84' Patryk Małecki na spalonym po podaniu Szymona Pawłowskiego.
82' Maciej Mańka powstrzymany przez Dawida Gojnego.
79' zmiana Podwójna zmiana w GKS-ie. Damian Nowak za Szymona Lewickiego i Sebastian Steblecki za Bartosza Biela.
78' Z rzutu wolnego Filip Karbolwy trafił w stojącego w polu karnym Szymona Lewickiego.
77' Szymon Lewicki faulował Filipa Karbowego 35 metrów od bramki.
77' Z narożnika boiska dośrodkował Dawid Gojny, a piłkę do przodu wyekspediował Szymon Lewicki.
76' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego piłkę na kolejny róg wybija Szymon Lewicki.
76' Patrik Mišák wywalczył róg dla Zagłębia.
75' Strzał Szymona Pawłowskiego zza pola karnego zablokowany przez Bartosza Szeligę.
74' Patrik Mišák nie zdołał minąć Bartosza Biela.
72' Dawid Gojny strzelił z ostrego kąta w krótki róg. Na raty broni Konrad Jałocha.
71' Wiktor Żytek dośrodował lewą nogą na dalszy słupek, a po strzale głową Łukasza Monety piłka odbiła się od poprzeczki i spadła w polu bramkowym.
70' Szymon Lewicki faulował w ataku Łukasza Turzynieckiego.
68' Po strzale Szymona Sobczaka piłka wpadła do bramki gospodarzy, ale sędzia już wcześniej sygnalizował spalonego.
68' Po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka niecelnie strzelał Łukasz Sołowiej
67' Patrik Mišák faulował Szymona Lewickiego
65' zmiana Podwójna zmiana u gospodarzy - Łukasz Moneta i Łukasz Norkowski za Oskara Paprzyckiego i Kacpra Piątka.
65' Dawid Gojny po akcji lewą stroną boiska dośrodkował w pole karne, ale Szymon Pawłowski uderzył z woleja wysoko nad bramką.
64' Maciej Mańka wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego.
63' Szymon Pawłowski faulowany przez Oskara Paprzyckiego.
62' Lukáš Ďuriška faulowany przez Łukasza Grzeszczyka w środku boiska,
62' Łukasz Sołowiej wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego.
61' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego górą defensywa tyszan.
60' Filip Karbowy faulowany przez Wiktora Żytka.
59' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Patryk Małecki za Quentina Seedorfa i Filip Karbowy za Nikolasa Korzenieckiego.
58' Zamieszanie w polu karnym gospodarzy po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego, ale akcji nie udaje się zamknąć strzalem.
57' Bartosz Biel faulował Łukasza Turzynieckiego.
55' gol - piłka nożna 2:1 Łukasz Grzeszczyk zagrał piłkę na lewą stronę boiska do Bartosza Szeligi, który miał dużo miejsca i uderzył zza pola karnego. Wyglądało to bardziej na dośrodkowanie niż strzał. Futbolówka wpadła jednak do siatki przy dalszym słupku obok zaskoczonego Krystiana Stępniowskiego, który chyba spodziewał się, że piłkę będzie jeszcze zagrywał Wiktor Żytek.
54' Oskar Paprzycki wrzucił piłkę z autu w pole karne. Futbolówkę odbił Maciej Ambrosiewicz.
53' Tym razem gra przerwana przez sędziego, bo z pomocy fizjoterapeutów musiał skorzystać Bartosz Biel.
52' Z rzutu wolnego wrzucał Dawid Gojny. Wybitą z pola karnego piłkę przejął Patrik Mišák, który dośrodkował z prawej strony boiska i piłkę głową wyekspediował Łukasz Grzeszczyk.
52' Patrik Mišák faulowany przez Szymona Lewickiego.
52' Nemanja Nedić wybija piłkę po dośrodkowaniu Patrika Mišáka z lewego skrzydła.
50' Kazimierz Moskal w rozmowie z sędzią technicznym Piotrem Lasykiem. Może chodzić o to, że nasz trener ma pretensje, że sędziowie nie zauważyli faulu na Słowaku.
50' Patrik Mišák leży na murawie. Sędzia przerywa akcję i woła fizjoterapeutów.
48' Po ograniu Nikolasa Korzenieckiego z ponad 20 metrów uderzał Łukasz Grzeszczyk. Daleko od bramki.
47' Po przejęciu piłki przez Łukasza Turzynieckiego zza pola karnego z pierwszej piłki strzelał Nikolas Korzeniecki. Obok bramki.
46' Dawid Gojny przerwał akcję Szymona Lewickiego.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45' Maciej Ambrosiewicz niecelnie strzelił zza pola karnego.
45' Dawid Gojny po rajdzie lewym skrzydłem podał do Szymona Sobczaka, który stojąc tyłem do bramki nie był w stanie oddać strzału.
