2020-11-07, 17:00 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
1:3(0:2)
Korona Kielce
Stroje: żółty (4-4-2)
13. Krystian Stępniowski (46' 1. Kacper Chorążka) 16. Dawid Ryndak (83' 15. Kamil Antonik) 18. Lukáš Ďuriška 26. Mateusz Grudziński (68' 11. Patryk Mularczyk) 94. Dawid Gojny 9. Mateusz Szwed 6. João Oliveira 10. Martim Maia (46' 14. Filip Karbowy) 8. Szymon Pawłowski 30. Patryk Małecki 88. Olaf Nowak (46' 7. Gonçalo Gregório)   Rezerwowi: 17. Kacper Radkowski 21. Nikolas Korzeniecki 27. Łukasz Turzyniecki 28. Michał Kieca   Trener: Łukasz Matusiak
0:1 - Mateusz Grudziński 1' (s.) 0:2 - Wiktor Długosz 29' 1:2 - Patryk Małecki 58' 1:3 - Jacek Kiełb 71'
9' Martim Maia 64' Dawid Gojny 67' Emile Thiakane 68' Mateusz Szwed 70' Dawid Ryndak 73' Przemysław Szarek
88. Marek Kozioł  96. Przemysław Szarek 4. Themistoklis Tzimopolous 71. Remigiusz Szywacz 23. Kornel Kordas (84' 25. Grzegorz Szymusik) 6. Jacek Podgórski (75' 8. Zvonimir Petrović) 55. Marcel Gąsior37. Iwo Kaczmarski 10. Jacek Kiełb (84' 29. Dawid Lisowski) 16. Wiktor Długosz (84' 19. Paweł Łysiak) 11. Emile Thiakane (86' 9. Maciej Firlej)  Rezerwowi: 97. Jakub Osobiński 7. Mateusz Cetnarski 27. Rafał Grzelak 33. Piotr Basiuk   Trener: Maciej Bartoszek
Sędziowie: Sebastian Krasny (Kraków) - Jakub Ślusarski (Kraków), Katarzyna Wójs (Stalowa Wola). Techniczny: Marcin Szrek (Kielce)
90.0000
90+3' gwizdek Koniec meczu. Znowu przegrywamy.
90+3' Szymon Pawłowski faulowany w okolicy narożnika pola karnego.
90+3' Zvonimir Petrović wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego.
90+2' Róg dla Zagłębia po akcji Patryka Małeckiego.
90+1' Maciej Firlej po raz drugi przegrał pojedynek z Kacprem Chorążką.
90' Kacper Chorążka wyszedł na skraj pola karnego i powstrzymał akcję Macieja Firleja.
88' Dawid Gojny faulowany przez Zvonimira Petrovicia.
86' zmiana Maciej Firlej wchodzi na boisko ze Emile Thiakane.
86' Joao Oliveira powstrzymał rajd Pawła Łysiaka.
84' zmiana Potrójna zmiana w Koronie. Dawid Lisowski za Jacka Kiełba, Grzegorz Szymusik za Kornela Kordasa i Paweł Łysiak za Wiktora Długosza.
83' zmiana Kamil Antonik wszedł za Dawida Ryndaka.
82' Jacek Kiełb ponownie uderzył z rzutu wolnego, ale tym razem do bramki było dalej i Kacper Chorążka zdołał interweniować.
81' Jacek Kiełb faulowany przez Dawida Ryndaka.
81' Gonçalo Gregório faulował w ataku Kornela Kordasa
80' Złe dośrodkowanie Filipa Karbowego z rzutu wolnego.
79' Iwo Kaczmarski faulował Mateusza Szweda około 30 metrów od bramki.
78' Dośrodkowanie Filipa Karbowego z rzutu wolnego, ale nikt nie przeciął lotu piłki w polu karnym.
78' Gonçalo Gregório faulowany przez Remigiusza Szywacza.
77' Patryk Małecki wstrzelił piłkę w pole karne i trafił w Patryka Mularczyka, który nie trafił w bramkę.
75' zmiana Zvonimir Petrović wchodzi za Jacka Podgórskiego.
75' Z narożnika boiska dośrodkował Dawid Gojny. Piłka wyekspediowana poza pole karne.
74' Po strzale Filipa Karbowego z rzutu wolnego z około 25 metrów piłka trafia w mur. Mamy róg.
