2020-11-21, 17:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
Chrobry Głogów
1. Kacper Chorążka 27. Łukasz Turzyniecki 18. Lukáš Ďuriška 26. Mateusz Grudziński 94. Dawid Gojny 30. Patryk Małecki 21. Nikolas Korzeniecki (74' 9. Mateusz Szwed) 14. Filip Karbowy 11. Patryk Mularczyk (55' 10. Martim Maia) 8. Szymon Pawłowski7. Gonçalo Gregório (55' 88. Olaf Nowak)   Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 6. João Oliveira 15. Kamil Antonik 16. Dawid Ryndak 17. Kacper Radkowski 25. Piotr Polczak   Trener: Kazimierz Moskal
0:1 - Jaka Kolenc 9' 1:1 - Filip Karbowy 27' 1:2 - Mikołaj Lebedyński 65'
22. Kacper Bieszczad 18. Michał Ilków-Gołąb 32. Przemysław Stolc 3. Michał Michalec 91. Paweł Oleksy 7. Patryk Bryła (81' 77. Dominik Piła) 8. Jaka Kolenc 21. Tomasz Cywka (73' 16. Robert Mandrysz) 89. Mateusz Machaj (46' 19. Marcel Ziemann) 10. Maksymilan Banaszewski (90+3' 87. Damian Piotrowski) 11. Mikołaj Lebedyński (90+3' 99. Damian Kowalczyk)   Rezerwowi: 97. Adam Makuchowski 6. Jarosław Ratajczak 14. Jakub Michalczyk 31. Oliver Praznovsky   Trener: Ivan Djurdjević
Sędziowie: Jacek Małyszek (Lublin) - Andrzej Zbytniewski (Lublin), Michał Gajda (Łódź). Techniczny: Karol Iwanowicz (Lublin)
90.0000
90+4' gwizdek Koniec meczu.
90+4' Wrzucał Szymon Pawłowski, a niecelnie strzelał Olaf Nowak. W polu karnym gości był nawet Kacper Chorążka.
90+3' Zablokowany strzał Szymona Pawłowskiego. Jeszcze mamy róg.
90+3' zmiana Podwójna zmiana w Chrobrym. Damian Piotrowski za Maksymiliana Banaszewskiego i Damian Kowalczyk za Mikołaja Lebedyńskiego.
90' Szymon Pawłowski zagrał piłkę przed bramkę z prawej strony pola karnego. Ani Olaf Nowak, ani Patryk Małecki nie zamknęli akcji.
89' Filip Karbowy faulowany przez Maksymiliana Banaszewskiego.
88' Po podaniu Łukasza Turzynieckiego Szymon Pawłowski strzelił lewą nogą z 20 metrów wysoko nad poprzeczką.
87' Lukáš Ďuriška stracił piłkę po podaniu Łukasza Turzynieckiego, ale zdążył za Maksymilianem Banaszewskim i odebrał mu futbolówkę.
86' Po dośrodkowaniu Łukasza Turzynieckiego piłka wychodzi poza boisko.
83' Michał Ilków-Gołąb przerywa faulem akcję Patryka Małeckiego.
81' zmiana Dominik Piła wszedł z Patryka Bryłę.
81' Po dośrodkowaniu z rogu w polu karnym Chrobrego Martim Maia faulował Maksymiliana Banaszewskiego.
80' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego Michał Michalec uprzedził Olafa Nowaka i wybił piłkę na róg.
80' Strata Martima Mai w środku boiska. Maksymilian Banaszewski rozprowadził kontrę, ale w porę przerwał akcję gości Mateusz Grudziński.
79' Faul Mikołaja Lebedyńskiego na Szymonie Pawłowskim.
78' Maksymilian Banaszewski faulowany przez Łukasza Turzynieckiego.
77' Michał Michalec wybija piłkę po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z lewego skrzydła.
76' Nad poprzeczką uderzał Mikołaj Lebedyński.
76' Maksymilian Banaszewski ośmieszył naszą obronę i chciał wjechać z piłką do bramki, ale nie dał rady minąć Kacpra Chorążki.