44' Niezbyt pewna interwencja Macieja Ambrosiewicza po wrzucie z autu Oskara Paprzyckiego. Akcję kończy dośrodkowanie Macieja Mańki złapane przez Krystiana Stępniowskiego.
43' Łukasz Turzyniecki przerwał akcję Bartosza Biela.
42' Lukáš Ďuriška z kłopotami w powietrzu, ale na szczęście udało mu się doskoczyć do piłki i zagrać ją głową do Krystiana Stępniowskiego.
41' Zza pola karnego niecelnie strzelał Quentin Seedorf.
39' gol - piłka nożna 1:1 Łukasz Grzeszczyk zagrał na prawe skrzydło do Kacpra Piątka, który wbiegł z piłką w pole karne i dograł na 5. metr do Bartosza Biela, a ten pokonał Krystiana Stępniowskiego.
37' Bartosz Biel przed polem karnym Zagłębia stracił piłkę na rzecz Patrika Mišáka, a potem faulował Słowaka.
36' Po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka z rzutu wolnego nad bramką główkował Wiktor Żytek.
35' Szymon Sobczak faulował Macieja Mańkę.
33' Łukasz Turzyniecki do spółki z Quentinem Seedorfem faulowali Szymona Lewickiego.
33' Kontra Zagłębia. Patrik Mišák podawał na lewą stronę do Szymona Pawłowskiego, ale akcję dobrze przeczytał Nemanja Nedić i przejął piłkę przed polem karnym.
32' Nikolas Korzeniecki niezbyt dokładnie podawał na lewą stronę do Szymona Pawłowskiego.
32' W ataku faulował Szymon Pawłowski.
30' Szymon Sobczak zdecydował się na strzał z około 30 metrów, ale w tej akcji lepiej byłoby zagrać na prawa stronę do Quentina Seedorfa lub włączającego się do ataku Łukasza Turzynieckiego.
29' Maciej Mańka nie opanował piłki przed boczną linią boiska.
28' Krystian Stępniowski łapie piłkę dośrodkowaną z prawego skrzydła przez Macieja Mańkę.
27' Maciej Ambrosiewicz zbyt mocno zagrał ze środka boiska w stronę tyskiej bramki. Konrad Jałocha oczekiwał na piłkę na skraju pola karnego.
26' Maciej Mańka zbyt wysoko uniósł nogę w akcji z Dawidem Gojnym.
24' Oskar Paprzycki faulował Patrika Mišáka na połowie Zagłębia.
24' Oskar Paprzycki wrzucił piłkę z autu w pole karne. Maciej Ambrosiewicz wybił futbolówkę poza szesnastkę.
24' Kacper Piątek przy dośrodkowaniu trafił Dawida Gojnego w czułe miejsce.
23' Miękka wrzutka Quentina Seedorfa w pole karne okazała się za mocna dla Szymona Pawłowskiego.
21' Krystian Stępniowski piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka z prawego skrzydła, a Bartosz Szeliga z około 18 metrów strzela nad poprzeczką.
20' Daleki wrzut z autu na pole karne Zagłębia, ale sytuację wyjaśnia Szymon Pawłowski.
19' Bartosz Szeliga przymierzył z około 25 metrów. Krystian Stępniowski odbił piłkę w bok, a potem jeszcze interweniował przy dobitce Szymona Lewickiego.
18' Była szansa, aby znowu znaleźć się z piłką pod bramką tyszan, ale Quentin Seedorf nie ruszył do podania od Patrika Mišáka
17' Po rozegranym przez gospodarzy rzucie rożnym z pola karnego strzelał Oskar Paprzycki. Za lekko, aby zaskoczyć Krystiana Stępniowskiego.
16' Po dośrodkowaniu Bartosza Biela interweniuje Kacper Radkowski, a piłkę potem na róg wybija Łukasz Turzyniecki.
15' W dwóch poprzednich meczach w Tychach Zagłębie strzelało pierwszą bramkę a potem kończyło się 1:1.
13' Z rogu wrzucał Łukasz Grzeszczyk, a niecelnie główkował Łukasz Sołowiej.
13' Po dośrodkowaniu Macieja Mańki z prawego skrzydła Krystian Stępniowski z kłopotami paruje piłkę na rzut rożny.
11' Szymon Pawłowski strzelił swoją pierwsza bramkę od 20 czerwca 2020.
10' gol - piłka nożna 0:1 GOOOL!!!! Patrik Mišák przejął piłkę na połowie gospodarzy i podał do Szymona Pawłowskiego, który ruszył pod pole karne i odegrał do Słowaka. Konrad Jałocha zdołał odbić piłkę po strzale Patrika Mišáka, ale futbolówka po zagraniu Łukasza Sołowieja trafiła pod nogi Szymona Pawłowskiego, który precyzyjnym uderzeniem prawą nogą umieścił ją w siatce.
