2020-09-06, 12:40 Miejsce rozgrywania meczu: Sosnowiec
3:0(0:0)
GKS Tychy
Stroje: czarne (4-5-1)
13. Krystian Stępniowski 16. Dawid Ryndak 18. Lukáš Ďuriška 26. Mateusz Grudziński 94. Dawid Gojny 9. Mateusz Szwed (90+1' 28. Michał Kieca) 6. João Oliveira 10. Martim Maia 8. Szymon Pawłowski (64' 14. Filip Karbowy) 30. Patryk Małecki (90+1' 22. Quentin Seedorf) 88. Olaf Nowak (55' 7. Gonçalo Gregório)     Rezerwowi: 23. Matko Perdijić 17. Kacper Radkowski 21. Nikolas Korzeniecki 25. Piotr Polczak    Trener: Krzysztof Dębek
1:0 - Gonçalo Gregório 75' (k.) 2:0 - Filip Karbowy 88' 3:0 - Filip Karbowy 90+5'
49' Lukáš Ďuriška 52' Dominik Połap 57' Szymon Pawłowski 65' Krzysztof Wołkowicz 90+3' Dawid Gojny 90+4' Kamil Szymura
91. Konrad Jałocha 24. Dominik Połap (62' 20. Bartosz Szeliga) 6. Nemanja Nedić 30. Kamil Szymura 11. Krzysztof Wołkowicz 14. Bartosz Biel (70' 7. Jakub Piątek) 34. Łukasz Norkowski (70' 77. Kacper Piątek) 4. Oskar Paprzycki8. Łukasz Grzeszczyk 17. Sebastian Steblecki (62' 13. Łukasz Moneta) 27. Damian Nowak (78' 32. Szymon Lewicki)   Rezerwowi: 1. Adrian Odyjewski 3. Łukasz Sołowiej 9. Dawid Kasprzyk 23. Marcel Stefaniak 32. Szymon Lewicki    Trener: Artur Derbin
Sędziowie: Tomasz Wajda (Żywiec) - Sławomir Kowalewski (Bielsko-Biała), Marcin Jakowenko (Bielsko-Biała). Techniczny: Daniel Kruczyński (Żywiec)
90.0000
90+6' gwizdek Koniec meczu. GKS Tychy rozbity!
90+5' gol - piłka nożna 3:0 Filip Karbowy zdecydował się na strzał z rzutu wolnego. Piłka co prawda zmierzała w światło bramki, ale jeszcze podbił ją głową Nemanja Nedić i utrudnił interwencję Konradowi Jałosze.
90+4' żóta kartka Filip Karbowy mijał rywali niczym tyczki na treningu, aż w końcu faulem powstrzymał go Kamil Szymura. Żółta kartka dla tyszanina.
90+3' żóta kartka Żółta kartka dla Dawida Gojnego.
90+2' Filip Karbowy trochę przesadził z siłą dośrodkowania z rogu, ale będziemy mieli kolejny korner, bo Mateusz Grudziński wywalczył piłkę.
90+2' Po rajdzie Quentina Seedorfa i zagraniu w pole karne piłkę na róg wybija Jakub Piątek
90' doliczony czas +6
90+1' Ostatnie dwie zmiany w Zagłębiu - Patryk Małecki i Mateusz Szwed schodzą z boiska, a do gry wchodzą Quentin Seedorf i Michał Kieca.
90' Kamil Szymura wybija piłkę dośrodkowaną w pole karne przez Dawida Gojnego.
88' gol - piłka nożna 2:0 Martim Maia wyłożył piłkę Filipowi Karbowemu, który z około 25 metrów uderzył po ziemi i pokonał Konrada Jałochę.
88' Lukáš Ďuriška nie pozwolił Szymonowi Lewickiemu na opanowanie piłki w polu karnym.
86' Po dośrodkowaniu Łukasza Monety z rogu i zgraniu piłki przez Nemanję Nedicia na spalonym był Łukasz Grzeszczyk.