74' zmiana Trzecia zmiana w Zagłębiu - Mateusz Szwed za Nikolasa Korzenieckiego.
73' zmiana Druga zmiana w Chrobrym - Robert Mandrysz za Tomasza Cywkę.
72' Pod polem karnym Chrobrego Nikolas Korzeniecki faulował Maksymiliana Banaszewskiego.
71' Michał Ilków-Gołąb wybija piłkę głową po dośrodkowaniu Łukasza Turzynieckiego.
70' Nikt nie trącił piłki dośrodkowanej przez Dawida Gojnego z rogu.
69' Po interwencji Przemysława Stolca Zagłębie ma rzut rożny.
69' Dawid Gojny wybija piłkę po wrzutce Pawła Oleksego.
68' Maksymilian Banaszewski zablokowany przy strzale przez
67' Patryk Małecki upadł w polu karnym po starciu z Pawłem Oleksym, ale nie ma karnego.
65' gol - piłka nożna 1:2 Marcel Ziemann podał z lewego skrzydła w pole karne, a Mikołaj Lebedyński miał dużo miejsca, aby obrócić się z piłką i strzelić drugą bramkę.
65' Michał Michalec interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Łukasza Turzynieckiego.
64' Z narożnika boiska dośrodkował Maksymilian Banaszewski, a podbita w polu karnym piłka wpadła w ręce Kacpra Chorążki.
63' Rykoszet po dośrodkowaniu Marcela Ziemanna i róg dla Chrobrego.
60' Łukasz Turzyniecki faulowany przez Patryka Bryłę.
59' Błąd Nikolasa Korzenieckiego 20 metrów od bramki Zagłębia, ale Jaka Kolenc za mocno podawał w kierunku Marcela Ziemanna.
57' W środku boiska Patryk Bryła sfaulował Filipa Karbowego.
55' zmiana Podwójna zmiana w Zagłębiu - Olaf Nowak za Gonçalo Gregório i Martim Maia za Patryka Mularczyka.
55' Paweł Oleksy dośrodkował z rogu, a walczący o piłkę Tomasz Cywka sfaulował Szymona Pawłowskiego.
54' Tomasz Cywka mocno strzelił z prawej strony pola karnego. Piłkę na rzut rożny odbił Kacper Chorążka.
51' Błąd Mateusza Grudzińskiego. Z piłką w kierunku sosnowieckiej bramki ruszył Marcel Ziemann, ale udało się przerwać jego akcję.
50' Maksymilian Banaszewski przedarł się środkiem boiska i uderzył prawą nogą z 20 metrów obok bramki.
49' Gonçalo Gregório faulował Michała Michalca.
48' Michał Ilków-Gołąb dośrodkował z lewej strony boiska i ponownie w powietrzu górą był Lukáš Ďuriška.
48' Lukáš Ďuriška interweniował głową w polu karnym po dośrodkowaniu Pawła Oleksego z rogu.
47' Róg dla Chrobrego po akcji Tomasza Cywki.
46' gwizdek Zaczęła się druga część meczu.
46' zmiana Jedna zmiana w zespole Chrobrego przed drugą połową. Marcel Ziemann za Mateusza Machaja.
45+1' gwizdek Po 45 minutach i 6 sekundach gry sędzia Jacek Małyszek zakończył pierwszą połowę spotkania.
44' Po rajdzie Maksymiliana Banaszewskiego lewym skrzydłem piłka trafia w polu karnym do Mikołaja Lebedyńskiego, który stał tyłem do bramki, obrócił się z futbolówką i niecelnie strzelił lewą nogą.
43' Po strzale Filipa Karbowego z rzutu wolnego piłkę łapie Kacper Bieszczad.
43' Szymon Pawłowski faulowany przez Jakę Kolenca.
42' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z lewego skrzydła piłka trafiła do Patryka Mularczyka, który uderzył z woleja i został zablokowany przez Pawła Oleksego.
41' Gonçalo Gregório faulowany przez Michała Michalca.