74' Szymon Pawłowski faulowany na 25. metrze przez Marcela Gąsiora.
73' żóta kartka Żółta kartka dla Przemysława Szarka za faul na Patryku Małeckim.
71' gol - piłka nożna 1:3 Jacek Kiełb pokonał Kacpra Chorążkę strzałem w okienko z rzutu wolnego.
70' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Ryndaka za faul na Wiktorze Długoszu.
68' żóta kartka Żółta kartka dla Mateusza Szweda za faul na Marcelu Gąsiorze.
68' zmiana Patryk Mularczyk zmienił Mateusza Grudzińskiego.
67' żóta kartka Emile Thiakane ukarny żółtą kartką za faul na Mateuszu Grudzińskim.
66' Emile Thiakane wywalił piłkę z rzutu karnego w kosmos!
64' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Gojnego i rzut karny dla Korony. Emile Thiakane podał przed bramkę do Wiktora Długosza, który został sfaulowany przez naszego lewego obrońcę.
64' Zbyt wysokie dośrodkowanie z rzutu rożnego. Nie dało się skończyć akcji strzałem.
63' Kontra Zagłębia. Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego kończy się rogiem.
63' Błąd Mateusza Grudzińskiego, który za lekko podawał do Kacpra Chorążki. W sytuacji sam na sam znalazł się Jacek Podgórski, ale uderzył obok słupka.
63' Po podaniu Jacka Podgórskiego z prawej strony pola karnego piłka wylatuje poza boczną linię.
60' Po strzale Jacka Podgórskiego z rzutu wolnego z około 30 metrów piłka mija bramkę.
59' Jacek Kiełb faulowany przez Joao Oliveirę.
58' gol - piłka nożna 1:2 Mateusz Szwed zagrał górną piłkę w pole karne. Lukáš Ďuriška zagrał głową do Patryka Małeckiego, a ten uderzył po ziemi z około 8 metrów i posłał piłkę do bramki między nogami bramkarza.
58' Rzut wolny dla Zagłębia. Filip Karbowy trafia w mur.
57' Z rzutu rożnego dośrodkował Jacek Podgórski. Małe zamieszanie w polu karnym, kiks Lukáša Ďuriški, który zagrywa piłkę do tyłu do Przemysława Szarka, a ten z ostrego kąta strzela w boczną siatkę.
56' Dośrodkowanie Jacka Podgórskiego blokowane przez Dawida Gojnego i Korona ma rzut rożny.
54' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego piłka trafia przed pole karne do Filipa Karbowego, który przewraca się przy próbie strzału. Korona rusza z kontrą. Na szczęście Dawid Ryndak zdołał powstrzymać w polu karnym akcję kielczan.
53' João Oliveira faulowany w okolicy narożnika pola karnego.
53' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego Mateusz Grudziński skoczył do piłki, ale zagrał nie w tą stronę co trzeba.
52' Emile Thiakane faulował Dawida Gojnego.
51' Marek Kozioł interweniuje w polu bramkowym po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z prawej strony boiska.
49' Naciskany przez rywala Lukáš Ďuriška zagrał głową do Kacpra Chorążki
49' Mateusz Szwed faulowany w środku boiska przez Marcela Gąsiora.
49' Defensywa Korony radzi sobie z dośrodkowaniem z rogu.
48' Patryk Małecki wywalczył róg dla Zagłębia.
48' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu Jacek Kiełb wybił piłkę poza pole karne.
48' Mateusz Szwed faulowany przez Emile Thiakane.
46' Po strzale Filipa Karbowego piłka poszybowała nad poprzeczką.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga połowa meczu.
46' zmiana Trzy zmiany w Zagłębiu przed rozpoczęciem drugiej połowy - Kacper Chorążka wszedł za Krystiana Stępniowskiego, Filip Karbowy zmienił Martima Maię a Gonçalo Gregório zastąpił Olafa Nowaka.
45+2' gwizdek Po 47 minutach gry sędzia kończy pierwszą połowę.
45+2' Kontra Zagłębia po rzucie rożnym Korony, jednak Patryk Małecki zbyt długo holował piłkę i skończyło się dośrodkowaniem w ręce bramkarza Korony.
45+2' Dawid Ryndak wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Jacka Podgórskiego z rogu.
45+1' Po interwencji Lukáša Ďuriški Korona ma róg.