85' Kacper Piątek zwiódł Dawida Gojnego i zagrywał przed bramkę, ale piłkę na róg zdołał wybić Lukáš Ďuriška.
85' Konrad Jałocha wygrał pojedynek biegowy z Gonçalo Gregório i wybił piłkę na aut.
83' Lukáš Ďuriška wybija piłkę z pola karnego po zagraniu Kacpra Piątka.
82' Za mocna wrzutka Patryka Małeckiego z narożnika boiska i grę wznowi Konrad Jałocha.
82' Po pierwszym dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu rożnego będziemy mieli kolejny korner.
81' Gonçalo Gregório przejął piłkę na środku boiska, ruszył do przodu i podawał piłkę w kierunku Patryka Małeckiego, ale Bartosz Szeliga zdołał przerwać akcję i wybił piłkę na róg.
80' Mateusz Szwed odebrał piłkę Łukaszowi Grzeszczykowi.
79' Z rzutu wolnego z około 25 metrów Łukasz Grzeszczyk strzelił sporo nad poprzeczką.
78' Łukasz Grzeszczyk faulowany przez Joao Oliveirę.
78' zmiana Ostatnia zmiana w zespole gości. Najlepszy strzelec Zagłębia w sezonie 2017/2018 Szymon Lewicki zmienił Damiana Nowaka.
76' Gonçalo Gregório wrócił, żeby popracować w defensywie i został sfaulowany przez Łukasza Monetę.
75' gol - po karnym 1:0 Gonçalo Gregório pewnym strzałem z rzutu karnego pokonał Konrada Jałochę!
74' Nemanja Nedić faulował w polu karnym Gonçalo Gregório i mamy "jedenastkę".
73' Po strzale Damiana Nowaka z rzutu wolnego piłka przeleciała kilka metrów nad poprzeczką.
73' Łukasz Grzeszczyk faulowany przez Martima Maię około 30 metrów od bramki.
72' Łukasz Moneta dośrodkował z lewego skrzydła, a Nemanja Nedić strzelił głową nad poprzeczką.
72' Łukasz Grzeszczyk faulowany przez Joao Oliveirę.
70' zmiana Kolejne dwie zmiany w drużynie z Tychów. Kacper Piątek za Łukasza Norkowskiego i Jakub Piątek za Bartosza Biela.
69' Po dośrodkowaniu Łukasza Monety piłka opuściła boisko.
69' Filip Karbowy wypuścił Mateusza Szweda, ale akcję sosnowiczan przerwał wślizg Krzysztofa Wołkowicza.
68' Gonçalo Gregório faulował w ataku Oskara Paprzyckiego.
67' Konrad Jałocha w polu bramkowym złapał piłkę dośrodkowaną przez Patryka Małeckiego z rogu.
67' Patryk Małecki wywalczył rzut rożny.
66' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z rzutu wolnego piłkę wybija głową Nemanja Nedić.
65' żóta kartka Żółta kartka dla Krzysztofa Wołkowicza za ciągnięcie za koszulkę Filipa Karbowego.
64' zmiana Druga zmiana w Zagłębiu - Filip Karbowy za Szymona Pawłowskiego.
63' Dośrodkowanie Bartosza Biela do Łukasza Minety i udana interwencja Dawida Ryndaka.
62' zmiana Sebastian Steblecki i Dominik Połap schodzą z boiska, a w ich miejsce wchodzą Łukasz Moneta i Bartosz Szeliga.
60' Po podaniu Szymona Pawłowskiego prawą nogą po ziemi z pola karnego strzelał Mateusz Szwed. Zmierzającą w krótki róg piłkę złapał Konrad Jałocha.
60' Wrzutka Patryka Małeckiego z narożnika boiska i interwencja Nemanji Nedicia.
59' Po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rzutu wolnego piłkę głową na róg wybił Damian Nowak.
58' Konrad Jałocha wybiegł na 25. metr i wybił piłkę na aut.
57' żóta kartka Żółta kartka dla Szymona Pawłowskiego za faul na Łukaszu Norkowskim.
