2020-09-25, 19:45 Miejsce rozgrywania meczu: Olsztyn
Stroje: czarne (5-4-1)
1:0(0:0)
1. Vjaceslavs Kudrjavcevs 18. Janusz Bucholc 44. Serafin Szota 97. Wiktor Biedrzycki 27. Damian Byrtek 22. Jakub Staszak (65' 23. Jurich Carolina) 8. Maciej Spychała (85' 32. Ingo van Weert) 6. Jonatan Straus (65' 4. Jakub Mosakowski) 12. Wojciech Łuczak (58' 16. Koki Hinokio) 24. Sam van Huffel 19. Skender Loshi (85' 21. Nikita Kovalonoks)   Rezerwowi: 82. Piotr Skiba 30. Damian Sierant 51. Krystian Ogrodowski   Trener: Adam Majewski
1:0 - Jonatan Straus 64'
40' Wiktor Biedrzycki 81' Patryk Mularczyk 83' Maciej Spychała 85' Jakub Mosakowski 86' Damian Byrtek 90' Janusz Bucholc
13. Krystian Stępniowski 16. Dawid Ryndak 18. Lukáš Ďuriška 26. Mateusz Grudziński 94. Dawid Gojny 8. Szymon Pawłowski (61' 28. Michał Kieca) 6. João Oliveira (66' 88. Olaf Nowak) 10. Martim Maia 14. Filip Karbowy (61' 11. Patryk Mularczyk) 30. Patryk Małecki (87' 9. Mateusz Szwed) 7. Gonçalo Gregório   Rezerwowi: 1. Kacper Chorążka 17. Kacper Radkowski 25. Piotr Polczak 27. Łukasz Turzyniecki 91. Nikolas Korzeniecki   Trener: Krzysztof Dębek
Sędziowie: Dominik Sulikowski (Gdańsk) - Arkadiusz Kamil Wójcik (Warszawa), Dariusz Bohonos (Gdańsk). Techniczny: Łukasz Karski (Słupsk)
90.0000
90+5' gwizdek Koniec meczu. Po przeciętnej grze Zagłębie przegrywa w Olsztynie 0:1. Czy to już koniec kariery Krzysztofa Dębka w Zagłębiu?
90+4' Dawid Gojny blokuje strzał Sama van Huffela. Róg dla Stomilu.
90+3' Solowa akcja Kokiego Hinokio przerwana przez Martima Maię
90+2' Lukáš Ďuriška poszedł do ataku i strzelił obok bramki po dośrodkowaniu Michała Kiecy z prawego skrzydła.
90+2' Krystian Stępniowski pobiegł w pole karne Stomilu, ale nie dotarła do niego piłka kopnięta przez Dawida Gojnego z narożnika boiska.
90+1' Vjaceslavs Kudrjavcevs wybija na róg piłkę po dośrodkowaniu Michała Kiecy.
90+1' Ani Gonçalo Gregório, ani Michał Kieca nie mieli jak oddać strzału na bramkę z pola karnego Stomilu.
90' żóta kartka Żółta kartka dla Janusza Bucholca za utrudnianie wybicia autu Dawidowi Gojnemu.
89' Bramkarz Stomilu wybiegł na 20. metr, aby wybić piłkę zagraną przez Martima Maię.
88' Gonçalo Gregório faulował w ataku Wiktora Biedrzyckiego.
87' zmiana Ostatnia zmiana w Zagłębiu - Mateusz Szwed za Patryka Małeckiego.
86' żóta kartka Żółta kartka dla Damiana Byrtka.
85' żóta kartka Żółta kartka dla Jakuba Mosakowskiego za faul na Patryku Mularczyku.
85' zmiana Dwie ostatnie zmiany w Stomilu - Nikita Kovalonoks za Skendera Loshiego i Ingo van Weert za Macieja Spychałę.
84' Skender Loshi faulowany przez Mateusza Grudzińskiego.
84' Krystian Stępniowski dla bezpieczeństwa wykopał piłkę na aut z własnego pola karnego.
83' żóta kartka Żółta kartka dla Macieja Spychały za faul na Patryku Mularczyku.
82' Maciej Spychała faulowany przez Patryka Mularczyka.
82' Po podaniu Macieja Spychały Koki Hinokio przyjął piłkę na 20. metrze, przełożył na lewą nogę i oddał niecelny strzał.
81' żóta kartka Żółta kartka dla Patryka Mularczyka za faul na Jurichu Carolinie.
80' Patryk Mularczyk zagrał ze środka na prawą stronę pola karnego do Michała Kiecy, który odegrał z pierwszej piki w pole bramkowe, ale Vjaceslavs Kudrjavcevs był szybszy od Olafa Nowaka.