45' doliczony czas +2
43' Krystian Stępniowski łapie piłkę dośrodkowaną przez Jacka Podgórskiego z prawego skrzydła.
43' Szymon Pawłowski podał w pole karne do Patryka Małeckiego, ale szybszy od "Małego" był Przemysław Szarek.
40' Po dośrodkowaniu Jacka Podgórskiego z prawego skrzydła, z kilku metrów strzelał Jacek Kiełb. Uderzył niecelnie ale miał jeszcze pretensje do arbitra, że powinien być róg dla Korony.
38' Kontra Zagłębia. Sosnowiczanie mieli liczebną przewagę, szli trzech na jednego. Szymon Pawłowski podał na lewo do Patryka Małeckiego, który znalazł się w sytuacji sam na sam z Markiem Koziołem i strzelił w nogę kieleckiego bramkarza.
37' Joao Oliveira w polu karnym Zagłębia odebrał piłkę Emile Thiakane
37' Rzut wolny dla Zagłębia. Piłka po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego jest wybita przez jednego z kielczan.
35' Krystian Stępniowski złapał piłkę dośrodkowaną przez Jacka Podgórskiego z rzutu wolnego.
35' Będzie rzut wolny dla Korony z prawej strony boiska. Faulowany był Przemysław Szarek.
33' Patryk Małecki na spalonym po podaniu Szymona Pawłowskiego.
32' Emile Thiakane strzelił nad poprzeczką z około 18 metrów.
29' gol - piłka nożna 0:2 Jacek Kiełb zagrał długą piłkę z lewej strony boiska w okolice narożnika boiska. Przy biernej postawie Mateusza Grudzińskiego Jacek Podgórski wymienił piłkę z Emile Thiakane, a następnie dośrodkował przed bramkę. Dawid Ryndak nie upilnował Wiktora Długosza, a ten pokonał Krystiana Stępniowskiego strzałem głową z około 7 metrów.
29' Po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rzutu rożnego do piłki w polu karnym wyskoczył Mateusz Grudziński, ale nie zdołał oddać strzału.
28' Remigiusz Szywacz blokuje dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego i mamy kolejny rzut rożny.
27' Jacek Podgórski zagrał piłkę dochodzącą z rzutu rożnego, ale trochę za mocno była ona zakręcona i wyszła poza końcową linię boiska.
26' Naciskany przez Jacka Kiełba Dawid Ryndak wybił piłkę na rzut rożny.
25' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego piłkę na klatkę piersiową przyjął w polu karnym Kornel Kordas.
24' W środku boiska faulowany Jacek Kiełb.
22' Olaf Nowak faulował w polu karnym Korony Themistoklisa Tzimopolousa.
21' Krystian Stępniowski już jest gotowy do gry.
20' Masażyści Zagłębia zajmują się Krystianem Stępniowskim, który ucierpiał przy interwencji.
19' Jacek Kiełb z rzutu wolnego strzelił bezpośrednio na bramkę Zagłębia. Broni Krystian Stępniowski.
18' Mateusz Szwed faulował Wiktora Długosza tuż przed polem karnym.
14' Olaf Nowak na spalonym po podaniu Szymona Pawłowskiego.
14' Po dośrodkowaniu Jacka Podgórskiego z rzutu wolnego szczupakiem z około 11 metrów strzelał Emile Thiakane. Obok bramki.
13' João Oliveira faulował Przemysława Szarka.
12' Rzut wolny dla Korony z lewej strony boiska. Lukáš Ďuriška wybija piłkę dośrodkowaną przez Jacka Podgórskiego.
11' Patryk Małecki na spalonym.
10' Szymon Pawłowski znalazł się z piłką w polu karnym Korony, ale zachował się najgorzej jak się dało i strzelił w nogi Remigiusza Szywacza.
9' żóta kartka Martim Maia ukarany żółtą kartką za faul na Emile Thiakane.
9' Themistoklis Tzimopolous wybija piłkę po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z rogu.
8' Themistoklis Tzimopoulous blokuje dośrodkowanie Patryka Małeckiego i mamy pierwszy róg.
4' Zbyt mocne podanie w pole karne w kierunku Olafa Nowaka.
2' 29 sekund wystarczyło Koronie na zdobycie bramki.