56' Po strzale Szymona Pawłowskiego z rzutu wolnego piłkę na róg wybił Krzysztof Wołkowicz.
55' zmiana Z boiska schodzi poszkodowany Olaf Nowak, a w jego miejsce wszedł Gonçalo Gregório
53' Mamy przerwę w grze, bo na boisku opatrywany jest Olaf Nowak, który został uderzony w powietrznej walce z Łukaszem Norkowskim.
52' żóta kartka Żółta kartka dla Dominika Połapa za faul na Patryku Małeckim
49' Dośrodkowanie Łukasza Grzeszczyka z rzutu wolnego kończy się wybiciem piłki na róg
49' żóta kartka Lukáš Ďuriška sfaulował Łukasza Grzeszczyka i obejrzał żółtą kartkę
48' Szymon Pawłowski wykładał piłkę do Martima Mai, ale akcję przerwa Oskar Paprzycki
47' Konrad Jałocha łapie piłkę po dośrodkowaniu Szymona Pawłowskiego z prawego skrzydła.
46' gwizdek Rozpoczęła się druga część meczu.
45' gwizdek Sędzia kończy pierwszą połowę po równych 45 minutach gry.
45' Oskar Paprzycki faulował w ataku Martima Maię.
44' Dawid Gojny dośrodkował w pole karne z rzutu wolnego. Piłkę głową podbił Sebastian Steblecki, a Lukáš Ďuriška w walce o futbolówkę sfaulował Łukasza Grzeszczyka.
43' Szymon Pawłowski faulowany przez Oskara Paprzyckiego.
42' Damian Nowak z rzutu wolnego z około 35 metrów uderzył wysoko nad bramką.
41' Sebastian Steblecki faulowany przez Dawida Gojnego.
40' Patryk Małecki dośrodkował z lewego skrzydła, a zamykający akcję Mateusz Szwed nie zdołał strzelić głową tak jak trzeba.
39' Bartosz Biel na spalonym po podaniu Oskara Paprzyckiego.
36' Martim Maia wyłożył piłkę w pole karne do Olafa Nowaka, który oddał strzał z około 13 metrów. Piłkę odbił przed siebie Konrad Jałocha, a Krzysztof Wołowicz dla pewności wybił futbolówkę na aut.
35' Mateusz Szwed faulowany przez Oskara Paprzyckiego.
35' Olaf Nowak zagrał ręką.
34' Dawid Gojny w środku boiska sfaulował Sebastiana Stebleckiego, a potem utrudniał gościom wznowienie gry rzutem wolnym, za co usłyszał reprymendę od arbitra.
32' Nieporozumienie między Patrykiem Małeckim a Dawidem Gojnym.
31' Sebastian Steblecki zagrał do wbiegającego w pole karne Dominika Połapa, który przegrał pojedynek biegowy z Dawidem Gojnym, a potem faulował naszego lewego obrońcę.
29' Z dystansu uderzył Łukasz Norkowski i piłka przeleciała wysoko nad bramką.
29' Mateusz Grudziński interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Damiana Nowaka.
29' Joao Oliveira przerywa faulem akcję Bartosza Biela.
27' Znowu rzut rożny rozegrany szybko i krótko kończy się stratą piłką. Po co gramy po raz kolejny tak samo?
27' Sebastian Steblecki wybił piłkę po dośrodkowaniu Dawida Gojnego z rogu. Trafiła ona na 25. metr do Dawida Ryndaka, który zdecydował się na natychmiastowy strzał i będziemy mieli kolejny korner, bo futbolówka po drodze otarła się o jednego z tyszan.
26' Olaf Nowak blokowany przy strzale z około 20 metrów. Piłka wychodzi na róg.
25' Kolejne złe dośrodkowanie Łukasza Grzeszczyka z rzutu wolnego. Piłka wychodzi poza boisko.
25' Oskar Paprzycki faulowany przez Joao Oliveirę.
24' Dawid Gojny interweniuje w polu karnym po dośrodkowaniu Krzysztofa Wołkowicza.