8' Oskar Paprzycki faulował w ataku Szymona Sobczaka.
7' Szymon Sobczak po solowej akcji przymierzył zza pola karnego i trafił w Bartosza Szeligę.
6' Faul Oskara Paprzyckiego na Patriku Mišáku.
6' Z rzutu rożnego dośrodkował Łukasz Grzeszczyk, a Nemanja Nedić niecelnie główkował.
5' Po dośrodkowaniu Bartosza Szeligi Lukáš Ďuriška wybija piłkę na róg.
4' Rajd Bartosza Szeligi lewym skrzydłem, wycofanie piłki na 25. metr i strzał Oskara Paprzyckiego z pierwszej piłki zablokowany w polu karnym.
3' Długa piłka w kierunku Szymona Lewickiego, ale Lukáš Ďuriška nie dał się zaskoczyć.
2' Kacper Radkowski interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Macieja Mańki z prawego skrzydła.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli gospodarze.
0' 12:38 Sosnowiczanie już na murawie. Dziś nasz zespół zagra w jednolitych czerwonych strojach, a gospodarze wystąpią na czarno. Sędziowska trójka pod kierownictwem Wojciecha Mycia w błękitnych trykotach.
0' 12:35 W oczekiwaniu na wyjście piłkarzy na murawę słuchamy "Seven Nation Army" zespołu The White Stripes. Jeszcze chwila i zaczynamy...
0' 12:30 Zero zwycięstw, dwa punkty, trzy strzelone bramki - tak wygląda dorobek Zagłębia w wyjazdowych meczach w sezonie 2020/21. Pod tym względem jesteśmy najgorsi w Fortuna I lidze, ale wierzymy w to, że dziś się poprawimy!
0' 12:25 Artur Derbin nie jest jedynym byłym trenerem Zagłębia, który jest służbowo na dzisiejszym meczu. Na stanowisku Polsatu Sport zainstalował się już Janusz Kudyba, który będzie współkomentował to spotkanie.
0' 12:20 Na ławce rezerwowych znalazł się dziś Michał Masłowski, a to może oznaczać, że były reprezentant Polski sprowadzony w zimowym okienku do Zagłębia, jest już przygotowany do gry na tyle, że może dziś otrzymać szansę debiutu w barwach naszej drużyny. Inny debiutant, wspominany już wcześniej Patrik Mišák, jest 49. obcokrajowcem, a zarazem 11. Słowakiem, który wystąpił w barwach naszego klubu.
0' 12:10 Piłkarze obu zespołów już rozpoczęli rozgrzewkę. Nad stadionem w Tychach świeci słońce, ale we znaki może dawać się wiatr. Podobnie jak ma to miejsce na Stadionie Ludowym, także w Tychach stan murawy pozostawia sporo do życzenia, zwłaszcza na jednej z połów, która jest mniej nasłoneczniona. Artur Derbin serdecznie przywitał się z Dawidem Ryndakiem, którego miał okazję prowadzić w czasie, gdy był trenerem Zagłębia a potem uciął sobie towarzyską pogawędkę z Grzegorzem Buczkiem.
0' 12:00 GKS Tychy rozpoczął rundę wiosenną od dwóch zwycięstw, ale Artur Derbin nie wystawił dziś takiego samego składu, jaki desygnował do gry przed tygodniem w Olsztynie. Na ławce usiadł Łukasz Norkowski, a Kamil Kargulewicz znalazł się poza meczową kadrą. Do jedenastki wrócili za to Kacper Piątek i Oskar Paprzycki. Od pierwszej minuty zagrają dwaj byli piłkarze Zagłębia - Łukasz Sołowiej i Szymon Lewicki.
0' 11:50 W składzie Zagłębia mamy jedną zmianę w porównaniu do meczu ze spotkaniem z Bruk-Betem Termaliką Nieciecza. Poza meczową kadrą znalazł się kontuzjowany João Oliveira. W jego miejsce zagra Patrik Mišák, którego występ w poprzednim meczu uniemożliwiły zapisy w umowie kontraktowej. Z powodu urazu w kadrze na mecz w Tychach brakuje także drugiego Portugalczyka - Gonçalo Gregório.
0' 11:40 Dzień dobry Państwu! Witamy ze stadionu przy ulicy Edukacji w Tychach i zapraszamy na relację na żywo z meczu pomiędzy GKS-em Tychy a Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z meczu w TychachGaleria zdjęć z meczu w Tychach Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z meczu pomiędzy GKS-em Tychy a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Miłe złego początkiMiłe złego początki Zagłębie przegrało w Tychach 1:3. Sosnowiczanie prowadzili od 10. minuty po golu Szymona Pawłowskiego, ale podopieczni Artura Derbina jeszcze przed przerwą wyrównali, a w drugiej połowie dołożyli dwa kolejne gole. » Czytaj więcej