78' Koki Hinokio zgubił piłkę na własnej połowie. Patryk Mularczyk zagrał na lewo do Patryka Małeckiego, który dośrodkował przed bramkę, ale piłka była zagrana zbyt wysoko jak na możliwości Gonçalo Gregório.
76' Patryk Małecki próbował strzelić na bramkę Stomilu, ale sędzia przerwał akcję dopatrując się faulu Gonçalo Gregório na Wiktorze Biedrzyckim.
74' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu jeden z gospodarzy wybija piłkę przed pole karne, a stamtąd na bramkę Stomilu uderzał Michał Kieca. Broni golkiper Stomilu.
74' Michał Kieca nabił piłkę o nogi Juricha Caroliny i wywalczył róg.
73' Gonçalo Gregório faulowany na środku boiska przez Wiktora Biedrzyckiego.
72' Dawid Gojny podał w pole karne z lewego skrzydła, a Patryk Mularczyk tak przyjmował piłkę, że podał ją prosto w ręce bramkarza.
71' Z rogu wrzucał Maciej Spychała a Jakub Mosakowski faulował w powietrznej walce.
71' Wiosną po porażce w Sosnowcu pracę stracił trener Stomilu. Czy dziś sytuacja się odwróci i po przegranej w Olsztynie Krzysztof Dębek zostanie zwolniony z Zagłębia?
70' Lukáš Ďuriška blokuje strzał Skendera Loshiego i róg dla Stomilu.
70' Na spalonym Sam van Huffel.
69' Krystian Stępniowski łapie piłkę po dośrodkowaniu Juricha Caroliny.
66' zmiana Za Joao Oliveirę na boisko wszedł Olaf Nowak.
65' zmiana Za Jonatana Strausa i Jakuba Staszaka na boisko weszli Jakub Mosakowski i Jurich Carolina.
64' gol - piłka nożna 1:0 Po dośrodkowaniu Macieja Spychały z rzutu rożnego piłkę z bliska do bramki wpakował Jonatan Straus.
63' Koki Hinokio podał w pole karne do Sama van Huffela, ale w porę zdążył Michał Kieca, który wybił piłkę na róg.
63' Dawid Ryndak interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Janusza Bucholca.
61' zmiana Szymon Pawłowski i Filip Karbowy schodzą z boiska, a na murawie witamy Michała Kiecę i Patryka Mularczyka.
59' Bardzo złe dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego. Nisko lecąca piłka padła łupem pierwszego gracza gospodarzy stojącego przez polem karnym.
59' Szymon Pawłowski faulowany przez Wiktora Biedrzyckiego.
59' Krystian Stępniowski łapie piłkę po dośrodkowaniu Jakuba Staszaka z lewego skrzydła.
58' zmiana Pierwsza zmiana w Stomilu - Koki Hinokio za Wojciecha Łuczaka.
58' Kolejny przegrany drybling przez Szymona Pawłowskiego.
57' Jonatan Straus faulował w ataku Filipa Karbowego.
57' Szymon Pawłowski bardzo łatwo dał sobie odebrać piłkę w pojedynku z Damianem Byrtkiem z boku pola karnego Stomilu.
55' Maciej Spychała na spalonym po podaniu Skendera Loshiego.
54' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu rożnego piłkę z pola karnego wybił Wiktor Biedrzycki.
53' Szymon Pawłowski wywalczył rzut rożny.
53' Po rajdzie Dawida Ryndaka i dośrodkowaniu w pole karne interweniował Wiktor Biedrzycki.
52' Z rzutu rożnego dośrodkował Dawid Gojny, a skaczący do piłki na bliższym słupku Lukáš Ďuriška oddał niecelny strzał.
52' Janusz Bucholc wybił piłkę na róg po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z prawego skrzydła.
51' Martim Maia podał z lewej strony boiska na środek pola karnego, ale Szymon Pawłowski nie zdołał opanować futbolówki.
50' Dośrodkowanie Macieja Spychały z rzutu rożnego i pewne wyjście Krystiana Stępniowskiego, który złapał odchodzącą piłkę na 5. metrze.
49' Sam van Huffel oddał strzał z około 18 metrów. Po interwencji Krystiana Stępniowskiego Stomil ma róg.
49' Kolejny faul na Macieju Spychale. Tym razem przewinił Martim Maia.
48' Patryk Małeki na połowie Stomilu faulował Macieja Spychałę.
47' Dawid Ryndak dośrodkował po ziemi z prawego skrzydła, a Szymon Pawłowski uderzył z półobrotu z około 12 metrów. Broni Vjaceslavs Kudrjavcevs.
46' Szymon Pawłowski przyjął piłkę, zatrzymał się i uderzył prawa nogą z około 18 metrów. Piłka minęła bramkę Stomilu.