24' Łukasz Grzeszczyk dośrodkował z rogu w pole karne, a Krystian Stępniowski był faulowany przez rywala.
23' Po strzale Damiana Nowaka z 8 metrów piłka odbija się od pleców Mateusza Grudzińskiego i wychodzi na róg.
23' Łukasz Grzeszczyk nieprzepisowo zatrzymywany przez Szymona Pawłowskiego.
22' Damian Nowak pomagał sobie ręką przy opanowaniu piłki
21' Szymon Pawłowski rozegrał rzut rożny z Dawidem Gojnym, po którego podaniu w pole karne piłkę przejął Łukasz Grzeszczyk.
20' Dominik Połap blokuje Patryka Małeckiego i Zagłębie ma trzeci rzut rożny.
20' Patryk Małecki dośrodkował z lewego skrzydła, a Olafa Nowaka uprzedził Nemanja Nedić.
19' Szymon Pawłowski dośrodkował z rzutu wolnego w pole karne, a piłkę wypiąstkował interweniujący na przedpolu Konrad Jałocha.
19' Olaf Nowak faulowany przez Nemanję Nedicia.
17' Dośrodkowanie Szymona Pawłowskiego i interwencją głową Bartosza Biela.
17' Po wrzutce Szymona Pawłowskiego piłkę na kolejny róg wybił Damian Nowak.
17' Po dośrodkowaniu Patryka Małeckiego z lewego skrzydła piłkę na róg wybił Krzysztof Wołkowicz.
15' Patryk Małecki zagrał z lewego skrzydła w pole bramkowe tyszan i futbolówkę do przodu wyekspediował Kamil Szymura.
15' Po dośrodkowaniu Dawida Ryndaka z prawego skrzydła piłkę wybija Dominik Połap.
15' Joao Oliveira faulowany przez Sebastiana Stebleckiego.
14' Szymon Pawłowski ruszył środkiem boiska i zagrał prostopadła piłkę w pole karne, ale zabrakło zrozumienia z Mateuszem Szwedem i futbolówka trafiła prosto w ręce Konrada Jałochy.
13' Na środku boiska Damian Nowak faulował Martima Maię.
12' Mateusz Szwed faulowany na własnej połowie przez Łukasza Grzeszczyka.
11' Mateusz Szwed po akcji prawym skrzydłem ustawił sobie piłkę na lewej nodze i zza narożnika pola karnego strzelił nad poprzeczką.
9' Martim Maia dośrodkował z prawego skrzydła, ale piłka była zbyt wysoko, aby Patryk Małecki mógł oddać strzał głową.
9' Z rzutu wolnego dośrodkował Łukasz Grzeszczyk i piłka wyszła poza końcową linię.
8' Damian Nowak faulowany przez Lukáša Ďuriškę
6' Mateusz Grudziński chciał rozegrać piłkę na lewe skrzydło do Patryka Małeckiego, jednak posłał piłkę poza boisko.
3' Łukasz Grzeszczyk podał z lewej strony boiska przed pole karne do Oskara Paprzyckiego, a ten zdołał przyjąć piłkę, podciągnął kilka metrów i strzelił na naszą bramkę. Broni Krystian Stępniowski.
2' Na trybunach Stadionu Ludowego zasiedli kibice gości. Co prawda nie w sektorze przeznaczonym dla kibiców przyjezdnym, tylko na skrajnym sektorze trybuny otwartej, ale tak sobie trzeba radzić w tych trudnych czasach, w których PZPN oficjalne zabronił wpuszczania gości.
1' gwizdek Gramy! Zaczęli goście.
0' 12:35 Zgodnie z nową tradycją jako pierwsi na murawie pojawili się piłkarze gości, którzy zagrają dziś cali na czarno. Zagłębie w białych strojach i musimy od razu powiedzieć, że fatalnie wygląda czcionka, którą są napisane nazwiska na plecach piłkarzy.
