2020-12-06, 16:00 Miejsce rozgrywania meczu: Łęczna
Górnik Łęczna
Stroje: zielone (4-5-1)
4:1(1:0)
33. Maciej Gostomski 6. Paweł Sasin 25. Paweł Baranowski 2. Tomasz Midzierski3. Leandro (90+3' 94. Kamil Rozmus) 20. Bartłomiej Kukułowicz (90' 93. Karol Turek) 26. Adrian Cierpka 7. Tomasz Tymosiak 23. Bartłomiej Kalinkowski (90' 9. Aron Stasiak) 22. Serhij Krykun 28. Paweł Wojciechowski (82' 19. Przemysław Banaszak)   Rezerwowi: 44. Adrian Kostrzewski 4. Maciej Orłowski 5. Kamil Pajnowski 94. Kamil Rozmus   Trener: Kamil Kiereś
1:0 - Serhij Krykun 36' 2:0 - Paweł Sasin 58' 3:0 - Serhij Krykun 67' 4:0 - Paweł Wojciechowski 69' 4:1 - Gonçalo Gregório 75' (k.)
7' Martim Maia 26' Bartłomiej Kukułowicz 74' Paweł Baranowski
1. Kacper Chorążka 16. Dawid Ryndak 17. Kacper Radkowski 26. Mateusz Grudziński 94. Dawid Gojny 88. Olaf Nowak (46' 8. Szymon Pawłowski) 10. Martim Maia (86' 99. Jakub Sangowski) 21. Nikolas Korzeniecki (90+3' 28. Michał Kieca) 29. Markas Beneta (46' 11. Patryk Mularczyk) 30. Patryk Małecki (86' 9. Mateusz Szwed) 7. Gonçalo Gregório   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 6. João Oliveira25. Piotr Polczak 27. Łukasz Turzyniecki     Trener: Kazimierz Moskal
Sędziowie: Łukasz Szczech - Michał Pierściński, Marcin Adamski (Warszawa). Techniczny: Jacek Małyszek (Lublin)
90.0000
90+4' gwizdek Po 48 minutach i 35 sekundach gry kończy się druga połowa meczu.
90+3' zmiana Po jednej zmianie w obu ekipach. Michał Kieca za Nikolasa Korzenieckiego i Kami Rozmus za Leandro.
90+2' Niecelny strzał Szymona Pawłowskiego z lewej strony pola karnego.
90+2' Aron Stasiak strzelał z około 10 metrów. Piłkę zablokował Mateusz Szwed.
90+2' Tomasz Midzierski interweniuje w polu karnym o dośrodkowaniu Dawida Ryndaka.
90+1' Zza pola karnego strzelał Szymon Pawłowski. Broni Maciej Gostomski.
90' zmiana Dwie zmiany w Górniku - Karol Turek za Bartłomieja Kukułowicza i Aron Stasiak za Bartłomieja Kalinkowskiego.
89' Przemysław Banaszak faulował w ataku Nikolasa Korzenieckiego.
87' Zagłębie kończy mecz z aż pięcioma młodzieżowcami na placu gry.
87' Po dośrodkowaniu Bartłomieja Kukułowicza z rzutu wolnego tuż obok bramki główkował Przemysław Banaszak.
86' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu - Mateusz Szwed za Patryka Małeckiego i Jakub Sangowski za Martima Maię.
85' Niecelny strzał Nikolasa Korzenieckiego z około 25 metrów.
83' Gonçalo Gregório strzelał z 18 metrów, ale tylko trafił w plecy Tomasza Midzierskiego.
82' Po akcji lewą stroną boiska Serhij Krykun podał w pole karne, ale akcję przerwał Mateusz Grudziński.
82' zmiana Pierwsza zmiana w Górniku - Przemysław Banaszak za Pawła Wojciechowskiego.
80' Niedokładne podanie Szymona Pawłowskiego do Nikolasa Korzenieckiego kończy się stratą.
78' Leandro faulowany przez Nikolasa Korzenieckiego.
76' Po strzale Szymona Pawłowskiego z 20 metrów piłka przeleciała nad bramką.
75' gol - po karnym 4:1 Gonçalo Gregório pokonał Macieja Gostomskiego strzałem z 11 metrów.
74' żóta kartka Rzut karny dla Zagłębia po faulu Pawła Baranowskiego na Gonçalo Gregório i żółta kartka dla gracza Górnika.
74' Dawid Gojny dośrodkował z rzutu rożnego, a Kacper Radkowski lekkim strzałem nie zaskoczył Macieja Gostomskiego.