46' gwizdek Zaczęła się druga połowa spotkania.
45+1' gwizdek Koniec pierwszej połowy meczu w Olsztynie.
45+1' Maciej Spychała przymierzył lewą nogą z około 25 metrów i piłka musnęła górną część poprzeczki.
45' Sam van Huffel przedarł się w pole karne Zagłębia, ale na nasze szczęście fatalnie dośrodkował.
43' Joao Oliveira chyba doznał jakiegoś urazu w akcji, w której stracił piłkę, bo nie podnosi się z murawy i korzysta z pomocy fizjoterapeutów.
42' Strata Joao Oliveiry na własnej połowie. Jonatan Straus ruszył z piłką do przodu, dośrodkował w pole karne, a tam akcję przerwał dobrze ustawiony Dawid Gojny.
41' Przekombinowany rzut wolny. Filip Karbowy udawał, że będzie strzelał, rozpędził się i stanął przed piłką. Patryk Małecki krótko zagrał do Gonçalo Gregório, a ten posłał piłkę po ziemi obok bramki.
40' żóta kartka Gonçalo Gregório faulowany przez Wiktora Biedrzyckiego około 22 metry przed bramką. Żółta kartka dla olsztynianina.
39' Dawid Gojny faulowany przez Macieja Spychałę.
39' Lukáš Ďuriška faulowany we własnym polu karnym przez próbującego przejąć piłkę Sama van Huffela.
37' Skender Loshi uderzył po ziemi z 18 metrów. Broni Krystian Stępniowski.
36' Kontra Stomilu. Zza pola karnego uderzał Sam van Huffel. Krystian Stępniowski sparował futbolówkę, a Dawid Gojny uniemożliwił dobitkę Wojciechowi Łuczakowi.
35' Joao Oliveira zagrał w pole karne do Patryka Małeckiego, który wyłożył piłkę w pole bramkowe do Gonçalo Gregório. Portugalczyk nie sięgnął piłki, bo upadł ale wydawało się, że był popychany przez rywala i to spowodowało jego wywrotkę.
34' Joao Oliveira zagrał górą z własnej połowy w stronę pola karnego Stomilu. Na skraju szesnastki Vjaceslavs Kudrjavcevs uprzedził Gonçalo Gregório.
33' Dawid Gojny wycofał piłkę z narożnika boiska do Filipa Karbowego, a ten z ponad 25 metrów trafił w boczną siatkę.
32' Ładna akcja Zagłębia. Dawid Gojny zagrał do Martima Mai, który z pierwszej piłki odegrał do Gonçalo Gregório. Po interwencji Wiktora Biedrzyckiego mamy róg.
29' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z prawego skrzydła nad poprzeczką główkował Gonçalo Gregório.
27' Janusz Bucholc powstrzymał rajd Patryka Małeckiego.
25' Jakub Staszak wrzucił piłkę w pole karne z lewego skrzydła, a Mateusz Grudziński wyjaśnił sytuację.
23' Po podaniu Janusza Bucholca Sam van Huffel strzelił w boczną siatkę z prawej strony pola karnego.
22' W środku boiska Joao Oliveira sfaulował Wojciecha Łuczaka.
22' Mocny strzał Szymona Pawłowskiego z około 25 metrów i nie bez problemów broni Vjaceslavs Kudrjavcevs.
21' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu piłkę z pola karnego głową wybija Jonatan Straus.
21' Krótkie rozegranie rzutu wolnego między Szymonem Pawłowskim i Filipem Karbowym. Potem piłka trafiła do Dawida Gojnego, który wywalczył róg.
20' Serafin Szota faulował Patryka Małeckiego.
19' Wiktor Biedrzycki wzięty w kleszcze przez Patryka Małeckiego i Joao Oliveirę. "Mały" miał jeszcze coś do powiedzenia graczowi gospodarzy, ale sędzia szybko pogodził obu graczy, którzy podali sobie ręce na znak pokoju.
17' Dawid Gojny wybija piłkę z pola karnego po dośrodkowaniu Macieja Spychały z rzutu wolnego.
16' Wojciech Łuczak nieprzepisowo powstrzymywany przez Mateusza Grudzińskiego.
14' Patryk Małecki przedarł się lewym skrzydłe i dośrodkował w pole karne, a Martim Maia z około 8 metrów uderzył nad poprzeczką.
14' Martim Maia faulowany przez Jakuba Staszaka.
12' Dośrodkowanie Filipa Karbowego w pole karne i Dawid Gojny w powietrznym pojedynku faulował Wojciecha Łuczaka.
11' Za mocne dośrodkowanie Macieja Spychały z rzutu wolnego i piłka wychodzi poza boisko.
10' Joao Oliveira faulował Wojciecha Łuczaka z prawej strony boiska.