40' Kontra Chrobrego po stracie Nikolasa Korzenieckiego. Potem jeszcze przewrócił się Mateusz Grudziński, co ułatwiło akcję Mikołajowi Lebedyńskiemu. Na szczęście napastnik gości niecelnie uderzył z pola karnego.
39' Szymon Pawłowski w polu karnym Chrobrego zagrał do Dawida Gojnego, który niemal z końca boiska podawał przed bramkę. Piłkę przy pomocy kolegi z zespołu przejął Kacper Bieszczad.
37' Na spalonym Patryk Małecki.
37' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z prawego skrzydła piłkę wybija z pola karnego Przemysław Stolc.
34' Dawid Gojny przerwał akcję Chrobrego, odebrał piłkę Tomaszowi Cywce, ale potem niecelnie podał.
33' Jako strzelca bramki dla Zagłębia na razie uznajemy Filipa Karbowego, choć sytuacja ta wymaga głębszej analizy, bo jest "50-50". Albo "Karbo", albo samobój.
30' Patryk Małecki niecelnie strzelił z lewej strony pola karnego.
29' Kacper Chorążka łapie piłkę po dośrodkowaniu Pawła Oleksego z rzutu wolnego.
28' Patryk Bryła faulowany przez Szymona Pawłowskiego.
27' gol - piłka nożna 1:1 Dawid Gojny dośrodkował prawą nogą z lewego skrzydła. Piłkę z pola karnego odbił głową Paweł Oleksy. Trafiła ona na 22. metr do Filipa Karbowego, który uderzył bez przyjęcia. Po drodze piłka odbiła się od Michała Michalca i zaskoczyła Kacpra Bieszczada.
25' Dawid Gojny faulował w ataku Patryka Bryłę.
24' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego Mateusz Grudziński faulował Michała Michalca.
24' Patryk Mularczyk faulowany przez Jakę Kolenca.
22' Faul Tomasza Cywce na Szymonie Pawłowskim.
21' Filip Karbowy faulowany przez Patryka Bryłę.
20' Filip Karbowy odważnie ruszył w stronę pola karnego Chrobrego, ale rywale mieli liczebną przewagą i odebrali mu piłkę.
18' Kontra Zagłębia zakończona podaniem Szymona Pawłowskiego po którym piłkę przejął Paweł Oleksy.
16' Zbyt wysokie dośrodkowanie w wykonaniu Dawida Gojnego.
15' Szymon Pawłowski faulowany przy bocznej linii boiska przez Przemysława Stolca.
15' Kontra Zagłębia. Dawid Gojny podał w pole karne do Szymona Pawłowskiego, który nie opanował piłki.
15' Łukasz Turzyniecki przerwał w polu karnym Zagłębia akcję Maksymiliana Banaszewskiego.
14' W ostatnich dwóch meczach wszystkie celne strzały rywali Zagłębia zakończyły się bramkami.
12' Filip Karbowy faulowany na własnej połowie przez Patryka Bryłę.
11' Rozegrana z rzutu rożnego piłka trafiła na 25. metr do Filipa Karbowego, który uderzył nad poprzeczką.
10' Patryk Małecki wywalczył rzut rożny dla Zagłębia.
9' gol - piłka nożna 0:1 Po podaniu Patryka Bryły z prawej strony boiska, Jaka Kolenc wbiegł w pole karne i pokonał Kacpra Chorążkę płaskim strzałem lewą nogą z około 14 metrów.
6' Patryk Małecki zagrał piłkę w pole karne z prawej strony boiska, a Lukáš Ďuriška strzelił prawą nogą w boczną siatkę.
5' Przemysław Stolc wybija piłkę po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z prawego skrzydła.
5' Szymon Pawłowski gra dziś na lewym skrzydle, a Patryk Małecki na prawym.
4' Gonçalo Gregório faulowany na własnej połowie przez Przemysława Stolca.
4' Po dośrodkowaniu Jaki Kolenca z prawego skrzydła Łukasz Turzyniecki zgrał piłkę głową do Kacpra Chorążki.