0' 12:30 W najbliższy piątek Zagłębie rozegra wyjazdowy mecz w Opolu. Dziś na trybunie Stadionu Ludowego zasiedli trenerzy Odry, Dietmar Brehmer i Piotr Plewnia. Wśród VIP-ów są także przedstawiciele II-ligowego GKS-u Katowice w osobach dyrektora Roberta Góralczyka oraz trenera Rafała Góraka.
0' 12:25 Zagłębie dziś po raz pierwszy od czasów Ekstraklasy zagra w białych koszulkach. W ubiegłym sezonie mieliśmy tylko czerwone i szare komplety, a na ten sezon firma Hummel przygotowała koszulki w tradycyjnym białym kolorze.
0' 12:20 GKS Tychy wygrał cztery z pięciu ostatnich meczów na Stadionie Ludowym. Jedyna wygrana sosnowiczan z tyszanami w pięciu poprzednich meczach w Sosnowcu na nic się nie przydała, bo w ostatniej kolejce sezonu 2016/2017 Górnik Zabrze nie pozwolił sobie wydrzeć awansu do Ekstraklasy i mimo wygranej 2:0, na ławce Zagłębia panował smutek, bo wszyscy śledzili przebieg meczu Górnika Zabrze w Puławach i wiedzieli, że awans nam uciekł. Radość była za to rok później, bo chociaż nasza drużyna uległa GKS-owi 0:2, to po meczu można było fetować powrót do Ekstraklasy, który zapewniliśmy sobie w przedostatniej kolejce w Chorzowie.
0' 12:15 Pięć kolejnych meczów bez zwycięstwa, cztery porażki z rzędu, trzy spotkania bez strzelonej bramki - tak fatalnie prezentują się osiągnięcia Zagłębia na Stadionie Ludowym w końcówce poprzedniego sezonu. Czy w nowym sezonie nastąpi nowe otwarcie i zerwiemy z tamtymi złymi wynikami i zaczniemy zdobywać punkty?
0' 12:05 Jako pierwsi na rozgrzewce pojawili się piłkarze z Tychów. Razem z nimi z tunelu wyszedł trener Artur Derbin, którego przywitały oklaski kibiców. Potem na murawie pojawił się Krzysztof Dębek, a chwilę później wybiegli piłkarze Zagłębia. Dawid Ryndak i Łukasz Matusiak, którzy mieli okazję pracować w Zagłębiu razem z trenerem Artur Derbinem, serdecznie uściskali się ze swoim byłym szefem.
0' 11:55 Jednej zmiany dokonał trener Krzysztof Dębek w porównaniu do meczu w Niecieczy. Na ławce usiadł Quentin Seedorf, a od pierwszej minuty wystąpi Mateusz Szwed, a to oznacza, że sosnowiczanie zyskają więcej w... Pro Junior System, bo punktować będzie dwóch młodzieżowców. Gonçalo Gregório i Filip Karbowy, którzy podobnie jak Mateusz Szwed weszli w drugiej połowie meczu z Bruk-Betem Termaliką, rozpoczną mecz wśród rezerwowych
0' 11:45 Dzień dobry! Witamy ze Stadionu Ludowego i zapraszamy na pierwszy w tym sezonie mecz Zagłębia przed własną publicznością.
Zdjęcia z meczu z GKS-em TychyZdjęcia z meczu z GKS-em Tychy Zapraszamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć wykonanych podczas meczu Zagłębia Sosnowiec z GKS-em Tychy. » Czytaj więcej
Skrót meczu z GKS-em TychySkrót meczu z GKS-em Tychy Na stronie Polsatu Sport jest już dostępny skrót meczu Zagłębia z GKS-em Tychy. Warto obejrzeć, jak sosnowiczanie strzelili GKS-owi Tychy trzy gole. » Czytaj więcej
Zmiennicy dali zwycięstwoZmiennicy dali zwycięstwo Zagłębie Sosnowiec wygrało z GKS-em Tychy 3:0. Wszystkie gole strzelili piłkarze wprowadzeni do gry po przerwie - Gonçalo Gregório (75' - karny) i Filip Karbowy (88' i 90+5').