73' Patryk Małecki przy pomocy wiatru chciał wkręcić piłkę z rogu do bramki. Maciej Gostomski nie dał się zaskoczyć.
73' Ładna interwencja Macieja Gostomskiego po strzale Szymona Pawłowskiego.
71' Górnik się z nami nieźle bawi...
69' gol - piłka nożna 4:0 Po podaniu Bartłomieja Kukułowicza piłka odbija się od Nikolasa Korzenieckiego i trafia do Bartłomieja Kalinkowskiego, a ten zagrał do Pawła Wojciechowskiego, który bliska wpakował piłkę do pustej bramki.
67' gol - piłka nożna 3:0 Po dośrodkowaniu Bartłomieja Kukułowicza z prawego skrzydła piłka spadła w polu karnym pod nogi Serhija Krykuna, a ten huknął prawą nogą i pokonał Kacpra Chorążkę.
65' Wykop na uwolnienie po dośrodkowaniu Bartłomieja Kukułowicza z rogu.
65' Z rogu wrzucał Bartłomiej Kukułowicz, a Tomasz Midzierski został zablokowany przy strzale.
64' Dawid Ryndak uprzedził Serhija Krykuna i wybił piłkę na rzut rożny.
62' Chyba już możemy się przyzwyczajać do myśli, że rundę jesienną zakończymy bez wyjazdowej wygranej.
60' Po dośrodkowaniu Szymona Pawlowskiego z rzutu rożnego z około 16 metrów strzelał Patryk Mularczyk. Piłka przeleciała nad trybuną i wylądowała za stadionem.
59' Szymon Pawłowski wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
58' gol - piłka nożna 2:0 Bartłomiej Kukułowicz zagrał piłkę do Pawła Sasina, a ten w okolicy bocznej linii pola karnego założył siatkę Dawidowi Gojnemu, ograł Nikolasa Korzenieckiego i strzelił lewą nogą po ziemi w długi róg.
57' Przy strzale z ponad 20 metrów Leandro zablokowany przez Nikolasa Korzenieckiego.
56' Szymon Pawłowski w polu karnym Górnika sfaulował Bartłomieja Kukułowicza.
55' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego piłkę głową na róg wybił Tomasz Midzierski.
54' Leandro tak rozciągnął grę, że zagrał piłkę do swojej ławki rezerwowych.
53' Po dośrodkowaniu Pawła Sasina z pola karnego uderzał Bartłomiej Kalinkowski. Piłka wylądowała na dachu hali sportowej mieszczącej się za stadionem.
51' Martim Maia przed pole karnym przerwał akcję Bartłomieja Kalinkowskiego.
51' Za mocne zagranie Szymona Pawłowskiego w pole karne w kierunku Gonçalo Gregório.
48' Po dośrodkowaniu Bartłomieja Kukułowicza z rzutu wolnego na spalonym Paweł Baranowski.
48' Dawid Ryndak faulował Serhija Krykuna tuż za narożnikiem pola karnego.
47' Zagłębie z "choinki" 4-3-2-1 przeszło na ustawienie 4-2-3-1. Patryk Mularczyk gra na prawym skrzydłe, a Szymon Pawłowski na "dziesiątce"
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
46' zmiana Dwie zmiany w Zagłębiu przed drugą połową. Patryk Mularczyk za Markasa Benetę i Szymon Pawłowski za Olafa Nowaka.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy.
45+1' Tomasz Midzierski wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Markasa Benety.
45' Dośrodkowanie Pawła Sasina w pole karne, ale Bartłomiej Kalinkowski nie wykorzystał dobrej okazji. W oddaniu strzału przeszkodził mu Kacper Radkowski.
44' Gonçalo Gregório faulowany na własnej połowie przez Tomasza Midzierskiego.
43' Po dośrodkowaniu Bartłomieja Kalinkowskiego z rzutu wolnego na spalonym był Paweł Baranowski.
42' Paweł Wojciechowski faulowany przez Kacpra Radkowskiego ponad 30 metrów przed bramką.
42' Za mocne dośrodkowanie Dawida Gojnego z lewej strony boiska.
41' Gonçalo Gregório faulowany przez Bartłomieja Kukułowicza.
39' Gonçalo Gregório uderzył z rzutu wolnego. Po rykoszecie od muru piłka wylądowała na górnej części siatki.
38' Patryk Małecki faulowany przez Tomasza Tymosiaka 23 metry przed bramką Górnika.
38' Leandro wybija piłkę po dośrodkowaniu Markasa Benety z lewego skrzydła.