1' gol samobójczy 0:1 Emile Thiakane zagrał na lewo do Wiktora Długosza, który wpadł w pole karne i strzelił z ostrego kąta obok Krystiana Stępniowskiego. Piłka odbiła się od słupka, a następnie od niefortunnie interweniującego Mateusza Grudzińskiego i wpadła do siatki.
1' gwizdek Gramy! Zaczęła Korona!
0' 16:58 Piłkarze obu zespołów są już na boisku. Zagłębie zagra w czerwonych koszulkach, zielonych spodenkach i białych getrach. Korona w żółtych koszulkach, czerwonych spodenkach i żółtych getrach. Mimo obecności Szymona Pawłowskiego w pierwszym składzie, kapitanem Zagłębia jest dziś Dawid Ryndak.
0' 16:55 Stadion Ludowy, jak każdy inny stadion, bez kibiców to smutny widok. Miejmy nadzieję, że wszystko wróci do normalności i kibice będą mogli wrócić na stadiony, a póki co pozostaje tylko transmisja na Ipli, w radiu lub śledzenie naszej relacji tekstowej
0' 16:50 Wczoraj odbyły się dwa mecze Fortuna I ligi, dziś zakończyły się już trzy. Oprócz meczu w Sosnowcu o 17:00 zagrają także w Bełchatowie, a na jutro zaplanowano dwa kolejne spotkania i zanosi się na to, że 11. kolejka zostanie rozegrana w komplecie. To dobre wieści w tych niełatwych czasach.
0' 16:40 W "Strefie Zero" w towarzystwie dyrektora sportowego Roberta Tomczyka pojawił się Kazimierz Moskal, który jest jednym z kandydatów do objęcia stanowiska trenera Zagłębia.
0' 16:35 Były zawodnik Zagłębia Rafał Grzelak, który latem przeniósł się do Korony Kielce, rozpoczyna mecz na ławce rezerwowych. Gdy w 2019 do Zagłębia z Korony dołączył Mateusz Możdżeń, w umowie transferowej miał zakaz występów przeciwko swojemu byłemu klubowi. Zagłębie nie zrewanżowało się tym samym Koronie i nie widziało powodów, aby zabronić Grzelakowi występu w meczach przeciwko naszemu klubowi.
0' 16:25 Olaf Nowak swoją pierwszą bramkę dla Zagłębia strzelił w meczu z Koroną Kielce. Czy dziś znowu uda mu się pokonać bramkarza kieleckiej drużyny? Sosnowiczanie w dwóch poprzednich meczach nie strzelili bramki. Ostatniego gola dla Zagłębia strzelił w 67. minucie meczu z Sandecją Nowy Sącz Gonçalo Gregório. Od 203 minut żaden z naszych graczy nie zdołał pokonać bramkarza rywali. Czy dziś nastąpi przełamanie?
0' 16:15 Łukasz Matusiak dziś po raz pierwszy poprowadzi drużynę Zagłębia w roli trenera. Czy po raz ostatni? Tego nie wiemy. Wiemy za to, że "Łysy" dokonał pięciu zmian w składzie w porównaniu do środowego meczu z Resovią. Na prawej stronie obrony w miejsce Łukasza Turzynieckiego zagra Dawid Ryndak. Do pierwszego składu wrócili także Mateusz Szwed, Patryk Małecki i João Oliveira. Na ławce usiedli Nikolas Korzeniecki, Kamil Antonik i Michał Kieca. W ataku Olaf Nowak zmienił Portugalczyka Gonçalo Gregório.
0' 16:05 Dzień dobry, witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na relację z meczu Zagłębia Sosnowiec z Koroną Kielce.
Konferencja prasowa po meczu z Koroną KielceKonferencja prasowa po meczu z Koroną Kielce Na konferencji po meczu Zagłębia Sosnowiec z Koroną Kielce pojawiili się Łukasz Matusiak oraz Maciej Bartoszek. » Czytaj więcej
Zdjęcia z meczu z KoronąZdjęcia z meczu z Koroną Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć z meczu Zagłębie Sosnowiec - Korona Kielce. » Czytaj więcej
Końca porażek nie widaćKońca porażek nie widać Trzeciej porażki z rzędu doznali piłkarze Zagłębia. Korona objęła prowadzenie w 30. sekundzie, wygrała 3:1, a jedyną bramkę dla sosnowiczan strzelił Patryk Małecki (58'). » Czytaj więcej