3' Po podaniu Szymona Pawłowskiego z prawej strony pola karnego po ziemi strzelał Patryk Małecki. Kacper Bieszczad sparował piłkę.
0' 17:00 Przed meczem jeszcze minuta ciszy poświęcona pamięci Adama Musiała i Andrzeja Gowarzewskiego.
0' 16:58 Zagłębie dziś całe na czerwono. Goście z Głogowa w białych koszulkach, czarnych spodenkach i białych getrach.
0' 16:55 Pięć meczów bez zwycięstwa to zdecydowanie za dużo! Dzisiaj liczymy na to, że po raz trzeci w tym sezonie Zagłębie dopisze do swojego dorobku komplet punktów. Pozycji w tabeli to co prawda nie poprawi, bo nadal będziemy na 15. miejscu, ale da nadzieję, że może być lepiej.
0' 16:50 Dzisiejszy mecz jest pierwszym w tym sezonie, podczas którego temperatura może spaść poniżej zera. Jeszcze w środę w Gdyni mieliśmy dwucyfrową temperaturę i było dosyć przyjemnie, a dziś już tak miło nie będzie. Oby tylko piłkarze nas rozgrzali.
0' 16:40 Na Stadionie Ludowym jest dziś obecny Robert Podoliński, który wczoraj został ogłoszony doradcą zarządu Zagłębia ds. sportowych. Nie jest to jego pierwsza w tym sezonie wizyta w Sosnowcu. Był już tutaj w trakcie meczu z Łódzkim Klubem Sportowym, ale wtedy jego wizyta była jeszcze "prywatna".
0' 16:30 Chrobry Głogów jest jedyną drużyną, której Zagłębie nie strzeliło bramki w poprzednim sezonie ligowym. Jesienny mecz w Głogowie zakończył się porażką 0:3, a na Ludowym było 2:0 dla przyjezdnych. Pod wodzą Kazimierza Moskala sosnowiczanie w dwóch meczach jeszcze nie strzelili gola. Czy dziś nastąpi przerwanie obu tych złych serii - zarówno meczów bez gola z Chrobrym, jak i meczów bez trafienia za kadencji nowego trenera?
0' 16:20 Dwóch zmian w składzie Zagłębia dokonał trener Kazimierz Moskal w porównaniu do meczu w Gdyni. Na ławce rezerwowych usiedli Dawid Ryndak i João Oliveira, a w pierwszej jedenastce znaleźli się Łukasz Turzyniecki i Nikolas Korzeniecki. Ten drugi jeszcze rok temu grał w rezerwach Chrobrego Głogów
0' 16:10 Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu 13. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy Zagłębiem Sosnowiec a Chrobrym Głogów.
Druga galeria zdjęć z meczu z ChrobrymDruga galeria zdjęć z meczu z Chrobrym Zapraszamy do obejrzenia drugiej galerii zdjęć z meczu Zagłębia z Chrobrym. Tym razem prezentujemy zdjęcia wykonane z perspektywy murawy. » Czytaj więcej
Skrót meczu z ChrobrymSkrót meczu z Chrobrym Polsat Sport udostępnił wideo przedstawiające wszystkie bramki z dzisiejszego spotkania z Chrobrym Głogów. » Czytaj więcej
Konferencja prasowa po meczu z ChrobrymKonferencja prasowa po meczu z Chrobrym Na konferencji po meczu Zagłębia Sosnowiec z Chrobrym Głogów pojawili się trenerzy obu ekip. » Czytaj więcej
Ivan ciągle groźnyIvan ciągle groźny Zagłębie po raz czwarty w historii grało z drużyną Ivana Djurdjevicia i doznało czwartej porażki. Chrobry wygrał w Sosnowcu 2:1, a jedynego gola dla sosnowiczan strzelił Filip Karbowy (27'). » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z ChrobrymZdjęcia z meczu z Chrobrym Zapraszamy do oglądania zdjęć z dzisiejszego meczu Zagłębia przeciwko drużynie Chrobrego Głogów. » Czytaj więcej