36' gol - piłka nożna 1:0 Bartłomiej Kukułowicz dośrodkował z prawej strony boiska. Głową z około 8 metrów uderzał Paweł Wojciechowski. Kacper Chorążka zdołał odbić piłkę po jego strzale, ale zagrał pod nogi Serhija Krykuna, który strzałem z 3 metrów dał gospodarzom prowadzenie.
36' Z rogu wrzucał Bartłomiej Kalinkowski, a piłkę poza pole karne wyekspediował Patryk Małecki.
35' Po strzale Tomasza Tymosiaka z 20 metrów piłka odbija się rykoszetem od Mateusza Grudzińskiego i wychodzi na róg.
33' Po dośrodkowaniu Bartłomieja Kalinkowskiego Gonçalo Gregório faulowany we własnym polu karnym przez Pawła Wojciechowskiego.
33' Bartłomiej Kukułowicz uderzył prawą nogą. Piłka przeleciała nad murem i zmierzała pod poprzeczkę, ale świetną interwencją popisał się Kacper Chorążka.
32' Serhij Krykun faulowany przez Kacpra Radkowskiego około 22 metry przed bramką.
31' Markas Beneta wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Bartłomieja Kalinkowskiego z rogu.
30' Dawid Gojny blokuje Bartłomieja Kukułowicza i Górnik ma rzut rożny.
29' Serhij Krykun wykorzystał swoją szybkość, zwiódł Dawida Ryndaka i strzelił z około 12 metrów. Broni Kacper Chorążka.
28' Dawid Ryndak faulował Leandro.
28' Nikolas Korzeniecki zagrał z głębi pola do wbiegającego w "szesnastkę" Olafa Nowaka, ale szybszy był Maciej Gostomski.
27' Złe dośrodkowanie Patryka Małeckiego z rzutu wolnego. Piłkę wybił głowa stojący na skraju pola karnego Tomasz Tymosiak.
26' żóta kartka Żółta kartka dla Bartłomieja Kukułowicza za faul na Patryku Małeckim.
25' Olaf Nowak uderzył z powietrza, z około 25 metrów, po podaniu Gonçalo Gregório. Broni Maciej Gostomski.
25' Patryk Małecki dośrodkował w pole karne z lewego skrzydła, ale Olaf Nowak nie doszedł do futbolówki.
24' Gonçalo Gregório wycofał piłkę z pola karnego do Martima Mai, ale w akcję wmieszał się Adrian Cierpka.
22' Gonçalo Gregório wybija piłkę na skraj pola karnego po wrzutce Bartłomieja Kalinkowskiego, a Tomasz Tymosiak uderza wysoko nad bramką.
22' Po dośrodkowaniu Bartłomieja Kalinkowskiego z rzutu rożnego Dawid Gojny wybija piłkę na kolejny korner.
21' Serhij Krykun mocno uderzył z około 25 metrów, a Kacper Chorążka sparował piłkę na róg.
20' Markas Beneta uratował piłkę przed wyjściem na róg. Miał trochę szczęścia, bo piłka odbiła się od narożnej chorągiewki.
19' Dobrze ustawiony Kacper Radkowski przerwał akcję Pawła Wojciechowskiego.
18' Gonçalo Gregório faulował w ataku Tomasza Tymosiaka.
17' Nikolas Korzeniecki przerwał akcję Bartłomieja Kalinkowskiego.
16' Olaf Nowak faulowany w środku boiska przez Tomasza Tymosiaka.
15' Gonçalo Gregório zwija się z bólu po faulu Pawła Baranowskiego. Sędzia puścił grę, bo sosnowiczanie byli w posiadaniu piłki, ale gdy widzieli, że Portugalczyk ucierpiał, sami wybili futbolówkę poza boisko.
13' Faul Dawida Ryndaka na Serhiju Krykunie. Kończy się reprymendą od sędziego Łukasza Szczecha.
11' Ustawienie Zagłębia podobne jak w meczu z Puszczą. Trzech środkowych pomocników nastawionych raczej defensywnie. Od prawej - Martim Maia, Nikolas Korzeniecki i Markas Beneta. Dwóch skrzydłowych, na prawej Olaf Nowak, a na lewej Patryk Małecki.
10' Paweł Baranowski faulował Patryka Małeckiego w środku boiska.
9' Bartłomiej Kalinkowski zagrywał pikę już zza linii końcowej boiska.
9' Patryk Małecki podał piłkę z lewej strony boiska w pole karne. Interweniował Maciej Gostomski.