10' Wojciech Łuczak zagrywał w pole karne do Skendera Loshiego, a akcję przerwał Mateusz Grudziński.
8' Szymon Pawłowski faulowany na własnej połowie przez Damiana Byrtka.
7' Vjaceslavs Kudrajvcevs łapie piłkę dośrodkowaną przez Patryka Małeckiego z prawego skrzydła.
6' Szymon Pawłowski zagrał piłkę z prawej strony pola karnego, a Patryk Małecki oddał strzał głową z około 5 metrów, ale zbyt lekki, aby zaskoczyć olsztyńskiego golkipera.
5' Krystian Stępniowski piąstkuje piłkę po dośrodkowaniu Macieja Spychały z rogu.
4' Sam van Huffel wymanewrował obronę Zagłębie i podał w pole karne do Wojciecha Łuczaka, a ten przy strzale został zablokowany przez Mateusza Grudzińskiego i róg dla Stomilu.
2' Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego w pole bramkowe. Wiktor Biedrzycki uniemożliwił oddanie strzału Patrykowi Małeckiemu.
2' Szymon Pawłowski, zgodnie z naszymi wcześniejszymi przewidywaniami, gra na prawej pomocy.
1' gwizdek Gramy! Zaczęło Zagłębie!
0' 19:41 Piłkarze Zagłębia zagrają dziś cali na biało, a gospodarze cali na czarno. Sędziowie wybrali żółte koszulki.
0' 19:35 Zagłębie nie przegrało ośmiu kolejnych meczów ze Stomilem. Z czterech ostatnich wyjazdów do Olsztyna Zagłębie wróciło z 10 punktami. Dwa poprzednie starcia sosnowiczan na stadionie z widokiem na ludzika Michelin zakończyły się triumfami Zagłębia. Liczymy na to, że stadion przy ulicy Piłsudskiego w Olsztynie po raz kolejny będzie przyjazny dla naszej drużyny i że przerwiemy tutaj serię dwóch ligowych porażek.
0' 19:25 Na sektorze gości w Olsztynie pojawili się kibice Zagłębia. To pierwszy od 29 lutego wyjazd, na którym fani Zagłębia są oficjalnie wpuszczani w zorganizowanej grupie (wyjazd do Niecieczy był "nieoficjalny", nasi kibice nie siedzieli tam w sektorze gości, tylko na miejscach przeznaczonych dla gospodarzy). Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami dotyczącymi liczby miejsc dostępnych dla kibiców, fanom z Sosnowca przyznano 150 biletów i z tego, co nam wiadomo, wszystkie te bilety znalazły nabywców.
0' 19:15 Miniony tydzień był bardzo burzliwy w Stomilu. W atmosferze skandalu pracę stracili prezes Wojciech Kowalewski i dyrektor sportowy Sylwester Czereszewski. Nowym prezesem został Grzegorz Lech, który jeszcze w poprzedniej kolejce reprezentował Stomil na boisku w meczu w Łodzi, a kadrę olsztynian wzmocnił były piłkarz Zagłębia Wojciech Łuczak, który od razu znalazł uznanie w oczach trenera Adama Majewskiego i zagra w wyjściowym składzie. No cóż, drużyna z Olsztyna nie potrafiła strzelić bramki w czterech poprzednich spotkaniach, więc trzeba było zaryzykować i dać szansę gry piłkarzowi, który nie rozegrał żadnego meczu na szczeblu centralnym przez ponad rok.
0' 19:05 Dwóch zmian w składzie Zagłębia dokonał trener Krzysztof Dębek. Na ławce rezerwowych usiedli dziś Mateusz Szwed i Olaf Nowak, a od pierwszej minuty zagrają Filip Karbowy i Gonçalo Gregório. Wygląda na to, że na prawe skrzydło za "Szwedzika" może zostać przesunięty kapitan Zagłębia Szymon Pawłowski, a "Karbo" może zagrać "na dziesiątce", ale przekonamy się o tym dopiero po rozpoczęciu spotkania.
0' 18:55 Dobry wieczór Państwu! Witamy z Olsztyna i zapraszamy na relację z meczu 5. kolejki Fortuna I ligi pomiędzy miejscowym Stomilem a Zagłębiem Sosnowiec.
Galeria zdjęć z OlsztynaGaleria zdjęć z Olsztyna Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych podczas meczu Stomilu Olsztyn z Zagłębiem Sosnowiec. » Czytaj więcej
Piątek znaczy porażkaPiątek znaczy porażka Trzeci ligowy wyjazd i trzecia porażka 0:1 - tak fatalnie wygląda bilans Zagłębia w sezonie 2020/2021. Dziś nasz zespół przegrał w Olsztynie po golu strzelonym w 64. minucie przez Jonatana Strausa. » Czytaj więcej