8' Po dośrodkowaniu Bartłomieja Kalinkowskiego z rzutu wolnego piłkę wybija Nikolas Korzeniecki.
8' Bartłomiej Kukułowicz faulowany przez Dawida Ryndaka.
7' żóta kartka Martim Maia obejrzał żółtą kartkę za faul na Bartłomieju Kukułowiczu.
5' Patryk Małecki dośrodkował w pole karne, ale Mateusz Grudziński nie zdołał dojść do sytuacji strzeleckiej.
4' Gonçalo Gregório faulowany przez Tomasza Tymosiaka ponad 30 metrów od bramki.
2' Dawid Ryndak gra dziś na prawej obronie, a Markas Beneta jako jeden z trzech środkowych pomocników.
1' Zagłębie dziś całe na czerwono, a Górnik w zielonych koszulkach, czarnych spodenkach i zielonych getrach.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli gospodarze.
0' 15:59 Przed meczem minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego kilka dni temu ojca piłkarza Górnika Bartosza Śpiączki.
0' 15:57 Obie drużyny już wybiegły na murawę. Potwierdziły się nasze doniesienia sprzed kilku minut. Piotra Polczaka zastąpił w składzie Mateusz Grudziński.
0' 15:50 Dochodzą do nas słuchy, że Piotr Polczak zgłosił po rozgrzewce uraz i niewykluczone, że od pierwszej minuty zagra Mateusz Grudziński, a to oznaczałoby, że na pozycji środkowych obrońców mielibyśmy dzisiaj dwóch młodzieżowców, a trzeci, Nikolas Korzeniecki, jest w środku pomocy.
0' 15:45 Górnik Łęczna jest jedyną drużyną w I lidze, która w tym sezonie u siebie nie przegrała, a zarazem straciła najmniej bramek w spotkaniach rozgrywanych na własnym boisku. Maciej Gostomski dał się pokonać zaledwie trzykrotnie w dziewięciu spotkaniach. Z kolei Zagłębie jest obok Puszczy Niepołomice jedną z dwóch drużyn, które nie wygrały na wyjazdach i obok GKS-u Bełchatów ma najmniej goli zdobytych poza domem (zaledwie dwa). Czy Mikołajki to dobry dzień, aby zakończyć te serie?
0' 15:35 Zagłębie czeka ponad 32 lata na zwycięstwo z Górnikiem Łęczna. Rozegrany 14 sierpnia 1988 mecz był zarazem ostatnim ligowym meczem wygranym przez sosnowiczan na terenie województwa lubelskiego. Od tamtej pory, oprócz trzech kolejnych meczów w Łęcznej, graliśmy także w Lublinie, Świdniku, Puławach i Zamościu. Z żadnego z wyjazdów na Lubelszczyznę nie wracaliśmy z kompletem punktów. Udało nam się tutaj wygrać tylko w meczach Pucharu Polski - 3:0 z Chełmianką Chełm w 2017 i po rzutach karnych z Wisłą Puławy dwa lata wcześniej.
0' 15:25 Aż czterech zmian w składzie Zagłębia w porównaniu do środowego meczu z Puszczą Niepołomice dokonał trener Kazimierz Moskal. Kontuzje sprawiły, że poza meczową kadrą znaleźli się Filip Karbowy i Lukáš Ďuriška. Z kolei João Oliveira, który także zakończył mecz z Puszczą z urazem, rozpocznie spotkanie na ławce rezerwowych. Poza jedenastką znalazł się także Szymon Pawłowski. Od pierwszej minuty zagrają Patryk Małecki, reprezentant Litwy Markas Beneta (pierwszy raz w tym sezonie), Kacper Radkowski i Martim Maia.
0' 15:15 Dzień dobry! Witamy z Łęcznej i zapraszamy na relację z ostatniego w tym sezonie wyjazdowego meczu Zagłębia.
Skrót meczu w ŁęcznejSkrót meczu w Łęcznej Polsat Sport opublikował wideo ukazujące bramki z meczu pomiędzy Górnikiem Łęczna a Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu w ŁęcznejKonferencja prasowa po meczu w Łęcznej Na konferencji prasowej po meczu Górnika Łęczna z Zagłębiem Sosnowiec pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Dzień GórnikaDzień Górnika Piłkarze Górnika Łęczna efektownie uczcili Barbórkę, pokonując Zagłębie aż 4:1. Jedyną bramkę dla sosnowiczan strzelił w 75. minucie z rzutu karnego Gonçalo Gregório » Czytaj więcej